Kā masēt bērnu 9-12 mēnešus?

Saturs

Lieliem bērniem, tāpat kā mazajiem, tiešām ir nepieciešama masāža. Tāpēc nedomājiet, ka nepieciešamība pēc šādām procedūrām samazinās, kad bērns aug. Bērna dzīves pirmā gada pēdējais ceturksnis ir ļoti svarīgs viņa fiziskajai attīstībai, un masāža palīdzēs vecākiem dot bērnam labu fizisko pamatu, lai sagatavotos ātrās palīdzības pastaigai. Kā masēt bērnu vecumā no 9 līdz 12 mēnešiem un to, kam šajā vecumā pievērst īpašu uzmanību, mēs pastāstīsim šajā materiālā.

Kāpēc masāža?

Līdz 9 mēnešiem jūsu bērns ir apguvis daudzas jaunas kustības un prasmes. Viņš vairs nav bezpalīdzīgs mazais bumba, ko jūs atveda no slimnīcas. Parasti 9-12 mēnešos bērni lieliski maina ķermeņa stāvokli kosmosā, pagriezties no vienas puses uz otru, no muguras uz sāniem un uz vēdera, no vēdera uz aizmuguri utt. Daudzi pārmeklē perfekti un jau cenšas piecelties. Daži ir labi arēnā vai bērnu gultiņā un jau mēģina veikt pirmos soļus.

Mobilo un zinātkārieša bērna muskuļu un skeleta sistēmas slodze ir palielinājusies desmitkārtīgi, īpaši, ja bērns ir liekais svars. Masāža šajā gadījumā palīdzēs kompensēt slodzi, pareizi sadalīt to tā, lai muskuļu un skeleta sistēma, visi kauli, locītavas un saites tiktu harmoniski un pareizi attīstītas.

Bērns noteiktā vecumā ir labi attīstīta pasīva runa. Pat ja viņš neizpauž atšķirīgus vārdus, tad ticiet man, viņš pilnīgi saprot, ko saka pieaugušie. Masāža, ko papildina spēles, komunikācija, vingrinājumi un vingrošana, veicina bērna runas attīstību, psihomotorisko, emocionālo sfēru.

Kā agrākā vecumā, masāža pirmajā dzīves gada pēdējos mēnešos pastiprina imūnsistēmu. Bērni, kuriem vecāki turpina masāžu, mazāk saslimst, attīstās intensīvāk. Masāžas procedūras ļauj nomierināt hiperaktīvu bērnu un veicināt acīmredzamu flegmatiku. Un, protams, masāža ir stipri norādīta bērniem, kuri cieš no fiziskās aiztures.

Vai ir kādas kontrindikācijas?

Vecāki, kas nodarbojās ar masāžu līdz 9 mēnešiem, parasti labi apzinās, ka ir stingri aizliegts rīkot regulāru sesiju bērnam ar drudzi vai drudzi. Kontrindikācijas ietver arī:

  • Zobu griešana;
  • slikts garastāvoklis un bērna kaprīze;
  • infekcijas un neinfekcijas slimības, kas saistītas ar izsitumiem, pustulām, ekzēmu, autiņbiksīšu izsitumiem utt. uz ādas;
  • epilepsija un alkas;
  • garīgās slimības;
  • vispārēja nespēks;
  • trūce no jebkuras lokalizācijas.

Terapeitiskā masāža, ko parasti izraksta bērniem ar centrālās nervu sistēmas patoloģijām, muskuļu un skeleta sistēmu un citām slimībām, parasti netiek veikta mājās, un viņiem jārisina profesionāls masāžas terapeits. Mājās, vecāki patstāvīgi veic vispārējas attīstības sesijas, lai stiprinātu muskuļus un saites.

Sagatavošanās procedūrai

Tā kā jūsu bērns ir pieaudzis, būs grūti atrast masāžu 9.10, 11 un 12 mēnešos uz galda vai mainīgā galda. Turklāt bērns griežas un apgriežas, kas ir pilns ar viņa nokrišanu no augstuma un lūzumu un galvas traumu uzņemšanas. Šajā vecumā pieredzējuši vecāki parasti veic masāžu un vingrošanu uz grīdas. Lai to izdarītu, jums būs nepieciešama vingrošanas poliuretāna putu paklājiņš, kas neļauj aukstumam no grīdas, tīru un sausu autiņbiksīšu, ar kuru jūs varat segt paklāju masāžas laikā, un nelielu eļļu,kas saglabās jūsu paklāju un paklāju - "putas", ja pēkšņi bērns tiek aprakstīts sesijas laikā.

Turklāt, sagatavojiet visu, kas var būt nepieciešams profilakses procedūrai - hipoalerģiska masāžas eļļa, bērnu krēms, mitrās salvetes. Izstrādājiet arī rotaļlietas, bumbas, fitball un visu, ko izmantojat vingrinājumiem, kas seko pēc masāžas.

Neaizmirstiet, ka bērnu āda ir ļoti jutīga. Tāpat kā ar mazuļu masāžu, tas ir viegli ievainojams. Uzmanieties, lai uz masiera pirkstiem nebūtu gredzenu, rokas rokassprādzes un rokas pulksteņi. Rokām jābūt tīriem un siltiem.

Gaisa temperatūra telpā nedrīkst pārsniegt 21 grādus pēc Celsija. Telpai jābūt samērā mitrai. 50-70% - ieteicams norādīt mitrumu.

Tāpat kā jaunākajā vecumā, ir svarīgi izvēlēties pareizo laiku sesijai - jums nevajadzētu masēt bērnu tūlīt pēc ēšanas - tas var vemt, un fiziskie vingrinājumi apgrūtina gremošanu. Arī izsalkušam bērnam nevajadzētu būt spiestam uzspiest attīstības aktivitātes, viņš raudās un aizvainosies, kas acīmredzami negūs labumu ne viņa mātes bērnam, ne psihijai. Stundu pirms barošanas vai vienu stundu pēc barošanas ir labākais laiks masāžas un vingrošanas laikā. Ja veicat nomierinošu masāžu, pavadiet to vakarā pirms peldēšanās un gulētiešanas. Attīstības un nostiprinošā masāža vislabāk notiek pirmajā pusgadā, jo tā tonizē nervu sistēmu, pēc tās ir diezgan grūti aizmigt.

Funkcijas

Masāža bērniem no 9 līdz 12 mēnešiem joprojām ir klasiska, ieskaitot berzes, mīcīšanas un vibrācijas efektus. Bet tas atšķiras no klasiskās klasiskās masāžas ar to, ka tas ļauj intensīvāk muskuļus berzēt un mīcīt, katras tehnikas ilgums palielinās, un pati sesija kopā ar vingrošanas kompleksu tagad ilgst ne 15 minūtes kā iepriekš, bet 40 minūtes.

Daudzi vingrinājumi tagad tiks veikti ciešā sadarbībā ar bērnu, jo viņš jau zina, kā izpildīt dažus no mātes pieprasījumiem, piemēram, apmetoties uz vēdera, ja par to jautā. Mammai būs jāiegulda daudz iztēles, lai padarītu bērnu masāžu interesantu un aizraujošu - tagad ir neiespējami izklaidēt viņu ar dažiem rīmiem un insultu. Mums ir nepieciešami jauni seansi, jauni priekšmeti un to kompetents pieteikums.

Ieteicams veikt masāžu un vingrinājumu komplektu noteikta vecuma bērniem bērniem saskaņā ar Irīnas Krasikovas, slavenā pediatrijas fizioterapijas ārsta, metodi un vienu no labākajiem bērnu masāžas skolotājiem Krievijā. Tajā ņemts vērā ne tikai fakts, ka bērna muskuļus var masēt pasīvā stāvoklī, bet arī iesaka dot vienlaicīgu fizioloģisko slodzi. Detalizētāk aplūkosim viņas metodi bērniem no 9 līdz 12 mēnešiem.

Nodarbību plāns

Gatavojieties, lai masāžas komplekss tiktu izpildīts dažādos sākumposmos, gan guļot, gan stāvot, un sēžot. Sāciet masāžu no stāvvietas (ja bērns ir vecāks par 10-11 mēnešiem) vai sēdus stāvoklī, ja viņš ir jaunāks par 20 mēnešiem.

Pirmais uzdevums ir boksa. Berzējiet bērna rokas ar siltu roku, sasildiet tās, ielieciet plaukstās grabulus vai citus interesantus priekšmetus, ko viņš var pilnībā izprast. Alternatīvi, turot rokturus pie elkoņiem, veiciet boksa kustības, ievietojot tās uz priekšu.

Kājas tiek masētas sākotnējā stāvoklī, kas atrodas uz grīdas. Sāciet ar pirkstiem, dodieties uz papēdi. Pievērsiet uzmanību pēdas zonai - viņai ir jābūt selektīvai, diferencētai. Ja bērns paceļas uz kājām ar atbalstu kājas iekšpusē, masāža ārā, ja tā balstās uz ārpusi, masāža arkas iekšpusi. Tas palīdzēs nostiprināt kāju muskuļus pareizai kāju pozīcijai. Pēdu masāža ietver arī augšstilba kāju, sānu un muguras daļu berzēšanu un mīcīšanu. Ceļa un popliteal dobums nepieskaras.

Saskaņā ar Krasikovas metodi kāju masāža jāpabeidz ar vienlaicīgiem un sinhroniem līkumiem un pagarinājumiem, un pārmaiņus („Velosipēds”).

Pēc vēdera un krūšu masāžas gulēšanas stāvoklī, kas ir mīksts berzes, palūdziet bērnam apgriezties labajā un kreisajā pusē, pēc tam uz vēdera. Kuponi jāizdara 5-6 reizes. Pēc tam jūs varat masēt muguru, glāstīt to, bet izvairoties no ietekmes uz skriemeļiem un visu mugurkaulu kopumā.

Ja bērns nezina, kā apgāzties, interesējiet viņu ar spilgtu rotaļlietu, uzlieciet to uz sāniem un lūdziet bērnu, lai tas sasniegtu.

Masējot muguru, vecākiem noteikti jāievēro darbības kārtība: vispirms ievelciet muguru ar plaukstām, pēc tam masējot garos gareniskos muskuļus ar tweaks, izmantojiet zāģēšanas kustības ar plaukstu malām. Iet no kakla līdz sēžamvietai. Kad muguras āda kļūst rozā, efekts tiek apturēts.

Pēc muguras masāžas, sāciet pacelt bērnu no horizontālā līdz vertikālam stāvoklim, lai to izdarītu, ļaujiet viņam savākt pirkstus un vispirms ielieciet bērnu uz ceļgaliem un pēc tam uzmanīgi pavelciet rokas, lai bērns sāktu pacelšanu ar kājām.

Pēc tam jūs varat doties uz nogāzēm. Pagrieziet bērnu uz muguras, ar rokām, atbalstiet viņu ar ceļgaliem tā, lai tie nesaliektos, un vēders turētu ķermeni. Bērna priekšā uz grīdas novietojiet spilgtu priekšmetu vai rotaļlietu. Ar savu palīdzību viņam vajadzētu saliekt, nesaliecot kājas un paceliet objektu. Ja bērns nezina, kā stāvēt bez atbalsta, to nevajadzētu veikt.

Bērniem, kuri ir iemācījušies stāvēt bērnu gultiņā vai rotaļlietā, ir noderīgi squats. Lai to izdarītu, nogādājiet tos ar rokām un vairākkārt griezieties ar viņiem.

Krūšu masāža tiek veikta, krustojot augšējo un apakšējo krūšu daļu un nelielu vibrējošu pieskārienu starpkultūru telpā. Pēc krūšu masāžas dodieties uz rokām. Irīnā Krasikovā kursa aprakstā šo uzdevumu sauc par „ķerra”. Paceliet kājas un pārvietojiet gar paklāju ar bērnu, kas atrodas uz rokturiem skaistas rotaļlietas virzienā.

Masāžu papildina vispārēja maiga glāstīšana un slava, pēc kuras jūs varat mēģināt staigāt. Ievietojiet savu bērnu atpakaļ sev, lai viņa kājas būtu augšpusē. Piedāvājiet viņam staigāt. Veikt dažus soļus gar lēni. Turiet bērna rokas aiz ķermeņa.

Pārliecinieties, ka pasīvo paņēmienu attiecība (kad māte berzē, mīca, masē, nomierina bērnu mierīgi) un aktīvas metodes (ja ir nepieciešami pūliņi no mazuļiem - apvērsumi, pacelšanas kājas, pacelšanas kājas) ir aptuveni vienāds.

Noteikti konsultējieties ar savu ārstu par vertikālās izmantošanas iespējām. Ja bērns ir 9 mēnešus vecs un viņš nav tā vērts un pārmeklē ar grūtībām, šādi vingrinājumi jāaizstāj ar vingrinājumiem visos četros četros, kas veicina aktīvāku indeksēšanu. Ja jūs neņemat vērā bērna individuālās īpašības (vājas muguras, vājas vēdera muskuļus utt.), Var sabojāt drupatas.

Veicot relaksējošu masāžu, izvairieties no aktīviem vingrinājumiem. Tai vajadzētu būt tikai pasīvām metodēm bez intensīvas berzes un mīcīšanas. Vispirms vispirms ir jāierobežo roku un kāju nomierinošas lēkmes, tad vēders pulksteņrādītāja virzienā, krūtis, muguras, priesteri, kājas un kājas.

Atsauksmes

Saskaņā ar jauno māmiņu atsauksmēm ne visi bērni vecumā no 9 līdz 12 mēnešiem ir priecīgi par viņiem piedāvātajām metodēm un vingrinājumiem. Dažas rotaļlietas ir neiespējamas, lai pievilinātu jebkādas rotaļlietas šādai stiprinošai masai. Galvenā problēma ir tā, ka bērna novietošana uz muguras masāžai vai aktīvam programmas elementam ir gandrīz neiespējama. Bērns nekavējoties mēģina piecelties.

Pieredzējušas mātes un pediatri pret to iesaka tikai koncentrējot bērnu uzmanību uz kādu ļoti interesantu tēmu.Daudzi bērni, saskaņā ar atsauksmēm par mātēm, šajā vecumā, pediatri un neirologi uzskata, ka muskuļu tonuss ir mazāks un ieteicams izmantot masāžu.

Daudzas mātes mēdz pilnībā atteikties no masāžas 9 līdz 12 mēnešu vecumā, ja nav tikšanās un bērns ir vesels. Pārāk daudz enerģijas un nervu tiek izņemti ar masāžu, ja bērnam ir nepieciešams pastāvīgi nomierināties un cīnīties par savu uzmanību. Mēģinājumi vadīt bērnus šajā vecumā, lai masāža terapeiti, parasti ir vēl mazāk veiksmīgi.

Kā veikt bērnu masāžu bērniem no 9 līdz 12 mēnešiem, skatiet nākamo video.

Aprēķiniet savu barošanas diagrammu
Norādiet bērna dzimšanas datumu un barošanas metodi
Informācija, kas sniegta atsauces nolūkos. Nelietojiet pašārstēšanos. Pēc slimības pirmajiem simptomiem konsultējieties ar ārstu.

Grūtniecība

Attīstība

Veselība