4 mēneši 6 mēneši

Bērnu attīstība 5 mēnešos

Saturs

Pirmajā gadā bērna attīstība ir ļoti strauja. Drupatas vienmēr ir apmierinātas ar jaunām prasmēm un nelieliem sasniegumiem. Piecu mēnešu bērns ir ļoti atšķirīgs no jaundzimušā. Ko bērns iemācījās pēc 5 mēnešu vecuma un kā vecāki piecu mēnešu laikā var veicināt drupatas attīstību?

Meitene ar apmali 5 mēnešos
Bērns, kas interesējas par pasauli, ar viņu kļūst interesantāks

Fizioloģiskās izmaiņas

 • Bērna ķermenis 5 mēnešu laikā kļūst proporcionālāks, un muskuļi ir ievērojami nostiprināti.
 • Bērna redzējums turpina attīstīties. No mazā cilvēka izskatu neatrodas ne fiksēti, ne ātri kustīgi objekti. Arī bērnam patīk apskatīt attēlus.
 • 5 mēnešus vecā bērna siekalās ir diezgan daudz, un tas ir saistīts ne tikai ar gaidāmo zobu, bet arī palīdz iztīrīt mutes dobumu, jo bērns gandrīz visus priekšmetus, kas nozvejotas savās pildspalvās, ievada mutē.
 • Bērna, kas baro tikai ar mātes pienu, krēsls var būt gan biežs (5-6 reizes dienā), gan reti (reizi 2-5 dienās). Zīdaiņi, kas baro maisījumu vai sāka saņemt papildu ēdienus, parasti iztukšojas 1-2 reizes dienā, un viņu izkārnījumi ir biezāki un tiem ir spēcīga smaka.
 • Urinēšana 5 mēnešu vecumā parasti ir 15 reizes dienā.

Jaundzimušajiem raksturīgā hipertensivitāte parasti pilnībā izzūd 5 mēnešu vecumā.

Fiziskā attīstība

Piektajā dzīves mēnesī bērns palielina aptuveni 700 gramus, un viņa augstums palielinās vidēji par 2 centimetriem. Krūšu apkārtmērs sāk dominēt pār galvas apkārtmēru.

Meitene 5 mēnešos smaida ar loku
Sekojiet drupu attīstības fizisko rādītāju dinamikai

Katrs bērns attīstās savā tempā, bet eksperti ir noteikuši vidējos rādītājus, kas raksturīgi lielākai daļai bērnu. Pēc tam, kad esat tos uzzinājis, jūs varat uzzināt, vai bērns parasti aug un vai nepieciešama papildu konsultācija ar ārstu.

Normas robežas un 5 mēnešu vecu zīdaiņu vidējās vērtības tika apkopotas šajā tabulā:

Indikators

Vidējā vērtība ir 5 mēneši

Zēni 5-6 mēnešu laikā

Meitenes 5-6 mēneši

Svars

6900-7500 g

6000-9300 g

5400-8800 g

Izaugsme

64-65,9 cm

61,7-70,1 cm

59,6-68,5 cm

Galvas apkārtmērs

41,5-42,6 cm

40,1-45 cm

38,9-44 cm

Krūšu apkārtmērs

42,4-42,9 cm

40,1-45,7 cm

40,3-44,5 cm

Ko bērns var?

 • Bērns ir apguvis apvērsumus uz muguras no pozīcijas viņa vēderā. Tagad bērns pats izvēlas vietu, kurā viņš pētīs apkārtējo pasauli. Daži bērni ir sākuši pārmeklēt. Kamēr viņi cenšas pārvietoties uz vēdera, aktīvi pārvēršot kājas, kā arī ruļļos.
 • Bērns jau var sēdēt, bet tikai ar atbalstu (piemēram, krēslā). Tajā pašā laikā bērna aizmugure ir saliekta, tāpēc ārsti neiesaka atstāt 5 mēnešu vecu bērnu ilgu laiku sēdus stāvoklī. Ja Jūs turat bērnu zem rokām un novietojat to uz cietas virsmas, jūs pamanīsiet, ka bērns stāvēs uz iztaisnotām kājām.
 • Nepietiekami brīvi kontrolē savas pildspalvas un spēj gan aptvert, gan turēt objektus ar abām rokām ilgu laiku. Piedāvājiet bērnam ņemt rotaļlietu un redzēt, kā drupana to uztver ar pildspalvu. Bērns rūpīgi izpētīs priekšmetu un var tikt aizvests, lai ar rotaļlietu pavadītu līdz 10-15 minūtēm.
 • Karapuzs jau zina māti un citus cilvēkus, ar kuriem viņš bieži sazinās.Viņš strauji reaģē uz tuvinieku uzmanības izpausmēm un atšķir to, ar ko viņi sazinās. Savukārt svešinieki bērnam rada pilnīgi citu reakciju, galvenokārt brīdinājumu.
 • Bērna runa ir aktīva attīstās un tas ir ilgstošs chill. Nelielas skaņas skaņās jau ir iespējams atzīmēt noteiktu intonāciju, ko bērns kopē no vecākiem. Daži bērni jau izrunā ne atsevišķas skaņas, bet zilbes.
 • Karapuzu patiešām patīk dziesmas un poteshki no manas mātes mutes, kas izpaužas vētrainā jautri. Bērns ir spējīgs izteikt negatīvas emocijas tikpat spēcīgi, piemēram, kad viņi ieguva rotaļlietu vai ievietoja to bērnu gultiņā, un bērns vēl gribēja runāt ar māti.
 • Bērns interesējās par pieaugušo ēšanu. Viņš skatās uz mammas un tēva plāksnēm, un, ja vecākiem patīk pedagoģiskās barošanas ideja, šī uzvedība var būt iemesls, lai sāktu iepazīt bērnu ar jaunās pārtikas pirmajām daļām.

Nākamajā videoklipā redzamos vingrinājumus var veikt saskaņā ar intelektuālās attīstības eksperta O. N. Teplyakovas metodi.

Attīstības klases

 • Apmeklējiet sporta zālē apmēram 10 minūtes. jo tas palīdzēs mazulim stiprināt muskuļus (īpaši tagad ir svarīgi stiprināt bērna muguru) un uzzināt, kā pārvaldīt savu ķermeni. Izplatiet bērna rokas pie sāniem un šķērsojiet tās krūtīs, pēc tam velciet bērnu ar rokturiem, lai dotu viņam sēdus stāvokli. Pēc tam pārvietojiet bērna kājas, pagrieziet bērnu uz vēdera un izstrādājiet šo pozīciju.
 • Lai stimulētu rāpošanu, novietojiet spilgtu rotaļlietu pie bērna. tā, lai bērns nespētu nokļūt rokās, un bija spiests mēģināt pārmeklēt nedaudz. Zem mazuļa kājas aizvietojiet plaukstu, no kura bērns var stumt.
 • Masāža līdz 5 mēnešu vecumam ir nedaudz sarežģītāka. Bērna ķermenis tagad var ne tikai insultēt un berzēt, bet arī saspiest, mīcīt un saraut.
 • Saglabājiet fitball klases, jo tas ne tikai palīdz attīstīt bērna muskuļus un vestibulāro aparātu, bet arī uzlabo gremošanas funkciju. Arī lielas priekšrocības bērna attīstībai ir nodarbības ūdenī - baseinā vai lielā vannā.
 • Iegādājoties bērnam jaunas rotaļlietas, parādiet savam bērnam, kā rīkoties ar viņiem. Ļaujiet bērnam redzēt, ka bumbu var velmēt vai izmest, piramīdas gredzeni var būt izkaisīti vai salocīti, un plīša zaķis ir jāapkaro vai jāapkaro. Neaizmirstiet par visu to bērnu rotaļlietu drošumu un tīrību, ko jūs piešķirat bērnam, jo ​​drupas, protams, tos nobaudīs.
 • Kamēr esat nomodā, vienmēr runājiet ar bērnu, lai bērns dzirdētu jaunus vārdus un jūsu intonāciju. Bieži zvaniet uz mazuļiem pēc nosaukuma un parādot radinieku fotogrāfijas, noteikti izrunājiet viņu vārdus.
 • Runājot ar zemesriekstu balsi, noliecieties pie bērna auss un runājiet ar dažiem vārdiem čuksti.
 • Sazināšanās ar bērnu, pēkšņi apstājas un padara jūsu seju neiespējamu. Bērns būs pārsteigts, un tad mēģinās jūs atkal runāt.
 • Spēlēt ar bērnu spēlē, ko var saukt par "uz augšu un uz leju". Paaugstiniet bērnu un sakiet "uz augšu", tad sakiet "uz leju" ar citu intonāciju un nolaist bērnu.
 • Nāciet kopā ar bērnu līdz lielajam spogulim, tā, ka bērns redz ne tikai savu, bet arī jūsu pārdomu un var salīdzināt tos. Pat ja bērns nesaprot, ka tas ir tikai pārdomas, viņš gribēs redzēt sevi un māti spogulī.
 • Nepalaidiet garām iespēju veikt vingrinājumus, lai mācītos sēdēt un pārmeklēt un peldoties, galu galā bērnam ir daudz vieglāk pārvietoties ūdenī. Noslaukot bērnu pēc vannas, izsauciet tās ķermeņa daļas, uz kurām jūs pieskarties.
 • Spēlēt ku-ku ar mazo, izmantojot dažādas šīs spēles variācijas. Jūs varat nosegt savas acis vai bērna acis ar rokām, paslēpt seju zem dvieļa vai autiņbiksītes, paslēpt aiz skapja vai pat slēpt rotaļlietu zem segas. Ne mazāk interesanti bērnam un spēlējot "dāmas" vai "burvis".
 • Ieteikt bērnam apskatīt dzīvnieku attēlus. un zvaniet zvēriem un atdariniet viņu balsis.
 • Ja iespējams, izgatavojiet vai iegādājieties auduma grāmatu jūsu mazulim, Uz lapām, kurās būs dažādi pieteikumi, aizdares, pogas, Velcro. Šāda lieta palīdzēs attīstīt bērna jutekļu orgānus.
 • Jūs varat iepazīstināt mazuļus ar pirkstu krāsām. Ielieciet bērnu rokturus burkās ar spilgtas krāsas un atstājiet uz papīra zīmēm. Tas noteikti radīs pozitīvas emocijas un drupatas, un jūs.
 • Pastaigā un sadzīves darbos sēžiet bērnu siksnā. No tā bērns varēs novērot visas jūsu darbības un apkārtējo pasauli, vienlaikus sajūtot siltumu un aizsardzību.
Bērns sasniedz rotaļlietas
Parādiet bērnam rotaļlietu no attāluma, tādējādi stimulējot bērnu sasniegt to

Masāžas laikā labāk izmantot pirkstus: tā kā jūs un bērns būs interesantāki.

Lai iegūtu informāciju par 5 mēnešu veca bērna masāžu, skatiet vadošo ārstu un masāžas terapeitu Nikolajs Nikonovs Krievijā.

Aprūpe

Pirmajā 5 mēnešu vecuma bērna modrības periodā tiek veiktas bērnam pazīstamas higiēnas procedūras. Mazuļa seja tiek nomazgāta, acis noslauka, un deguns un ausis tiek iztīrītas pēc vajadzības. Turklāt bērnam ir regulāri jānogriež kliņģerīši, jo tie ātri aug.

5 mēnešu vecumā bērns turpina ikdienas vingrošanas vingrinājumus un masāžu. Katru dienu ir nepieciešams arī peldēt bērnu, jo īpaši tāpēc, ka bērnam patiešām patīk šādas vakara procedūras.

Ikdienas rutīnas

Piecus mēnešus vecs bērns paliek nomodā apmēram 2 stundas pēc katras miega, gulēt trīs reizes dienā kopā līdz 5 stundām un apmēram 10 stundām naktī. Daudzi 5 mēnešu veci bērni pārtrauc nakts peldēšanu.

Staigāšana ar šī vecuma bērnu joprojām ir ieteicama divas reizes dienā - no rīta un pēcpusdienā. Bieži bērni šādās pastaigās vairs negulējas, bet aplūko apkārtējo pasauli. Pastaigas ilgums tiek noteikts atkarībā no laika apstākļiem, piemēram, ja tas ir diezgan vēss vai lietus, jūs varat pastaigāties ar savu bērnu tikai 1-2 stundas, bet siltajā vasaras laikā koku ēnā var pavadīt kopā ar bērnu līdz 6 stundām dienā.

Ja 5 mēnešu vecs bērns baro tikai ar krūti, nav stingra barošanas shēma. Drupas sūkā, nosakot sapni un arī pēc pamošanās. Ēdināšanas īpatnības šajā vecumā ir biežas pārtraukumi - jebkurš trieciens vai troksnis var mazināt bērnu. Vēl 5 mēnešu vecumā bērni, kas saņem tikai mātes pienu, vēl nav ieviesti, ja bērns ir vesels un pietiek ar piena daudzumu no mātes.

Mamma un bērns 5 mēneši
Bērnam vislabāk ir barot bērnu ar krūti pēc pieprasījuma.

Pudelē barotam bērnam ir stingra ēdienu shēma, kas nodrošina 5 barības 5 mēnešu vecumā ar 3,5-4 stundu pārtraukumiem starp tām. Kopējais maisījuma daudzums drupām tiek aprēķināts, pamatojoties uz zīdaiņa svaru (tas tiek dalīts ar 7). Pēc tam ikdienas pārtikas daudzums tiek sadalīts vienādi ar barību skaitu. Vidēji 5 mēnešus vecs bērns saņem no 900 līdz 1000 ml maisījuma dienā, ēdot apmēram 160-200 ml pārtikas.

Produktu skaits barošana mākslīgi barotiem bērniem un zīdaiņiem, kas sāka iepazīt lure pirms indikācijām, palielinās. Zīdaiņiem tiek dota ne tikai dārzeņi un putras, bet arī augļu biezeņi, kā arī augu eļļa.

Aprēķiniet savu barošanas diagrammu
Norādiet bērna dzimšanas datumu un barošanas metodi

Parastā diena

Ir ļoti interesanti sazināties ar 5 mēnešu vecu zemesriekstu, jo katru dienu jaunas prasmes un daudzi pozitīvi mirkļi var dot šādu bērnu.Katram bērnam būs individuāls dienas režīms, un to galvenokārt nosaka karapuza bioritmi, tomēr, lai saprastu, kā izskatās diena ar 5 mēnešu drupām, mēs piedāvājam šādu vecuma bērna režīmu:

6: 30

Pamošanās pirmajai barošanai (mātes piens vai formula), higiēnas procedūras.

8: 00

Pirmā miega diena.

10: 00

Atmodas otrās barošanas laikā (mākslīgajiem bērniem tiek dota putra), pamošanās laiks.

11: 30

Pastaiga un otrā pēcpusdienas saule svaigā gaisā.

13: 30

Atgriežoties mājās, pamodoties trešajai barošanai (bērns mākslīgi iegūst dārzeņu biezeni ar augu eļļu).

14: 00

Modināšanas periods, izglītojošas spēles.

15: 30

Pastaigas un trešās dienas sauļošanās svaigā gaisā.

17: 00

Atgriežoties mājās, pamodinot ceturto barošanu (mākslīgajā bērnā, tas ietver augļu biezeni un maisījumu).

17: 30

Modināšanas laiks.

20: 00

Peldēšanās, piekta barošana (krūts piens vai formula), nosakot nakts laikā.

Nakts laiks

Zīdaiņi, kas baro bērnu ar krūti, tiek pielietoti krūtīs vairākas reizes, un mākslīgie bērni papildus var saņemt daļu no maisījuma ap 00:00.

Kādus vingrojumus ar bērnu veicina indeksēšanu, skatiet šo videoklipu.

Biežas problēmas

 1. Falls. Sakarā ar palielinātu mobilitāti, lai atstātu piecu mēnešu bērnu, nevar būt minūti. Jebkurā laikā drupatas var veikt revolūciju un nonākt pie grīdas. Ja tas notiek, nomieriniet bērnu un skatieties bērna uzvedību. Ja rodas brīdinājuma zīmes, nekavējoties meklējiet medicīnisko palīdzību.
 2. Kaprīzs uzvedība sakarā ar zobu sākšanu. Daudzi 5 mēnešu veci bērni sāk pirmo zobu izskatu, kas viņiem rada ievērojamu diskomfortu. Piedāvājiet mazajiem gnaw īpašus teethers, un jūs varat arī izmantot želejas ar anestēzijas un dzesēšanas ietekmi.
 3. Problēmas ar izkārnījumiem pēc papildbarības ieviešanas Daudziem zīdaiņiem pirmie papildu pārtikas produkti izraisa izmaiņas izkārnījumos - gan sašķidrināšanā, gan sablīvēšanā. Visbiežāk parādās drupatas, kas ir mēģinājušas lure aizcietējums, jo īpaši, ja jauni ēdieni tiek ievadīti bērna uzturā pārāk agri. Lai parādītu aizcietējumu, bieži vien sākas agrīna iepazīšanās ar olbaltumvielu un piena produktu papildbarību, kā arī nepietiekama šķidruma uzņemšana. Ja rodas aizcietējums, pārtika tiek izslēgta no bērnu ēdienkartes un monitora izmaiņas izkārnījumos. Ēdināšana, kas izraisīja aizcietējumus, tiek veikta ļoti lēni un mazās porcijās, un, ja krēsls atkal ir saspiests, to ievešana drupiņu izvēlnē tiek atlikta uz vairākiem mēnešiem. Lasiet vairāk par to rakstā aizcietējums, ieviešot papildu pārtikas produktus.
 4. Nepietiekams svara pieaugums. Zīdainim, kas baro bērnu ar krūti, vajadzētu pievienot vismaz 500 gramus mēnesī. Ja bērna svars, salīdzinot ar 4 mēnešiem, ir mainījies par mazāk nekā 0,5 kg, tas var kalpot par papildinājumu vai papildu pārtikas produktu ieviešanas sākumu.
 5. Jaundzimušo hipertoniskums vai refleksi. 5 mēnešu vecumā šādas pazīmes norāda uz neiroloģisko patoloģiju un pieprasa neirologa izmeklēšanu un konsultāciju.
Mamma un bērns 5 mēneši ir kopā
Vispirms bērnam ir nepieciešama māmiņu un tēvu mīlestība
4 mēneši 6 mēneši
Informācija, kas sniegta atsauces nolūkos. Nelietojiet pašārstēšanos. Pēc slimības pirmajiem simptomiem konsultējieties ar ārstu.

Grūtniecība

Attīstība

Veselība