3 mēneši 5 mēneši

Bērnu attīstība 4 mēnešos

Saturs

Četru mēnešu bērns kļūst uzmanīgāks, aktīvāks un jautrs. Viņš mainās fiziski un emocionāli, iepriecinot vecākus ar jaunām prasmēm un sasniegumiem. Ko bērns mācījās pēc 4 mēnešu vecuma un kā var palīdzēt šī vecuma bērna attīstībai?

Pārslēgšanās 4 mēnešos
Viens no lielākajiem šī vecuma priekiem ir apgriezties

Fizioloģiskās izmaiņas

 • 4 mēnešu vecs bērns ievērojami stiprina muguras muskuļus un uzlabo to koordināciju, kā rezultātā bērns mācās apgāšanās. Tomēr bērns nevar sēdēt, tāpēc nav ieteicams to novietot spilvenu veidā.
 • Daudzi refleksi, kas raksturīgi jaundzimušajam, jau ir pazuduši vai ir sākuši izbalināt, piemēram, pārmeklēšanas un Moro refleksi. Roku hipertonuss jau ir pilnīgi izzudis, un kājām joprojām saglabājas.
 • Bērna lacerālās dziedzeri sāk savu darbu, tāpēc, raudājot, bērnam jau ir asaras.
 • Bērna redze sāk uztvert arvien vairāk krāsu. Drupatas, piemēram, dzeltenas, sarkanas, zilas un zaļas toni. Ja bērnam acu muskuļu vājuma dēļ ir bijusi kramplauja, tad pēc 4 mēnešiem tas būtu jāpārtrauc, jo acu muskuļi kļūst spēcīgāki.
 • Aktīvi attīstās arī bērna uzklausīšana. Dzirdot skaņas, drupatas pagriežas savā virzienā. Bērns jau zina, kā atšķirt mīļoto balsis no svešinieku balsīm. Dzirdot mūziku, mazais hornets sāk kratīt galvu. Drupatas, piemēram, ritmiskas melodijas ar zemiem toņiem vairāk nekā augstie toņi.
 • Bērna gremošanas sistēma jau ir uzlabojusies un kļuvusi stabilāka, vairumam bērnu jau ir kolikas.
 • Dažos zīdaiņos palielinās siekalu veidošanās, bet tas nav saistīts ar pirmo zobu izskatu, bet ar pastāvīgu roku un dažādu priekšmetu atrašanu bērna mutē, ko viņš mācās šādā veidā.
 • Bērnu mati un nagi ļoti ātri aug 4 mēnešus.

Emocionāli šī vecuma drupas kļūst arvien attīstītākas un sliktāk jāsazinās ar pieaugušajiem. Visiem cilvēkiem bērns īpaši izceļ māti un reaģē uz viņas noskaņojumu. Ja mamma ir skumji, bērns to jutīs, un viņas mātes smaids noteikti atbildēs ar savu burvīgo smaidu.

Bērns 4 mēnešus smaidoši mamma
Bērna smaids apbur vecākus

Fiziskā attīstība

Tā kā 4 mēnešu veca bērna motoriskā aktivitāte joprojām ir zema, svara pieaugums šajā vecumā ir diezgan liels un sasniedz aptuveni 750 gramus. Drupu augšana palielinās par 2,5 cm, un galvas un krūškurvja apkārtmērs šajā vecumā kļūst vienāds (līdz piektajam mēnesim krūškurvja kļūst par galvas apkārtmēru).

Lai gan visi bērni attīstās dažādos veidos, vidējie rādītāji lielākajai daļai šā vecuma bērnu un normu robežas palīdz noteikt, vai zīdainis aug normāli un vai pediatrs nedrīkst pievērst uzmanību fiziskās attīstības parametru pārsniegšanai vai samazināšanai. Tabulā mēs iepazīstinājām ar 4 mēnešu vecu bērnu standartiem:

Indikators

Vidēji 4 mēneši

Zēni 4-5 mēnešu laikā

Meitenes 4-5 mēneši

Svars

6400-7000 g

5600-8700 g

5000-8200 g

Izaugsme

62,1-63,9 cm

59,7-68 cm

57,8-66,4 cm

Galvas apkārtmērs

40,6-41,6 cm

39,2-44 cm

38,1-43,1 cm

Krūšu apkārtmērs

41-41,6 cm

38,6-44,6 cm

38,9-43 cm

Ko bērns var?

 • Melnā vieta, kas atrodas uz vēdera, pārliecinoši tur savu galvu un visu apskata.Turklāt bērns jau var pacelt visu ķermeņa augšdaļu kopā ar galvu un atpūsties uz plaukstām.
 • Pēc četriem mēnešiem bērns ir apguvis kupmus uz vēdera no pozīcijas uz muguras. Daži bērni pat iemācījās atgriezties un mēģināt pārmeklēt viņa kuņģi, palīdzot sev ar kājām.
 • Gulēt uz muguras, bērns ir iemācījies pacelt galvu kopā ar plecu. Tas ir pirmais bērna mēģinājums sēdēt.
 • Mazais jau labi pārvalda savas rokas. Barošanas laikā bērna rokās bieži ir mātes krūtis vai aizdara pudeli. Kaut arī gultiņa, drupatas jau pārliecinoši sagrauj priekšmetus, kas to pārkaras (mobilās rotaļlietas).
 • Spēļu laikā bērns bieži smaida un smejas. Bērns 4 mēnešu vecumā ir ļoti emocionāls, viņš var vai nu priecāties, vai tikt sajukts vai aizvainots.
 • Četru mēnešu vecs bērns ir diezgan garš. Jūs dzirdēsiet "a", "o", "b", "p" un "m" skaņas no bērna. Daži bērni pat iemācījās sasiet tos zilbēs.
Bērns 4 mēneši velk rotaļlietu
Norādītie rādītāji ir tikai vadlīnijas.

Ņemiet vērā, ka katrs bērns attīstās savā tempā un dažas mazuļa prasmes var parādīties agrāk, un citas - nedaudz vēlāk nekā viņu vienaudžiem. Tomēr ir prasmes, kuru trūkums 4 mēnešu vecumā būtu jābrīdina vecāki. Ja bērns: \ t

 • Nav pietiekami daudz priekšmetu, un tie netiek turēti rokturī.
 • Tā neatrodas no atbalsta, kas atrodas uz rokas, gulējot uz vēdera.
 • Nav iemācījušies apgāzties uz vēdera.
 • Vertikālā stāvoklī (ja vecāki atbalsta zem ieročiem) neatrodas pie kājām uz virsmas.
 • Kad viņi paceļas ar abiem rokturiem, bērna galva noliekas atpakaļ.
 • Nerāda emocijas un nereaģē uz saziņu ar cilvēkiem.

Par to, vai jāuztraucas, ja ir novirzes no normas, skat. Dr. Komarovska video.

Fakts, ka saskaņā ar noteikumiem bērnam ir jābūt 4 mēnešu vecumam, skatiet nākamo Larisa Sviridova video.

Attīstības klases

 • Pakārt gaišās rotaļlietas pār savu bērnu, lai drupatas varētu tos paņemt ar rokturiem. Nu, ja šādām rotaļlietām būs atšķirīga struktūra vai skaņas.
 • Ievietojiet mazuļu rokturos dažāda lieluma gredzenus un dažādas formas. Piedāvājiet mazulim pieskarties ne tikai grabuliem, bet arī mīkstu rotaļlietu, mazu lelli, muzikālu rotaļlietu ar pogām, gumijas pīkstienu un citiem objektiem.
 • Spēlēt slēpt un meklēt ar bērnu. Slēpt savu seju aiz kabatlakatiņa, tad atveriet seju un saki „dzeguze”. Jūs varat arī aizvērt acis ar savām rokām un pēc tam ar rokām aizvērt bērna acis. Drupatas noteikti patiks visiem spēles variantiem.
 • Spēlējiet ar mazuli "burvīgajā vārnā". Tā kā palmu centrā ir centri, kas stimulē zarnu darbu, šāda spēle būs noderīga ne tikai roku muskuļiem, bet arī gremošanai.
 • Pūš burbuļus un ļaujiet drupām skatīties lēno lidojumu.
 • Ievietojiet vienu spilgtas krāsas zeķes uz viena bērna kājas, lai mazais kopums gribētu to paķert. Varat arī sasiet zvanu uz bērna kājām. Noteikti slavējiet drupatas, kad bērns iegūst zeķes vai zvanus.
 • Lai uzlabotu fizisko attīstību un koordinētu apmācību, turiet bērnu ar rokturiem, paceliet tos un tad nolaist tos gar ķermeni. Pēc tam pārvelciet rokas uz krūtīm un izkliedējiet tās.
 • Vingrošanas, masāžas un citu lietu laikā ar bērnu, dzert dziesmas un izrunājiet bērnudārzi, un, ievietojot bērnu gultā, dziediet savrupmāju vai pastāstiet pasaku.
 • Veidojiet “dialogu” ar bērnu, lai bērns iemācītos imitēt jūsu runu. Runājiet dažādus vārdus, lai bērns varētu redzēt jūsu sejas izteiksmes. Ir svarīgi arī atkārtot skaņas, ko bērns runā pēc bērna.
Mamma un bērns 4 mēneši
Zīdaiņiem 4 mēnešos vispirms ir nepieciešama mātes aprūpe un mīlestība.

Mēģiniet pavadīt kopā ar bērnu nodarbību "Tārps", ko Tatjana Lazareva parāda nākamajā video.

Aprūpe

Četru mēnešu veca bērna rīts, tāpat kā iepriekš, sākas ar higiēnas procedūrām.Mazgājiet bērna seju un noslaukiet acis, nepieciešamības gadījumā notīriet ausis un degunu. Šajā vecumā naglas ir ļoti izplatītas, jo tās strauji aug, un bērns pastāvīgi liek rokturus mutē.

Pastaigāties ar 4 mēnešu mazuļiem vajadzētu būt divreiz dienā, koncentrējoties uz laika apstākļiem. Vasarā pastaigas ilgums var būt līdz 6 stundām. Ziemā ir ieteicams doties pastaigā 1-2 stundas. Atturēties no tā vajadzētu būt tikai stipram salnam, lietus vai briesmīgam vējam.

Vingrošana un viegla masāža ieteicama bērnam divas reizes dienā. Pirmkārt, ielieciet drupatas uz muguras, paņemiet rokturus un dariet tos apļveida kustībās. Tad pagrieziet bērnu vienā pusē un otrā pusē, tad paņemiet bērna kājas un pārvietojiet tās. Pēc tam drupatas jāieslēdz kuņģī, un šajā pozīcijā jāturpina un iztaisno kājas.

Vingrošana bērnam
Vingrošana un masāža palīdzēs jūsu bērnam attīstīties

Masāžas procesā ir vērts izmantot spilventiņus.

Četru mēnešu masāžas tehniku ​​detalizēti parāda Nikolajs Nikonovs - vadošais ārsts un masāžas terapeits Krievijā nākamajā video.

Lai uzlabotu miegu, jums jāizveido noteikts rituāls, kas izveidos zīdaiņu nakts miegu. Šis rituāls var ietvert peldēšanos, bērna ķermeņa glāstīšanu, barošanu, zilonis vai pasaku. Atkārtojiet šo rituālu katru dienu, nepazūdot tās elementiem.

Atcerieties drošības noteikumus un neatstājiet drupanu vienu, jo daudzi bērni 4 mēnešu laikā jau ir iemācījušies apgāšanos, un tie, kuri vēl nav guvuši panākumus, jebkurā laikā var ar jaunu prasmi.

Fakts, ka vispirms jums ir nepieciešams bērns 4 mēnešu laikā, skatiet videoklipā Larisa Sviridova.

Ikdienas rutīnas

Bērns jau var būt nomodā vairāk nekā 2 stundas pēc kārtas un ļoti aktīvi rīkojas šajos periodos.

Četru mēnešu bērns gulē dienā līdz 15 stundām. Nakts miegs šajā vecumā ilgst aptuveni 10 stundas. Dienas sapņi daudziem bērniem no 4 mēnešiem kļūst trīs, un to kopējais ilgums ir aptuveni 5 stundas. Optimālo nakts miega laiku sauc par 19-21 stundu. Ja jūs sāciet nostiprināties vēlāk, var rasties grūtības bērna pārmērīgas apstrādes dēļ.

Barošana ar krūti turpina saņemt tikai mātes pienu. Tajā pašā laikā drupas sāka lietot krūtīs retāk. Tas parasti notiek aizmigšanas procesā, miega laikā, kā arī tūlīt pēc pamošanās. Tā rezultātā bērnam jau ir diezgan precīzs barošanas veids.

Zīdīšana 3 mēnešu laikā
4 mēnešu laikā ir diezgan viegli pielāgot barotnes.

Bērns ir stingrāks par pudeles barošanu. Tas nodrošina noteiktu daudzumu maisījuma un 6 barības dienas dienā aptuveni 3,5 stundu intervālos. Maisījuma daudzumu, kas vajadzīgs mākslīgajam plovniekam dienā, nosaka, dalot mazuļa svaru ar 7. Šis kopējais daudzums ir sadalīts vienādās daļās 6 barotnēs.

Vidēji 4 mēnešus veci bērni dienā apēd 900-1000 ml piemērotā maisījuma. Par vienu barošanu bērns saņem vidēji 150-170 ml maisījuma. Arī šajā vecumā bērni, kas saņem maisījumu, sāk barot. Pirmais trauka ēdiens izvēlas dārzeņus vai putras. Otrajā barošanas reizē tiek ievadīts jauns produkts, palielinot tā daudzumu līdz 100 g.

Neaizmirstiet dažādot dienas drupatas ar dažādiem pīrāgiem. Viens no tiem ir iesniegts Tatjana Lazareva nākamajā video.

Aprēķiniet savu barošanas diagrammu
Norādiet bērna dzimšanas datumu un barošanas metodi

Parastā diena

Saziņa ar 4 mēnešu vecu bērnu kļūst arvien interesantāka katru dienu. Katra bērna ikdienas režīms ir individuāls un ir atkarīgs no dažādiem faktoriem, bet, lai saprastu, uz ko jākoncentrējas, mēs jums pateiksim, kā parastā diena ar šī vecuma bērnu var izskatīties:

6: 30

Pamošanās pirmajai barošanai, higiēnas procedūras.

8: 00

Pirmā miega diena.

10: 00

Atmodas otrā barošanas, modināšanas perioda laikā.

11: 30

Pastaiga un otrā pēcpusdienas saule svaigā gaisā.

13: 30

Atgriežoties mājās, pamodoties trešajai barošanai.

14: 00

Modināšanas periods, izglītojošas spēles.

15: 30

Pastaigas un trešās dienas sauļošanās svaigā gaisā.

17: 00

Atgriežoties mājās, pamodoties ceturtajā barībā.

17: 30

Modrības periods.

19: 30

Peldēšanās, piektais ēdiens, nakšņošana.

00: 00

Atmodas sešām barošanas reizēm un nekavējoties aizmigšana.

Bērna attīstību veicinās arī nākamajā video demonstrētie vingrinājumi saskaņā ar intelektuālās attīstības eksperta O. N. Teplyakovas metodi.

Biežas problēmas

 1. Māte, kas baro ar krūti, barojot bērnu. Ar šo rīcību bērns sāk atdalīšanos no mātes un pārbauda viņas reakciju. Ja šajā brīdī māte kliedz, bērns sapratīs, ka viņš nav neatņemama mātes daļa.
 2. Bieži traucējumi barošanas laikā. Četru mēnešu veci bērni barošanas procesa laikā bieži pārbauda savu māti un novērš vai atceļ no krūts. Šādos gadījumos krūts ņemšana nav nepieciešama. Mātes pareiza uzvedība būs mierīga, kamēr drupas atgriežas pie barošanas.
3 mēneši 5 mēneši
Informācija, kas sniegta atsauces nolūkos. Nelietojiet pašārstēšanos. Pēc slimības pirmajiem simptomiem konsultējieties ar ārstu.

Grūtniecība

Attīstība

Veselība