8 mēneši 10 mēnešus

9 mēnešu bērna ēdienkarte: uztura un uztura principu pamats

Saturs

Deviņus mēnešus vecs bērns Es jau esmu izmēģinājis daudzus produktus, kurus rūpējas vecāki ikdienā, mainot garšu un eksperimentējot ar bērnu receptēm. Apskatīsim, kādas izmaiņas bērna ēdienkartē ir 9 mēneši un kā veidot diētu bērniem šajā vecumā.

9 mēnešu veca bērna uztura iezīmes

  1. Šajā vecumā bērnam ir mazāka vajadzība pēc mātes piena vai pielāgota maisījuma, bet ārsti neiesaka tos atcelt. Ļaujiet zīdaiņiem, kas baro bērnu ar krūti, agri no rīta un pirms nakts gulētiešanas mātes krūts uzklāšanai, kā arī nomazgājiet jaunus ēdienus ar sieviešu pienu. Ieteicams, lai bērns saglabātu maisījumu pēc pamošanās un nakti.
  2. To produktu saraksts, kas 9 mēnešus vecumā ievesti zīdaiņu un zīdaiņu mākslīgajā barībā, bija vienāds. Atšķirība ir tikai dažu ēdienu apjomā. To barojošie bērni tiek lietoti vairāk tāpēc, ka agrāk sākās papildu pārtikas produkti un palielinās vajadzība pēc minerāliem un vitamīniem. Mēs runājam par kartupeļu biezeni un augļu sulām, biezpienu, dzeltenumu un skābo piena dzērieniem.
Zīdīšanas periods
9 mēnešos Jums nevajadzētu atteikt zīdīšanu vai maisījumus
Aprēķiniet savu barošanas diagrammu
Norādiet bērna dzimšanas datumu un barošanas metodi

Kādi pārtikas produkti var pievienot diētai?

Bērni, kas tika piesaistīti saskaņā ar Komarovska shēmu, sāk baroties tāpat kā citi. Mazuļi, kas tiek baroti ar pudelēm, vai bērni, kuri labs iemesls dēļ sāka barot agrāk par 6 mēnešiem, netiek ievesti jaunos produktos 9 mēnešos, bet tikai palielina produktu skaitu un padara pārtiku daudzveidīgāku jaunu produktu kombinācijas dēļ.

Bet bērns, kurš līdz sešiem mēnešiem bija barojis tikai mātes pienu, 9 mēnešu vecumā ievieš šādus jaunus produktus:

  1. Dzeltenums To parasti lieto otrajā barībā ar putru.
  2. Siera siers. Tas tiek pievienots ceturtajam ēdienam augļu biezenim.
  3. Skābo piena dzērieni. Tās tiek dotas arī ceturtajā ēdienreizē ar augļiem, biezpienu un bērniem sīkfailitādējādi veidojot pēcpusdienas uzkodas.
  4. Govs piens. Tas vāra putru.
Bērns ēd putru
Barošana ar krūti bērna ēdienkartē pēc 9 mēnešiem parādās daudz jaunu produktu

Cik daudz bērnam jāēd?

Lai noteiktu kopējo dienas devu deviņus mēnešus vecam bērnam, jums jāzina bērna svars. Dalot mazuļa masu ar 8 vai 9, jūs zināt, cik daudz aptuveni šī vecuma bērnam vajadzētu ēst dienā.

Ieteikumi pārtikas barošanai:

Produkts

Maksimālais patēriņš 9 mēnešu laikā

Zīdīšana

Mākslīgā barošana

Dārzeņu biezenis

180 g

180 g

Piena vai piena putra

200 g

200 g

Augļu biezenis

70 g

80 g

Augu eļļa

5 g

5 g

Sviests

5 g

5 g

Augļu sulas

50 ml

70 ml

Cracker, sīkfaili

5 g

5 g

Kvieši maize

5 g

5 g

Gaļas biezeņi

50 g

50 g

Siera siers

30 g

40 g

Dzeltenums

1/4

1/2

Piena produkti

150 ml

200 ml

Enerģijas režīms

Deviņus mēnešus ilgam bērnam, tāpat kā 7 vai 8 mēnešos, ir piecas maltītes dienā. Tās ir vienmērīgi izkliedētas visas dienas garumā no 3 līdz 4 stundām.

Piemēram, ja pirmajā barošanas brīdī bērns pamostas plkst. 6:00, tad šādas maltītes būs aptuveni plkst. 10.00, plkst. 14.00, plkst. Ja bērnam pulksten 8:00 ir brokastis, viņam būs otra ēdienreize plkst. 11-12, pusdienas plkst. 15-16, ceturtā ēdienreize plkst.

Bērns 9 mēneši
Diēta var atšķirties atkarībā no bērna temperamenta.

Paraugu izvēlne

Zīdaiņiem, kuri ir tikai krūti līdz 6 mēnešu vecumam, pēc 9 mēnešiem izvēlne izskatīsies šādi:

Ēdiens

Produkti un ēdieni

Pirmais

Mātes piens

Otrais

Putra bez piena vai piena līdz 200 g, sviests līdz 5 g, augļu biezenis 30 g, ceturtdaļa dzeltenuma

Treškārt

Kausēti dārzeņi vai. \ T zupa līdz 180 g, augu eļļa līdz 5 g, gaļas biezenis līdz 50 g, kviešu maizes gabals, augļu sula līdz 50 ml

Ceturtais

Augļu biezeņi 40 g, biezpiens līdz 30 g, cepumi vai krekeri, kefīrs vai jogurts līdz 150 ml

Piektkārt

Mātes piens

Deviņus mēnešus vecam bērnam, kura iepazīšanās ar lure notika 4-5 mēnešu vecumā, jo māte nebija pietiekami daudz mātes piena, dienas ēdienkarte būs šāda:

Ēdiens

Produkti un ēdieni

Pirmais

Mātes piens

Otrais

Putra ar pienu līdz 200 g, sviests līdz 5 g, puse vistas dzeltenuma, augļu mērce 40 g

Treškārt

Dārzeņu biezeni līdz 180 g, augu eļļu līdz 5 g, gaļas biezeni līdz 50 g, kviešu maizes šķēli, augļu sulu līdz 70 ml

Ceturtais

Augļu biezenis līdz 40 g, biezpiens līdz 40 g, mazuļu cepumi vai krekeri, skāba piena dzēriens līdz 200 ml

Piektkārt

Mātes piens

Mākslīgi barotam bērnam ikdienas izvēlne deviņu mēnešu laikā izskatīsies šādi:

Ēdiens

Produkti un ēdieni

Pirmais

Pielāgots maisījums

Otrais

Putra ar pienu līdz 200 g, sviests līdz 5 g, puse vistas dzeltenuma, augļu mērce 40 g

Treškārt

Dārzeņu biezeni līdz 180 g, augu eļļu līdz 5 g, gaļas biezeni līdz 50 g, kviešu maizes šķēli, augļu sulu līdz 70 ml

Ceturtais

Augļu biezenis līdz 40 g, biezpiens līdz 40 g, mazuļu cepumi vai krekeri, skāba piena dzēriens līdz 200 ml

Piektkārt

Pielāgots maisījums

Padomi

Esiet uzmanīgi ar jauniem produktiem. Lai gan drupatas jau ir sastapušās ar ļoti lielu skaitu jaunu ēdienu, vienmēr pastāv risks, ka var rasties reakcija uz jebkuru pārtikas produktu. Sākt sniegt visu jaunu ar nelielu daudzumu no rīta barošanas un novērtējiet reakciju vakarā. Ja āda un drupinājumu gremošana ir labi, jūs varat palielināt daļu.

Bērns ar karoti mutē
Ieteikumi par bērna ēdienkarti ir paraugi, jums nevajadzētu stingri ievērot tos, ja bērns ir pret jauniem pārtikas produktiem

Apsveriet šādas nianses:

  • Pakāpeniski iemācīt bērnam ēst ne tikai homogenizētu pārtiku, bet arī smalki sagrieztu. Piemēram, reti piedāvājiet dārzeņu biezeņu drupatas, aizstājot tās ar zupām, kurās dārzeņus vienkārši sagriež ar dakšiņu.
  • Augļu biezeni var dot ceturtajā ēdienkartē šim vecumam ieteicamā pilnā daudzumā, sajaucot to ar biezpienu, bet biežāk daļu no augļiem pievieno otrajai barošanai (putra).
  • Barojiet savu bērnu vienmēr svaigu pārtiku. Ja jūs pērkat gatavus bērnu ēdienus drupatas, ievērojiet derīguma termiņus uz iepakojuma un ievērojiet uzglabāšanas nosacījumus.
  • Neatstājiet, ja bērns ir pret jebkuru jaunu produktu. Nāc klajā ar jaunām kombinācijām, kas drupas patīk un padarīs tās ēdienkarti daudzveidīgu un garšīgu.

Vai jūs domājat, ka tas ir vērts dod vitamīnus bērnam šajā vecumā? Atbilde uz šo jautājumu jūs uzzināsiet no mūsu raksta.

8 mēneši 10 mēnešus
Zīdīšana ir jauda! Vai 5 mēnešos man vajag bērnu pārtiku? Bērnu ēdienkarte 6 mēnešos Bērnu ēdienkarte 7 mēnešos Izvēlne bērnam pēc 8 mēnešiem Bērnu ēdienkarte pēc 9 mēnešiem Bērnu ēdienkarte 10 mēnešos Bērnu ēdienkarte 11 mēnešos Izvēlne bērnu 1 gada laikā Izvēlnes bērns 2 gadu laikā Izvēlnes bērns 3 gadu laikā Pirmsskolas vecuma izvēlne Pareiza uztura students Pusaudžu pareizas uztura iezīmes Labākie vitamīni bērniem
Informācija, kas sniegta atsauces nolūkos. Nelietojiet pašārstēšanos. Pēc slimības pirmajiem simptomiem konsultējieties ar ārstu.

Grūtniecība

Attīstība

Veselība