Kāpēc bērns ēd daudz un ko darīt?

Saturs

Daudzi vecāki sapņo, ka bērns ēst ar prieku un neatsaka garšīgus un veselīgus ēdienus, ko piedāvā vecāki. Bet dažreiz mammas un tēti sūdzas par pretējo situāciju - bērni ēd pārāk daudz, nesaņem piesātināti, nejūtas pasākums, sāta sajūta. Protams, rodas jautājums, ar ko var savienot.

Kāpēc tas notiek?

Iemesli, kādēļ bērns ēd daudz, kā arī palielina svaru, var būt atšķirīgi.

 • Mainīts barošanas veids - bērns tika pārnests no mātes piena uz pielāgotu piena formulu, pilnībā aizstājot mātes pienu.
 • Parazītu bērna klātbūtne - dažās parazītiskajās infekcijās vērojama palielināta ēstgriba, bet ar visu lielo ēdiena svaru, bērns gandrīz nepalielina svaru, un dažreiz pat sāk zaudēt svaru.
 • Psiholoģiskā destabilizācija, stress, smaga garīgā un emocionālā spriedze - bērnudārza apmeklējuma sākums, vecāku izglītošana, pārcelšanās vai laulības šķiršana, klimatisko un laika zonu maiņa - stress var izraisīt jebkādas izmaiņas, jebkuru izeju no tā sauktās “komforta zonas”.
 • Rehabilitācijas periods pēc akūtas elpceļu vīrusu infekcijas, gripas vai citas infekcijas, kas ievērojami pasliktināja bērna imunitāti. Bērns pastāvīgi vēlas ēst saskaņā ar iekšējo programmu enerģijas rezervju papildināšanai pēc smagas slimības.
 • Vecāku piemērs un ģimenes ēšanas paradumi - Bērns visu laiku ēd, kura ģimenē ir sava veida kulta kultūra: mamma „aizņem” pieredzi, tētis - stress pēc darba dienas. Jo vairāk pārtikas, ko vecāki patērē, un jo vairāk porciju uz plates, jo lielāka ir varbūtība, ka bērns gandrīz precīzi rādīs tādu pašu barošanas uzvedību.
 • Endokrīnās sistēmas slimības, kuņģa-zarnu trakta patoloģija - bērnu dēļ bērns var ēst daudz cukura un saldumu, kā arī pastāvīgi vēlas dzert. Pārtikas preferences var būt jebkuras, piemēram, bērni ar zemu skābuma skābes sulu reizēm sāk ēst daudz ābolu vai citronu.
 • Nepareizs jaudas režīms - 1,5 gadu laikā bērnam nav pietiekamas trīs ēdienreizes dienā, tāpat kā 5 gadu laikā, un, ja praktizē trīs ēdienus, bērni biežāk piedzīvo fizioloģisku badu un nespēj sasniegt sāta sajūtu.
 • Nelīdzsvarots, slikts uzturs - apjoms ir pietiekams, bet trūkst vitamīnu, mikroelementu un makroelementu. Šā iemesla dēļ bērnam var rasties pastāvīga bada, ja mātes pienam nav nepieciešamo tauku, vai māte nesajauc maisījumu saskaņā ar instrukcijām, pārāk daudz, kā rezultātā ūdenī diēta, kas ilgi nepiesātina bērnu.
Aprēķiniet savu barošanas diagrammu
Norādiet bērna dzimšanas datumu un barošanas metodi

Pediatrs palīdzēs noteikt patieso cēloni Tas tiks piešķirts aptaujai, lai pārbaudītu, vai bērnam ir patoloģija, kas var rasties saistībā ar palielinātu apetīti.

Kas būtu vecākiem?

Sākumā mammai un tētim ir jāapstājas, lai veicinātu šādu ēšanas paradumu. Praksē vecāki bieži lepojas ar to, ka viņu mazie ēdieni daudz vairāk nekā norma, apgalvojot, ka "reāls varonis aug." Nav nekas bogatyrsky ieradums ēst vairāk nekā norma, un ieradums ēst daudz bērnu un bagātīgi ir absolūti nekāda sakara ar bērnu organisma uzlabošanu.

Pirmkārt, jums ir jāuzrāda bērnam ārsts - pediatrs, veiciet testus par tārpu olām, ziedot asinis hormoniem un veiciet bioķīmisko asins analīzi, lai noteiktu, vai bērnam ir dažu vitamīnu un barības vielu trūkums. Pateicoties patoloģiskajai situācijai, noteiktā ārstēšana palīdz atbrīvoties no problēmas, jo cēlonis ir novērsts, pārēšanās notiek pati par sevi.

Ja nav patoloģiju, ārsts uzzinās, cik daudz un cik bieži bērns ēd, kas ir iekļauts viņa uzturā.

Varbūt, ja mēs runājam par bērnu 1 mēneša, 3 mēnešu laikā utt., Viņš vispār neprasa, bet dzer, un šeit palīdzēs pareizais dzeršanas režīms. Tīrs dzeramais ūdens palīdzēs vecākiem bērniem, tas ir pietiekami, lai piedāvātu bērnam dzert 20 minūtes pirms ēšanas, un jūs nekavējoties pamanīsiet, ka vakariņās viņš ēd mazāku daļu nekā parasti.

Bērnam, kurš vienmēr ir izsalcis, nav jāzina, kāda ir uzkoda. Turklāt vecākiem jāizslēdz saldās uzkodas no kūkām, saldumiem un cepumiem. Tikai galvenās maltītes (5-6), mazās porcijās, kas atbilst olbaltumvielu, tauku un ogļhidrātu, vitamīnu un minerālvielu vajadzībām, un vienmēr ar vienādiem laika intervāliem.

Slavens pediatrs Jevgeņijs Komarovskis to apgalvo vairāk bērnu ēd, kas ēdiena laikā ar māti domā par TV. Tāpēc ir nepieciešams tikai pusdienu galds ar televizoru un datoru izslēgšanu. Nekas nedrīkst novirzīt bērnu no pārtikas absorbēšanas procesa.

Bērnam, kurš nav sasniedzis viena vecuma vecumu, nevajadzētu būt maltītei dienas devā, kurā mātes un vecmāmiņas aprūpētās rokas pievienoja garšvielas - un tās un sālītie kūpinātie produkti būtiski apetīti.

Izbēgt no bada, ko bērns var sūdzēties starp ēdienreizēm, palīdzēs aktīvām spēlēm, interesantām aktivitātēm - kad bērns ir aizņemts, parasti viņš nav ēdiens. Bet, ja bērns neatlaidīgi pieprasa ēst, jūs varat piedāvāt viņam dārzeņu sulu vai sulu no nesaldinātajiem augļiem, kas pagatavoti mājās pats. Uzglabāt dzērienus no kastēm ir bagāti ar cukuru, un dietologi brīdina par to lietošanu, īpaši, ja bērniem ir laba apetīte un bērns kļūst svarīgāks.

Vecāki ir labs piemērs bērnam. Un, tā kā pastāvīgās uzkodas, ko mātes vai tēva praktizē, nav labākais bērna ēšanas paradums. Citas galējības - ja pieaugušais guļ daudz un maz ēd, tās var izraisīt arī ēšanas traucējumus.

Aizliegto darbību saraksts

Bērna, kas ēd daudz, vecāki vienreiz un visam atceras, ka pārēšanās ir ļoti bīstama, jo tā var izraisīt aptaukošanos, iekšējo orgānu un bērnu ķermeņa sistēmu darbības traucējumus, un tādēļ nav iespējams veicināt pārmērīgu ēšanas ēdienu. Daudzu gadu vecākiem ir jāatceras, ka bērnam pēc 6 mēnešiem naktī nav bioloģiskās vajadzības. Tāpēc bērnam, kurš naktī lūdz ēdienu, ir jāspēj pateikt savu vecāku "nē".

Ja bērns ēd daudz maizes vai kādu citu produktu, ir vērts ierobežot tās lietošanu, vispirms noskaidrojot no ārsta, kāda ir bērna trūkstoša viela un ko var kompensēt, lai izvairītos no uztura izkropļojumiem.

Bērnu labas uzvedības, sasniegumu un panākumu veicināšanai nevar atbalstīt ar šokolādi un kūkām, šiem produktiem nevajadzētu kompensēt vecāku uzmanību un mīlestību. No salda attīstās diezgan spēcīga atkarība.

Jums nevajadzētu mēģināt "aizvērt" bērna muti ar pārtiku.

Ja jaundzimušais kliegt kolikas, liela vecāku kļūda ir mēģināt viņu aizkavēt ārpus grafika - pārvietotais bērns neatbrīvojas no kolikas, bet arī atgrūst, kas viņam rada papildu diskomfortu.

Noderīgi padomi

Ir jāizveido pienācīga uztura uzvedība bērnam. Tas ir ikdienas vecāki. Un lai bērns vienmēr ēst mēreni un būtu vesels, daži vienkārši padomi.

 • Barojiet bērnu no dzimšanas pēc režīma - kāds būs jūsu režīms, tas ir atkarīgs no jums (pēc 2 stundām, pēc 3 stundām vai 3,5 stundām) - dariet to, jo tas būs ērti gan bērnam, gan jums. Pēc laika perioda iestatīšanas nemainiet to.
 • Bērna, kurš aizgājis no bērnības, uzturā ir jābūt gaļai, zivīm, piena produktiem, labībai un dārzeņiem ar augļiem. Bet rieksti, čipsi, krekeri un citi "delikateses", ko vecāki dod bērnam, dažreiz pat kā atlīdzība vai dāvana, principā nav pieņemami.
 • Ēšanas laikā bērnam nevajadzētu lasīt grāmatas, žurnālus, skatīties karikatūru vai ziņu par TV - tas noved pie pārēšanās vairāk nekā 100% gadījumu.
 • Esiet uzmanīgāki pret bērna psiholoģisko pieredzi - būt jutīgiem, gataviem runāt, runāt, atrast psiholoģiskās un emocionālās diskomforta cēloni jebkurā laikā, samazināt garīgās slodzes, ja tās ir lielas. Neļaujiet bērnam kompensēt viņa saziņas trūkumu, iespaidus, nogurumu.
 • Apmeklējiet pediatru savlaicīgi, pienācīgi ārstējiet kuņģa-zarnu trakta slimības, helmintiskās invāzijas, neietekmē pašārstēšanos un bērna ārstēšanu ar tautas līdzekļiem.

Vairumā gadījumu šie pasākumi palīdz izvairīties no pārēšanās. Ja bērns jau ir sācis daudz ēst, ir svarīgi negaidīt, bet savlaicīgi rīkoties, lai normalizētu ēšanas paradumus.

Uzziniet vairāk par problēmu, kas saistīta ar bērnu pārspīlēšanu, kas stāsta zemāk redzamajā video speciālistam.

Informācija, kas sniegta atsauces nolūkos. Nelietojiet pašārstēšanos. Pēc slimības pirmajiem simptomiem konsultējieties ar ārstu.

Grūtniecība

Attīstība

Veselība