Jaundzimušā refleksi 2 mēneši

Bērnu attīstība 1 mēneša laikā

Saturs

Jaundzimušo periods ir beidzies, un drupatas jau ir nokļuvušas jaunā pasaulē. Ko bērns iemācījās pirmajā dzīves mēnesī, kādas prasmes viņš ir ieguvis, un kā vecāki var dot ieguldījumu bērna turpmākajā attīstībā 1 mēneša laikā?

Fiziskā attīstība 1 mēneša laikā

Mēneša veca bērna vidējais svara pieaugums salīdzinājumā ar dzimšanas svaru ir 600 grami. Baby pieaugums pirmajā mēnesī palielinās vidēji par trim centimetriem.

Tie ir vidējie rādītāji un katra bērna individuāla attīstība, bet normas robežas ir ierobežotas, kad bērns jāpārbauda ārstam.

Jaundzimušā svars
Pirmā bērna svēršana vēl bija slimnīcā. Tagad jums ir nepieciešams izsekot svara dinamikai

Mēneša bērna attīstības fiziskie rādītāji ir parādīti nākamajā tabulā.

Indikators

Zēni 1-2 mēnešu laikā

Meitenes 1-2 mēneši

Vidējā vērtība 1 mēneša laikā

Svars

3400-5800 g

3200-5500 g

4200-4500 g

Izaugsme

50,8-58,5 cm

49,8-57,6 cm

53,7-54,7 cm

Galvas apkārtmērs

34,9-39,6 cm

34,2-38,9 cm

36,5-37,3 cm

Krūšu apkārtmērs

34,1-38,9 cm

34-38,1 cm

36,1-36,5 cm

Ko bērns var?

Šeit ir prasmes, ko bērns apgūst pēc 1 mēneša vecuma:

 • Turiet galvu. Bērns, kas atrodas uz vēdera, var pacelt galvu un turēt to līdz 5 sekundēm.
 • Redzot skatienu. Bērns vienojas ne tikai pie fiksētiem objektiem un pieauguša cilvēka sejas, bet arī kustīgiem objektiem, ja tie ir lieli un spilgti.
 • Redzes attīstība. Bērns var jau nošķirt sarkano, melno, dzelteno un balto, kā arī šūnas un līnijas. Turklāt 1 mēneša bērns jau atpazīst mammu.
 • Reakcija uz skaņu. Kad bērns dzird skaļu vai skarbu skaņu, tas sākas vai apstājas. Dažreiz skaņa biedē mazuli tik daudz, ka tas liek mazulim raudāt.
 • Goo No ikmēneša karapuza jūs dzirdēsiet līdzīgus "gu" vai "ha" skaņas, tāpēc šī bērna pirmā runa tiek saukta arī par agukani.
Bērns 1 mēneša laikā
Kopš dzimšanas bērns ir daudz mainījies.

Fakts, ka bērnam ir jādodas uz 1 mēnesi, skatiet nākamo video no Nikolaja Nikonova - vadošā ārsta un masāžas terapeita Krievijā.

Vai bērns var smaidīt?

Apzinīga smaids ir viena no patīkamākajām prasmēm, ko bērns attīstās pirmajā dzīves mēnesī. Jo biežāk māte smaida pie bērna, jo ātrāk viņa redz burvīgu smaidu. Turklāt smaidu pavadīs citas bērna revitalizācijas izpausmes - bērns pārvietos kājas un rokas, kā arī rēkt.

Ņemiet vērā, ka no pirmajām dzīves dienām jūs varat redzēt, kā jaundzimušie smaida, bet bērna pirmie smaidi ir piespiedu kārtā. Pirmkārt, māte pamanīs, ka drupas smaida sapnī, nedaudz vēlāk - peldoties vai pēc barošanas. Tie ir visi fizioloģiskā smaida varianti. Bet tuvāk 1 mēnesim, bērna smaids parādās sociālā saturā. Viņa kļūst par atbildi uz kontaktu ar māti vai citu tuvu personu.

Aprūpe

Mamma vienmēr paliek tuvu bērnam un nekavējoties reaģē uz mazuļa vajadzībām.

Bieži vien zīdainis nonāk rokās, neaizmirstot atbalstīt savu galvu, runāt ar zemesriekstiem un neuztraucieties, ka šādā veidā māciet mazajam roku un augiet egoistu. Gluži pretēji, pētījumi ir parādījuši, ka bērni, kurus mātes ņem retāk uz rokām, biežāk un ilgāk raud, cenšoties piesaistīt mātes uzmanību. Ja bērns zina, ka mamma vienmēr ir tur, tad viņš vēlreiz neliks.

Bērns 1 mēneša vecumā peld ar vannu mātes rokās
Bērns mātei klājas daudz mierīgāk

Aprūpe par bērnu 1 mēnesī ietver šādas darbības:

 • Higiēnas procedūras - mazgāšana, acu un acu aprūpe, mazgāšana, nagu griešana, ķemmēšana.
 • Peldēšanās
 • Staigāšana svaigā gaisā.
 • Masāža
 • Gaisa vannas.

Apstrādājot bērnu, pārliecinieties, ka rokas nav aukstas vai mitras, jo 1 mēneša bērni ir ļoti jutīgi pret taustes sajūtu.

Kā veicināt attīstību?

Tā kā bērna modināšanas periodi uz 1 mēnesi ir ļoti mazi, mātei vajadzētu pareizi sadalīt laiku, lai viņai būtu laiks un sarunas ar bērnu, un veiktu higiēnas procedūras, masāžu, peldi vannā un mazu laiku, lai attīstītu bērnu. Mammas labklājība ir svarīga, tāpēc ir nepieciešams laiks un labs atpūta, kamēr bērns guļ.

Bērns 1 mēneša laikā
Visiem attīstības uzdevumiem jābūt brīvajā laikā. Tie ir tikai ieteikumi, jūsu labsajūta un labs garastāvoklis ir vissvarīgākie bērnam.

1 mēneša bērns mācās gan nekustamos, gan kustīgos objektus, kā arī apkārtējās pasaules skaņas. Tas pats attīstās Vai klases ir pieejamas šajā vecumā? Pirmkārt, komunikācija ar bērnu, lai attīstītu viņa emocionālo un garīgo sfēru. Otrkārt, redzes stimulēšana, taustes receptori un bērna dzirdēšana. Un, treškārt, lai veicinātu galvas saglabāšanu, par kuru bērns bieži izplatās uz vēdera un tiek turēts amatā.

Šeit ir dažas darbības, kas palīdzēs izstrādāt ikmēneša bērnu:

 • Lai palīdzētu bērnam koncentrēt izskatu, Parādiet bērnam lielu rotaļlietu, pagaidiet, kamēr bērns to aplūkos, un pēc tam lēnām pārvietojiet to uz sāniem, nodrošinot, ka bērna skatiens joprojām ir vērsts uz rotaļlietu.
 • To pašu atkārtojiet ar grābekli, kas padara klusas skaņas. Dariet to ar savu bērnu 1-2 reizes dienā līdz 2 minūtēm vienā sesijā.
 • Jūs varat iekļaut arī bērnu klasisko mūziku vai ierakstīt dažādus mūzikas instrumentus. Ļaujiet mazajam klausīties mūziku līdz 10 minūtēm dienā.
 • Piekariet bērnu gultiņu mobilajā telefonā ar lielām rotaļlietām (3-4 gab.) Un jauka melodija. Jūs varat arī izplatīt drupatas attīstot paklāju.
 • Pastāvīgi runājiet ar bērnu. Un dariet to tā, lai bērns varētu redzēt jūsu sejas izteiksmes. Tātad jūs stimulēsiet un dzirdēsiet bērnu un bērna runas attīstību. Atbildot uz viņas mātes maigu runu, bērns sāks ātrāk reaģēt ar animācijas kompleksu un apzinātu smaidu.

Ļaujiet ne tikai mammai spēlēt ar bērnu, bet arī tēvu, jo saziņa ar bērnu ir atšķirīga, kas ļauj drupatas labāk apgūt no katra.

Tētis skūpsta mazuļa pēdu 1 mēnesī
Iesaistiet tēvu spēlēs un skūpstiet bērnu

Spēles 1 mēneša laikā

Fiziskai attīstībai:

 • Ievietojot drupatas uz muguras, paņemiet bērnu ar rokturiem, paceliet tos pa galvu, tad nolaidiet uz leju, tad šķērsojiet krūtīm un izplatiet uz sāniem. Ar drupatas kājām jūs varat atdarināt kustību velosipēdā. Šāda veida vingrošanas laikā dziediet patīkamu dziesmu.
 • Uzstādot bērnu uz vēdera, parādiet viņam rotaļlietu un paceliet to, stimulējot bērnu pacelt galvu. Jūs varat arī ievietot drupatas uz vēdera un zvanīt bērnam pēc nosaukuma, lai bērns paceltu galvu un sāk skatīties uz jūsu seju. Šādi vingrinājumi uzlabos viņa muskuļu attīstību.
 • Uzmanīgi pieskarieties bērnam peldēšanās laikā, pievienojot šādu vieglu masāžu ar klusu dziesmu. Pēc peldēšanās jūsu mazulim ietiniet bērnu dvielī, paslēpiet seju aiz tās malas, tad paskatieties no aiz dvieļa un sakiet „dzeguze”.

Redzes attīstībai:

 • Izveidojiet sava veida lelli no papīra plāksnes. Lai to izdarītu, pievelciet seju un piestipriniet rokturi pie plāksnes tā, lai to varētu turēt un pārvietot. Parādiet „lelli” mazulim no 25 cm attāluma un gaidiet, kamēr drupas sāks sekot plāksnei.
 • Salieciet bērnu, lai fiksētu savu skatienu uz sejas, un pēc tam lēnām pāriet uz sāniem. Bērns sekos jums, pagriežot galvu.
 • Par nelielu rotaļlietu, jums ir nepieciešams šūt gumiju un pakārt rotaļlieta pār bērnu. Tad rotaļlieta uz elastīgās joslas "lēkt" bērna priekšā uz augšu un uz leju.Drīz bērns ne tikai skatīsies uz lektu, bet arī mēģinās to paņemt ar rokām.
 • Parādiet bērnam spilgtu rotaļlietu 30 cm attālumā no viņa sejas, pēc tam lēnām virziet objektu horizontāli. Ievērojot, ka bērns skatās uz rotaļlietu, pēc tam pārvieto to vertikāli un beidzot pārvieto objektu aplī.
 • Barošanas laikā uz pleca novietojiet gaišu šalli vai dvieli. Bērns skatīsies no jūsu sejas uz šo spilgto tēmu.
Mamma runā ar bērnu 1 mēnesi
Pat jūsu mīlošā runa attīstās bērnam, dod vairāk komplimentu drupatas

Citu sajūtu attīstībai:

 • Lasiet bērnam dzejoļus, lai izveidotu dzirdes drupas un ritma sajūtu. Jūs varat iepazīstināt bērnu ar iecienītākajiem rimēm vai nākt klajā ar savu. Jūs varat ņemt par pamatu jebkuru dziesmu un mainīt tās vārdus pēc savas gaumes.
 • Saisties ar bērnu zvaniem uz zvana. Kāju kustības laikā drupas dzirdēs zvanu un uzklausīs to.
 • Kad bērns ir gultiņā, runājiet ar bērnu, kad jūs pārvietojaties pa istabu. Tas gan stimulēs bērna dzirdi, gan viņa redzējumu.
 • Uz katru pirkstu uzmanīgi mīkstu uz bērna kājām un rokturiem. Pieskarieties drupatas ne tikai ar rokām, bet arī ar vates gabalu, mīkstu suku, frotē audumu, vilnu vai citu auduma mati.
 • Iemērciet kokvilnas bumbiņas neaizsargātos, smaržīgos šķidrumos, piemēram, piparmētrās vai vaniļas tualetē. Sniedzot šādu bērnu, bumba stimulēs bērna smaržu.

Bērna attīstība veicina masāžu. Lai uzzinātu, kā to izdarīt pareizi, skatiet nākamo Nikolaja Nikonova video.

Ūdens klases

Starp aktivitātēm, kas veicina zīdaiņu attīstību 1 mēnesi, var saukt peldēšanu. To var veikt gan baseinā (instruktora vadībā), gan vannā mājās. Pateicoties ūdens vingrinājumiem, bērns stimulēs vestibulāro aparātu. Peldēšanai iegādājieties speciālu piepūšamo apli bērnam, kas atbalsta bērnu zem kakla.

Ierakstot pilnu silta ūdens vannu, nolaidiet bērnu ar apli ūdenī un pagaidiet, līdz bērns ir ērts. Burtiski viens vai divi peldēšanās, un bērns sāks baudīt šādas aktivitātes, un mana māte var vienkārši skatīties drupatas un noķert spilgtākos mirkļus fotogrāfijai.

Uzmanīgi nolaidiet bērnu ūdenī, sākot no papēžiem, ņemot vērā bērnu jutīgumu pret apkārtējās pasaules temperatūras izmaiņām. Ja bērns negatīvi reaģē uz pirmo peldi, mēģiniet iegremdēties vannā kopā ar bērnu. Uzlieciet bērnu uz krūtīm, viegli uzdzeriet mazuļa ķermeni ar ūdeni un parādiet rotaļlietas.

Peldēšanās bērns 1 mēneša laikā
Kumelīšu tēju var pievienot ūdenim, lai nomierinātu ādu un liktu bērnam gulēt.

Rādīt karapuzu, ka viņš var noņemt kājas no vannas sienas. Izvelciet peldošo bērnu tā, lai tā saliektās kājas būtu atpūšas pret sāniem un pagaidiet, līdz drupatas nospiež un nedaudz peld. Pēc vannas malas pagrieziet bērnu un atkārtojiet to.

Interesants vingrinājums pirmā mēneša zīdaiņiem, kamēr peldēšana būs pastaigāties pa vannas apakšdaļu. Turiet bērnu zem rokām un nedaudz pagrieziet uz priekšu, stimulējot pastaigas refleksu dažas sekundes. Tad dodiet bērnam mazliet peldēt uz muguras.

Biežas problēmas

Nenormālitātes, ko vecāki var identificēt 1 mēneša laikā:

 • Palielināts vai samazināts bērna muskuļu tonuss. Ir iespējama arī muskuļu tonusa asimetrija.
 • Dzelte Dažiem bērniem tas nenotiek pēc mēneša, un tas prasa konsultēšanos ar pediatru.
 • Kolikas. Tie parādās trešajā dzīves nedēļā daudzos bērnos un rada lielu diskomfortu bērnam.
 • Nepietiekams svara pieaugums, kas var būt saistīts ar zīdīšanas organizēšanas problēmām un bērna slimībām.

Jebkurai no šīm problēmām bērnam jāparāda ārstam, runājot par satraucošajiem simptomiem.

Jaundzimušā refleksi 2 mēneši
Informācija, kas sniegta atsauces nolūkos. Nelietojiet pašārstēšanos. Pēc slimības pirmajiem simptomiem konsultējieties ar ārstu.

Grūtniecība

Attīstība

Veselība