2 mēneši 4 mēneši

Bērnu attīstība 3 mēnešos

Saturs

Pirmajā gadā bērns strauji attīstās, ik mēnesi iepriecinot vecākus ar jaunām prasmēm. Trīs mēnešu vecāki emocionāli un ārēji mainās. Let's uzzināt, kādas jaunas prasmes drupas izpaužas šajā vecumā un kā vecāki var palīdzēt bērnam attīstīties.

Meitene 3 mēnešu laikā
Ar bērnu tas kļūst interesantāks, viņš apzināti reaģē uz jūsu rīcību.

Fizioloģiskās izmaiņas

 • Attīstās bērna zemādas taukaudi, līdz ar to līdz trīs mēnešu vecumam bērnam ir uzpūsti vaigiem un krokām uz kājām.
 • Muskuļu sistēma karapuz attīstās no augšas uz leju. Trūcīgs jau ir apguvis galvas saglabāšanu un sāka piederēt savām rokām. Rokturu hipertonuss jau ir pilnīgi izzudis, kas ļauj bērnam aktīvāk pārbaudīt savu ķermeni un rotaļlietas, pieskaroties visam ar rokām.
 • Daudzas jaundzimušo refleksi jau mirst. Piemēram, trīs mēnešu vecam bērnam nedrīkst atrasties meklēšanas reflekss (pagriežot galvu pie mutes leņķa), proboscis reflekss (stiepjot lūpas, pieskaroties tām) un Babkin reflekss (atverot muti ar spiedienu uz plaukstu). Tādi paši refleksi, kā pārmeklēšana, nepieredzējis vai Moreau, 3 mēnešu laikā joprojām ir ļoti izteikti.
 • Attīstās bērna gremošanas sistēma. Kuņģis palielina tās spēju un jau var saturēt vairāk piena, bet bērns nav gatavs pieņemt citus ēdienus, izņemot pienu vai pielāgotu maisījumu. Vienīgais papildinājums zīdaiņu diētai var būt papildus vitamīns D, kas bieži tiek nozīmēts 3 mēnešu veciem bērniem kā profilakses līdzeklis pret raksītiem.
 • Trīs mēnešu bērna krēsls ir vienveidīgāks un regulārāks. Saņemot tikai mātes pienu, izkārnījumu biežums ir no 1 reizes 2-5 dienu laikā līdz 5 reizes dienā. Ja bērnam vairākas dienas nav bijis izkārnījumu, kas paredzēts tikai zīdīšanai, bērns rīkojas normāli, un izkārnījumi pēc šādas ilgas pauzes ir mīksti, tāpēc bērnam nav nepieciešama papildu stimulācija ar izkārnījumiem.

Informāciju par to, kā spēlēt ar trīs mēnešu bērnu, skatiet nākamajā video ar intelektuālās attīstības ekspertu O. N. Teplyakovu.

Fiziskā attīstība

Vidēji trešajā dzīves mēnesī zīdainis palielina svaru par 750–800 gramiem, un tā pieaugums kļūst par 2,5 centimetriem lielāks nekā 2 mēnešu laikā. Galvas apkārtmērs palielinās par aptuveni 1 cm, un krūšu apkārtmērs - par 1-1,5 cm (līdz četru mēnešu vecumam šie divi parametri kļūst vienādi).

Augstumu, ķermeņa svaru un citus bērna fiziskās attīstības rādītājus nosaka daudzi faktori - iedzimtība, slimību klātbūtne, barošanas veids un citi.

Skaista meitene 3 mēnešos
Lai pārliecinātos par bērna normālu attīstību, skatieties viņa dinamiku

Mediķi ir noteikuši vidējos rādītājus, kā arī normas robežas, ar kurām vecāki var noteikt, vai viņu trīs mēnešu vecs bērns attīstās normāli. Tie ir parādīti tabulā:

Indikators

Vidējā vērtība ir 3 mēneši

Zēni 3-4 mēnešu laikā

Meitenes 3-4 mēnešu laikā

Svars

5800-6400 g

5000–8000 g

4500-7500 g

Izaugsme

59,8-61,4 cm

57,3-65,5 cm

55,6-64 cm

Galvas apkārtmērs

39,5-40,5 cm

38,1-42,9 cm

37,1-42 cm

Krūšu apkārtmērs

38,9-39,5 cm

36,5-41,6 cm

37,3-41,4 cm

Ko bērns var?

 • Gulēt uz vēdera un vertikālā stāvoklī, bērns jau ir iemācījies turēt galvu. Ja jūs atbalstāt bērnu vertikālā stāvoklī zem ieročiem un novietojat to uz cietas virsmas, bērns noliecas ar kājām. Turklāt, guļot uz muguras, drupatas jau ir iemācījušās ieslēgt sānu.
 • Aktīvi attīstās redzes drupatas. Bērns ilgu laiku aplūko apkārtējos objektus, pievēršot uzmanību gan stacionāriem, gan strauji kustīgiem objektiem. Lai labāk redzētu visu, kas atrodas uz vēdera, drupatas tiek paceltas uz apakšdelmiem.
 • Trīs mēnešu veca bērna skaņas ir kļuvušas daudzveidīgākas. Līdzskaņi tiek pievienoti patskaņiem. Būdams labā garastāvoklī, bērna gājiens.
 • Bērns 3 mēnešu vecumā ir ļoti emocionāls. Bērns ir ļoti satraukts par mātes izskatu un saziņu ar viņu. Atdzimšanas komplekss rodas arī tad, kad pieaugušais dzied, mūzikas instrumentu skaņas un rotaļlietu forma. Ja drupas ir neapmierinātas ar kaut ko, jūs dzirdēsiet skaļu raudāšanu. Negatīvas emocijas rodas 3 mēnešus vecam bērnam, kad komunikācija ar māti apstājas, rotaļlieta pēkšņi pazūd, apkārtējās temperatūras izmaiņas, kustības ierobežojums vai sāpes.
 • Pēc trim mēnešiem bērns sāk aktīvāk iepazīt pasauli, nepieredzējis visu, kas var pildīt pildspalvas. Pirmkārt, bērns sūc savu dūri vai pirkstus.
Zēns 3 mēneši
Veicināt bērna attīstību, izmantojot dažādas spēles, kuras jums un jūsu mazulim patiks.

Attīstības klases

Tagad bērns ir nomodā ilgāk nekā pirmajos divos dzīves mēnešos, un laiks, kad bērns ir gatavs pieņemt jaunu informāciju un sazināties, jums tas ir jāizmanto pārdomāti.

 • No rīta veiciet mazu vingrojumu ar bērnu. Viegli uzlabojiet kājas un rokas, lai uzlabotu saišu stāvokli. Varat arī praktizēt ar bērnu uz fitball - ja bērniņu novietojat uz bumba uz vēdera vai uz muguras, turiet bērnu pie kājām un viegli nolieciet.
 • Regulāri masāžas visu bērna ķermeni, jo tas stimulēs drupatas un citu orgānu muskuļus, kā arī uzlabos drupatas labsajūtu. Sāciet ar muguru un kaklu, un masāžas beigās viegli mīciet ceļgalu un līkumu locītavas.
 • Uz ikdienas vingrošanu, ko māte veic ar bērnu, 3 mēnešu vecumā ir vērts pievienot vingrinājumus, kas sagatavos mazuļiem pārvarēšanai. Pagrieziet bērna labo kāju, kas atrodas uz muguras, lai tā kļūtu virs ķermeņa. Tieši šī kustība tiek piešķirta bērniem visgrūtāk, un tā dod impulsu apvērsumam.
 • Lai stimulētu spēju pacelt galvu un plecus uz vēdera (ja bērns noliecas uz apakšdelma), bērns biežāk izplatās uz vēdera, vienlaicīgi liekot spilgtas rotaļlietas ap bērnu. Šim nolūkam bieži izmanto arī īpašus mērķus. izglītības paklāji.
 • Ielieciet grabulus bērna rokās tā, lai bērns iemācītos turēt rotaļlietas atsevišķi un izpētīt tās. Tāpat pakariet mīkstās rotaļlietas virs bērna gultiņas, lai bērns tos varētu sasniegt ar savām rokām. Būtu lieliski, ja šādu rotaļlietu iekšpusē ir zvani, un pēc tam, kad tie nokļūst, zemesrieksti dzirdēs zvana signālus.
 • Dziediet dziesmas uz drupanām, kā arī biežāk runājiet ar bērnu. Tajā pašā laikā sarunā ir vērts izdarīt nelielus pauzes, dodot bērnam iespēju “atbildēt” ar savu balsi. Bieži zvaniet bērnam pēc nosaukuma, kā arī pievienojiet paskaidrojumus par visām jūsu darbībām.
 • Parādiet bērnam savu atspoguļojumu spogulī. Tāpat ir vērts iepazīstināt bērnu ar dzīvnieku un dažādu objektu attēliem.
 • Lai stimulētu taustes jutīgumu, ļaujiet mazulim justies priekšmetiem ar atšķirīgu tekstūru, piemēram, vītnes bumbu, virtuves rokturi, rotaļu lācīti, mīkstu kubu ar zvanu.
 • Iekļaujiet sava bērna mūziku no dažādiem stiliem. Kad bērns ir nomodā, ieslēdziet kaut ko ritmisku un jautru, un pirms gulētiešanas jums vajadzētu klausīties dažas mierīgas melodijas ar bērnu. Klausoties ritmisko mūziku ar drupām, aplaupiet rokas uz sitienu.
 • Ja jums ir mājdzīvnieks, skatieties viņu ar savu bērnu. Arī pastaigā parādīt maz dzīvniekus.
 • Peldoties, mest dažus spilgtas bumbiņas vai gumijas rotaļlietas ūdenī. Ļaujiet drupām mēģināt tos noķert ūdenī.

Gredzeni padarīs masāžu jautrāku.

Skatiet nākamo Tatiana Lazareva vingrojumu, to var izdarīt jebkurā brīvajā laikā.

Aprūpe

Sāciet bērna rītu ar higiēniskām procedūrām, berzējot bērna seju un acis, un, ja nepieciešams, degunu un ausis. Pēc zarnu kustības un vairākiem urinācijām, nomazgājiet bērnu zem tekoša ūdens. Ja drupatas āda ir labi, nevajadzētu ļaunprātīgi izmantot bērnu kosmētiku.

Marigolda drupatas jāpārbauda katru dienu, un pēc peldēšanas tās jānogriež vislabāk, kad nagu plāksne ir mīkstāka. Ja bērns protestē pret šādu procedūru, jūs varat apgriezt miega bērna nagus. Izmantojiet šim nolūkam īpašas šķēres zīdaiņiem un pārbaudiet nagus pēc griešanas (pārbraukt ar pirkstu), lai pārliecinātos, ka nav asu malu.

Par sacietēšana drupatas izmanto gaisa peldes (to ilgums ir līdz 10 minūtēm), pastaigas, kuru laikā bērns gulēs brīvā dabā, mazgā un nolieto. Peldiet bērnu katru dienu, vislabāk pirms gulētiešanas, bet citā laikā varat ērti. Piemēram, ja peldēšanās uzbudina bērnu, tā ir jāatliek uz agrāku laiku.

Bērnu 3 mēnešus smaidoši - meitene kleita
Pielāgojiet dienas režīmu: jums būs vieglāk, un drupatas būs mierīgākas

Ikdienas rutīnas

Līdz trīs mēnešu vecumam vairumam bērnu ir sava ikdienas shēma. Bērni paliek nomodā un gulē apmēram tajā pašā laikā katru dienu, kas ļauj mātei plānot savas lietas. Tāpat kā iepriekš, lielākā daļa bērna dienu ir rezervētas gulēšanai un barošanai. Trīs mēnešu bērns guļ apmēram 17 stundas dienā. Apmēram 10 stundas aizņem nakts miegu, bet pārējais laiks ir sadalīts trīs vai četros miega režīmos. Parasti viena vai divas dienas miega ilgst ilgāk (1-2 stundas), bet pārējais - īsāks (līdz 40 minūtēm).

Pastaigāšana ar 3 mēnešu vecu bērnu ieteicama divas reizes dienā. Vispiemērotāko laiku, lai dotos pastaigā, uzskata par rītu (10-11 stundas) un laiku pēc pusdienām (16-17 stundas). Pastaigas ilgumu nosaka ārējā temperatūra un citi laika apstākļi. Vasarā ar 3 mēnešu bērnu var veikt uz ielas līdz 6 stundām. Nelietojiet iet uz kājām ir tikai smaga sala, gusty vējš vai lietus.

Zīdaiņiem, kuri baro tikai ar mātes pienu, kā iepriekš, tiek veikta pēc pieprasījuma. Lielākā daļa bērnu lūdz mātes krūti pirms un pēc gulētiešanas. Vidējais zīdīšanas periods šajā vecumā ir 10-12 dienas laikā un 2-4 naktī. Šajā gadījumā drupināšanas laikā barība bieži atdalās no mātes krūts. Vidējais intervāls starp garām padevēm ir no 2,5 līdz 3,5 stundām.

Ja bērns saņem formulu, viņam būs stingrāks barošanas veids, paredzot sešas maltītes 3,5 stundu intervālos. Lai noteiktu bērna maisījuma dienas apjomu, tā svars ir jāsadala ar 6. Turklāt šis skaitlis ir dalīts ar barību skaitu dienā. Vidēji 3 mēnešu vecs bērns ēd 800–900 ml maisījuma dienā un līdz 180 ml barības. Vēl joprojām ir pārāk agri, lai pat mākslīgie bērni tiktu ievesti šajā vecumā.

Diversificējiet dienu ar nākamo Tatiana Lazareva nodarbību.

Parastā diena

Tas kļūst arvien interesantāk sazināties ar trīs mēnešu zemesriekstu, un daudzu mammu rīts sākas ar burvīgu smaidu no bērna. Jūsu diena ar 3 mēnešu bērnu var izskatīties šādi:

6: 00

Pamošanās pirmajai barošanai, rīta tualete.

7: 30

Pirmā miega diena.

9: 30

Atmodas otrā barošanas, modināšanas perioda laikā.

11: 00

Pastaiga un gulēt svaigā gaisā.

13: 00

Atgriezieties mājās, pamodoties trešajā barošanas reizē, pamošanās periodā.

14: 30

Trešā diena.

15: 30

Atmodas, izglītojošas spēles.

16: 30

Ceturtais ēdiens, kam seko pastaiga un gulēšana svaigā gaisā.

17: 30

Atgriešanās mājās, pamošanās un pamošanās laiks.

19: 00

Peldēšanās, piektais ēdiens, nakšņošana.

23: 30

Atmodas sešām barošanas reizēm un nekavējoties aizmigšana.

Jāatzīmē, ka dažādu bērnu temperaments ir atšķirīgs, tāpēc visi ieteikumi attiecībā uz režīmu ir tikai aptuveni. Vecākiem vispirms jāņem vērā bērna īpatnības un jāpielāgo pediatra piedāvātās shēmas bērna vajadzībām, tas ir, jāievēro režīms, kas tiks pielāgots bērna bioritmiem.

Skaista meitene 3 mēnešu laikā smaida
Ieteikumi attīstībai ir tikai vadlīnijas, jums tie ir jāveic tikai tad, ja jūsu bērns un jūs saņemat viņiem prieku

Biežas problēmas

 1. Nepietiekams svara pieaugums. Parasti bērns, kas baro bērnu ar krūti, palielina 500-2000 gramus mēnesī. Ja pieauguma skaitlis ir mazāks, rodas jautājums par papildinājumu ar pielāgoto maisījumu. Daudzas mātes aizdomās par nelielu piena daudzumu, jo krūšu drupatas ir nemierīgākas un piena plūdmaiņu sajūtas samazinās, taču šīs pazīmes vispār nenorāda uz hipogalaktiju. Zīdaiņi, kas ir 3 mēneši, barošanas laikā patiešām ir vairāk traucēti, jo viņi vēlas pastāvīgi izpētīt apkārtējo pasauli, un piena skriešanās sajūta var izzust sakarā ar to, ka zīdīšana jau ir noteikta un piens barošanas laikā nonāk pareizā daudzumā. Objektīvi bērna barošanas iemesli ir neliels svara pieaugums 2 nedēļās un samazināts urinācijas daudzums dienā.
 2. Nemierīgs dienas miegs. Daudzu trīs mēnešu vecu bērnu nervu sistēma joprojām nav pietiekami stabila un ātri nogurusi. Tas rada sliktu miegu, kas dienas laikā ilgst 20-30 minūtes vai pat mazāk. Uzlabojiet bērna nervu sistēmas darbību, palīdzot pareizi organizēt dienas režīmu - miegu un modrību. Vecākiem būtu jāpārliecinās, ka drupatas nav palikušas nomodā ilgāk par 1,5-2 stundām, un viņiem bija iespēja gulēt.
 3. Blakusparādības vakcinācijai. 3 mēnešu vecumā bērnam tiek ievadīta pirmā DPT vakcīna, kurai bieži ir blakusparādība bērna ķermenim. Katru ceturto bērnu pēc pirmās dienas pēc šīs vakcīnas ievadīšanas, temperatūra paaugstinās un pastāv vietējas izmaiņas (apsārtums, pietūkums, sāpes, indurācija). 10% bērnu var būt tādas blakusparādības kā ēstgribas samazināšanās, caureja, miegainība, vemšana un citi. Paaugstinātā temperatūrā bērnam tiek ievadīts pretdrudža līdzeklis, un izmaiņas vakcīnas injekcijas vietā neprasa nekādu ārstēšanu. Ja bērna stāvoklis ir ievērojami pasliktinājies, vietējā reakcija ir ļoti izteikta vai parādās citas brīdinājuma pazīmes, bērnam nekavējoties jāparāda ārstam.

Kas jums ir nepieciešams pievērst uzmanību 3 mēnešiem, skatiet video Larisa Sviridova. Ja pamanāt kādas problēmas ar bērnu, informējiet par to ārstu.

Aprēķiniet savu barošanas diagrammu
Norādiet bērna dzimšanas datumu un barošanas metodi
2 mēneši 4 mēneši
Informācija, kas sniegta atsauces nolūkā. Nelietojiet pašārstēšanos. Pēc slimības pirmajiem simptomiem konsultējieties ar ārstu.

Grūtniecība

Attīstība

Veselība