1 mēnesis 3 mēneši

Bērnu attīstība 2 mēnešos

Saturs

Bērns aktīvi aug un mācās visu ap viņu, un visi bērna orgāni uzlabojas un attīstās. Reti jau atzīst mammu, dod viņai apzinātu smaidu un sveicina viņu ar visa ķermeņa kustībām. Noskaidrosim, ko vēl divi mēneši vecs tot spēj un kā vecāki var palīdzēt šī vecuma bērna attīstībai.

Fizioloģiskās izmaiņas

 • Līdz divu mēnešu vecumam siekalu dziedzeri sāk strādāt pilnībā zīdaiņiem. Un, lai gan viņu darbība nav tik aktīva, lai izraisītu lielu siekalu veidošanos, bērnam ir vieglāk sūkāt krūtis. Turklāt, pateicoties tuvākam bērna mutes un viņas mātes krūšu kontaktam, drupas mazāk norij gaisu, kas samazina kolikas izskatu.
 • Bērna gremošanas sistēma aktīvi attīstās. Divus mēnešus vecs bērns aktīvāk ražo gremošanas sulas un fermentus, attīstot labvēlīgu mikrofloru zarnās, mainot izkārnījumus.
 • Fizioloģiskā hipertonija sāk izzust. Pirmkārt, tas iet uz leju augšējās ekstremitātēs un nedaudz vēlāk kājas. Rāpojošs reflekss arī izzūd - ja jūs nododat savu roku zem bērna kājām, bērns vairs nepazudīs.
 • Līdz diviem mēnešiem sākas slēgt sakarus, kas augļa sirdī bija augļa attīstības laikā. Izmaiņas notiek bērna asins formulā.
 • Bērna redze uzlabojas - bērns visu redz labāk 50 centimetru attālumā, bet ātri pārvietojamie objekti, mazuļa acis nezina, kā to izdarīt.
 • Bērnam ir vismaz 6 urinējumi dienā, un barošanas veids ietekmē bērna izkārnījumus. Bērna, kas saņem mātes pienu, var iztīrīties no vienas reizes vairākās dienās līdz 12 reizes dienā, un izkārnījumu izdalīšanās biežums mākslīgo bērnu bērniem ir vidēji 1-4 reizes dienā.
Bērns 2 mēneši guļ ar rotaļlietu
Bērns sāk veidot ikdienas rutīnu.

Fiziskā attīstība

Divu mēnešu bērna augstums un svars var ievērojami atšķirties. Bērns otrajā dzīves mēnesī var augt par 3-5 centimetriem vai pievienot tikai 1 centimetru augstumu, un tas būs standarta variants.

Vidēji otrajā mēnesī bērni iegūst aptuveni 800 gramus svara, bet daži toti var iegūt mazāk, bet citi - vairāk. Krūšu tilpuma vidējais pieaugums ir 2 centimetri, galvas apkārtmērs ir 1,5 centimetri.

Ja šaubāties un uztraucaties, noskaidrojiet bērna attīstības galvenos fiziskos parametrus, kurus mēs atzīmējām tabulā:

Indikators

Vidējā vērtība ir 2 mēneši

Zēni 2-3 mēnešu laikā

Meitenes 2-3 mēnešu laikā

Svars

5100-5600 g

4300-7100 g

3900-6600 g

Izaugsme

57,1-58,4 cm

54,4-62,4 cm

53-61,1 cm

Galvas apkārtmērs

38,3-39,1 cm

36,8-41,5 cm

35,8-40,7 cm

Krūšu apkārtmērs

37,8-38,3 cm

35,7-40,8 cm

35,6-39,9 cm

Nepietiekams svara pieaugums (ja 2 mēnešu vecs zēns sver mazāk nekā 4,3 kg un meitene sver mazāk par 3,9 g) ir iemesls konsultēties ar pediatru. Bažas rada pārāk lielu galvas apkārtmēru pieaugumu - tas ir labs iemesls, lai neirologam parādītu drupatas, lai novērstu problēmas ar smadzeņu šķidruma aizplūšanu.

Bērns 2 mēnešus ārsta rokās
Sekojiet bērna attīstības dinamikai un konsultējieties ar pediatru

Ko bērns var?

 • Divu mēnešu drupatas saskaras ar apzinātu smaidu pie mātes maigās runas un spēles.Bērna emociju klāsts kļūst ļoti plašs - bērns var priecāties, tikt aizvainotam, apbēdināts, smieties klusā veidā, flirtēt, piesaistīt uzmanību, protestēt pret pieaugušo rīcību.
 • Šā vecuma bērna izskats acu muskuļu funkcijas uzlabošanās un koncentrēšanās spējas palielināšanās dēļ ir kļuvis par mācīšanos un uzmanību. Bērns atpazīst mammas seju un rūpīgi to pārbauda. Drupatas arī piesaista dažādus spilgtus priekšmetus. Viņš fiksē savu skatienu uz tiem, kad tie joprojām ir un kad viņi pamazām pārvietojas kosmosā.
 • Bērns jau atpazīst dažādus skaņas labāk, tajā pašā laikā izceļ mātes balsi un uzliek galvu.
 • Pozīcijā uz vēdera drupatas pacēlusi galviņu pārliecinošāk un spēj to turēt apmēram minūti. Tajā pašā laikā mazuļa plecu josta tiek noņemta no virsmas. Tikpat ilgi bērns jau var turēt galvu, kad māte to tur vertikāli rokās.
 • 2 mēnešu veca bērna pastaiga ir kļuvusi skaļāka un biežāka. Skaņas, ko veic bērns, kļūst skaidrākas. Tie galvenokārt ir patskaņi - “e”, “i”, “y”, “o”, “a”.
 • Ja jūs ievietojat pirkstus vai rotaļlietas 2 mēnešu veca mazuļa plaukstās, drupatas liks viņus refleksīvi.
 • Kas atrodas uz sāniem, drupas jau bija iemācījušās pārvērsties pozīcijā uz muguras.
 • Bērns sāka saprast dažas cēloņu un seku attiecības. Piemēram, bērns jau ir sapratis, ka viņa raudāšana kļūst par tuvās mātes izskatu. Šajā vecumā, izmantojot raudāšanu, bērns vecākiem stāsta par diskomfortu.
Bērns 2 mēnešus
Pēc 2 mēnešiem bērns jau ir apzināti smaidījis

Attīstības klases

Lai veicinātu bērna fizisko attīstību, vecākiem jāizmanto:

 • Masāža un viegla vingrošana.
 • Gaisa vannas. Drupatas ir jānovieto uz maināmā galda un pilnīgi izģērbtas, atstājot gulēt bez drēbēm. Sākt no šādas vannas minūtes un pēc tam pakāpeniski palieliniet ilgumu līdz 10 minūtēm.
 • Pastaiga svaigā gaisā 2–4 stundas dienā (ilgums ir atkarīgs no laika apstākļiem).
 • Bieži izliek uz vēdera, ko bērns apmācījis turēt galvu.

Nēsājiet bērnu rokās, turot to ar “kolonnu”, parādot apkārtējos objektus un iepazīstot bērnu ar citiem cilvēkiem. Ļaujiet bērnam izpētīt pieaugušo un citu bērnu sejas un balsis. Nodrošiniet bērnam iespēju mācīties savu ķermeni, kā arī ar vecāku seju.

Bērns kolonnas pozīcijā
Daudzi bērni ātrāk nomierinās kolonnas pozīcijā

Lai bērns varētu iemācīties turēt priekšmetus, uzlabot taustes jutīgumu un motoriskās iemaņas, savās pildspalvās regulāri tiek ievietotas dažādas dažādu svaru (koka, gumijas, plastmasas uc) bumbiņas. Šādas bumbiņas var būt mīkstas un cietas, gludas vai reljefi. Jums ir jāievieto bērna atvērtajās rokās priekšmeti un jāpārliecinās, ka greifers to uztver. Bumbiņas var piesaistīt lentēm un nolaist tās pie bērna, un, kad bērns satver priekšmetus, velciet tos uz sevi, tādējādi iedrošinot viņus paķert bumbas stingrākas. Bumbiņas var aizstāt ar kārbiņām (gludām vai salātu) un dažādu audumu ieliktņiem.

Mēģiniet izveidot vingrinājumu „Šeit ir dāvana mazulim”, ko Tatjana Lazareva parāda nākamajā video.

Bērna dzirdes attīstībai ir vērts izmantot klusu klasisko mūziku, grabulus un zvani. Uzlieciet bērnu uz muguras, paņemiet zvanu rokā un, turot to 60-70 centimetru attālumā no mazuļa krūtīm, veiciet dažus zvani. Pēc tam, kad gaida skaņas izzušanu, veiciet vēl divas vai trīs zvani. Jūs varat piesaistīt zvejnieklīniju pie zvana un pārvietot to, stimulējot bērnu meklēt skaņas avotu. Šādu dzirdes apmācību var veikt vairākas reizes dienā, bet pēc 3-4 dienu treniņiem ir vērts pārtraukt nedēļu.

Lai stimulētu redzes orgānu, nēsājiet mazu apģērbu savam bērnam un ieskauj bērnu ar dažādu krāsu objektiem. Pakārt gaišās rotaļlietas virs bērna gultiņa apmēram 50 centimetru attālumā no bērna. Nepietiekams skatīsies ne tikai uz tiem, bet arī sāk mēģināt.

Veiciet savdabīgus dialogus ar bērnu, kopējot karapuzas kājām. Bērns dzirdēs sevi no sāniem un atkārto pēc jums, vienlaicīgi apmācot artikulāciju un runu. Bērniem tas ļoti patīk, kad mamma imitē dzīvnieku skaņas (meows, moos).

Pēc bērna iepazīstināšanas ar regulāru masāžu, mēģiniet izmantot priekšmetus, kurus var apgriezt ap bērna ķermeni, piemēram, gludas, mazas bumbiņas, zīmuļus. Ja esat saņēmis lielu priekšmetu šādai masāžai, velciet to tikai uz mazuļa muguras, un mazus priekšmetus var izmantot, lai mazinātu mazuļa ķermeni.

Bērnu papēža masāža 2 mēnešus
Masāža aktivizē smadzeņu šūnas un veicina bērnu attīstību.

“Self-massage”, jūs varat izkaisīt graudus (prosas, rīsi, griķi, pupas) uz maināmā galda un ievietot bērnu atpakaļ. Ja drupatas drupatas vēl nav ļoti mīklas un nespēj saprast graudus, jūs varat izplatīt drupatas un vēderu uz grumba. Pārvietojoties uz šādu masāžas materiālu, bērns attīstīs taustes jutīgumu.

Ikdienas rutīnas

Daudziem bērniem pēc divu mēnešu vecuma ir sava ikdienas rutīna. Vecākiem ir svarīgi ņemt vērā bērna bioritmus un pielāgot galvenos režīma mirkļus (staigāt, attīstīties, peldēties).

Lielākā daļa dienas divu mēnešu bērns pavada sapni. Bērns gulē naktī apmēram 11 stundas un dienas laikā 4 reizes 1,5-2 stundas. Tā būs arī norma, ja vairāki dienas sapņi ilgs līdz 3 stundām un pārējie būs ļoti īsi (pusstundu). Šajā vecumā pamošanās periodi joprojām nav izturīgi. Vidēji 4 no tām ilgst no 1 līdz 1,5 stundām.

Barību skaits uz 2 mēnešiem ir 6-7, un intervāls starp tām ir apmēram 3 stundas. Šajā vecumā barošanās laikā nav nakts pārtraukuma, bet nakts laikā bērns barojas pilnībā.

Aprūpe

Divu mēnešu mazuļiem nevajadzētu palikt vienatnē - lai bērns vienmēr būtu pieauguša uzraudzībā. Rūpējoties par bērnu, bērnam katru dienu jāmazgā, berzējot acis, degunu, ausis un seju. Pēc katras izkārnījumu izvadīšanas un pēc vairākiem urinācijām viņi mazgā bērnu zem tekoša ūdens.

Bērna ikdienas peldēšana uz 2 mēnešiem ilgst 5 minūtes ūdenī 36-37 grādu temperatūrā.

2 mēnešu bērna galvu mazgā divas vai trīs reizes nedēļā.

Peldēšanās bērns 2 mēnešu laikā
Peldvietu ūdenī var pievienot dažādus garšaugus.

Jauda

Labākais ēdiens bērnam 2 mēnešu vecumā ir mātes piens. Tas nodrošina bērnu ar nepieciešamajām uzturvielām un izmaiņām vienlaicīgi ar bērna augšanu. Vislabāko krūts barošanas veidu sauc par barošanu pēc pieprasījuma, ja drupatas tiek izmantotas tik reižu, cik nepieciešams.

Bērnu var uzklāt līdz četrām stundām stundā, lai sūkotu dažas minūtes, un pilnībā ēst mātes pienu ar intervālu no 40 minūtēm līdz divarpus stundām. Divus mēnešus vecs bērns parasti vienmēr jautā krūtīm pēc pamošanās un aizmigšanas. Naktī bērns tiek piemērots galvenokārt no 3 līdz 8:00.

Zīdīšana 2 mēnešu laikā
Zīdīšana - labākais bērnu ēdiens

Bet, lai mākslīgi uzturētu bērnus, ir stingri noteikumi. Ja bērns tiek barots ar maisījumu, tad, aprēķinot ēdiena dienas daudzumu, drupatas svars tiek dalīts ar 6. Pēc dienas, kad uzzinājis maisījuma kopējo tilpumu, to dala ar barību skaitu (6-8). Vidēji bērns šajā vecumā ēd 900 g maisījuma dienā, tas ir, aptuveni 130 g barības, ja barība 7.

Biežas problēmas

 1. Kolikas. Neraugoties uz gremošanas trakta nogatavināšanu, daudzi bērni no diviem mēnešiem joprojām cieš no kolikas. Lai izvairītos no diskomforta un sāpēm, pediatri iesaka lietot fizikālās metodes - turēt drupatas pēc barošanas, pirms ēšanas ievietojiet bērnu uz kuņģa, paņemiet pārtraukumus nepieredzēšanā, dodot iespēju sagraut gaisu.
 2. Mutes piena sēnīte. Šī problēma var rasties zīdaiņiem sakarā ar Candida inficēšanos no mātes vai ar samazinātu imunitāti.Ja bērns mutē ir pamanījis baltu ziedu, bērnam jāparāda ārstam.
 3. Prickly siltums. Bērna pārkaršana noved pie tā rašanās, un pienācīga higiēna un apģērbs laika apstākļiem kalpo kā šādas problēmas novēršana. Lai ātri likvidētu izskatu dūrienu, pievienot peldvietu ūdenim kumelīšu ekstraktu vai ozola mizas novārījumu.
 4. Autiņbiksīšu izsitumi. To izskats ir saistīts ar retu autiņbiksīšu maiņu, sliktu izskalošanos un retām gaisa vannām.
 5. Izsitumi uz sejas. 2 mēnešu vecumā tas bieži vien ir saistīts ar mātes hormonu noņemšanu no zīdaiņa ķermeņa no piena. Šāds izsitums izzūd paši par 3 mēnešiem, un to nav nepieciešams ārstēt, ieteicams tikai peldēties garšaugu novārījumā.

Lai samazinātu palielināto muskuļu tonusu jūsu rokās, mēs iesakām 2 mēnešu masāžu, kas parādās nākamajā Nikolaja Nikonova - vadošā ārsta un masāžas terapeita Krievijā video.

1 mēnesis 3 mēneši
Informācija, kas sniegta atsauces nolūkos. Nelietojiet pašārstēšanos. Pēc slimības pirmajiem simptomiem konsultējieties ar ārstu.

Grūtniecība

Attīstība

Veselība