5 mēneši 7 mēneši

Bērna ēdienkarte pēc 6 mēnešiem: diēta un uztura principi

Saturs

Līdz sešu mēnešu vecumam uzturs, kas saņem bērnu mātes piena vai pielāgota maisījuma veidā, nav pietiekams pieaugušo mazuļa vajadzībām. Ir pienācis laiks iepazīties ar jauno pārtiku, tas ir, ar papildu pārtiku. Apskatīsim, kādus jaunus produktus var dot, lai izmēģinātu sešu mēnešu bērnu.

Kādi pārtikas produkti jau ir pieejami?

Seši mēneši ir laiks, kad pirmo reizi baro bērnu ar zīdaini, kurš iepriekš bija barojis ar krūti. Kuņģa-zarnu trakts jau ir gatavs nogaršot dārzeņus, graudus un augļus.

Kādam produktam vispirms jāievieš vecāki, kopā ar pediatru jāizlemj. Slikti augošs svars, bērniem ieteicams sākt ar graudaugiem, un labi barotiem bērniem ar biežu aizcietējumu jāsāk barot ar dārzeņu ēdieniem. Izbraukšana barošanas tabula zīdīšanai.

Zīdīšanas periods pēc 6 mēnešiem
Pēc tam, kad 6 mēnešu laikā tika ieviesti papildu produkti, krūts piens vai formula joprojām būs galvenais bērna uzturs.
Aprēķiniet savu barošanas diagrammu
Norādiet bērna dzimšanas datumu un barošanas metodi

Apsveriet šādas funkcijas:

 • Dārzeņi tiek pasniegti kā viena veida dārzeņu kartupeļu biezeni, kas pirmo reizi piedāvā 5 gramus drupatas. Tad devu uzmanīgi palielina līdz vecuma devai - 100 grami dienā. Kad bērns ir pieradis pie viena dārzeņa, viņi sāk piedāvāt otru dārzeņu veidu, sākot no 5 gramiem.
 • Putra 6 mēnešu laikā tiek pagatavota bez piena, bet to var atšķaidīt ar sieviešu pienu vai maisījumu. Pirmā putra daļa būs 10 grami, pēc tam dienā uzkrātais labības daudzums tiek pielāgots 150 gramiem.
 • Atkarīgi no dārzeņiem un graudaugiem bērni sāk piedāvāt augļus. Tie tiek doti arī kā viena komponenta biezenis - pirmie 5 grami pirmajā paraugā un pēc tam katru dienu vairāk par 30 gramu dienas devu.

Ir arī diezgan maz piekritēju izmantot fermentētu piena produktu pirmo barošanu. Starp tiem ir slavens pediatrs Komarovskis. Populārs ārsts iesaka sākt lietot kefīru veselam 6 mēnešu vecam bērnam. Produkts tiek piedāvāts otrajā barošanas reizē, pakāpeniski palielinot daļu līdz 160 ml. No piektās dienas, kad tiek ieviesta kefīra diēta, bērns Komarovskis iesaka sākt pievienot biezpienu. Tās ikdienas porcija 6 mēnešu veciem drupātiem ir 30 g barības ievadīšana pēc Komarovska lasīt citā rakstā.

Situācijās, kad mātei ir mazs mātes piens, vai nav iespējams barot drupatas ar pielāgoto maisījumu, zaļo dārzeņu un labības pārzināšana tiek pārcelta uz agrāku periodu - 4-5 mēneši (mēs iesakām jums pieturēties pie mūsu barošanas galds barošanai). Agrā vecumā sāks lure un kiddies-mākslinieci. Šādi 6 mēnešus veci bērni ir garšojuši augļu biezeni un putru (bez piena), kā arī dārzeņu biezeni ar augu eļļu. Pēc 6 mēnešu vecuma viņi tikai palielina šo ēdienu daļas un sāk pievienot sviests.

Papildu bērnu ēšanas putra
6 mēnešu vecumā mākslīgie bērni bieži pazīst daudzus papildu pārtikas produktus.

Papildu barošanas noteikumi

 • Tas jāsāk ar vienu produktu, un katru nākamo jauno produktu var ievadīt tikai pēc tam, kad to lietojat (vidēji 3-5 dienas) un nav alerģisku reakciju.
 • Jums nevajadzētu dot divus produktus vienlaicīgi, kad bērns iepriekš nebija pazīstams, jo, kad parādās reakcija, jūs nevarēsiet saprast, ko produkts izraisīja.
 • Produkta apjoms pirmajam paraugam ir puse tējkarote.
 • Jāievada jauns produkts, lai dzert kopā ar pienu no mātes krūts vai maisījuma.
 • Jauns ēdiens tiek sniegts no rīta, tad dienas beigās būs pamanāms, vai bērns to parasti panes.
 • Ieteicams uzturēt dienasgrāmatu, lai atzīmētu visus ēdienus, kas ēdami drupatas.
 • Iepazīstināšana ar jauno pārtiku būtu jāatliek, ja bērns ir slims, kā arī vakcinācijas laikā (trīs dienas pirms vakcinācijas un vairākas dienas pēc tās).
 • Ja drupatas atsakās izmēģināt jaunu ēdienu, neprasiet.
 • Situācijā, kad produkts izraisīja alerģiju vai citu negatīvu reakciju, jaunie ēdieni nenodod sāpīgu izpausmju izzušanu.
Lure pirmais bērns
Ievietojiet produktus lure pakāpeniski, kamēr jums ir jāpārrauga bērna stāvoklis

Cik daudz bērnam jāēd?

Kopējais pārtikas daudzums dienā sešu mēnešu vecam bērnam tiek aprēķināts, pamatojoties uz viņa ķermeņa masas datiem. Bērniem, kas vecāki par 6 mēnešiem, vajadzētu ēst dienu 1/8 līdz 1/9 no sava svara.

Ieteikumi papildu pārtikas produktiem:

Produkts

Maksimālais patēriņš 6 mēnešu laikā

Zīdīšana

Mākslīgā barošana

Dārzeņu biezenis

100 g

120g

Bez piena putras

150 g

180 g

Augļu biezenis

30 g

60 g

Augu eļļa

-

3 g

Sviests

-

1 g

Enerģijas režīms

Pēc sešu mēnešu vecuma bērnam ir vidēji 5 ēdienreizes dienā, un intervāli starp tām ir no trim līdz pusei līdz četrām stundām.

Kad bērns baroja, bērns mutē ņēma muti
Katrs bērns ir individuāls, uztura modeļi var atšķirties no vispārpieņemtiem standartiem.

Paraugu izvēlne

Bērnam, kas zīdīts tikai 6 mēnešus, 6 mēnešus pēc jaunu produktu ieviešanas, izvēlne izskatās šādi:

Ēdiens

Produkti un ēdieni

Pirmais

Mātes piens

Otrais

Putra līdz 150 g

Treškārt

Dārzeņu biezenis līdz 100 g

Ceturtais

Augļu biezenis līdz 30 g un mātes piens

Piektkārt

Mātes piens

Bērns, kura māte piena trūkuma dēļ sāka pievilināt 4-5 mēnešus, dienas ēdienkarte būs šāda:

Ēdiens

Produkti un ēdieni

Pirmais

Mātes piens

Otrais

Putra līdz 180 g un sviests līdz 1 g

Treškārt

Dārzeņu biezeni līdz 120 g un augu eļļu līdz 3 g

Ceturtais

Puree no augļiem līdz 60 g un mātes piens

Piektkārt

Mātes piens

Bērns, kuram tika pievienots maisījums, pēc 6 mēnešiem ir šāds:

Ēdiens

Produkti un ēdieni

Pirmais

Pielāgots maisījums

Otrais

Putra līdz 180 g un sviests līdz 1 g

Treškārt

Dārzeņu biezeni līdz 120 g un augu eļļu līdz 3 g

Ceturtais

Augļu biezenis līdz 60 g un pielāgots maisījums

Piektkārt

Pielāgots maisījums

Padomi

 • Jebkurš jauns produkts jāievada pirms barošanas.
 • 6 mēnešu vecam bērnam ēdiena gatavošanai jāizmanto siets, maisītājs vai blenderis, jo ir svarīgi panākt viendabīgu struktūru. Ļoti biezs trauks ir atšķaidīts ar pienu (mana mamma vai maisījums), dārzeņu buljonu vai vārītu ūdeni.

Dārzeņu vidū vispiemērotākais ir pirmais barošanas veids cukini, ziedkāposti, kartupeļu un rāceņi. Pirmie putraimi, ko var sajaukt sešu mēnešu garumā, sauc par rīsiem, kukurūzu un griķiem. No augļiem var iegūt šo vecumu ābolus, bumbieri un banāni.

Daudzi vecāki domā vitamīnu ieviešana zīdaiņiem. Ja es to daru, izlasiet mūsu rakstu.

Pirmā bērna barošana
Lai padarītu nepazīstama ēdiena garšu pazīstamu, varat pievienot mazliet mātes piena vai maisījuma
5 mēneši 7 mēneši
Zīdīšana ir jauda! Vai 5 mēnešos man vajag bērnu pārtiku? Bērnu ēdienkarte 6 mēnešos Bērnu ēdienkarte 7 mēnešos Izvēlne bērnam pēc 8 mēnešiem Bērnu ēdienkarte pēc 9 mēnešiem Bērnu ēdienkarte 10 mēnešos Bērnu ēdienkarte 11 mēnešos Izvēlne bērnu 1 gada laikā Izvēlnes bērns 2 gadu laikā Izvēlnes bērns 3 gadu laikā Pirmsskolas vecuma izvēlne Pareiza uztura students Pusaudžu pareizas uztura iezīmes Labākie vitamīni bērniem
Informācija, kas sniegta atsauces nolūkos. Nelietojiet pašārstēšanos. Pēc slimības pirmajiem simptomiem konsultējieties ar ārstu.

Grūtniecība

Attīstība

Veselība