Vingrojumi par fitball zīdaiņiem

Saturs

Mūsdienu vecākiem pirms daudziem gadiem ir daudz vairāk iespēju fiziski un emocionāli attīstīt savus bērnus nekā viņu vecāki. Viena no šādām populārām un noderīgām iegādēm tiek uzskatīta par vingrošanas bumbu fitball. Klases par to ir interesantas un noderīgas ne tikai pusotru gadu veciem bērniem, bet arī jaundzimušajiem. Šajā rakstā mēs runāsim par to, kā organizēt vingrinājumus zīdaiņiem fitball, kādi vingrinājumi var tikt veikti ar bumbu atkarībā no vecuma.

Noderīgi vai kaitīgi?

Jautājumam par fitball ieguvumiem un briesmām zīdaiņu attīstībai nav skaidras atbildes. Lielākā daļa pediatru ir gatavi domāt, ka kaitējums ir iespējams, ja vecāki neievēro vingrošanas metodi, ja viņi pārāk agri sāk izmantot vingrošanas bumbu zemesriekstiem. Optimālais vecums, kurā jūs varat sākt šādus pētījumus, ir pusotru mēnešu vecums. Līdz šim laikam labāk ir atturēties no dažādām manipulācijām un vingrinājumiem, lai neievainotu mazuļa mugurkaulu un nabas brūci.

Tomēr ieguvumi no treniņiem sporta zālē ievērojami pārsniedz dažus trūkumus:

 • palīdz mazināt muskuļu hipertonijas simptomus, kas raksturīgi gandrīz katram bērnam no dzimšanas līdz 5-6 mēnešiem;
 • pastiprinātas kaulu un muskuļu sistēmas;
 • zīdaiņu vājš sienas stiprina, kas palīdz novērst vai mazināt mazuļu kolikas izskatu;
 • attīstās vestibulārā aparatūra, bērns labāk koordinē kustības;
 • bērns veido pareizu pēdu izklāstu, pareizo pozu;
 • uzlabo nervu sistēmas stāvokli.

Lai jūsu bērns varētu iegūt maksimālu labumu no fitball vingrinājumiem, ir svarīgi izvēlēties pašu bumbu.

Bērniem vecumā no 2-3 mēnešiem ir piemērotas tikai gludas bumbiņas. 4-5 mēnešu laikā ir iespējams piedāvāt bērnam uzlādēšanas vai vingrošanas teksturētu fitballs ar pimples, ribām - tas būs papildu masāžas efekts.

Ir svarīgi arī bumba - ja to iegādājaties ne tikai bērnam, bet arī sev, lai pēc dzemdībām ātri nokļūtu labā fiziskā formā, ņemiet lielāku bumbu - 75 cm diametrā. Ja bumba paredzēta tikai drupām, pietiek ar 45 vai 55 cm diametru.

Izvairieties no apšaubāmas kvalitātes bumbām, kurām ir spēcīga smarža. Materiāli var būt nedroši - bērnam var rasties smagas alerģijas, ķīmiski apdegumi. Labas un augstas kvalitātes fitbola virsma zīdaiņiem ir neslīdoša un vienmērīga. Pārliecinieties, ka jums ir ABS marķējums. - tas nozīmē, ka bumba netiks eksplodēta un nebūs eksplozija izmantošanas laikā - testi ir pagājuši, kas ir tas, ko šis marķējums patiesībā saka.

Vai jums jau ir drošības bumbiņa? Tad mēs vēršamies pie tehnoloģiju klasēm, kas paredzētas bērniem līdz viena gada vecumam.

Vispārīgi noteikumi un ieteikumi

Pirmkārt, vecākiem ir jāiemācās izvēlēties pareizo laiku, lai praktizētu ar bērnu - vingrošanas laikā bērnam vajadzētu gulēt, atpūsties, veselīgi un labi barot. Tomēr nav nepieciešams sākt vingrinājumu veikšanu uzreiz pēc ēšanas, pagaidiet pusotru stundu pēc barošanas, un tikai tad sāciet praktizēt.

Atjaunojošie vingrinājumi, kuru mērķis ir stimulēt muskuļus, tonizēt bērnu, uzmundrināt, labāk rīkoties dienas pirmajā pusē, un ir optimāli veikt nomierinošu vingrojumu kompleksu vakarā, tieši pirms peldēšanās un gulētiešanas. Ja neņemat vērā treniņu kompleksu orientāciju, jūs varat traucēt bērna dienas rutīnu, pasliktināt miegu, kā rezultātā nodarbības neizdosies. Bērnam nebūs pietiekami daudz miega, viņš jutīsies noguris.

Ir nepieciešams pakāpeniski palielināt nodarbību laiku - no 3-5 minūtēm līdz 15-20 minūtēm. Slodzei vajadzētu arī gudri pieaugt - sākt ar vienu vai diviem vingrinājumiem, pakāpeniski ieviešot jaunus uzdevumus, palielināt laiku to īstenošanai.

Droši turiet bērnu klasē, lai viņš nekristu no vingrošanas bumbas un nesabojātu. Ja bērns izmisīgi pretojas, rāda noguruma pazīmes, tas ir nerātns, arī darbība ir jāpārtrauc - ar asarām un kaprīzēm vingrošanas priekšrocības nevar sasniegt, lai cik grūti jūs mēģināt.

Vienmēr pavadiet nodarbību ar jautriem un atvieglotiem komentāriem, lasiet pantus, dziediet dziesmu, tas ir svarīgi, lai bērns saprastu, ka viņš nav pakļauts dīvainam rituālam (kas, starp citu, var būt bīstams!). Tikai tad bērns sāk pamanīt mācības adekvāti un pozitīvi.

Ja jūs praktizējat ar neapbruņotu bērnu, pārliecinieties, ka fitbola virsma tiek pārklāta ar autiņbiksīšu, tāpēc drupām tas būs patīkamāks. Neaizmirstiet par drošību uz minūti - neatstājiet mazo bez atbalsta, atbalsta un uzmanības - nokrīt no fitbola var būt ļoti sāpīga un traumatiska.

Nodarbības veikšanas metodes

Ar bērnu no 1,5 līdz 3 mēnešiem

Šī ir jaunākā vecuma grupa, kas iesaistīta fitball. Šiem bērniem ir svarīgi vingrošanu veikt vissarežģītākajā maigajā režīmā. Tāpēc eksperti iesaka vingrinājumu grupas, kuru mērķis ir atslābināt muskuļus, samazināt toni un novērst zarnu kolikas. Pārējie vingrinājumi, kamēr bērns nav vajadzīgs.

Relaksējoši vingrinājumi sporta zālē bērniem ir ļoti vienkārši.

 • Braukšana uz vēdera. Ielieciet bērnu uz fitball vēdera uz leju, galvu vajadzētu arī ieslēgt vienā vaigā. Turiet bērnu ar vienu roku aiz muguras, otru kājām. Sāciet maigi pagriezt bumbu uz labo un kreiso pusi pārmaiņus. Pakāpeniski sarežģī vingrinājumu, pievienojot šūpošanos uz priekšu un atpakaļ, un pēc tam - aplī. Skatieties ātrumu un amplitūdu - bērnam nevajadzētu baidīties un šūpoties. Šis vingrinājums atvieglo zarnu gaziku izņemšanu, samazina kolikas intensitāti un biežumu, stiprina vēdera muskuļus.
 • Braukšana uz muguras. Brauciet uz vēdera, dodieties uz slidošanu uz muguras. Ielieciet bērnu uz muguras ar bumbu, bet tā, lai drupatas galva nenonāk atpakaļ. Ar vienu roku turiet mazuļa vēderu, otrā - nostipriniet kājas. Vispirms ir diezgan viegli kratīt drupatas no vienas puses uz otru, tad vingrinājums ir sarežģīts tādā pašā veidā kā pirmais. Uzņemšana veicina pozas veidošanos, muguras muskuļu veidošanos.
 • Futbols bērniem. Bērnam jābūt uz grīdas, uz īpaša paklāja, kas atrodas aizmugurē. Fitball, kas noliecas pret kājām un viegli piespiežot bumbu sienu uz drupu kājām. Refleksīvi, bērns izspiež bumbu prom, tādējādi attīstot un nostiprinot kāju muskuļus. Palielināsies intensīvās, bet mīkstās ekstensīvās kustības radītais tonis.

Izvairieties no lekt vingrinājumiem, braukt ar bumbu uz augšu un uz leju. Nelietojiet sēdēt uz bērnu fitball, tas joprojām ir pārāk agri - mugurkauls nav gatavs vertikālai slodzei.

Bērnam 4-6 mēnešus

Šajā vecumā muskuļu sistēmas attīstībai nepieciešams apvienot relaksācijas vingrinājumus ar vingrinājumiem. Tas palīdzēs jūsu bērna mīļākajām rotaļlietām, viņš jau ir izdevies tos iegūt. Vingrinājumu komplekss kļūst jēgpilnāks un prasa aktīvu bērna līdzdalību.

 • "Iegūstiet rotaļlietu." Šī ir sarežģītāka braukšanas uz vēderu versija, kas aprakstīta mazuļu kompleksā. Pēc bērna velmēšanas, veicot apļveida kustības uz vēdera, novietojiet savu mīļāko rotaļlietu uz grīdas futbola priekšā. Bērns to sasniegs, turot to cieši pie kājām, nostiprinot muguru ar otru roku. Stiepšanās ir svarīga sānu slīpās muskuļu attīstībai, kā arī vēdera un muskuļu un pleca siksnas stimulēšanai. Lai mazuļa pūles gūtu panākumus, velciet fitbolu nedaudz prom no jums, lai drupatas varētu iegūt rotaļlietu un droši pieskrūvēt to ar rokām.

"Lēkšana". Mamma sēž uz grīdas, piestiprina fitball starp kājām, nostiprinot to. Atbalstot bērnu zem ieročiem, viņa paceļ un pazemina kājas uz bumbu, ir svarīgi, lai drupatas izspiež bumbu no kājām. Šāds uzdevums ir labāk sākt no 5 mēnešiem, bet ir jāpārliecinās, ka bērna ķermeņa slodze neietilpst uz kājām.

 • "Kustamā automašīna". Šis ir daudzu bērnu mīļoto „ķerras” vingrinājuma variants, kurā māte tur tikai bērna kājas ar rokām, un ar savām rokām viņa “iet pa grīdu”. Atšķirība būs tā, ka bērns ar rokturiem izturēs bumbu, spiežot to uz priekšu. Vingrinājums labi attīstās rokās, krūtīs, kaklā un augšējā mugurā.

Bērniem, kas vecāki par 6 mēnešiem

Šīs vecuma kategorijas zīdaiņiem klases ir vēl sarežģītākas, un papildus iepriekšminētajiem diviem kompleksiem tie papildina vingrinājumus motorisko prasmju un veiklības attīstībai.

 • "Vārtsargs". Ja bērns sēž pats, novietojiet viņu priekšā un stumiet bumbu pret viņu. Bērna uzdevums ir noķert viņu ar divām rokām, un ideāli, lai viņu nogādātu atpakaļ uz savu māti. Vingrinājums attīsta koordināciju un loģiskās spējas.
 • "Zirgu sacīkstes". Sēžiet bērnu, kurš jau ir sācis sēdēt uz bumbu un turēt to tuvu asu dobumiem. Pirmkārt, nedaudz pārvietojiet bumbu uz bērna laupījumu pa labi un pa kreisi, uz priekšu un atpakaļ. Tas uzsildīs un sagatavos sēžamvietas un muguras muskuļus. Tad veiciet lēcienu kustību uz fitball - vingrinājums veicina muguras muskuļu attīstību.
 • "Sniega pikas". Šis vingrinājums ir paredzēts bērniem, kuri ir sākuši stāvēt paši. Tas palīdzēs attīstīt pirmos soļus. Ielieciet bērnu pie bumbas, palīdziet savai rokai uztvert bumbu. No otras puses, piestipriniet bumbu ar kājām tā, lai tas nenotiktu ar lielu ātrumu. Kad drupatas notiks saspringts, sākiet pakāpeniski pārvietot bumbu uz priekšu, atslābinot fiksāciju ar kājām. Bērns pamazām iemācās uzkāpt uz kājām pēc bumbas.

Noderīgi padomi

Lai padarītu produktu pēc iespējas ilgāku, Eksperti iesaka izmantot šādus ieteikumus.

 • Saglabājiet fitball tīru. Noslaukiet to katru dienu ar mitru, tīru drānu un divreiz nedēļā nomazgājiet ar bērnu ziepēm.
 • Nepārtrauciet sarežģītākus vingrinājumus, ja bērns vēl nav sasniedzis ieteikto vecumu vai nav apguvis iepriekšējā kompleksa vingrinājumus.
 • Pēc klases, noņemiet fitball, kur bērns to neredz. Ja spilgta un interesanta "lieta" parādīsies vienu reizi dienā, tā būs izklaidējošāka nekā parastā, acu pievilcīgā rotaļlieta.
 • Lai panāktu spilgtākus rezultātus no mājasdarbiem ar savu bērnu, apvienojiet vingrojumus un vingrošanu fitball ar masāžu. Pēc masāžas ir jāiesaista bumba, kad muskuļu grupas ir iesildītas un gatavas papildu slodzei.
 • Pirms nodarboties ar fitball, ir svarīgi konsultēties ar pediatru, lai izslēgtu kontrindikācijas šādām bērnu manipulācijām.

Kontrindikācijas

Nav ļoti daudz kontrindikāciju, lai nodarbotos ar fitball, bet ir nepieciešams tos iepazīties. Labāk ir atteikties no klases, ja bērnam ir:

 • augsta temperatūra, zobu dzīšana;
 • atveseļošanās periods pēc slimības, smags vājums;
 • muskuļu un skeleta sistēmas slimības, paralīze un parēze (nepieciešama īpaša terapeitiskā masāža un vingrošanas terapijas komplekss);
 • hidrocefālija;
 • nabas vai sēžas trūces lielais izmērs (pastāv saspiešanas risks);
 • iedzimtas sirds defekti (klases ir iespējamas, bet tikai ārsta uzraudzībā);
 • dzimšanas traumas (apmācība nav izslēgta, bet tikai pēc tam, kad ortopēds ir konsultējies un izrakstījis kompleksu vingrošanas terapiju).

Atsauksmes

Daudzas mātes norāda, ka bērni fitbolu uztver savās pirmajās klasēs bez daudz apbrīnu. Daži no viņiem baidās, ir daži mazi topi, kas ir spilgti un milzīgi priekšmeti (un tieši tā Šveices bumba izskatās kā bērns) ir bailīgi no panikas. Ir neiespējami piespiest kliedzošu bērnu gulēt uz bumbu, ko viņš baidās. Tas var izraisīt nopietnus nervu sistēmas darbības traucējumus bērna psiholoģiskajā stāvoklī.

Ja bērns nevēlas neko darīt. Pieredzējušas mātes iesaka noņemt bumbu prom no redzesloka un saņemt to 2-3 nedēļu laikā. Ja reakcija ir tāda pati, slēpieties vēlreiz un parādiet bērnam pēc pāris nedēļām. Gandrīz visi pusgadu bērni vairs nebaidās no fitball.

Dažas mātes apgalvo, ka bērns ir ļoti efektīvs, lai iežogotu fitball, pat jaundzimušo. Lai to izdarītu, māte ieņem drupatas rokās un sēž uz bumba. Ritmisks šūpošanās darbojas kā izsmalcināts, ja, protams, vecāki nav dedzīgi pret kustības slimības pretinieki.

Daudzi cilvēki atzīmē, ka bērns, kurš kopš dzimšanas ir pieradis vingrošanai uz fitball, aug spēcīgāks un retāk slims. Un interese par lielo bumbu nepazūd pat pēc pusotra vai diviem gadiem, jo ​​pat skolēniem patīk lēkt un sēdēt uz Šveices bumbu.

Aprēķiniet savu barošanas diagrammu
Norādiet bērna dzimšanas datumu un barošanas metodi

Nākamajā video jūs atradīsiet vairākus noderīgus vingrinājumus bērnam fitball.

Informācija, kas sniegta atsauces nolūkos. Nelietojiet pašārstēšanos. Pēc slimības pirmajiem simptomiem konsultējieties ar ārstu.

Grūtniecība

Attīstība

Veselība