5 mēneši 7 mēneši

Bērnu attīstība 6 mēnešos

Saturs

Sešu mēnešu vecais bērns ir ļoti atšķirīgs no bērna, kas tikko piedzima, gan fiziski, gan emocionāli. Ko mācījās pēc 6 mēnešu vecuma, kādas prasmes vecāki ik dienas iepriecina un kā pieaugušie var veicināt bērnu attīstību šajā vecumā?

Fizioloģiskās izmaiņas

 • Muguras un plecu muskuļi līdz 6 mēnešu vecumam jau ir tik stipri nostiprinājušies, ka drupatas var sēdēt bez jebkāda atbalsta. Sēžot, bērns uztur līdzsvaru un brīvi kontrolē savas rokas. Turklāt, lai sāktu indeksēšanu, ir svarīgi attīstīt muskuļu attīstību.
 • Bērns brīvi ripo jebkurā virzienā un ir ļoti mobils, tāpēc pieaugušajiem ir nepieciešama lielāka uzmanība.
 • 6 mēnešu vecu bērnu vīzija ir pilnībā attīstīta un darbojas kā pieaugušajiem. Bērns viegli skatās kustīgās lietas, kā arī citu cilvēku uzskatus.
 • Daudziem bērniem šajā vecumā ir pirmais zobu griezums. Tie parādās uz apakšžokļa. Šajā ziņā pieaug sešu mēnešu veca bērna siekalu ražošana.
Bērns sēž 6 mēnešus
Bērns pēc 6 mēnešiem jau var sēdēt pats. Ja jūsu bērns vēl sēž, neuztraucieties un veiciet atbilstošus vingrinājumus.

Fiziskā attīstība

Sestajā dzīves mēnesī bērns iegūst aptuveni 650 gramus, un bērns aug vēl 2 centimetrus vairāk. Ar šo vecumu drupu svars kļūst divreiz lielāks, nekā noteikts pēc bērna piedzimšanas. Sestā mēneša krūtīs palielinās par 1-1,5 centimetriem, galvas apkārtmērs - par 0,5-1 cm.

Katrs bērns attīstās savā tempā, tomēr, lai saprastu, vai bērns normāli aug, normas robežas tika noteiktas, kā arī vidējā vecuma bērnu fiziskās attīstības rādītāji. Zinot par tiem, vecāki var noteikt, vai ir kādas problēmas ar bērna augšanu un vai bērnam nav nepieciešama papildu konsultācija pediatrijā. Galvenie rādītāji 6 mēnešu veciem bērniem ir parādīti tabulā:

Indikators

6 mēnešu vidējais rādītājs

Zēni 6-7 mēnešos

Meitenes 6-7 mēneši

Svars

7300-7900 g

6400-9800 g

5700-9300 g

Izaugsme

65,7-67,6 cm

63,3-71,9 cm

61,2-70,3 cm

Galvas apkārtmērs

42,2-43,3 cm

40,9-45,8 cm

39,6-44,8 cm

Krūšu apkārtmērs

43,7-44,5 cm

41,4-47,6 cm

41,6-45,8 cm

Ko bērns var?

6 mēnešu bērns jau ir iemācījies sēdēt bez atbalsta. Tomēr daudzi šī vecuma bērni nevar sēdēt paši. Virtuvē bērns jau var sēdēt īpašā krēslā, skatoties, kā māte gatavo vakariņas.

Crawling kļūst par vēl vienu ļoti noderīgu pusgadīga bērna prasmi. Daži bērni aktīvi virzās uz vēdera uz vēdera, palīdzot sev ar kājām, kamēr citi piecelsies.

Bērnu pārmeklēšana 6 mēnešus ar mammu
Veicināt bērnu pārmeklēt, jo tas labi stiprina bērna muguru.

Ne mazāk svarīgas 6 mēnešu bērna prasmes:

 • Bērns arī sāk stāvēt uz kājām, piespiežot rokas uz kādu cietu atbalstu. Ja pieaugušais ņem drupas abās rokās un nedaudz noņem to, viņš redzēs, ka bērns stāv uz taisnām kājām. Turklāt, turot mazuļa krūtīm, jūs varat redzēt, kā drupatas sāk šķērsot viņa kājas.
 • Bērns lieliski pārvalda savas rokas. Ja drupatas ir ieinteresētas kādā objektā, bērns nonāks pie viņa. Bērns, kurš ir viegli pametis roku, pacelsies. Turot objektu vienā rokā, toddler varenā veidā to var pārcelt uz citu rokturi.
 • Bērns jau var saistīt savas darbības un rezultātus, piemēram, ja jūs velciet roku, rotaļlieta ar zvanu, un, ja to izmetat no gultas, tas nokrīt uz grīdas.
 • Drupas joprojām mācās priekšmetus, mēģinot uz "zobu". Tas ir absolūti normāls veids, kā uzzināt par pasauli pusgadīgiem bērniem, ko nevar uztvert kā sliktu ieradumu.
 • Bērns jau labi pazīst savu vārdu un reaģē ar smaidu un animāciju. Bērns uzmanīgi uzklausa pieauguša cilvēka runu. Ja jūs viņam pastāstīsiet par visiem pazīstamiem lieliem priekšmetiem, drupatas nekavējoties atradīs to ar acīm.
 • 6 mēnešu veca bērna runas mainās. Drupas saista skaņas zilbēs, bet līdz šim tām nav semantiskas nozīmes. Katru dienu pieaug izteikto zilbju skaits. Šo runu sauc par babble.
 • 6 mēnešu karapuzs piesardzīgi izturas pret svešiniekiem un ir ļoti piesardzīgs. Tajā pašā laikā pusgadīgie bērni vairāk atbalsta citus bērnus. Viņi tos skatās un bieži kopē savas darbības. Ar mīļajiem, bērns var izrādīt maigumu, piemēram, pieskārienu mammai.
 • Sešus mēnešus veci bērni jau var izņemt pārtiku no karotes ar lūpām.

Kā novērtēt bērna attīstību 6 mēnešu laikā, skatiet SuperMam kanāla mammu video padomes.

Nav jāuztraucas, ja jūsu 6 mēnešu vecais bērns vēl nav iemācījies babble, sēdēt bez atbalsta, nokļūt līdz vēlamajam objektam, stāvēt uz kājām, atšķirt pazīstamus un nepazīstamus cilvēkus vai ēst cieto pārtiku - visas šīs prasmes var parādīties nedaudz vēlāk.

Bet ir prasmes, kuru trūkums būtu jābrīdina. Tie ietver:

 • Kuponi no vēdera un muguras un muguras.
 • Augšējā rumpja pacelšana nosliece.
 • Spēja sēdēt ar atbalstu.
 • Galvas pagrieziens, lai aplūkotu apkārtējo pasauli.
 • Goo
 • Rotaļlietu izpēte ar roku palīdzību (bērns tos sit, satricina, gropes).
 • Dažādu priekšmetu izpēte ar mutes palīdzību.
6 mēnešu vecs bērns izvelk rotaļlietu savā mutē
Kā 6 mēnešu vecs bērns mācās rotaļlietas ar muti, pārliecinieties, ka tās ir tīras.

Fakts, ka bērnam ir jābūt iespējai uz 6 mēnešiem, skatiet videoklipā Larisa Sviridova.

Attīstības klases

 • Ļaujiet bērnam daudz laika pavadīt uz grīdas. Izplatiet dažādas rotaļlietas ap drupām, lai bērns gribētu pārmeklēt to.
 • Kad bērns sēž uz grīdas, sēdiet pretī un ielieciet bumbu no jums uz bērnu un atpakaļ.
 • Koordinācijas attīstībai tētis var apgriezt bērnu uz pleciem un mamma - sēdēt bērnu uz kājām un lēnām un ātri krata.
 • Lai uzglabātu mazuļa rotaļlietas, iegādājieties mazas kastes. Drupatas aizrautēs ar tām rotaļlietas.
 • Katru dienu pirkstu masāža tiek veikta 2-3 minūtes. Mīcīt katru pirkstu savukārt, kā arī viegli iegremdējiet to.
 • Ļaujiet bērnam spēlēt ar dažādu izmēru veidnēm vai kastēm. Drupas arī būs tādas, kā rotaļlietas, kurās skaitļi var pārvietoties spirāles, tweeters, lelles.
 • Turiet bērnu divu rotaļlietu rokās un piedāvā trešdaļu. Pirmkārt, drupatas gribēs to paķert, neatbrīvojot esošās rotaļlietas, bet tad viņš sapratīs, ka viena no rotaļlietām būs jāievieto.
 • Padariet mazulim dažus maisiņus, kuros būs dažādas pildvielas - pogas, pupas, prosa, gludas oļi un citi.
 • Lai vislabāk attīstītu bērna runu, pastāvīgi sazinoties ar drupām, kad viņš izdara skaņas. Atbildiet uz bērnu, atkārtojot savu babble, kā arī izrunājiet visas savas darbības. Tajā pašā laikā, runāt par sevi "mamma", lai bērns sāk saistīt šo vārdu ar jums ("tagad mamma dos jums zvanu"). Līdzīgi māciet drupatas vārdu "tētis" ar tēvu.
 • Rādīt bērnu grāmatas ar spilgtiem attēliem. Tajā pašā laikā runāt par to, ko viņi krāsoja. Nu, ja šādās grāmatās būs īsi rimoni ar atkārtotām frāzēm.
 • Pastaigājoties ar bērnu parkā, parādīt bērna lapas, kokus, zāli. Ja uz veikalu dodaties ar 6 mēnešu vecu bērnu, nepalaidiet garām iespēju parādīt augļu, dārzeņu, ēdienu un daudzu citu priekšmetu drupatas, izsakot viņu vārdus.
 • Piesiet balonu pie ratiņiem un skatieties, kā bērns velk virvi.
 • Vēl interesanti bērnam ir tādas spēles kā “ku-ku”, “dāmas” un “četrdesmit vārti”.
 • Dažādot bērnu peldēšanos, izmantojot dažādas rotaļlietas. Ļaujiet kuģiem, plastmasas traukiem, gumijas rotaļlietām peldēties pie peldvietas.
 • Uzaicināt ģimenes ar bērniem apmeklēt, lai drupums iemācītos sazināties ar citu bērnu.
6 mēnešu bērns spēlē kubus
Spēlē kopā ar bērnu, tik jautri un aizraujoši

Spēlējiet ar savu bērnu spēles, kas tiek rādītas TV programmas "Mātes skola" kanālā "TSV".

Aprūpe

Sešus mēnešus ikdienas bērnu kopšanas procedūras joprojām ir:

 • Higiēnas procedūras - mazgāšana, mazgāšana, naglu griešana, ķemmēšana, ausu un deguna tīrīšana. To papildina zobu suka, pat ja pirmais zobs vēl nav parādījies. Bērna muti ieteicams tīrīt ar īpašu gumijas suku.
 • Rūdīšanas procedūras. 6 mēnešu vecumā tās ir gaisa un saules vannas, kas iet uz slapja dvieļa, noslaukot.
 • Peldēšanās Pirts ne tikai palīdzēs mazulim atpūsties pirms nakts miega, bet arī sniedz daudz pozitīvu emociju.
 • Masāža un vingrošana. Liekas, berzes, pasīvie un aktīvie vingrinājumi palīdz mazuļa ķermenim kļūt stiprākai.

Neaizmirstiet par sešu mēnešu bērna drošību. Bērns var apgriezties jebkurā laikā, tāpēc atstājiet to bez uzraudzības, ja tas nav pieņemams. Bērns, kurš ir sācis pārmeklēt, var nokļūt uz mazgāšanas līdzekļiem, tirdzniecības vietām un citām bīstamām lietām.

Jūs varat iepazīties ar tonikas masāžas tehniku, skatoties Nikolaja Nikonova, vadošā ārsta un masāžas terapeita Krievijā video.

Ikdienas rutīnas

Ikdienas shēmas lietošana ir ļoti svarīga bērna nervu sistēmas attīstībai. Drupatas sešu mēnešu vecumā prasa apmēram 15-16 stundas miega dienā. Apmēram 9-10 stundas bērns guļ naktī, un pārējais laiks ir sadalīts 3 dienas laikā, kuru ilgums ir līdz 1,5-2 stundām. Mēģiniet katru dienu novietot bērnu vienlaicīgi un 6 mēnešu veca bērna pamošanās nav tā vērts.

Staigāšana 6 mēnešu vecumā joprojām notiek divas reizes dienā, ņemot vērā laika apstākļus. Garos svētkos ir iespējami labi laika apstākļi, un, ja ir spēcīgs vējš, lietus vai gaisa temperatūra zem -10 ārpusē, jums vajadzētu atturēties no pastaigas. Pastaigās bērns tagad ne tikai guļ, bet arī interesējas par pasauli.

Barošana ar krūti nedaudz atšķiras sešu mēnešu vecumā. Nepieredzējis naktī tiek pārcelts uz pēdējām stundām pirms pamošanās. Tajā pašā laikā, pirmajā pusē, drupas biežāk tiek pielietotas krūtīm, un pēcpusdienā pielikums kļūst biežāks.

Sešus mēnešus vecs bērns, kurš iepriekš bija saņēmis tikai mātes pienu, sāks iepazīt lure, izvēloties viņam dārzeņus kartupeļu vai putru veidā. Nākamais papildu pārtikas veids 6 mēnešu drupām būs augļi. No rīta mazā porcijā tiek piedāvāts jauns ēdiens, skatoties bērna ķermeņa stāvokli un reakciju.

Zīdīšanas periods pēc 6 mēnešiem
Krūts piens joprojām ir 6 mēnešu veca bērna uztura pamats.

Bērni mākslīgās barošanas laikā ēd 5 reizes dienā. Kopējais pārtikas daudzums bērnam 6 mēnešu vecumā tiek aprēķināts, dalot bērna svaru ar 8. Vidēji šī vecuma bērns katru dienu ēd 1000-1100 ml pārtikas. Šis tilpums ir dalīts ar barību skaitu, tāpēc aptuveni sešu mēnešu bērna ēdienreizes aptuveni 200-220 ml. Artefaktu bērniem paredzētu papildu ēdienu izvēlnē ietilpst dārzeņi, graudaugi, augļi, sviests un augu eļļa.

Aprēķiniet savu barošanas diagrammu
Norādiet bērna dzimšanas datumu un barošanas metodi

Parastā diena

Dienas ar sešu mēnešu bērniem ir interesantas un izklaides. Un, lai gan katras pusgada karapuzs ir individuāls un atkarīgs no zīdaiņa bioloģiskajiem ritmiem, mēs piedāvājam aptuvenu ikdienas shēmas versiju 6 mēnešu vecam bērnam:

6: 30

Sijāšana un pirmreizēja barošana (zīdainis saņem mātes pienu vai formulu), higiēnas procedūras.

8: 00

Ievietošana pirmajā dienā.

10: 00

Sietošana un otrā barošana (zīdaiņiem, kas baro bērnu ar krūti, dod putras un mazuļu mākslīgās eļļas), pamošanās periods.

11: 30

Pastaiga, kuras laikā bērnam parasti ir otrās dienas miega svaigā gaisā.

13: 30

Atgriežoties mājās, trešā barošana (zīdainis, kurš baro bērnu ar krūti, iegūst dārzeņu biezeni, un mazuļa bērnam tiek dota biezeņa ar augu eļļu).

14: 00

Modināšanas un izglītojošo spēļu laiks.

15: 30

Pastaiga, kuras laikā parasti ir trešā diena svaigā gaisā.

17: 00

Atgriezties mājās, ceturtais ēdiens (tas ietver augļu biezeni un mātes pienu vai maisījumu).

17: 30

Modrības periods.

20: 00

Peldēšanās, piekta barošana (krūts piens vai formula), nosakot nakts laikā.

Nakts laiks

Zīdaiņi, kas baro bērnu ar krūti, ir vairākkārt piesaistīti krūtīm, bērni artefakti parasti neatmodas barošanai.

Neaizmirstiet, ka bērnam vispirms ir vajadzīga vecāku mīlestība un atbalsts.

6 mēnešu vecs bērns ar tēti
Bērnam jūtas justies no vecākiem, tas ir viņa psiholoģiskās veselības atslēga

Biežas problēmas

 1. Neērtības no zobiem. Zīdaiņiem, smaganas uzbriest un nieze, kas traucē drupatas un padara bērna kņadu uzvedību. Dažos karapuzos zobu izskatu pavada drudzis, vaļēji izkārnījumi un citi negatīvi simptomi.
 2. Bieža nomoda naktī. Labāku nakts miegu palīdzēs peldēties pirms nakts nakšņošanas un pēc tam barošanas. Tāpat pārliecinieties, ka vismaz četras stundas no trešās dienas gulēt un gulēt naktī.
 3. Traumas. Sešus mēnešus vecais bērns ir ļoti aktīvs, tāpēc vecākiem ir svarīgi novērst jebkādu risku, ka šajā vecumā var gūt ievainojumus. Drupatas var apgriezties gultas un nokrīt no tā, neaizturiet mēbeles, kad jūs piecelsieties, pārmeklējat un sasitaties ar mēbeļu vai skapja roktura asu malu. Ir svarīgi arī neaizmirst par pirkstu saspiešanas risku, atverot skapju atvilktnes, izmēģinot mazgāšanas līdzekļu garšu, nokļūstot miskastē, aizrīšanās ar sīkām detaļām rotaļlietā.

Pavadiet nodarbības ar bērnu par „Mazā Leonardo” metodi, kas parādīta intelektuālās attīstības eksperta Olgas Teplyakovas video.

5 mēneši 7 mēneši
Informācija, kas sniegta atsauces nolūkos. Nelietojiet pašārstēšanos. Pēc slimības pirmajiem simptomiem konsultējieties ar ārstu.

Grūtniecība

Attīstība

Veselība