9 mēneši 11 mēneši

Bērnu attīstība 10 mēnešos

Saturs

Ar savu apaļo datumu bērns jau bija daudz iemācījies, sāka parādīt savu individualitāti un neatkarību. Desmit mēnešus vecs tot ir babbling un daudz pārvietojas. Ko vēl patīk vecāki, kuri ir vecāki par šo vecumu, un kā stimulēt 10 mēnešu bērna attīstību?

Fizioloģiskās izmaiņas

 • Svara pieaugums un citu fizisko rādītāju pieaugums šajā vecumā vairs nav tik aktīvs kā pirmajā pusgadā. Tas ir saistīts ar fiziskās aktivitātes pieaugumu karapuzā.
 • Uzlabojas bērna kustību koordinācija, kas ļauj bērnam ātri pārmeklēt un pārvietoties pa istabu. Turpinās attīstīties arī smalkas motoriskās prasmes. Bērns iemācījās atlaist pirkstus, lai mest objektu, kā arī ar nelieliem priekšmetiem tikai ar pirkstiem.
 • Daudzi 10 mēnešu veci bērni jau ir izcēluši 4 zobus, bet, ja vispār nav zobu, tas vēl nav iemesls pieredzei.
Bērnu attīstība līdz 10 mēnešiem
Bērns aug ļoti ātri, viņam ir nepieciešams vecāku atbalsts

Fiziskā attīstība

Desmitajā dzīves mēnesī toddler gūst aptuveni 450 gramus un aug par 1–1,5 centimetriem. Tās krūšu apkārtmērs, kā arī galvas apkārtmērs palielinās vidēji par 0,5 cm.

Katrs bērns aug savā tempā, bet ir normas, pārbaudot, ar kādiem vecākiem un ārstiem var noteikt, vai ir kādas nopietnas novirzes, un vai ir nepieciešams papildus pārbaudīt bērnu. Katrai vecuma kategorijai tiek noteiktas gan vidējās vērtības, gan robežvērtības (jāinformē to pārsniegšana jebkurā virzienā). Galvenie, kurus mēs šajā tabulā norādījām:

Indikators

Vidējā 10 mēnešu vērtība

Zēni 10-11 mēnešu laikā

Meitenes vecumā no 10 līdz 11 mēnešiem

Svars

8500-9200 g

7400-11400 g

6700-10900 g

Izaugsme

71,5-73,3 cm

68,7-77,9 cm

66,5-76,4 cm

Galvas apkārtmērs

44,2-45,4 cm

42,9-47,9 cm

41,5-46,9 cm

Krūšu apkārtmērs

47,2-47,9 cm

45,1-51,4 cm

45,2-50,1 cm

Intelektuālās attīstības eksperta Teplyakova O. N. mācības par „mazo Leonardo” tehniku ​​palīdzēs attīstīt bērnu.

Ko bērns var?

 • Desmit mēnešu vecs bērns pārliecinoši un prasmīgi pārvietojas. Drupatas spēj sēdēt no stāvošas un guļošas pozīcijas, kā arī piecelties uz kājām, turot rokas, lai atbalstītu. Turklāt šajā vecumā daudzi bērni atbalsta izturīgas mēbeles (soli) vai abu mātes rokās. Daži bērni jau ir spējīgi stāvēt bez palīdzības un arī staigāt bez atbalsta.
 • Nedaudz iemācījušies staigāt pa kāpnēm. Bērns var pārvarēt vairākus soļus gan augšup, gan lejup pa kāpnēm.
 • Bērna roku kustības jau ir labi koordinētas. Bērns veic dažādas manipulācijas ar rotaļlietām, piemēram, atver un aizver kastes, slēpj priekšmetus, ruļļo automašīnas, būvē torņus no vairākiem kubiņiem. Turklāt bērns var pārvilkt grāmatas ar blīvām lapām un cenšas ēst ar karoti.
 • Mazie priekšmeti, kurus bērns nesaņem visu plaukstu, un divi pirksti. Šāda objektu sagrābšana, ko sauc par pinceti.
 • Bērna runā ir dažādas zilbes un arvien biežāk sāk no tiem veidot vienkāršus vārdus. Dažos zilbēs bērns var nosaukt pazīstamus objektus. Bērns ļoti labi izprot pieaugušo runu, pēc pieprasījuma atkārtojot kustību, piemēram, saspiež rokas vai rāda ķermeņa daļu.

Jums jākonsultējas ar ārstu, ja drupas nav iemācījušās pēc 10 mēnešu vecuma:

 • Mest objektus no galda.
 • Sakratiet galvu, parādot vienošanos vai noliegumu.
 • Atvainojiet savu roku.
 • Atkārtojiet kustību, kas parāda pieaugušo.
Bērns 10 mēneši
10 mēnešu bērns saprot gandrīz visu, ko jūs sakāt.

Attīstības klases

 • Katru dienu veltiet vingrošanu, veiciet vingrinājumus ar savu bērnu, kas palīdzēs jūsu mazulim pārmeklēt un staigāt. Ļaujiet bērnam piecelties un griezties ar savu atbalstu, staigāt pa četrām kājām, saliekt un nolieciet kājas, guļot uz muguras, kā arī staigājot, turot rokas.
 • Tā kā 10 mēnešu veci bērni daudz pārmeklē, dodiet mazu vietu kustībai. Ir svarīgi, lai māja būtu tīra un uz ceļa nebūtu bīstamu priekšmetu.
 • Apmācīt savu bērnu, lai izkāptu no dīvāna. Lai to izdarītu, ievietojiet bērnu uz dīvāna, pagrieziet laupījumu uz tās malas un velciet kājas uz leju. Drīz bērns sapratīs, kā izkļūt, un varēs to izdarīt droši un ātri.
 • Pastāvīgi sazināties ar bērnu, tajā pašā laikā izrunājiet īsas frāzes un nerunā ļoti ātri. Pašlaik priekšvārdi jāaizstāj ar vārdiem, piemēram, „mātei ir kubs”, „Vanya ņem kubu”.
 • Aiciniet bērnu mest rotaļlietas noteiktā lodziņā. Bērni 10 mēnešu laikā patiešām patīk to darīt.
 • Turpiniet nodarbības, attīstot bērna motoriskās prasmes. Piedāvājiet drupatas, lai izvilktu paplāti, uz kuriem ir izkaisīti graudi vai milti, kā arī izrakt bļodā ar pupiņām vai makaroniem. Ļaujiet bērnam ielikt graudu un pupiņas no viena konteinera uz otru, atdalīt mežģīnes un lentes, ielej ūdeni.
 • Dodiet bērnam krāsainu papīru un parādiet, kā to saplēst.
 • Spēlējiet ar clothespins - piestipriniet tos pie bērna biksēm vai blūzes un pēc tam iemāciet viņus, kā tos noņemt.
 • Paslēpt pulksteni zem spilvena vai sega un pagaidiet, līdz bērns tos atradīs.
 • Iesaistieties ar savu bērnu ar modelēšanu (izmantojiet sāls mīklu) un zīmēšanu (mēģiniet krāsot ar pirkstu krāsām, maziem filca pildspalvas, zīmuļiem, krītiņiem). Blind kopā kopā ar desu un bumbu, krāsojiet attēlu.
 • Piedāvājiet drupatas dažām dažādām burkām ar vākiem, kas atskrūvē. Ļaujiet mazajam atveriet tos un aizveriet tos.
 • Dienas laikā lasiet. Nu, ja drupām ir atsevišķs plaukts ar bērnu grāmatām, un bērns pats izvēlas kaut ko lasīt.
 • Uz ielas māciet savu bērnu spēlēt ar smiltīm, izmantojot lāpstiņu, dažādas veidnes, spaini un grābekļus. Ziemā šos priekšmetus var izmantot, lai spēlētu ar sniegu.
 • Katru dienu ieslēdziet mūziku un dejojiet kopā ar bērnu.
Bērns tēva rokās
Nepietiekams saprot aizliegumus un atzinību

Aprūpe

Katru dienu bērns tiek mazgāts un nomazgāts, ķemmēts, tīrīti zobi, stādīti katlā un peldēti (galvenokārt vakarā). Nepieciešamības gadījumā jums ir nepieciešams tīrīt ausis un deguna karapuzu, sagriezt mazuļus.

Desmit mēnešu veci bērni turpina sacietēt, izmantojot sauļošanās, smilšu, gaisa peldes un peldēšanos. Arī šajā vecumā jūs varat ieliet bērna kājas, pakāpeniski samazinot ūdens temperatūru. Ir svarīgi tikai aizmirst, ka visas procedūras sacietēšana jābūt sistemātiskai un pakāpeniskai.

Ikdienas rutīnas

Desmit mēnešu veca bērna gulēšana joprojām ilgst līdz 15 stundām dienā. Apmēram 10 stundas bērns no šī vecuma guļ naktī, un dienas laikā bērnam parasti ir divas miega, kas ilgst 1-2 stundas. Katram bērnam ir savs bioritms - daži bērni pamosties plkst. 6:00 un aizmigt agri naktī, citi piecelsies par 8-9 stundām un aizmigt vēlāk.

Ieteicams pastaigāties kopā ar savu bērnu 2 reizes dienā, uzturoties mājās tikai ļoti sliktos laika apstākļos (stipra lietus, brāzmains vējš, sala). Vasarā bērns var pavadīt 5-6 stundas ārpusē. Labos laika apstākļos dodiet bērnam iespēju gulēt dienas laikā pastaigas laikā, atstājot kādu laiku ārpus ielas un nomodā, lai bērns varētu novērot dabu, spēlēt ar citiem bērniem, staigāt ar savu atbalstu.

Diēta pēc 10 mēnešiem ir 5 ēdienreizes, kuru intervāli ir aptuveni 4 stundas. Zīdaiņi, kas baro bērnu ar krūti, tūlīt pēc pamošanās un pirms gulētiešanas saņem mātes pienu.Kopumā bērna vecumu var pielietot krūtīs apmēram 4-6 reizes ilgstošai barošanai un tikpat daudz minūšu nepieredzēšanai. Naktī bērni pamosties, lai zīdītu krūtis 4-6 reizes, galvenokārt no 3 līdz 8 stundām. Lasiet vairāk par to rakstā bērnu ēdienkarte 10 mēnešos.

Barošana ar krūti
Ja iespējams, barošana ar mātes pienu neapstājas vismaz 1,5 gadus

Mākslīgie bērni turpina dot maisījumam piemērotu vecumu, pirmo barošanu, kā arī pirms gulētiešanas. Zīdaiņi ar jebkura veida barošanu 10 mēnešu laikā ēd papildu pārtikas produktus tādā pašā daudzumā. Šajā vecumā zivis tiek pievienotas papildu pārtikai. Otrajā ēdienreizē bērns parasti ēd putru ar sviestu, dzeltenumu un augļiem. Pusdienās bērnam tiek doti dārzeņi, augu eļļa, gaļa, sula un maize, un pēcpusdienā uzkodas (ceturtais ēdiens) - biezpiens, augļi, cepumi un kefīrs vai jogurts.

Aprēķiniet savu barošanas diagrammu
Norādiet bērna dzimšanas datumu un barošanas metodi

Parastā diena

Katru jaunu dienu ar desmit mēnešu bērnu ir piepildīta ar interesantiem mirkļiem. Konkrētas ikdienas rutīnas organizēšana, ņemot vērā bērna attīstības un bioritmu īpašības, ir svarīga bērna nervu sistēmai. Katram bērnam būs sava ikdienas rutīna, bet, lai saprastu, kā veidot režīmu, mēs piedāvājam piemēru par dienu, kad bērns ir 10 mēneši:

6: 30

Atmodas

Pirmā barošana, tostarp atkarībā no barošanas veida, ir mātes piens vai maisījums.

7: 00

Higiēnas procedūras.

Modināšanas laiks.

9: 00

Vingrošana.

10: 00

Otrā barošana, kurā bērnam tiek dota putra, augļu biezenis, sviests un dzeltenums.

11: 00

Pastaigas, no kurām daļa ņem bērna pirmo miegu svaigā gaisā.

14: 00

Trešā barošana, kurā bērnam parasti tiek doti dārzeņi kartupeļu vai zupa veidā, gaļa (divas reizes nedēļā tiek aizstāta ar zivīm), augu eļļa, maize un sulas no augļiem.

14: 30

Wakefulness periods ar izglītojošām spēlēm.

16: 00

Pastaiga, kuras laikā mazulis guļ otrreiz svaigā gaisā.

18: 00

Ceturtā barošana, kuras laikā bērniem tiek dota augļu biezeņa, cepumu, biezpiena un raudzēta piena dzēriena.

18: 30

Wakefulness periods ar mierīgām spēlēm.

21: 30

Peldēšanās

22: 00

Piektais ēdiens, kurā bērns saņem mātes pienu vai formulu, atkarībā no barošanas.

Gatavošanās nakts gulēšanai un nostiprināšanai.

Nakts laiks

Zīdaiņi, kas baro bērnu ar krūti, tiek pielietoti mātes krūtīs 4-6 reizes, un zīdaiņiem, kas baro ar barību, parasti barojas.

Biežas problēmas

 1. Alerģiska reakcija uz papildu pārtiku. Pēc 10 mēnešiem viņi sāk ieviest diezgan alerģisku produktu - zivis. Tas var izraisīt reakciju alerģiski mazuļiem, tāpēc izmēģiniet zivis ļoti uzmanīgi. Ja šāda produkta ievadīšana diētā joprojām ir reakcija, produkts tiek atcelts un nav ievadīts vismaz 1 gadu.
 2. Nemierīgs miegs. Daudzi bērni vecumā no 10 mēnešiem var gulēt slikti, jo lielā aktivitāte ir dienas laikā, un pamosties skaļu trokšņu dēļ, kas ir norma. Ja bērns sapņo sapņos, ja nav skarbu skaņas, un arī pamostas ne noskaņojumā, parādiet mazulim neirologu.
Bērns 10 mēnešus spēlē piramīdu
Dienas režīms palīdz bērnam neuzkrāt un samazina drupatas kaprīzēm

Padomi vecākiem

 • Ja jūsu bērnam jau ir zobi, dodiet viņam iespēju iemācīties sacietēt cieto ēdienu. Šī vecuma bērni mīl žāvēšanu, cepumus, burkānus. Tiem būtu arī jāpievieno vārīti dārzeņi vai svaigi augļi (persiki, banāns).
 • Sāciet mācīt bērnu pēc pasūtījuma. Dienas beigās vai pēc spēles uzlieciet rotaļlietas kopā, padarot šo procesu interesantu bērnam. Arī mudiniet savu bērnu palīdzēt ap māju. Desmit mēnešu bērns jau var izplatīt salvetes vai noslaucīt ar jums putekļus. Noteikti slavējiet bērnu un veiciniet šādas aktivitātes.
 • Neuztraucieties, ja bērns vēl nav pārmeklēts. Daži bērni neiztur šādu posmu, bet sāc uzreiz staigāt.Tajā pašā laikā, nevajag staigāt toddler, ļaut viņam apgūt patstāvīgi.
 • Pastaigas laikā dodieties uz rotaļu laukumu, lai bērns varētu skatīties citus bērnus spēlēt un socializēties.
 • Nenovietojiet bērnu, ja viņš lauž rotaļlietas vai met tās. Tāpēc viņš pēta dažādus priekšmetus un šī uzvedība ir norma 10 mēnešu vecam bērnam.

Bērna muzakalnogo attīstības attīstībai tērēt ar drupatas klasēm, kas redzamas video Lazarev M. L.

9 mēneši 11 mēneši
Informācija, kas sniegta atsauces nolūkos. Nelietojiet pašārstēšanos. Pēc slimības pirmajiem simptomiem konsultējieties ar ārstu.

Grūtniecība

Attīstība

Veselība