6 mēneši 8 mēneši

Bērnu attīstība 7 mēnešos

Saturs

Septiņu mēnešu veca bērna vecāki katru dienu pamana bērna izmaiņas. Tas nav bezpalīdzīgs jaundzimušais, kas varēja tikai gulēt, gulēt, ēst un raudāt. Līdz septiņiem mēnešiem bērns ir ievērojami pieaudzis un jau ir pilntiesīgs ģimenes loceklis. Viņš daudz sazinās, daudz kustas, ēd ne tikai mātes pienu un pastāvīgi apgūst jaunas prasmes. Ko bērns mācījās pēc septiņu mēnešu vecuma un kā vecāki var stimulēt mazuļa turpmāko attīstību?

Mamma ar bērnu 7 mēnešus
Vecāku mīlestība ir vissvarīgākais bērna psiholoģiskās attīstības faktors.

Fizioloģiskās izmaiņas

 • Bērna muskuļi kļūst stiprāki, ļaujot bērnam uzturēt ķermeni sēdus stāvoklī 7 mēnešu vecumā un pārmeklēt, kā arī stāvēt, turot atbalstu.
 • Labās puslodes attīstība ir intensīvāka, tāpēc bērns bieži vien nevar izmantot savu labo roku, bet pa kreisi, bet tas vispār nav zīme, ka bērns būs pa kreisi.
 • Bērnam jau 7 mēneši ir pilnībā izveidojies redzējums un dzirde. Drupatas kļūst pat atbildes uz zemu skaņu un lieliski redz ātri pārvietojamus objektus.
 • Septiņu mēnešu vecumā daudzi bērni pirmoreiz izcēlās. Daži bērniņa vecāki var pamanīt tikai vienu no apakšējiem griezes punktiem, un dažos bērnos jau ir parādījušies divi priekšējie apakšējie zobi, un augšējie zobi gatavojas „izšķīst”.
 • Saistībā ar papildu pārtikas produktu ieviešanu bērna izkārnījumi mainās - tā kļūst retāka (parasti reizi dienā) un bieza, un tā smarža ir asāka.
Bērns 7 mēneši
7 mēnešu bērns var sēdēt, pārmeklēt un stāvēt, turot atbalstu

Fiziskā attīstība

Lai gan katra bērna attīstība notiek savā tempā, pamatojoties uz visu noteikta vecuma bērnu sniegumu, tika noteiktas normas robežas, kuru pārsniegums gan lielākajā, gan mazākajā pusē ir iemesls konsultēties ar pediatru. Galvenie rādītāji bērniem, kas ir 7 mēneši (gan vidēji, gan robežās), tika apkopoti tabulā:

Indikators

Vidēji 7 mēneši

Zēni 7-8 mēnešos

Meitenes 7-8 mēnešos

Svars

7600-8300 g

6700-10300 g

6000-9800 g

Izaugsme

67,3-69,2 cm

64,8-73,5 cm

62,7-71,9 cm

Galvas apkārtmērs

42,8-44 cm

41,5-46,4 cm

40,2-45,5 cm

Krūšu apkārtmērs

44,6-45,5 cm

42,5-48,9 cm

42,7-47,2 cm

Septītais dzīves mēnesis palielina bērnu svara pieaugumu par aptuveni 600 gramiem un augstumu - no 1,5 līdz 2 centimetriem. Bērna galvas apkārtmērs, kā arī krūšu apkārtmērs kļūst vairāk nekā 0,5 cm, tajā pašā laikā atzīmējam, ka krūšu apkārtmērs veseliem 7 mēnešu bērniem vienmēr pārsniedz galvas apkārtmēru.

Meitene 7 mēneši
Skatieties ne tikai par normas ievērošanu, bet arī par bērna attīstības dinamiku

Ko bērns var?

 • Septiņu mēnešu bērni jau sēž un pārmeklē. Tomēr daži bērni jau cenšas sēdēt paši, bet šī prasme vēl nav pieejama vairākumam karapuzas. Septiņu mēnešu veci bērni dažādos veidos pārmeklē - kāds pārvietojas uz vēderu, kāds izdodas pārmeklēt tikai atpakaļ, un kāds pacelsies uz visiem četriem un ātri pārvietojas, pārkārtojot kājas un rokas.
 • Daudzi no šī vecuma topiem jau var stāvēt, turot abas rokas, lai nodrošinātu stabilu atbalstu. Un daži bērni pat soli pār kājām, padarot pirmos neskaidros atbalsta posmus. Tajā pašā laikā bērns ir iemācījies piecelties, paceļoties ar atbalstu, bet viņš nevar sēdēt atpakaļ un aicina savus vecākus.
 • Septiņu mēnešu vecs bērns jau labi tur dažādus priekšmetus, pat ja rotaļlieta ir neregulāra. Šā vecuma bērns var ilgstoši iesaistīties rotaļlietās. Bērns ar interesi atklāj savas īpašības, aizver un atveras, met, pārvieto, garšo un veic citas darbības.
 • Septiņu mēnešu bērns meklē jaunas gaumes, izmēģinot papildu ēdienus. Bērns ir iemācījies ne tikai ēst no karotītes, bet arī dzert no krūzes, ļaut kauss pats palīdzēt pieaugušajam kādu laiku turēt. Bet bērns šajā vecumā jau ir spējīgs turēt pudeli atsevišķi, un, ja tas nokrīt, tas var to pacelt.
 • Bērns saprot vecāku runu. Pēc bērna pieprasījuma var parādīt dažas ķermeņa daļas un pazīstamus objektus, kas atrodas tajā pašā vietā. Bērns saprata, ka slēptais objekts nepazūd uz visiem laikiem, bet vienkārši nav redzams. Arī bērns zina jūsu vārdu un vietējo cilvēku vārdus. Lielākā daļa bērnu ir piesaistīti savai mātei un var izsaukt viņas trūkuma dēļ.
 • Bērnu saspringšana sarežģīta, drupatas izrāda arvien vairāk zilbju, un daudzi no viņiem mazliet runā jau nozīmīgi.
Bērns 7 mēnešus smaidīja
Lielākā daļa kritēriju ir tikai indikatīvi rādītāji, kas liecina par drupu attīstību, neņemiet tos pārāk nopietni

Nosakot, vai bērns ir pietiekami attīstīts septiņu mēnešu vecumā, vecākiem ir jāsaprot, ka katrs bērns attīstās saskaņā ar viņas personīgo grafiku, bet ir prasmes, kas bērnam noteikti jāapmeklē 7 mēnešus.

Turpmāk minētajiem punktiem vajadzētu būt pediatra apmeklējuma iemeslam:

 • Bērns nepārvietojas.
 • Nav sēdēt atsevišķi.
 • Neuzskata objektus, izmantojot muti.
 • Nenovietojiet rotaļlietu uz galda.
 • Nemeklējiet kustīgo rotaļlietu.
 • Neizrunā zilbes.
 • Nepiesaista mammas uzmanību un neatklāj emocijas, sazinoties ar mammu.

Skatieties sekojošo Larisa Sviridova video par bērna attīstību 7 mēnešos. Jūs uzzināsiet, kas ir īpaši svarīgs drupu psiholoģiskajai attīstībai.

Attīstības klases

Veicināt bērnu pārmeklēšanu, jo šis attīstības posms tiek uzskatīts par ļoti svarīgu. Ļaujiet bērnam ir ērti apģērbi un iespēja izmēģināt savu roku uz grīdas. Palīdziet drupatas, izliekot iecienītākās rotaļlietas un pārvēršot tās par sasniedzamu mērķi.

Kā aizsargāt drupatas šajos svarīgajos brīžos, skatīt E. Komarovskis nodošanu.

 • Lai attīstītu koordināciju, ielieciet bērnu uz kājām un sakrata, un tētis var mest bērnu uz augšu un uz leju.
 • Iesakiet mazulim, kurš velk “virvi”, ņemot spilgtu šalli šādai spēlei.
 • Paslēpt rotaļlietu zem segas bērna priekšā un lai bērns to atrastu. Arī mazulis varēs skatīties mazās rotaļlietas "paslēpt" rokā.
 • Māciet bērnam vērsties pie objekta, ko skan ar pirkstu, viļņo “bye” un aplaudē savas rokas. Piešķirsim bērnam saprotamus uzdevumus, piemēram, uzrādīt lācīti, atveriet kasti vai paņemiet karoti. Ieviest bērnu ar vārdu "nē", bet tas attiecas tikai uz reālām briesmām.
 • Ieslēdziet bērnu mūziku dažādos tempos, un jūs pamanīsiet, ka ar lēnām melodijām bērns nomierinās, un ar strauju ritmu sāks dejot.
 • Nepalaidiet garām iespēju attīstīt bērna smalkās motoriskās prasmes. Nodarbībām jūs varat izmantot mājās gatavotus maisiņus ar dažādiem pildījumiem, pirkstu krāsām, pirkstu spēlēm ("kazu rags", "četrdesmit vārna"), rotaļlietas ar pogām un daudz vairāk, ko bērns var justies, nospiest, vilkt, pieskarties un saspiest.
 • Turpiniet stāstīt savam bērnam par visu, ko darāt, lai palielinātu bērnu vārdnīcu. Zvaniet rotaļlietām, kas parāda bērnu. Vienmēr zvaniet savam bērnam pēc nosaukuma, kā arī parādiet radinieku fotogrāfijas, izsakot viņu vārdus.
 • Pastaigājieties ar bērnu ne tikai laikā, kad bērnam ir jāgaida, bet arī modināšanas laikā, lai bērns varētu novērot dabu.
 • Jūs varat izmantot nodarbības ar nelielu Doman karti.
 • Iegūstiet bērnu grāmatas bērniem ar biezām lapām.Ļaujiet mazulim savukārt lapu un skatīties spilgtos attēlus, kamēr jūs lasāt šajā pantā esošos pantus.
 • Iepazīstiet savu bērnu ar citiem bērniem, aicinot tos apmeklēt vai runāt pa pastaigām. Ļaujiet bērniem skatīties viens otru.
 • Peldēšanās laikā pievienojiet vannai dažas rotaļlietas, kas var peldēt.

No video uz SvitMam. tv jūs uzzināsiet, kāpēc rāpošana ir ļoti svarīga bērna fiziskajai attīstībai. Veiciet vingrinājumus ar savu bērnu un izbaudiet viņa panākumus.

.

Aprūpe

Katru rītu 7 mēnešu vecs bērns sāk ar higiēnas procedūrām. Drupatas tiek mazgātas, notīrītas, ja nepieciešams, deguns un ausis, apgriezti kliņģerīši, ķemme, suku zobi (pat ja tie vēl nav). Dienas vakara vanna jau ir ieradums un palīdz mazulim atpūsties pirms nakts atpūtas.

Vingrošanas vingrinājumu komplekss septiņos mēnešos paplašinās. Jūs varat palīdzēt jūsu bērnam piecelties uz kājām, saliekt un iztaisnot bērna kājas pozīcijā uz muguras, pagriezt bērnu dažādos virzienos, turēt roku, veikt vingrinājumus koordinācijas attīstībai un daudzus citus. Šajā vingrošanā un masāžā parasti notiek rīts.

Tiklīdz drupas ir iemācījušās sēdēt droši, jūs varat ievadīt bērnu pot, bet jums nav nepieciešams barot īpašas ilūzijas par tās attīstības ātrumu (urīnpūslis un zarnas tiek kontrolētas ar bērniem līdz 18 mēnešiem un pat vēlāk), kā arī padarot bērnu ilgu laiku sēdošu. Ļaujiet bērnam uz pot līdz 10 minūtēm, un vislabāk ir izvēlēties laiku pēc miega stādīšanas.

Bērnam 7 mēnešus uz pot
No 7 mēnešiem jūs jau varat sākt trupu mācīšanu bankā

Ikdienas rutīnas

Bērni 7 mēnešus gulēt apmēram 15 stundas dienā, bet daži bērni turpina gulēt trīs reizes dienā, un daži bērni jau ir pārgājuši uz divām dienām. Nakts miega ilgums ir 9-10 stundas, un dienas laiks ir aptuveni 5 stundas. Pēcpusdienā trīs reizes miega režīmā parasti viens no atpūtas periodiem ir garāks, bet pārējie divi ir īsāki (līdz stundai).

Staigāšana ar 7 mēnešu vecu bērnu ir ieteicama divas reizes dienā 2 stundas. Tikai nelabvēlīgos laika apstākļos, piemēram, lietus, smaga sala vai vējš, jūs varat palikt mājās ar mazajiem. Siltā vasaras laikā bērns ik dienas var pavadīt līdz 6 stundām uz ielas. Pastaigas var plānot bērnu mazuļu sapņiem vai arī, lai bērns kādu laiku pamodos.

Septiņu mēnešu veca bērna ēdienreizē ir 5 ēdieni, starp kuriem tas aizņem no 3 līdz puse līdz 4 stundām. Pārtikas daudzums, kas bērnam ir nepieciešams 7 mēnešus dienā, tiek aprēķināts, pamatojoties uz bērna svaru. Bērna ķermeņa masa jāsadala ar 8. Rezultātā iegūtais pārtikas daudzums tiek dalīts ar barību skaitu. Vidēji septiņu mēnešu bērns katru dienu ēd 1000-1100 ml pārtikas. Katra ēdienreize ir aptuveni 200-220 ml.

Barojot bērnu ar krūti, bērns tiek uzklāts uz krūti aptuveni 7-10 reizes dienā un 2 līdz 4 reizes naktī (parasti no rīta). Zīdaiņi, kas baro bērnu ar krūti septiņu mēnešu vecumā, saņem tādas pārtikas grupas kā dārzeņi, graudaugi un augļi. Sāciet ieiet augu eļļas diētā, pievienojot to dārzeņu biezenim. Bērnu istabu ēdienkarte izplešas sakarā ar biezpiena, augļu sulas, dzeltenuma, sīkfaili un krekeri. Lasiet vairāk rakstā par bērnu ēdienkarte 7 mēnešos.

Bērns 7 mēnešus dzeramā piena
Bērna uztura pamats 7 mēnešu laikā ir mātes piens vai maisījums
Aprēķiniet savu barošanas diagrammu
Norādiet bērna dzimšanas datumu un barošanas metodi

Parastā diena

Katru dienu ar septiņu mēnešu bērnu ir interesants un interesants. Protams, katra bērna režīms būs individuāls 7 mēnešus, bet, lai iedomāties, kā šī vecuma bērna dienas režīms var izskatīties, mēs piedāvājam šādu piemēru:

7: 00

Izlešana.

Pirmā barošana, kurā bērns saņem mātes pienu vai formulu.

Higiēnas procedūras.

Modrība

9: 30

Vingrošana.

10: 30

Otrā barošana, kurā bērni baro bērnu ar krūti, un drupatas-mākslīgie mākslinieki tam pievieno sviestu.

Modrības periods.

12: 00

Pastaigas, kuru laikā drupatas ir pirmā dienas gulēšana svaigā gaisā.

14: 00

Atgriezties mājās.

Trešā barošana, kuras laikā bērni neatkarīgi no barošanas veida saņem augu dārzeņu ar augu eļļu, bet mākslīgajiem bērniem pievieno augļu sulu un dzeltenumu.

15: 00

Modināšanas un izglītojošo spēļu laiks.

16: 00

Pastaiga, kuras laikā bērnam ir svaigā gaisā otra diena.

18: 00

Atgriezties mājās

Ceturtā barošana, kas krūts zīdaiņiem ietver augļu biezeni un mātes pienu, kā arī pudelēs baroti bērni, biezpiens, augļu biezenis, cepumi un maisījums.

Modrība

21: 00

Peldēšanās

Piektā barošana, kuras laikā bērns saņem mātes pienu vai formulu.

Nakšņošana naktī.

Nakts laiks

Zīdīšanas periodā bērni zīdaiņi tiek pielietoti vairākas reizes, bērni - mākslinieciski visbiežāk neatmodas barošanai.

Parastā diena ar bērnu, jūs varat mainīt stiprinošo masāžu. Izpildes tehnika, skatiet nākamo video no Nikolaja Nikonova - vadošā ārsta un masāžas terapeita Krievijā.

Biežas problēmas

 1. Bailes no svešiniekiem. Septiņu mēnešu veci bērni jau tagad skaidri nodala pazīstamus cilvēkus un svešiniekus un var negatīvi reaģēt uz svešinieku. Tātad neatstājiet mazo vienīgo kopā ar kādu svešinieku. Vēlies iepazīstināt bērnu ar kādu, palikt tuvu, paņemt bērnu rokās un turiet to, līdz bērns ir apmierināts ar situāciju un saprot, ka svešinieks nav bīstams.
 2. Problēmas aizmigšanas un miega laikā. Daudzas tots, kas rodas sakarā ar fiziskās aktivitātes palielināšanos dienas laikā, naktī sāk gulēt sliktāk, un bērna ievietošana kļūst problemātiska. Klājot jūs palīdzēsiet izveidot rituālu. Katru dienu pirms bērna gulētiešanas ar bērnu tiek veiktas tādas pašas darbības, kas izveidos bērnu nakts atpūtai.
 3. Prikormas atteikums. Daudzi bērni, īpaši tie, kuri agrāk bija ēduši tikai mātes pienu, atsakās no nepazīstamiem produktiem, kuri nevēlas izmēģināt kartupeļu biezeni vai šķidru putru, ko mīli sagatavojis mamma. Bērna piespiešana izmēģināt jaunu pārtiku ir nepieņemama. Neaizstājiet, nedodiet bērnam krūšu, un beidzot piedāvājiet jaunu ēdienu. Ja bērns nepārprotami atsakās no biezeni un putru, padomājiet par pedagoģiskās barošanas iespēju.
 4. Sāpes un diskomfortu zobu laikā. Bērni reaģē uz zobu izskata procesu dažādos veidos. Dažiem zīdaiņiem vecāki uzzina par zobu tikai pēc mutes ieskatiem, bet daudzos zīdaiņos katra zoba izskats ir saistīts ar pastiprinātu droolingu, smaganu apsārtumu un pietūkumu. Bieži vien bērna temperatūra paaugstinās un izkārnījumi var tikt traucēti. Atdzesētie zobi, anestēzijas želejas, pretdrudža līdzekļi palīdz tikt galā ar diskomfortu.

Galvenais, kas bērnam ir nepieciešams, ir tās vecāku mīlestība. Pavadiet laiku interesantai un izbaudiet kopīgās aktivitātes. Spēlē ar bērnu, balstoties uz mācībām, ko iegūst, izmantojot O. Teplyakova - intelektuālās attīstības eksperta metodi.

6 mēneši 8 mēneši
Informācija, kas sniegta atsauces nolūkos. Nelietojiet pašārstēšanos. Pēc slimības pirmajiem simptomiem konsultējieties ar ārstu.

Grūtniecība

Attīstība

Veselība