Vingrošana 7-10 mēnešu bērnam

Saturs

Savā dzīves otrajā pusē bērni kļūst aktīvi, daži - pat nemierīgi. Viss viņiem ir interesants, viņi vēlas pārvietot, pārvietot, mainīt savu ķermeņa stāvokli. Karapuz ātri uztver jaunas prasmes. Jūs varat viņam palīdzēt ar vispārējiem stiprināšanas vingrinājumiem, vingrošanu, kas ietver virkni vingrinājumu noteiktam vecumam.

Šajā rakstā mēs detalizēti runāsim par to, kā vingrošana ar bērnu no 7 līdz 10 mēnešiem.

Ko apsvērt?

Bērna vingrošana nedrīkst būt apgrūtinoša, un vingrinājums ir pārmērīgs. Tāpēc, plānojot vingrojumu kopumu, ir jāņem vērā bērna rakstura īpatnības, veselības stāvoklis un viņa gatavības apgūt šo motorisko iemaņu pakāpi.

7 mēnešus, ja dēls vai meita vēl nav sēžot, varat pievienot vingrinājumus, lai nostiprinātu muguru, vēderu, rokas un kaklu. Ja bērns ir pārliecināts par visiem četriem, jūs varat pievienot viņam vingrinājumu, kas stimulēs indeksēšanu.

Pēc 10 mēnešiem jūs varat turpināt stiprināt kājas, jo drīz bērnam būs jāveic pirmie soļi, un daži bērni jau mēģina tos darīt. Noteikti ņemiet vērā esošās zemesriekstu iemaņas, lai tās balstītos uz jaunu nodarbību kopumu.

Ir skaidrs, ka vingrinājumi, piemēram, „Velosipēds” un „Varde”, kas lika jūsu bērnam iepriecināt 3-4 mēnešus, tagad ar prieku netiks uztverti, jo ne katrs bērns piekritīs mierīgi gulēt gada otrajā pusē.

Izmantojiet bērna vēlmi pārvietoties, piesātināt vingrošanas vingrojumu programmu ar aktīviem vingrinājumiem, kas prasa bērna līdzdalību viss, kas notiek.

Lielākā daļa 8-9 mēnešu bērnu ir labi iepazinušies ar saviem ķermeņiem, viņi zina, kur pildspalvas ir, kur kājas ir, saprot vienkāršas pazīstamas frāzes, un tāpēc bērna vingrošana būtu jādara pēc iespējas skaidrāka un vienkāršāka.

Vingrinājumi pārmeklēšanai, sēdēšanai, stāvēšanai, pastaigām būtu jāpapildina ar smieklīgiem un labsirdīgiem komentāriem no mātes, tas sniegs bērnam spēļu sajūtu, interesēs viņu, viņš labprāt darīs jautrus un noderīgus trikus.

Ja bērnam ir muskuļu un skeleta sistēmas patoloģijas, neiroloģiskas slimības, citas iedzimtas vai iegūtas slimības, ir svarīgi pievienot jaunus vingrinājumus ar fizioterapeita vai ārstējošā ārsta atļauju, tāpēc, ka šiem bērniem ir nepieciešama ļoti specifiska slodze uz konkrētām muskuļu grupām, atkarībā no diagnozes.

Kāpēc vingrošana?

Vingrošana, kā jau minēts, palīdzēs jūsu bērnam aktīvāk apgūt jaunas motoriskās prasmes, sagatavot muskuļu un kaulu audus arvien pieaugošām slodzēm, stāvot, pirmajiem neatkarīgajiem soļiem. Vingrošana attīsta runu, fantāziju, daļēji apmierina bērna vajadzības emocionālā un taustes saskarē ar māti.

Bērniem, kas regulāri vingrojas, uzlabojas asins cirkulācija, uzlabojas kustību koordinācija un vestibulārā aparatūra. Šādi bērni mazāk saslimst, labāk gulēt, un parasti viņiem nav problēmu ar apetīti.

Vingrinājumi zīdaiņiem

Vingrošanas kompleksā ietilpst vingrinājumi, ko jūs, iespējams, esat darījuši ar mazu bērnu vecumā, ja bērns to neiebilst. Ja vingrinājumi nav noguruši, būs pietiekami vienkārši pievienot jaunus tehniskos paņēmienus kompleksam, kas atbilst bērna vecumam.

7-8 mēneši

Šie bērni ir jāveicina rāpot un sēžot. Šeit ir daži efektīvi vingrinājumi, lai veicinātu šīs prasmes.

 • "Corner". Izstiepieties pie bērna, kas atrodas uz muguras, rokas rokās. Kad viņš tos paņem, velciet rokas nedaudz pret jums. Nevelciet bērnu ar spēku, pat ja viņš pats, balstoties uz viņa roku spēku, paaugstinās ķermeni tikpat daudz kā viņa muskuļu attīstība. Neēdiet bērnu. Kad pacēluma leņķis ir 45 grādi, uzmanīgi nolaidiet bērnu atpakaļ. Veiciet treniņu 5-10 reizes.
 • "Crawling with support". Ielieciet mazuļu uz vēdera, novietojiet roku zem vēdera un sāciet pacelt plaukstu vienmērīgi uz augšu. Kad bērns ir uz četrām dienām, turiet to apmēram vienu minūti. Neatlaidiet roku. Sarežģīt vingrinājumu var būt tad, kad bērns visu četru gadu sāk pārliecinoši stāvēt. Novietojiet rotaļlietu ar skaņu zemesriekstu priekšā un atbalstiet drupatas zem vēdera, kamēr viņš mēģina to sasniegt. Ja tajā pašā laikā viņš sāk pārkārtot rokas un kājas, uzskata, ka tuvākajā laikā viņš sāks pārmeklēt.
 • "Ķerra". Šis vingrinājums palīdz stiprināt roku un kakla muskuļus. Paņemiet bērnu, kas atrodas uz vēdera, kājām un lēnām kustieties ar viņu gar grīdu uz priekšu. Ir nepieciešams nodrošināt, ka bērns "staigāja" rokās, pārkārtojot tos, lai pārvietotos.

Noderīgi ir uzspēlēt bumbu, cenšoties iegūt rotaļlietu, kas gulēja uz fitball ar vēderu ar obligātu vecāku atbalstu kājām.

"Ķerra"
Fitball

9-10 mēneši

Pievienojiet šī vecuma bērnu kompleksam vingrinājumus, lai stiprinātu kājas un apakšējās kājas. Sagatavojiet bērnu sevis stāvēšanai un staigāšanai. Varat arī pievienot vingrinājumu sēdus stāvoklī. Šeit ir daži interesanti triki.

 • "Sniega pikas". Vingrošanas bumba likts uz grīdas, ielieciet mazuļiem uz kājām, ielieciet rokturi uz bumbu, pastāvīgi turiet bērnu zem ieročiem, bet ne tā, ka viņa kājas piekarās gaisā. Sāciet virzīties uz priekšu, nedaudz nolaižot bērna korpusu uz bumbu. Nepieciešams nodrošināt, lai bērns veiktu primāros soļus ar balstu un atbalsta rokām, kas iet caur to.
 • "Relay baton". Māciet savam dēlam vai meitai vairāk pārvietoties, jums palīdzēs neliela bumba, zizlis, no kura, ja vēlaties, varat veikt releju. Ievietojiet objektu un pārmeklēt kopā ar bērnu visu četru nakti pirms tā. Dodiet bērnam iespēju noķert pirmo ar nūju vai bumbu. Ar cieņu un emocionāli priecājieties par savu uzvaru.
 • "Stomping un nogāzes." Ievietojiet savu bērnu atpakaļ pie viņa, lai viņa kājām būtu tavs. Saglabājiet karapuzu zem rokām. Sāciet veikt pasākumus. Kad jūs sasniedzat rotaļlietu uz grīdas, turiet bērnu tā, lai viņš varētu saliekt un paķert to. Tad sāciet pāriet uz jaunu mērķi.
 • "Thrifty Dwarf". Lai veiktu šo uzdevumu, jums būs nepieciešamas dažas mazas bumbiņas, kas iederas bērna paletē un grozā vai kastē. Sēdēt bērnu. Sēdieties pie tā malas, piemēram, pa labi. Velciet bumbu drupināt, viņš to paņems ar labo roku. Ir svarīgi, lai bērns savu ķermeni pagrieztu uz pusi apgrieziena. Pēc tam bērnam ir jāmaina bumba uz otru roku un jāievieto lodziņā pa kreisi. Šajā brīdī jūs sagatavosiet jaunu bumbu, ar kuru jums būs jādara tas pats.

Šā vecuma bērni ir lieliski piemēroti aktīviem vingrinājumiem ar ritmisku mūziku, daži pat sāk sacensties vai sacensties. Izmantojiet to savā klasē.

Noderīgi padomi

 • Ja iespējams, trenējieties bez drēbēm, vasarā pavadot vingrošanu svaigā gaisā. Tātad būs iespējams apvienot gaisa vannus un sacietēšanu ar noderīgu vingrinājumu.
 • Neizmantojiet dienās, kad bērnam ir drudzis, zobu skaņa, nav noskaņojuma spēlēt un tērzēt.
 • Ja ģimenē ir vecāki bērni, lūdziet viņus „spēlēt”, lai piedalītos aktīvos vingrinājumos bērniem no 8-9 mēnešiem. Šajā vecumā tiek izstrādāta imitācija, un bērns apgūs jaunas spēles un metodes daudz ātrāk, ja viņš redz, kā citi to dara.
 • Vienmēr sāciet vingrošanu pēc vieglas masāžas iepriekšējas sesijas.
 • Lai netraucētu bērna nervu sistēmu un netraucētu viņa miegu, veiciet vingrinājumus tikai pirmajā pusē. Vakarā būs iespējams veikt mīksto relaksācijas masāžu un peldēties.

Jūs uzzināsiet vairāk par bērnu vingrošanu 7-8 mēnešus no sekojošā video.

Aprēķiniet savu barošanas diagrammu
Norādiet bērna dzimšanas datumu un barošanas metodi
Informācija, kas sniegta atsauces nolūkos. Nelietojiet pašārstēšanos. Pēc slimības pirmajiem simptomiem konsultējieties ar ārstu.

Grūtniecība

Attīstība

Veselība