10 mēnešus 12 mēneši

Bērnu attīstība 11 mēnešos

Saturs

Vienpadsmit mēnešu bērns iepriecina vecākus ar neatkarīgiem soļiem un vienkāršiem vārdiem. Šā vecuma bērni aktīvi attīstās gan fiziski, gan emocionāli, stiprinot iepriekš iegūtās prasmes un apgūstot jaunas prasmes. Noskaidrosim, kā vecāki var noteikt, vai bērns parasti attīstās 11 mēnešus un kā turpināt attīstību bērns no šī vecuma.

Fizioloģiskās izmaiņas

 • Bērna muskuļu sistēma līdz 11 mēnešiem ir tik spēcīga, ka tas ļauj bērnam turēt un pārvietot ķermeni vertikālā stāvoklī, ti, stāvēt bez atbalsta un staigāt.
 • Vairumam 11 mēnešu vecu bērnu jau ir četri zobi. Tomēr kāds sāka parādīties pēc zobiem (otrais incisors), un kādam pat nebija pirmā zoba. Tie ir normas varianti, un nevajadzētu uztraukties par viena vecuma vecumu.
Bērns 11 mēnešu laikā
Pēc 11 mēnešiem bērns var būt apmierināts ar pirmo vārdu vai pat sākt staigāt.

Fiziskā attīstība

Vienpadsmitā dzīves mēneša laikā bērna svara pieaugums vidēji ir 400 grami, un augstums ir apmēram 1,5 centimetri. Krūškurvja un galvas apkārtmērs palielinās par aptuveni 0,5 cm.

Dažādu bērnu izaugsmes temps, protams, atšķiras, bet, lai noteiktu, vai bērns attīstās normāli, ir normas robežas un fiziskās attīstības rādītāju vidējās vērtības. Galvenie no šiem rādītājiem atrodami šajā tabulā:

Indikators

Vidēji 11 mēneši

Zēni 11 mēnešu laikā

Meitenes 11 mēnešu laikā

Svars

8700-9400 g

7600-11700 g

6900-11200 g

Izaugsme

72,8-74,5 cm

69,9-79,2 cm

67,7-77,8 cm

Galvas apkārtmērs

44,6-45,8 cm

43,2-48,3 cm

41,9-47,3 cm

Krūšu apkārtmērs

47,8-48,4 cm

45,6-52 cm

45,8-50,8 cm

Bērna muzikālajai attīstībai nodarbības par "Tsvetonika" Lazarev M. L. metodi.

Ko bērns var?

 • Vienpadsmit mēnešu bērns ir aktīvi un ļoti kustīgs. Jauna toddler prasme ir prasme stāvēt bez pieaugušo palīdzības vai turot atbalstu. Turklāt toddler jau staigā labi, turot ne tikai mātes divām rokām, bet tikai vienam. Lai no grīdas iegūtu iecienītāko rotaļlietu, bērns vairs nenokritīs, bet nolaisties vai sēdēs. Daži bērni jau ir sākuši staigāt bez atbalsta.
 • Ar rotaļlietām 11 mēnešu vecs bērns manipulē prasmīgi un ļoti gudri. Satverot priekšmetu, bērns atver savu roku atbilstoši vienuma lielumam. Karapuzam jau ir izdevies ievietot kubiņus nelielā tornī, savākt piramīdu, atvērtas kastes, ņemt nelielus priekšmetus no grīdas vai no galda ar diviem pirkstiem.
 • Bērns mīl mūziku, tāpēc viņam patīk dažādas mūzikas rotaļlietas. Būdams dzirdējis ritmisku melodiju, bērns sāks dejot uz beat.
 • Nepietiekama ir interese par grāmatām un ilgu laiku skatās uz tiem ilustrētos attēlus.
 • Pēc mātes lūguma bērns var parādīt ķermeņa daļas un veikt dažādas darbības un kustības, ko viņš uzzināja un redzēja iepriekš. Piemēram, bērns satricina lelli, atvadās ar roku, liek „dāmām”, noņem zeķes, izspiež žaketi, atrod rotaļlietu, kas paslēpta zem segas vai kastē.
 • Bērna runa kļūst arvien vairāk emocionāla un daudzveidīga. Tajā parādās vārdi, kas sastāv no 1-2 zilbēm.
 • Bērns saprot, ko viņa māte saka. Viņš priecājas, kad viņš tiek slavēts, un arī nekavējoties reaģē uz stingru toni.
 • Bērns 11 mēnešu laikā kļūst neatkarīgāks. Bērns pakāpeniski iemācās apģērbt un mazgāt seju, zobus, ēst ar karoti.Ja bērnam ir kaut kas vajadzīgs, viņš vairs ne tikai kliedz, bet norāda uz objektu ar pirkstu, satricina galvu (pozitīvi vai negatīvi) un arī saka vienkāršus vārdus.
Bērns 11 mēnešu laikā
11 mēnešos incītis izrunā pirmos vārdus.

Lai pārbaudītu, vai 11 mēnešu bērns attīstās normāli, jums ir nepieciešams:

 1. Novērtējiet, vai bērns sēž labi, pārmeklē visus četrus un stāv pie atbalsta.
 2. Parādiet bērnam aizvēršanas lodziņu, kurā drupatas priekšā slēpj rotaļlietu. Bērnam vajadzētu pamanīt, ka šis postenis ir pazudis un mēģināt to atrast.
 3. Pārbaudiet, vai bērns spēj atdarināt pieaugušo kustību, kas iepriekš viņu bija parādījusi. Piemēram, bērnam jāmēģina ēst ar karoti, ķemme, mazgāt seju.
 4. Piedāvāt drupatas, lai izveidotu kubu torni. Bērnam jau ir jābūt iespējai novietot viens otru 2-3 kubi.
Bērnu pastaigas pēc 11 mēnešiem
Daži bērni jau ir 11 mēneši.

Attīstības klases

 • Veicināt bērnu pārmeklēšanu un staigāšanu. Ielieciet lenti uz grīdas un piedāvājiet bērnam to pārkāpt (turiet bērnu ar vienu roku). Ļaujiet bērnam arī staigāt aiz klaidonis, aiz bumbu un pārvietoties ar ratiņkrēslu rotaļlietu.
 • Nepalaidiet garām iespēju staigāt ar bērnu uz kāpnēm. Daudzi bērni pavisam viegli uzkāpt pa kāpnēm, taču tie var nebūt spējīgi iet uz leju.
 • Pievērsiet lielu uzmanību karapuzas motorisko prasmju un vingrinājumu attīstībai maziem pirkstiem. Ļaujiet drupai ielej graudus no vienas tasītes uz otru, paņemot to ar karoti. Ļaujiet jūsu bērnam izmantot miltu paliktni, iesakām uzlikt gredzenus uz pirkstiem un pirkstiem, kā arī savākt piramīdu.
 • Peldēšanas laikā dodiet mazulim kausu vai sietu un piedāvājiet ūdenī noķert peldošās mazās rotaļlietas.
 • Dodiet bērnam rotaļlietu, kas iesaiņota papīra salvetē vai folijā, un pēc tam piedāvājiet to atvērt. Tāpat dodiet bērnam iespēju atvērt kastes un kārbas ar skrūvēm.
 • Spēlējiet ar bērnu, kas atrodas zemes gabalu spēlē, piemēram, jūs varat barot lāči kopā, uz lelle novietot kreklu vai cepuri. Šādās spēlēs jūs varat parādīt mazo atšķirīgo situāciju, piemēram, zaķis jautāja lāčim par kubu, un lācis dalījās rotaļlietā, lelle krita un raudāja, sāp.
 • Izdariet un skulptējiet ar bērnu. Dodiet šim bērnam plānus zīmuļus, krītiņus vai filca pildspalvas, kā arī sāls mīklu un drošu mīksto plastilīnu.
 • Atbalstīt bērna runas attīstību, pastāvīgi sazinoties ar bērnu. Zvaniet uz rotaļlietām, kuras jūs sniedzat vai parādīsiet drupatas, parādiet Doman kartes, komentējiet savas darbības.
 • Katru dienu ļaujiet nedaudz laika lasīt kopā. Ideālā gadījumā bērnam vajadzētu būt savam grāmatu plauktam, uz kura drupas var atrast grāmatu. Bieži lasiet bērnu skaļi, kā arī stāstiet no attēliem.
 • Ja devāties ar 11 mēnešu vecu bērnu iepirkšanos, parādiet savam bērnam dažādus produktus, kā arī dodiet bērnam iespēju ievietot vairākus priekšmetus grozā vai ratiņā.
 • Nepalaidiet garām iespēju runāt ar citiem bērniem. Nāciet pastaigāties uz vietni, uzaiciniet ģimenes ar bērniem apmeklēt jaunus paziĦojumus.
Bērns spēlē 11 mēnešus
Izbaudiet spēļu ar savu bērnu un iemāciet bērnam dabiskas emocijas.

Aprūpe

 • Katru rītu 11 mēnešu vecais mazulis sākas ar mazgāšanu, zobu tīrīšanu, ķemmēšanu.
 • Regulāri stādiet drupatas uz pot pēc miega, pierodot viņu uz šo ieradumu, bet nepieprasiet, ja bērns ignorē potu vai pat baidās no tā.
 • Pēc tualetes, noteikti nomazgājiet bērnu.
 • Pēc vajadzības nogrieziet matus un nagus, notīriet ausis.
 • Nav iespējams katru dienu peldēt bērnu, bet ikdienas peldēšanās var būt svarīgs vakara rituāla elements, tad jums nevajadzētu to pamest.
 • Par sacietēšana izmantojiet telpu vēdināšana pirms gulētiešanas, gaisa peldes, ikdienas pastaigas, tīrīšana, peldēšana, dousing un citas procedūras, ko drupas tikās agrāk.
 • Neatstājiet veikt masāžu un vingrošanas vingrinājumus. Pēc 11 mēnešiem bērni tos ik dienas vajag.

Ikdienas rutīnas

Pēc 11 mēnešiem bērniem ir nepieciešama 14-15 stundu gulēšana dienā. Apmēram 10 stundas bērns no šī vecuma guļ naktī, un dienas laikā tiek saglabātas divas guļvietas, kas ilgst aptuveni 1-2 stundas. Divreiz dienā kopā ar 11 mēnešu vecu bērnu viņi dodas pastaigāties, organizējot to tā, ka daļa no pastaigas, ko bērns gulē uz ielas (vismaz vienu dienu miega), un daļa no viņiem pavada to aktīvi. Ieteicams doties pastaigā ar mazuli pulksten 10-11 no rīta un pēcpusdienā pulksten 16-17.

Bērns 11 mēnešus vecs, sēžot uz zāle ar ķirbjiem ārpusē
Pastaigas laikā pastāstiet bērnam, ko redzat. Tātad jūs veicināsiet tās attīstību.

Šā vecuma bērna modrības organizēšanā ņem vērā diennakts laiku. No rīta viņi pavada vingrošanu, aktīvās spēles, izglītojošus pasākumus, un pēc pusdienām bērna spēlei jābūt mierīgākai. Ieteicams novērot nakts rituālu, kas atvieglos mazuļa miegu. Šāds rituāls var ietvert peldēšanos, lasīšanu un citas darbības, kas tiek atkārtotas katru dienu tādā pašā kārtībā.

Ēšana 11 mēnešus vecam bērnam joprojām ir piecas reizes dienā. Starp ēdienreizēm parasti iet no 3 līdz 4 stundām, kamēr jums jācenšas barot bērnu katru dienu aptuveni tajā pašā laikā (pieļaujamas novirzes līdz 30 minūtēm) un neļaujiet pārtraukumiem ilgāk par 4,5 stundām.

Lai noteiktu kopējo pārtikas daudzumu, kas dienā jāievada bērnam šī vecuma, drupatas svars ir dalīts ar 9. Vidēji 11 mēnešus veci bērni ēd 1000 līdz 1200 ml pārtikas dienā. Šis tilpums tiek sadalīts pie barību skaita, saņemot vidējo daudzumu 200-240 ml.

Formulu barojošu bērnu un zīdaiņu ēdienkarte, kas turpina barot bērnu ar krūti 11 mēnešu laikā, ir gandrīz tāda pati, vienīgā atšķirība ir tā, ka pirmajam un pēdējam bērna barošanai tiek piešķirts maisījums vai mātes piens. Turklāt zīdaiņi, kas saņem mātes pienu, bieži tiek pielietoti mātes krūtīm naktī, un bērni - mākslinieci parasti nakšņo visu nakti.

Zīdīšanas periods šajā vecumā nedaudz atšķiras, jo palielinās patērēto bērnu pārtika. Zemesrieksti tiek piemēroti visas dienas garumā mātes krūtīm dažu minūšu laikā, un var arī dzert jebkuru ēdienu ar mātes pienu. Naktī bērns no rīta aktīvi iesūc miegu.

Par bērnu ēdienkarte 11 mēnešos lasiet vairāk citā rakstā.

Bērnu mamma baro bērnu ar krūti 11 mēnešus
Mēģiniet barot bērnu ar krūti vismaz 1,5 gadus
Aprēķiniet savu barošanas diagrammu
Norādiet bērna dzimšanas datumu un barošanas metodi

Parastā diena

Tā kā bērns aug pirmajā dzīves gadā, aizvien vairāk interesantu kļūst pavadīt dienas ar bērnu. Pateicoties dienas režīma organizācijai, bērna nervu sistēma attīstās normāli, un māte izdodas uzturēt vairāk, regulāri iesaistās bērnam un arī nodrošina, ka bērnam ir laba miega un laba apetīte. Protams, režīms būs atšķirīgs katram bērnam, bet, piemēram, mēs piedāvājam vienu no ikdienas rutīnas iespējām ar 11 mēnešu bērnu:

7: 00

Atmodas

Pirmā maltīte, tostarp atkarībā no barošanas veida, ir maisījums vai mātes piens.

7: 30

Higiēnas procedūras.

Modināšanas un vingrošanas vingrinājumi.

10: 30

Otrā maltīte, kurā bērns parasti saņem putru, dzeltenumu, augļu biezeni, augļu sulu un sviestu.

11: 30

Pastaiga, kuras laikā bērns gulē svaigā gaisā.

14: 30

Trešā maltīte, kurā bērnam tiek piedāvāti dārzeņi zupas vai kartupeļu biezeni, gaļas ēdiens (divas reizes nedēļā, tiek aizstāti ar zivju ēdieniem), augu eļļa, maize un augļu sula.

15: 00

Wakefulness periods ar izglītojošām spēlēm.

16: 00

Pastaigas, no kurām daļa ieņem otro mazuļa sapni svaigā gaisā.

18: 30

Ceturtais ēdiens, kura laikā bērni saņem fermentētu piena dzērienu, augļu biezeni, cepumus un biezpienu.

19: 00

Wakefulness periods ar mierīgām spēlēm.

21: 30

Peldēšanās

22: 30

Piektā ēdienreize, ieskaitot, atkarībā no mātes piena vai maisījuma.

Gatavošanās nakts gulēšanai un nostiprināšanai.

Nakts laiks

Zīdītājus, kas baro bērnu ar krūti, uz mātes krūšu lieto vairākas reizes, un mākslīgie bērni parasti neatmodas barošanai.

Informāciju par to, kā iemācīt bērnam staigāt un vai izmantot staigātāju, skatiet TV raidījumā “Live Healthy!”

Biežas problēmas

 1. Traumas un bailes pēc kritiena. Drupatas, izdarot pirmos soļus, bieži vien krīt, kas ir bīstami ne tikai traumu izskatu, bet arī mēģinājumu pārtraukt braukt no pārtraukumiem. Palieciet tuvu bērnam un nekad neatstājiet bērnu tikai istabā un nomieriniet kritušo bērnu. Ja bērns tiek ievainots krītošā laikā, noteikti ievērojiet bērna stāvokli un nopietnu izpausmju gadījumā lieciet bērnam ārstu.
 2. Atteikšanās no pārtikas gabalos. Daudzi bērni ir tik pieraduši sasmalcinātai un sasmalcinātai pārtikai, ka tie burtiski aizrīšanās uz jebkuras neviendabīgas pārtikas. Jau kādu laiku izmetiet pārtiku ar gabaliņiem un sagrieziet visu pārtiku bērnam, un pēc tam pakāpeniski sāciet piedāvāt drupatas cieto pārtiku, piemēram, žāvēšanu, mizotus burkānus, vārītus kartupeļus, ābolu šķēlītes, bērnu cepumus. Neuztraucieties, ja bērns joprojām atteiksies, jo viņš tikai iemācās košļāt. Iespējams, ka zobu sagriešana, kas saistīta ar zobu griešanu vai citām veselības problēmām, var rasties, ja bērna lietošana tikai sasmalcina produktus, jums jākonsultējas ar ārstu.
 3. Jebkura produkta atruna. Pēc 11 mēnešiem bērns jau ir izveidojis savas pārtikas preferences, tāpēc neprasiet, ja kāds produkts nepatīk drupatas. Labākais veids būtu izslēgt šādu produktu no izvēlnes uz laiku un pēc tam piedāvāt to bērnam vēlreiz.
Bērni 11 mēnešu vecumā uz krēsliem barošanai
Bērns atbild uz "jā" vai "nē", reaģē uz vārdiem, piemēram, "ēst", "dot" un "ņemt"

Padomi vecākiem

 • Daudzi bērni, kas ātri pārmeklē, nav steidzami veikt pirmos neatkarīgos soļus, jo viņiem ir vieglāk pārvietoties uz četrām ekstremitātēm. Nav jāuztraucas un jāpieprasa, lai drupatas sāktu staigāt ātrāk. Turklāt pētījumi ir parādījuši, ka bērni, kas ilgstoši rāpājas, sāk runāt agrāk, un viņu poza ir labāka.
 • Lai pārliecinātos, ka bērna pirmie soļi jārūpējas par ērtiem un kvalitatīviem apaviem. Viņai ir jābūt cietam papēžam un cietam neslīdošam lokam. Vasarā piedāvājiet bērnam staigāt basām kājām uz zāli, smiltīm un citām nelīdzenām virsmām.
 • Pacietīgi māciet drupatas neatkarību. Ļaujiet bērnam iemācīties ģērbties, ēst ar karoti, savākt rotaļlietas, mazgāt sevi, palīdzēt savai mātei virtuvē.
 • Pēc 11 mēnešiem ir pienācis laiks domāt par bērna pirmās dzimšanas dienas organizēšanu. Jums vēl ir pietiekami daudz laika, lai padarītu brīvdienu interesantu un ne pārāk nogurdinošu bērnu.

Diversificējiet savu dienu ar „Little Leonardo” metodes mācībām, ko izstrādājis intelektuālās attīstības eksperts O. Teplyakova

10 mēnešus 12 mēneši
Informācija, kas sniegta atsauces nolūkos. Nelietojiet pašārstēšanos.Pēc slimības pirmajiem simptomiem konsultējieties ar ārstu.

Grūtniecība

Attīstība

Veselība