9 mēneši 11 mēneši

Bērna ēdienkarte 10 mēnešu laikā: uztura un uztura principu pamats

Saturs

Līdz 10 mēnešu vecumam bērni, kas baro bērnu ar krūti, un bērni, kas saņem pielāgotu maisījumu, ēd tos pašus papildu ēdienus, un ieteikumi par papildu pārtikas produktu daudzumu vairs nav atšķirīgi. Redzēsim, kas jauns, jūs varat pagatavot desmit mēnešu vecu bērnu un kā veidot ēdienkarti šī vecuma bērnam.

Kādi pārtikas produkti var pievienot diētai?

Galvenais produkts, ko 10 mēnešu vecs bērns mēģina pirmo reizi, ir zivis. Tās priekšrocības ir maiga tekstūra, viegla absorbcija, augsts labvēlīgo taukskābju un aminoskābju saturs.

Pirmajiem paraugiem ir vērts ņemt liesās okeāna vai upes zivis, piemēram, līdakas, makšķerēšanas, heku vai karpu zivis. Ievadiet zivju biezeni ar nelielām devām (no pusotras tējkarotes), novērojot, vai ir reakcija uz to, jo šis produkts ir klasificēts kā alerģisks.

Bērnu ēdienkarte 10 mēnešos
Jebkurš bērna uztura produkts jāievieš pakāpeniski un uzmanīgi.
Aprēķiniet savu barošanas diagrammu
Norādiet bērna dzimšanas datumu un barošanas metodi

Vislabāk sevi gatavot pašam zivju ēdienu ieviešanas sākumā. Mazgāt zivis tekošā ūdenī (mērcēt nav vērts, jo tas ietekmē produkta proteīnu un minerālvielu sastāvu) rūpīgi notīriet, noņemot visus kaulus. Ja zivis jau nopirka filejas veidā, pirms gatavošanas vēl pārbaudiet, vai tajā ir palikuši kauli. Iemērciet zivju filejas verdošā ūdenī, tad visas uzturvielas paliek produkta iekšienē.

Jūs varat dot savu bērnu un gatavu ēdienu, kurā zivju mērce var būt viena sastāvdaļa vai kombinēta ar labību, sviestu un dārzeņiem. Pirmajai iepazīšanai ar zivju garšu ņemiet konservus bērniem, kuros ir tikai zivis. Atcerieties, ka konservētas zivis, ko ēd pieaugušie, nav īpaši ieteicamas bērniem līdz 3 gadu vecumam.

Ja bērnam ir nosliece uz alerģijām, zivju ievešana būtu jāatliek uz vēlāku laiku, piemēram, pēc gada. Bērniem, kas parasti zivis paņēma zivis, šo produktu parasti ievada divreiz nedēļā pusdienu laikā.

Bērns ar produktiem 10 mēnešu laikā
Atcerieties, ka zivis ir pietiekami bieži, lai bērni līdz viena gada vecumam būtu alerģiski

Cik daudz bērnam jāēd?

Pārtikas daudzums 10 mēnešu vecs bērns jāēd vienā dienā, ko aprēķina, pamatojoties uz tā svaru. Šis skaitlis ir dalīts ar 9 un iegūst dienas pārtiku šī vecuma bērnam. Vidēji zīdaiņi 10 mēnešu laikā sver 9-10 kilogramus, tāpēc vidējais pārtikas daudzums tiem būs 1000-1250 g. Šis daudzums ir sadalīts barību skaitā un iegūst aptuvenu daļu no 200 līdz 250 g.

Attiecībā uz atsevišķiem pārtikas produktiem, kas papildina pārtikas produktus, ieteicamais maksimālais patēriņš 10 mēnešu vecākam bērnam jebkura veida barošanai būs šāds:

Produkts

Skaits

Dārzeņu biezenis

200 g

Piena vai piena putra

200 g

Augļu biezenis

110 g

Augu eļļa

6 g

Sviests

5 g

Augļu sulas

110 ml

Cracker, sīkfails

10 g

Kvieši maize

10 g

Gaļa

80 g

Siera siers

50 g

Dzeltenums

1/2

Piena produkti

200 ml

Zivis

50 g

Enerģijas režīms

Bērnam, kurš ir 10 mēnešus vecs, ieteicams ēst 5 reizes dienā ar pauzēm starp 3-4 stundām.Piemēram, bērns, kurš 7:00 pamostas pirmo barošanu, ēd otro reizi 10-11 stundas, pēc tam 14-15 stundas, 18-19 stundas un pēdējo reizi pirms gulētiešanas 22-23 stundas.

Zīdīšanas periods 10 mēneši
Krūts piens vai formula ir jāiekļauj bērna uzturā 10 mēnešu laikā

Paraugu izvēlne

Zīdainis, kas baro bērnu ar krūti, ēd 10 mēnešus līdzīgi:

Ēdiens

Produkti un ēdieni

Pirmais

Mātes piens

Otrkārt

Putra bez piena vai piena līdz 200 g, sviests līdz 5 g, augļu biezenis 50 g, puse dzeltenuma, augļu sulas 50 ml

Treškārt

Kausēti dārzeņi vai. \ T zupa līdz 200 g, augu eļļa līdz 6 g, gaļas biezenis līdz 80 g (divas reizes nedēļā zivju biezenis līdz 50 g), kviešu maizes gabals 10 g, augļu sula 60 ml

Ceturtkārt

Augļu biezenis 60 g, biezpiens līdz 50 g, 2 cepumi vai krekeri, kefīrs vai jogurts līdz 200 ml

Piektkārt

Mātes piens

Mākslīgi barotam bērnam ikdienas izvēlne 10 mēnešos izskatīsies šādi:

Ēdiens

Produkti un ēdieni

Pirmais

Pielāgots maisījums

Otrkārt

Putra bez piena vai piena līdz 200 g, sviests līdz 5 g, augļu biezenis 50 g, puse dzeltenuma, augļu sulas 50 ml

Treškārt

Dārzeņu biezeni vai zupu līdz 200 g, augu eļļu līdz 6 g, gaļas biezeni līdz 80 g (divas reizes nedēļā zivju biezeni līdz 50 g), kviešu maizes gabaliņu 10 g, augļu sulu 60 ml

Ceturtkārt

Augļu biezenis 60 g, biezpiens līdz 50 g, 2 cepumi vai krekeri, kefīrs vai jogurts līdz 200 ml

Piektkārt

Pielāgots vai raudzēts piena maisījums

Padomi

Krūts piens vai mākslīgā piena maisījums zīdaiņiem jau vairs nav galvenais ēdiens vairumam desmit mēnešu vecu bērnu, bet pediatriem nav ieteicams pat atšķirt no krūts vai pārtraukt barības maisījumu. Optimāli, ja bērns saņems šādu ēdienu no rīta un pirms gulētiešanas.

Bērniem 10 mēneši ar produktiem
Ieteikumi papildu pārtikas produktu ieviešanai ir indikatīvi, tie ir jāpielāgo jūsu bērna temperamentam un gaumei.
  • Mēģiniet sasmalcināt pārtiku mazāk, lai bērns pierastu košļāšanai, jo īpaši tāpēc, ka daudziem bērniem šajā vecumā jau ir vairāki zobi.
  • Veicināt bērna vēlmi ēst patstāvīgi, pat ja bērna putra vai putukrāsas mazuļa rokās pilnībā neietilpst tās mutē.
  • Piedāvājiet gaļu ne tikai kartupeļu biezeni. Šajā vecumā, jūs jau varat mēģināt veikt drupatas tvaika gaļas kotletes vai gaļas bumbiņas un tad mīcīt.
  • Putra 10 mēnešu bērnam ir sagatavota no graudaugu maisījumiem vai no viena veida graudaugiem. Šajā gadījumā bērnu var piedāvāt kā putra piena versiju, piemēram, kā garnētu gaļas biezeni un pienā vārītu putru, kam var pievienot biezpienu.
  • Lai dažādotu piena putras, var piedāvāt 10 mēnešu vecu bērnu. vermicelli ar pienu.
  • Mēģiniet novērst traucējumus barošanas laikā. Ļaujiet bērnam koncentrēties tikai uz pārtiku.
  • Barojiet bērnu no bērna personīgajiem galda piederumiem un piedāvājiet bērnam mazu glāzi. Šajā gadījumā drupas nekad neatstājiet tikai ar ēdienu vai dzērienu.

Jūsu bērns jau ir ļoti aktīvs, tāpēc jautājums par vitamīnu kompleksi bērna uzturā līdz vienam gadam. Man tas jādara citā rakstā.

Par bērna izvēlni 10 mēnešu laikā skatiet šo videoklipu.

9 mēneši 11 mēneši
Zīdīšana ir jauda! Vai 5 mēnešos man vajag bērnu pārtiku? Bērnu ēdienkarte 6 mēnešos Bērnu ēdienkarte 7 mēnešos Izvēlne bērnam pēc 8 mēnešiem Bērnu ēdienkarte pēc 9 mēnešiem Bērnu ēdienkarte 10 mēnešos Bērnu ēdienkarte 11 mēnešos Izvēlne bērnu 1 gada laikā Izvēlnes bērns 2 gadu laikā Izvēlnes bērns 3 gadu laikā Pirmsskolas vecuma izvēlne Pareiza uztura students Pusaudžu pareizas uztura iezīmes Labākie vitamīni bērniem
Informācija, kas sniegta atsauces nolūkos. Nelietojiet pašārstēšanos. Pēc slimības pirmajiem simptomiem konsultējieties ar ārstu.

Grūtniecība

Attīstība

Veselība