8 mēneši 10 mēnešus

Bērnu attīstība 9 mēnešos

Saturs

Deviņus mēnešus vecu bērnu vairs nevar saukt par bezpalīdzīgu. Drupas patstāvīgi pārvietojas pa istabu, pauž savu attieksmi pret dažādiem notikumiem, aktīvi sazinās ar saviem vecākiem. Ko bērns mācījās 9 mēnešu vecumā, kā vecākiem jānosaka, vai tas attīstās normāli un kā palīdzēt nākotnē attīstību?

Fizioloģiskās izmaiņas

 • Bērna ķermenis aktīvi gatavojas staigāt. Nostiprina plecu un gurnu muskuļus, kā arī ligamentu aparātu, attīstās neiromuskulārā koordinācija.
 • Bērna jutekļi jau ir labi attīstīti. Bērns ir uzlabojis dzirdes uztveri, tāpēc tagad bērns var ne tikai dzirdēt skaņas no nākamās istabas, bet arī salīdzināt to, ko viņš dzirdējis ar savām zināšanām. Piemēram, dzirdot podiņu un plākšņu skaņas, bērns sapratīs, ka pusdienas būs drīz.
 • Emocionālā sfēra arī aktīvi attīstās. - Mazais ar savu izskatu rāda šādas emocijas kā prieku, čagrīnu, prieku, aizvainojumu un citus.
 • Daudzi 9 mēnešu veci bērni sāks otro incisors. Pirmkārt, tie parādās uz augšējā žokļa un nedaudz vēlāk - uz apakšžokļa. Tajā pašā laikā bērna žokļi attīstās, tāpēc drupatas pastāvīgi piedāvā kaut ko košļāt.
Pārlūkojot bērnu 9 mēnešos ar mammu
Veiciniet indeksēšanu 9 mēnešos: tas stiprina drupatas muguru

Fiziskā attīstība

Devītajā dzīves mēnesī bērns iegūst aptuveni 500 gramus, tā augšanu pagarina par 1,5 centimetriem, galvas un krūšu apkārtmērs kļūst par 0,5-1 cm.

Visi vecāki saprot, ka bērni attīstās atbilstoši viņu individuālajam grafikam, bet, lai noteiktu, vai drupu attīstības temps ir normāls un vai ir kādas novirzes, kas būtu jābrīdina, ārsti vadās pēc vidējiem fizisko rādītāju datiem, kas ir vienāda vecuma bērniem. Arī katram vecumam ir robežu indikatori - to pārsniegumam vajadzētu būt bērna pārbaudes iemeslam. Šajā tabulā ir apkopoti 9 mēnešu bērnu fiziskās attīstības galvenie parametri:

Indikators

Vidējā 9 mēnešu vērtība

Zēni 9-10 mēnešos

Meitenes 9-10 mēnešus

Svars

8200-8900 g

7100-11000 g

6500-10500 g

Izaugsme

70,1-72 cm

67,5-76,5 cm

65,3-75 cm

Galvas apkārtmērs

43,8-45 cm

42,5-47,5 cm

41,2-46,5 cm

Krūšu apkārtmērs

46,6-47,2 cm

44,4-50,8 cm

44,5-49,3 cm

Jums var būt masāža, kuras tehniku ​​video demonstrē Nikolajs Nikonovs - vadošais ārsts un masāžas terapeits Krievijā.

Ko bērns var?

 • Bērns daudz kustas un ar prieku nosaka jau iegūtās prasmes. Bērns ātri pārvietojas dažādos virzienos, un tas lielākoties notiek četrās vietās. Arī bērns viegli paceļas uz kājām, piespiežot kaut ko izturīgu, un var pat pārkāpt ar kājām, turot atbalstu un uzņemoties papildu pasākumus.
 • Kad bērns guļ, viņš var sēdēt pats, un, kad viņš sēž, apgulties. Arī bērns jau zina, kā sēdēt un stāvēt. Daži bērni šajā vecumā cenšas stāvēt paši un pat veikt pirmos soļus bez atbalsta.
 • Deviņu mēnešu zemnieks gudri manipulē ar savām rokām. Apstrādājot priekšmetus un spēles, mazulis imitē citus bērnus un tuvus pieaugušos. Bērns var iegūt rotaļlietas no kastēm un slēpt tās atpakaļ, izņemt dažas citas rotaļlietas, roll automašīnas, var saplēst vai sasmalcināt papīra lapu, parādīt ķermeņa daļas.
 • Daudzi bērni no 9 mēnešiem sāk lietot mazus priekšmetus nevis ar visu plaukstu, bet tikai ar diviem pirkstiem.
 • Drupatas bauda klausoties mūziku un dejojot to, stompingot savas kājas un satverot plaukstas.
 • Dzirdot savu vārdu, bērns griezīsies vai pārmeklē savu māti. Pēc zemesriekstu pieprasījuma var meklēt pazīstamus priekšmetus, piecelties, apgulties, mest rotaļlietu, paņemt to no pieauguša cilvēka rokām un veikt citas darbības, kas viņam bija iepriekš parādītas.
 • Mazuļu mazuļi modināšanas periodos ir skaļi un emocionāli. Bērns bieži atkārto pieaugušajiem paredzētās zilbes, cenšoties atdarināt tās.
 • Bērns jau var pievilt un mēģināt manipulēt ar mammu.
9 mēnešus vecs bērns sēž uz krēsla
Pēc 9 mēnešiem bērns jau ir diezgan labs, kam pieder viņa ķermenis.

Daži bērni attīstās ātrāk nekā viņu vienaudži, bet citi attīstās prasmes vēlāk nekā tāda paša vecuma bērniem. Tajā pašā laikā ir prasmes, kurām jābūt deviņu mēnešu bērnam. Ja jums ir šī vecuma bērns, jums ir jāparāda drupatas:

 • Neuztur līdzsvaru sēdus stāvoklī.
 • Nenogriežas un neplīst uz priekšu.
 • Nemēģiniet izņemt vāciņu un dzert no tasītes.
 • Nenovietojiet vienu rotaļlietu citā.
 • Nav atkārtotas zilbes pieaugušajiem.
 • Nevilcinieties svešiniekiem un nebaidieties no svešiniekiem.
 • Neaizmirstiet, ja atņemat rotaļlietu.
Apspriešanās ar bērna ārstu 9 mēnešus
Konsultējieties ar savu ārstu par simptomiem, kas jums traucē.

Attīstības klases

 • Lai attīstītu pirkstus, piedāvājiet mazuļiem spēlēt ar pupiņām, pogām, oļiem, riekstiem. Ļaujiet bērnam tos pieskarties un ieliet traukā ar pildspalvām, karoti vai liekšķeri. Tas būs ne mazāk interesanti, ka viņš ielej ūdeni dažādos traukos.
 • Izmantojiet spēlēm ar 9 mēnešu vecu bērnu pirkstu krāsām un sāls mīklu. Jūs varat arī krāsot vannas istabas flīzē. Nogrieziet mīklu no mīklas un izspiest pupas vai oļus, piedāvājot drupatas tos izvilkt.
 • Ievietojiet rotaļlietas otrādi bērna priekšā un gaidiet, kamēr bērns sapratīs, kas viņiem ir nepareizi.
 • Spēlējiet ar zemesriekstiem “plaukstās”, ielieciet bumbu, samontējiet piramīdu kopā, dariet torņus no kubiņiem, paslēpiet rotaļlietas zem segas. Šādas spēles ir ļoti populāras šī vecuma bērnam.
 • Parādiet savam bērnam, kā viņš var izģērbties. Ļaujiet bērnam mācīties pacelt zeķes un cepuri, atveriet rāvējslēdzēju uz jaka, velciet rokas no piedurknēm.
 • Spēlējiet ar bērnu, atdarinot situāciju, it kā tālrunis būtu sarindojies. Paņemiet tālruni un sakiet īsus vārdus „hello”, „ko tu dari?”, „Kā tu esi?” Un tamlīdzīgi. Tad dodiet tālruni bērnam un piedāvājiet arī „runāt”. Drīz bērns sapratīs, kā runāt pa tālruni.
 • Tā kā 9 mēnešus vecs bērns, tāpat kā citi bērni, rada situācijas, kurās drupas var tos skatīties un spēlēt. Uzaiciniet viesus, kas pazīst bērnus, sazināties ar citiem bērniem un mātēm rotaļu laukumā.
Bērnu 9 mēnešu spēles spēlējot
Spēlē ar bērnu un spēlēm, kas māca bērna emocijas

Par spēlēm, kas ir svarīgas 9 mēnešos, skatiet Anna Nahlupina video.

Aprūpe

Dienas procedūras 9 mēnešu vecam bērnam ir mazgāšana, mazgāšana, peldēšana, zobu tīrīšana, stādīšana uz pot, ausu tīrīšana, nagu apgriešana, ķemmēšana un citas higiēnas manipulācijas. Ieteicams zīdīt bērnu zobus divreiz dienā, izmantojot īpašu gumijas suku.

Deviņus mēnešus vecs bērns turpina sacietēt, neaizmirstot par pakāpeniskajām un sistemātiskajām procedūrām. Ir nepieciešams ventilēt telpu pirms bērna miega, un, ja drupas gulēt, kad logs ir atvērts, tas jāaizver pusstundu pirms pamošanās. Šādas sugas joprojām ir būtiskas. sacietēšanapiemēram, sauļošanās, noslaucīšana, gaisa peldēšana un peldēšanās.

No 9 mēnešu vecuma rūdīšanas procedūrām var pievienot kājas. Sāciet ar ūdens temperatūru + 30 ° un pakāpeniski samaziniet to ar grādu dienā, līdz sasniedzat aukstu ūdeni (+ 20 ° + 24 °). Kad bērns pierod pie aukstām dīvāniem, jūs varat sākt kontrastu, izmantojot pirmo silto ūdeni (+ 36 °) un pēc tam aukstu (+ 20 °).

Ikdienas rutīnas

Bērns jau sen var nomodā, mācoties visu apkārt. Naktī 9 mēnešu vecs bērns bieži guļ bez pamošanās.Šā vecuma bērna kopējais miega ilgums ir līdz 15 stundām. Nakts miega ilgums ir vidēji 10 stundas, un dienā, kad bērns guļ divas reizes 1,5-2,5 stundas.

Pastaigāšanai ar bērnu deviņu mēnešu vecumā jābūt divreiz dienā - no rīta (aptuveni 10-11 stundas) un pēcpusdienā (aptuveni 16-17 stundas). Ja laikapstākļi ir labi, gan pēcpusdienā, gan miega laikā, gan pastaigas laikā jāorganizē miega. Vasarā ir ieteicams pavadīt vairāk laika ārpus telpām, izmantojot svaigu gaisu un gulēt, mācīties dabu un sacietēt.

Meitene sēž 9 mēnešus
Katrs bērns ir individuāls, dotās normas un ikdienas rutīnas ir tikai vadlīnijas.

Kad bērns ir nomodā, piedāvājiet drupatas darbības atbilstoši bērna laikam un noskaņojumam. Vingrošanas un jautru spēļu spēles ir vēlamas no rīta, un lasīšanas un skatīšanās attēliem ir jāatstāj uz brīdi pirms gulētiešanas.

Ēšana 9 mēnešus vecam bērnam nodrošina 5 ēdienus. Starp tām ir no 3,5 līdz 4 stundām. Bērnam vajadzētu ēst aptuveni tajā pašā laikā, bet nevajadzētu steigties un piespiest. Zīdaiņiem, kas baro bērnu ar krūti, no rīta, pirms gulētiešanas un pēc pamošanās, naktī un arī naktī, mātes pienu iegūst pirmās barošanas laikā. Mākslīgi baroti bērni turpina saņemt pielāgoto formulu pirmajā un piektajā barībā.

Bērnu ēdienkartē jau ir daudz pārtikas. 9 mēnešu vecumā zīdaiņi, kas baro bērnu ar krūti, sāk sniegt biezpienu, raudzētu piena barību, dzeltenumu un piena putras. Mākslīgie bērni jau ir iepazinušies ar šiem produktiem, tāpēc viņu diēta šajā vecumā tiek paplašināta tikai ar jaunu jau ieviestu produktu kombināciju.

Kopējais ēdiena daudzums deviņus mēnešus vecam bērnam, ko viņš ēd dienā, tiek noteikts, dalot karapuzas ķermeņa masu ar 9. Vidēji šī vecuma bērni ēd no 1000 līdz 1200 ml pārtikas dienā, kas ir apmēram 200–240 ml pārtikas vienā barībā.

Lasiet vairāk par raksta drupām bērnu ēdienkarte pēc 9 mēnešiem.

Zīdīšanas periods 9 mēnešus
Ja iespējams, barojiet bērnu ar krūti vismaz 1,5 gadus
Aprēķiniet savu barošanas diagrammu
Norādiet bērna dzimšanas datumu un barošanas metodi

Parastā diena

Katru dienu, kad bērns ir 9 mēnešu vecumā, ir daudz interesantu mirkļu. Pats par sevi saprotams, ka dažādiem bērniem būs atšķirīgs dienas režīms, bet, lai saprastu, kā tas ir iespējams, mēs piedāvājam aptuvenu ikdienas rutīnu ar deviņu mēnešu vecu bērnu:

7: 00

Atmodas

Pirmā barošana, kuras laikā bērns saņem mātes pienu vai formulu.

7: 30

Higiēnas procedūras.

8: 00

Modrības periods.

9: 00

Vingrošana.

11: 00

Otrā barošana, kurā bērns saņem putru, sviestu, dzeltenumu un augļu biezeni.

12: 00

Pastaiga, no kuras daļa bērns guļ svaigā gaisā.

14: 30

Trešā barošana, kuras laikā bērni ar jebkāda veida barošanu saņem dārzeņus, gaļu, augu eļļu, maizi un sulu no augļiem.

15: 00

Wakefulness periods ar izglītojošām spēlēm.

16: 00

Pastaiga, no kuras daļa bērns guļ otrreiz svaigā gaisā.

18: 30

Ceturtais ēdiens, ieskaitot augļu biezeni, cepumus, biezpienu un piena dzērienu.

19: 00

Wakefulness periods ar mierīgām spēlēm.

21: 30

Peldēšanās

22: 00

Piektais ēdiens, kura laikā bērnam tiek piešķirts mātes piens vai formula.

Gatavošanās nakts gulēšanai un nostiprināšanai.

Nakts laiks

Zīdaiņi, kas baro bērnu ar krūti, tiek vairākkārt piemēroti mātes krūtīm sapnī, un mākslīgie bērni gulē bez pamošanās barošanai.

Biežas problēmas

 1. Bailes no svešiniekiem. Tas ir pilnīgi normāls 9 mēnešu veca bērna reakcija. Svešinieku klātbūtnē bērni, kas ir šajā vecumā, atturas no viņiem, kliedz un sasniedz savu māti. Arī bērna 9 mēnešu norma ir negatīva reakcija, atstājot mammu.
 2. Sāpes, drudzis vai citas nevēlamas reakcijas uz zobiem. Diezgan bieži zīdaiņu zobi tiek sagriezti ar šādu simptomu parādīšanos. Lai atvieglotu, vecāki izmanto dzesēšanas želejas, zobus un pretdrudža zāles.
 3. Nespēja izmēģināt lure. Daudzi bērni dod priekšroku mātes pienam dažādos papildu ēdienos, kas vecākiem ir ļoti nomākta un satraucoša. Iespējams, ka drupas ir jāmēģina pievilināt ar spēku, bet nevajadzētu arī pārtraukt piedāvāt jaunu pārtiku. Eksperimentējiet ar ēdiena garšu un izskatu, kā arī pārliecinieties, ka bērns ir izsalcis un telpa nav pārāk karsta.

Par svarīgākajām bērnu attīstības niansēm 9 mēnešos skatiet šo videoklipu.

Padomi vecākiem

 • Ļaujiet bērnam 9 mēnešus attīstīt neatkarību. Dodiet bērnam karoti, barojot bērnu. Ļaujiet bērnam mēģināt nomazgāt sevi, novilkt drēbes, izvēlēties rotaļlietu vai grāmatu, ar kuru viņš vēlas spēlēt.
 • Sēžot skatieties bērna pozu. Nu, ja bērns sēž īpašā krēslā, kurā viņa mugurkauls neattiks.
 • Rūpējieties par bērna maksimālo drošību. Slēpt un noņemt visus bīstamos priekšmetus, kurus bērns var sasniegt. Pieņemsim, ka galda malā nav nažu un karstu tēju, visas ligzdas ir aizvērtas ar aizbāžņiem, un mājsaimniecības ķimikāliju kastes un kārbas ir droši paslēptas zem slēdzenes.
 • Bērni šajā vecumā vēlas palīdzēt savai mātei, lai jūs varētu dot mazuļiem lupatu novākšanas laikā un kausu ēdiena gatavošanas laikā.
 • Katrā telpā, kurā bērns pavada laiku, izvēlieties vietu rotaļlietām vai citiem priekšmetiem, ar kuriem bērns var spēlēt. Bērnu grāmatām nodrošiniet zemu plauktu, lai bērns pats varētu izvēlēties grāmatu. Rotaļlietām jābūt ievietotām mazos konteineros, ļaujot bērnam tos ienirt, meklējot mīļākos un interesantākos objektus.

Diversificējiet savu dienu, palīdzot spēlei ar "Little Leonardo" metodi, kas parādās video Teplyakova O. N. - intelektuālās attīstības eksperts.

8 mēneši 10 mēnešus
Informācija, kas sniegta atsauces nolūkos. Nelietojiet pašārstēšanos. Pēc slimības pirmajiem simptomiem konsultējieties ar ārstu.

Grūtniecība

Attīstība

Veselība