7 mēneši 9 mēneši

Bērnu attīstība 8 mēnešos

Saturs

Astoņu mēnešu veci bērni ir ļoti aktīvi, viņi pārceļas daudz un apgūst jaunas telpas ar interesi, jo šajā vecumā viņi jau var pārmeklēt apkārt. Kāds cits karapuzs ir iemācījies par 8 mēnešiem, kādas jaunas prasmes jau ir vecākiem un kā pieaugušie var palīdzēt šī vecuma bērna attīstībā?

Fizioloģiskās izmaiņas

 • Zobu periods turpinās, un to izskats ir ļoti individuāls. Kāds pēc 8 mēnešiem joprojām nav viena zoba, vai pirmais incisors tikko parādījies, un kāds jau mēģina gāzt sīkfails četri zobi.
 • Bērna augšanas temps palēninās, un tas ir saistīts ar bērna fiziskās aktivitātes palielināšanos. Drupatas muskuļi jau ir izstrādāti tā, lai bērni ne tikai varētu apgāzties un sēdēt, bet arī stāvēt un pārmeklēt.
 • Bērna krēsls ir kļuvis dekoratīvāks un līdzinās mazuļa izkārnījumiem, kas ir tikai krūti. Tam ir viegla smarža, un zarnu kustības biežums parasti ir 1 reizi dienā.
 • Bērna atmiņa attīstās un tur jaunākos notikumus. Pateicoties atmiņas uzlabošanai, bērnam ir iespēja atkārtot vecāku rīcību, atpazīt pazīstamus priekšmetus, dzirdēt dusmas, tuvus cilvēkus.
Bērns 8 mēneši
Bērns 8 mēnešos jau var stāvēt un pārmeklēt

Fiziskā attīstība

Astotajā dzīves mēnesī bērns palielina aptuveni 550 gramus un vidēji palielinās par 1,5 centimetriem. Krūšu apkārtmērs un galvas apkārtmērs palielinās par 0,5-1 cm.

Lai gan katra bērna attīstības temps ir individuāls, pamatojoties uz liela skaita noteiktu vecuma bērnu mērījumiem, ārsti noteica vidējo vērtību, kā arī parasto fiziskās attīstības rādītāju robežas. Novirze no tām izraisa piesardzību un ir iemesls detalizētai bērna pārbaudei. Šajā tabulā ir norādīti galvenie parametri zīdaiņiem 8 mēneši:

Indikators

Vidējā 8 mēnešu vērtība

Zēni 8-9 mēnešos

Meitenes 8-9 mēneši

Svars

7900-8600 g

6900-10700 g

6300-10200 g

Izaugsme

68,7-70,6 cm

66,2-75 cm

64-73,5 cm

Galvas apkārtmērs

43,4-44,5 cm

42-47 cm

40,7-46 cm

Krūšu apkārtmērs

45,7-46,4 cm

43,5-49,9 cm

43,7-48,3 cm

Fakts, ka bērnam ir jābūt iespējai uz 8 mēnešiem, skatiet Larisa Sviridovas video.

Ko bērns var?

 • 8 mēnešu bērns fiziski ir ļoti aktīvs, zina, kā sēdēt, apgulties, piecelties (tajā pašā laikā uzvilkt atbalstu), pārmeklēt diezgan ātri, kā arī šķērsot vienumus.
 • Bērns pavada daudz laika, mācoties rotaļlietas un pastāvīgi apmācot savas rokas. Viņš var brīvi novirzīt vienu rotaļlietu citā pildspalvā, un, ja objekts nokrīt no rokas, viņš to meklē. Bērnam patīk ritināt bumbu, noklikšķiniet uz dažādām pogām, ritiniet grāmatu lapas.
 • Astoņu mēnešu vecā bērna pukstēšana jau ir intonācija, ko bērns pieņēma no vecākiem. Drupas vairākas reizes atkārto tās pašas zilbes, tāpēc vecāki pastāvīgi dzird no bērna "ma-ma-ma" vai "ba-ba-ba".
 • Šā vecuma bērni ir ļoti jautri, laimīgi citiem bērniem, un pieaugušie svešinieki ir piesardzīgi. Ja mamma atstāj kaut kur, astoņu mēnešu mazulis ir ļoti apbēdināts. Kad bērns kaut ko neizdodas, drupas būs apbēdinātas, un manas mātes slava būs ļoti laimīga.
 • Bērns var uzrādīt pazīstamu objektu, kad jautāja, kur, kur?Arī bērns jau ir iemācījies pēc rokas gājiena, darot „dāmas” un citas darbības, ko viņa vecāki viņam mācīja agrāk. Bērnam patiešām patīk spēles, kurās notiek darbības.
 • 8 mēnešu bērns ne tikai ēd no karotes un pat cenšas to izdarīt pats, bet arī ņem cietos ēdienus rokturos (piemēram, mazuļu sīkdatnēs), nokaujot to gabalus.
Spēles ar 8 mēnešu bērnu
Ar 8 mēnešu bērnu jūs varat spēlēt, atverot un aizverot durvis, aptverot burkas ar vākiem

Lai gan visi bērni attīstās savā tempā, un dažas prasmes var iegūt agrāk nekā viņu vienaudžiem, un dažas - vēlāk nekā citi bērni ar tādu pašu vecumu, tomēr ir prasmes, kas bērnam ir obligāti jābūt 8 mēnešu laikā. Jums vajadzētu brīdināt, ja drupana:

 • Nav sēdēt.
 • Neuzlūko atpakaļ vai nemēģina vispār izsekot.
 • Nemēģiniet piecelties no atbalsta.
 • Nevar stāvēt dažas sekundes, turot abas rokas.
 • Nevar turēt rotaļlietu rokās.
 • Nav pietiekami daudz piedāvāto rotaļlietu.
 • Nenovērš rotaļlietu no vienas roktura uz citu.
 • Neizrunā zilbes.
 • Nedzird, kad viņš dzird pieaugušo runu.
 • Nerāda nekādas emocijas.
Bērns 8 mēnešus ārsta rokās
Konsultējieties ar savu pediatru par jebkādām brīdinājuma zīmēm.

Attīstības klases

 • Ja bērns vēl nav apguvis pārmeklēšanu uz visiem četriem, apmāciet bērnu ūdenī. Peldēšanās laikā ievietojiet savu bērnu tukšās vannas apakšā un ieslēdziet ūdeni tā, lai tas lēni piepilda vannu. Ūdens līmenis pieaugs un kļūs par stimulu bērna pacelšanai uz elkoņiem un ceļiem. Ar šo uzdevumu ir svarīgi nodrošināt, lai bērns nedzer ūdeni.
 • Vēl viens veids, kā mācīt bērnu pārmeklēt visus četrus, ir staigāt pa rokām. Paceliet bērna kājas tā, lai drupatas nokļūtu rokturos. Tālāk, rock mazliet puisis uz priekšu un atpakaļ. Tiklīdz bērns ir noguris, vingrinājums ir jāpārtrauc.
 • Lai uzlabotu smalkās motoriskās prasmes, iesakām mazajam pieskarties dažādiem objektiem, rotaļlietām ar pogām un aizbīdņiem, kastēm ar vākiem, piramīdas gredzeniem, mīkstajām grāmatām un daudziem citiem.
 • Tā kā 8 mēnešus vecs bērns spēlēs kopē pieaugušo darbības, jāparāda mamma, kā rīkoties ar jaunām rotaļlietām. Velciet automašīnu kopā ar bērnu, sakratiet lelli, pieskarieties bungai un ļaujiet mazulim atkārtoties.
 • Iesakiet drupatas spēlēt ar vairākiem viendabīgiem priekšmetiem, piemēram, ar dažādu krāsu kubiņiem, bumbiņām, gredzeniem no piramīdas. Saliekot un izkliedējot šādus priekšmetus, bērns zinās savienojumus starp tiem.
 • Izveidojiet nelielu piramīdu no kubiņiem un parādiet bērnam, kā to var salauzt ar ritošā bumba.
 • Apsveriet ģimenes fotoattēlus ar savu bērnu un lūdziet parādīt savus tuvos cilvēkus un bērnu. Bērns gribēs atrasties fotogrāfijā.
 • Ieslēdziet mūziku bieži un dejojiet ar bērnu. Ļaujiet tai būt motīviem ar atšķirīgu ritmu - gan klasiskās melodijas, gan bērnu dziesmas un mūsdienu izpildītāju dziesmas.
 • Praktizējiet savu mazuļa līdzsvaru, paaugstinot bērnu un nolaižot to. Jūs varat arī iet apkārt ar bērnu.
 • Padarīt bērnam plauktu grāmatām, uz kurām bērns var sasniegt. Aizpildiet šo plauktu ar gaišām bērnu grāmatām un ļaujiet karapuzu izvēlēties grāmatu lasīšanai.
 • Spēlē ar drupām vannas istabā. Ļaujiet bērnam pārvietot peldošās rotaļlietas, iepļaukāt plaukstas uz ūdens virsmas, ņem ūdeni veidnēs, ielej no viena konteinera uz citu.
 • Ļaujiet drupatas spēlēt ar virtuves piederumiem, bet vienlaikus dodiet bērnam tikai drošus priekšmetus - kausu, konteinerus, vākus un citus.
 • Arī bērns varēs spēlēt ar šo tālruni, kas tam būtu jāatvieno no tīkla. Dodiet bērnam telefonu un ļaujiet viņam runāt.
 • Pastaigājoties, pievērsiet uzmanību dažādām lidmašīnas, automašīnas, putna, suņa skaņām. Šādā gadījumā zvaniet uz skaņas avotu.
 • Saglabājiet bērna interesi par dzīvniekiem. Iegādājieties plastmasas vai gumijas dzīvniekus un nosauciet tos un imitējiet viņu balsi.Parādiet dzīvnieku drupatas grāmatās un uz ielas.
 • Dodiet bērnam koka karoti un dažus priekšmetus, lai uzvarētu. Tātad bērns sapratīs, ka objekti atšķiras ne tikai pēc izskata, bet arī radītās skaņas.
 • Bērnu acīs slēpt rotaļlietu, aptverot to ar segu, un pēc tam piedāvājiet drupatas, lai to atrastu.
Bērnu 8 mēnešu mamma viņas rokās
Pirmkārt, bērnam ir nepieciešama vecāku mīlestība.

Aprūpe

No rīta, tāpat kā iepriekš, bērnam tiek veikti higiēnas pasākumi. Tie ietver mazgāšanu, zobu tīrīšanu, stādīšanu uz pot, skalošanu. Katru vakaru bērns tiek peldēts, spēlējot ar rotaļlietām, kas var peldēties. Turklāt dienas laikā bērnam periodiski jānomazgā rokas, jo drupatas rāpas un pieskaras dažādiem objektiem. Mainot autiņbiksīšu, bērnam jāmazgā zem tekoša ūdens.

Par cietinošs bērns 8 mēneši turpina izmantot gaisu un sauļošanos, ikdienas pastaigas, telpu vēdināšanu, mazgāšanu, staigāšanu pa mitru dvieli. Turklāt ikdienas drupatas veic masāžu un vingrošanas stiprināšanas muskuļus. Astoņu mēnešu bērnu var īsi sēdēt kājāmgājienā vai rotaļu laukumā.

Nikolajs Nikonovs - vadošais ārsts un masāžas terapeits Krievijā nākamajā videoklipā parāda, kā veikt masāžu pilnīgai bērna attīstībai 8 mēnešu laikā.

Ikdienas rutīnas

Astoņu mēnešu zemnieks gulē arvien mazāk un nomodā, mācoties ar interesi par apkārtējo pasauli ilgāk un ilgāk. Šā vecuma bērna kopējais miega laiks ir apmēram 15 stundas, kamēr bērns guļ līdz 10 stundām naktī, un dienas laikā lielākā daļa 8 mēnešu vecu bērnu ir divi sapņi - 1,5-2 stundas.

Pastaigāšana ar bērnu pēc 8 mēnešu vecuma joprojām tiek ieteikta divas reizes dienā - no rīta (apmēram 11-13 stundas) un pēc pusdienām (apmēram 15-17 stundas). Daudzi bērni pastaigās turpina gulēt, bet diezgan maz bērnu vairs nakšņo visu laiku uz ielas, un uz noteiktu laiku viņi mācās dabu un apsver visu apkārt.

Astoņu mēnešu veca bērna barošana nodrošina 5 ēdienus ar pauzēm starp aptuveni 3,5-4 stundām. Lai noteiktu bērna dienas patēriņa apjomu, drupatas svars tiek dalīts ar 9. Vidēji astoņu mēnešu bērns saņem no 1000 līdz 1200 ml pārtikas dienā un aptuveni 200-240 ml barības. Lasiet vairāk rakstā par bērnu ēdienkarte 8 mēnešos.

Bērna pabeigšana 8 mēnešu laikā
Bērna uzturs paplašinās, bērns cenšas daudz jaunu gaumi

Zīdīšana pēc pieprasījuma šajā vecumā dienas laikā tiek nodrošināti 6-8 ēdieni un aptuveni 6 barības naktis. Papildu pārtikas produktu apjoms palielinās, un tas tiek pasniegts mazuļa ēdienkartē ar dārzeņiem, augļiem, graudaugiem, augu eļļu, gaļu, augļu sulu, sviestu, krekeriem un cepumiem.

Pudelēs baroti bērni saņemt maisījumu no rīta, kā arī pēdējo barošanu pirms gulētiešanas. Pārējā laikā mākslīgā cāļa ēdienkarte veidojas no papildu pārtikas produktiem. Salīdzinot ar zīdaiņiem, kas baro ar krūti, viņu uzturs ir vairāk paplašināts - tam pievieno skābo piena dzērienus, biezpienu un dzeltenumu. Putra mākslīgajam bērnam jau ir vārīta ar pienu, un vairums būs lielāks nekā bērnam, kas baro bērnu ar krūti.

Zīdīšanas periods bērnam pēc 8 mēnešiem
Bērnu uztura pamats 8 mēnešu laikā ir mātes piens vai maisījums
Aprēķiniet savu barošanas diagrammu
Norādiet bērna dzimšanas datumu un barošanas metodi

Parastā diena

Katru jaunu dienu ar astoņu mēnešu bērnu dod daudz interesantu un jautru brīdi. Ir skaidrs, ka režīms katram no šī vecuma bērniem būs atšķirīgs, bet mēs piedāvājam aptuvenu ikdienas rutīnas versiju, kas zīdaiņiem var būt 8 mēneši:

6: 30

Izlešana.

Pirmā barošana, kurā bērns saņem mātes pienu vai maisījumu.

7: 00

Higiēnas procedūras.

7: 30

Modrība

9: 00

Vingrošana.

10: 00

Otrā barošana, kurā bērni baro ar krūti, tiek dota ar sviestu, un papildus tiek piedāvāti dzeltenumi.

10: 30

Modināšanas laiks.

11: 30

Pastaigas, kuru laikā drupatas ir pirmā dienas gulēšana svaigā gaisā.

13: 30

Trešā barošana, kuras laikā jebkura veida barošanai bērni saņem dārzeņu biezeni ar gaļas biezeni un augu eļļu, kā arī kviešu maizi un augļu sulu.

14: 00

Wakefulness periods un attīstās spēles.

15: 00

Pastaiga, kuras laikā bērnam ir svaigā gaisā otra diena.

17: 30

Ceturtā barošana, kas zīdaiņiem, kas baro ar krūti, ietvers augļu biezeni, cepumus un mātes pienu un pudelēs barotu bērnu - skābo piena dzērienu, augļu biezeni, biezpienu un cepumus.

18: 30

Wakefulness un klusas spēles.

20: 30

Peldēšanās

21: 00

Piektā barošana, kuras laikā bērns saņem mātes pienu vai formulu.

Gatavošanās nakts gulēšanai un nostiprināšanai.

Nakts laiks

Zīdīšanas periods zīdaiņiem sapnī tiek piemērots krūtīm līdz pat 6 reizēm, un šajā vecumā bērniņu meistari neuztraucas barošanai.

Diversificējiet savas dienas spēles ar bērnu saskaņā ar "Mazā Leonardo" metodi, ko jūs varat redzēt video Teplyakova O. N. - intelektuālās attīstības eksperts.

Biežas problēmas

 1. Bailes no atdalīšanās ar mammu. 8 mēnešu bērni sāk baidīties ļaut savai mātei no sevis un ir ļoti noraizējušies par šķiršanos ar viņu. Turklāt šajā vecumā var parādīties arī citas bailes, piemēram, bērns var baidīties no skaļām sadzīves tehnikas skaņām. Parādiet bērnam skaņas avotu tā, lai tā vairs nebūtu biedējoša.
 2. Atteikums vilināt. Bērns var atteikties izmēģināt jaunu pārtiku, ja ēdienam tas nepatīk ar savu tekstūru, garšu vai temperatūru. Iespējams, ka bērnam nav bijis laika izsalcēt vai telpā ir ļoti karsts. Jebkurā gadījumā nav nepieciešams uzstāt. Nedaudz vēlāk piedāvājiet mazulim pārtiku.
 3. Nemierīgs miegs Astoņu mēnešu bērni fiziskās aktivitātes un pārmērīgas aktivitātes dēļ var slikti aizmigt un viņu nakts atpūta tiek traucēta. Lai izvairītos no nakts miega problēmām, vakarā likvidējiet aktīvās spēles, pirms gulētiešanas veiciet relaksējošu masāžu, lasiet nelielu grāmatu.
 4. Sāpīga zobu dzīšana. Zobu izskats bez sāpēm un diskomforta ir diezgan reti. Daudzos zīdaiņos zobi tiek sagriezti ar sāpīgām sajūtām, izkārnījumiem, drudzēm, garastāvokļiem un citām negatīvām izpausmēm. Palīdziet mazulim atdzesēt īpašas rotaļlietas, kas var tikt izvilktas. Lai atbrīvotos no sāpēm, tiek izmantoti speciāli želejas un temperatūrā - zāles ar pretdrudža iedarbību.
 5. Alerģijas pret lure. Tā kā paplašinās astoņu mēnešu vecuma ēdienkarte, vienmēr pastāv risks, ka var rasties reakcija uz jaunu produktu. Šāda reakcija var izpausties kā caureja, ādas izsitumi, iesnas, aizcietējums, kolikas, sarkanas acis un citi simptomi. Mēģiniet iepazīt šo vecumu tikai ar drošiem produktiem, kas reti izraisa alerģiju. Kamēr bērnam nevajadzētu dot sarkanas ogas, tomātus, kakao, citrusaugļus, sojas produktus, kā arī ieviešot pienu, olas un vistas jābūt ļoti uzmanīgiem.
8 mēnešu vecs bērns un mamma
Mazulis kļūst arvien ciešāk saistīts ar mammu

Padomi vecākiem

 • Tā kā 8 mēnešu vecs bērns jau aktīvi pārdzīvo dzīvokli un pārmeklē visur, jums jānodrošina drupu drošība. Bērns vēl nesaprot riskus un briesmas, tāpēc vecāku uzdevums būs no bērna ceļa izņemt toksiskas vielas, sīkus un saplīstošus priekšmetus, kā arī visu asu un griešanu. Slēpt ligzdas, paslēpt mēbeļu asus stūri, novietojiet sadzīves ķīmijas skapī un nekad neatstājiet rāpojošu bērnu telpā bez uzraudzības.
 • Ja jūsu astoņu mēnešu vecs bērns vēl nav sācis stāvēt uz kājām, ievērojot atbalstu, nav nepieciešams piespiest iegūt šo prasmi.Tiklīdz drupu muskuļi kļūs pietiekami spēcīgi, lai paliktu taisni uz kājām, bērns nekavējoties sāks “treniņus”, izcīnot jaunu prasmi. Atcerieties, ka daudzi bērni nesāk piecelties pēc 8 mēnešu vecuma, kā arī to pārmeklēšana un skriešana nav tā vērts.
 • Ja jūsu bērns jau ir izgriezis 4 zobus, veiciniet košļāšanu, piedāvājot drupatas, kas nav no biezeņa, bet vārīti dārzeņi, kā arī mazuļu cepumi un krekeri.
 • Bieži runājiet ar bērnu, un jums nevajadzētu runāt ar vārdiem. Tomēr saīsināto vārdu izmantošana ir pieļaujama, piemēram, “kaķis” vietā var izrunāt “kitty”.
 • Izvēloties bērna izglītojošus pasākumus, apsveriet ne tikai dienas laiku, bet arī bērna temperamentu. Ja jums ir nemierīgs mazulis, tad viņam patiks aktīvas spēles, pārspriesti, pārmeklēt. Klusiem bērniem, lasot grāmatu vai salokāmus kubiņus, ir vairāk piemērota. Bērna intereses ir jāievēro, pat ja tas ir absolūti bērns Ja bērnam nepatīk kaut kas, nepiespiediet vai neprasiet.
7 mēneši 9 mēneši
Informācija, kas sniegta atsauces nolūkos. Nelietojiet pašārstēšanos. Pēc slimības pirmajiem simptomiem konsultējieties ar ārstu.

Grūtniecība

Attīstība

Veselība