Kā attīstīt bērnu 1 mēneša laikā?

Saturs

Bezjēdzīgi, lielākā daļa pieaugušo domā, ka mēnesim vecam bērnam vajag tikai uzturu, kā arī gulēt. Drupu vajadzības pieaug katru dienu. Viņš jau daudz zina un spēj daudz, un tāpēc, izstrādājot klases ar zemesriekstu, kas ir jau 1 mēnesis, nav tikai beznosacījuma labums viņa attīstībai, bet arī visiem šī procesa dalībniekiem bez izņēmuma. Apskatīsim tuvāk, kā un ko jūs varat darīt ar šīs vecuma grupas bērnu.

Ieguvumi

Pirmajā neatkarīgā dzīves mēnesī drupas ir gandrīz pilnībā pielāgojušās apkārtējai pasaulei. Tas ir vispiemērotākais laiks, lai sīkāk iepazīstinātu bērnu ar šo pasauli. Protams, bērns lielāko daļu laika pavada sapnī. Tomēr modināšanas periodi jau ir kļuvuši nedaudz garāki, un tas noteikti būtu jāizmanto.

Nedomāju, ka klases, kurās ir tikai 1 mēneša vecs bērns, padarīs bērnu par īstu prodigystu. Viņiem ir cits mērķis - izveidot ciešu un patīkamu saziņu, kas absolūti visiem cilvēkiem ir nepieciešama, vai nu tā būtu mēneša vai piecu gadu vecumu. Zīdaiņiem ir svarīgi sazināties ar māti, tēti, brāļiem un māsām. Par to un nepieciešamību pamatot, plānojot pirmo drupu attīstības darbību.

Aprēķiniet imunizācijas grafiku
Ievadiet bērna dzimšanas datumu

Profesijas principi

Ir svarīgi atcerēties, ka bērns šajā vecumā nevar ilgstoši koncentrēt savu skatienu uz vienu punktu, viņš pats neuztur galvu un ļoti ātri nogurst. Īsos modināšanas periodos bērnam nav nepieciešams pārslogot ar vingrinājumiem, ko papildina skaļi skaņas, pārāk spilgta gaisma. Mēģiniet nodrošināt, lai bērni nodarbību laikā netiktu ieskaitīti pārāk daudz cilvēku, viņam ir nepieciešams tikai mamma un tētis. Tomēr, lai sapulcinātu mazo bērnu, visa lielā ģimene nekādā ziņā nav tā vērta.

Visiem vingrinājumiem un spēlēm mēģiniet nodrošināt taustes kontaktu, tas ir ļoti svarīgi, lai drupatas. Ieslēdziet mīksto mūziku, kas ir klasiskāka, pārliecinieties, ka gaisma ir izplūdusi. Visas nodarbības pavadītas dienas laikā. Vakarā pirms gulēt naktī, labāk nav traucēt bērnu.

Pētījuma galvenais princips ir jutekļu attīstība. Vīzija, dzirde, smarža un pieskāriens palīdzēs viņam efektīvāk apgūt visas pasaules iespējas, kas līdz šim jaunajai personai šķiet tik svešas. 1 mēneša vecumā ir iespējams un nepieciešams attīstīt bērna fiziskos datus - muskuļus, nervu sistēmu.

Piemērotas spēles attīstībai

Lieli rotaļlācīši un krāsaini automobiļi, kas jums neapšaubāmi jau ir doti kā dāvana, mēneša vecumam ir pilnīgi bezjēdzīgi. Spilgts un kontrastējošs mobilais tālrunis šajā vecumā ir piemērotāks - gultas karuselis, lielas grabulas (galvenokārt dzeltens, zaļš, zils, sarkans un balts). Jūs varat drukāt melnbaltus zīmējumus uz printera, kas rāda šahu vai kontrastējošu spirāli.

Lai attīstītu katru sajūtu, ir nepieciešami speciāli vingrinājumi. Viņi ir daudz, bet paliksim uz tiem, kas ir laika pārbaudīti.

Vīzija

Ja jaundzimušais saskata neskaidru un bez plankumu klasteri, tad mazulim, kurš jau ir 1 mēnesis, īsā laikā var koncentrēties uz noteiktu spilgtu krāsu objektu. Bērns, kas jau ir ieinteresēts, var apskatīt lielu grabuli.Tas joprojām ir grūti, bet viņš jau var sākt mēģināt sekot viņai ar savu skatienu. Visi vingrinājumi vizuālās funkcijas attīstībai ir balstīti uz to.

Sākumā ir pietiekami, ja māte demonstrē rotaļlietu statiskajam bērnam. Tajā pašā laikā attālums starp drupatas seju un objektu nedrīkst būt mazāks par 35-40 centimetriem. Tas pats noteikums attiecas uz rotaļlietu sasaisti ar bērnu gultiņu. Jūs pamanīsiet, ka bērns ātri iemācīsies aplūkot redzamos objektus.

Pēc tam varat pāriet uz sarežģītākiem uzdevumiem: pārvietojiet grabulus pa kreisi un pa labi horizontāli, tad uz augšu un uz leju vertikāli. Kad toddler noteikti sekos kustībai ar savām acīm, jūs varat praktizēt krustojumu - vertikāli, apli.

Pieaugušo roku kustībām nevajadzētu būt pārāk skarbām, biedējošām, un skaņām, ko vairums bērnu rotaļlietu izgatavo, nevajadzētu būt skaļām un skaistām.

Melni un balti attēli, kuru pamatā ir vienkāršas ģeometriskas formas un melnbalta krāsu kontrasti, ir perfekti. Lapas ar šādiem modeļiem var piestiprināt pie gultas - vispirms pa labi no drupatas, tad pa kreisi. Viņš tos apskatīs ar interesi.

Uzklausīšana

Viņa mātes, jaundzimušā, balss ļoti labi zina un vienmēr atšķirt viņu no citu cilvēku balsīm. Dzirdes attīstības klasēm jābūt balstītām uz balss sakariem. Tajā jābūt dominējošai. Skaļi grabulīši, gumijas rotaļlietas-tweeters atstāj līdz labākiem laikiem, aizvieto tos ar emocionālu komunikāciju, kas būtu jāpapildina ar jebkuru darbību, procedūrām, barošanu. Lullabies, rhymes, konkursa vārdi - bērns to visu pieņem ar pateicību.

Turklāt ir svarīgi mācīt bērnam atšķirt, no kuras puses nāk konkrētā skaņa. Palīdzēs rampas ar maigu un klusu skaņu, zvani, kurus var šūt uz auduma pamatnes. Vingrinājumi balstās uz skanoša objekta pārvietošanu: vispirms pa kreisi no bērna, tad no labās auss puses.

Klusai, mierīgai mūzikai ir labvēlīga ietekme uz bērnu. Skatieties savu bērnu, viņa reakcija uz mūziku būs tūlītēja. Jūs redzēsiet, ka viņa acis ir vairāk koncentrētas, viņš smaida un ir pilnīgi mierīgs.

Pieskāriens

Kā jau minēts iepriekš, taustes sajūtas ir ļoti svarīgas un informatīvas zīdaiņiem. Viena mēneša vecumā bērns nevar izmantot dažādas rotaļlietas atbilstoši tās tekstūrai, bet māte var ievietot mazus gabalus no dažādiem audumiem (samtaina, zīda, smiltis, mežģīnes) uz mazuļa maigās ādas. Jūs varat izmantot auduma dūraiņus bērnu peldēšanai un pārvērst parasto higiēnisko rituālu par attīstības aktivitāti, kas lieliski stimulē pieskārienu.

Emocijas

Spēcīgākais emocionālais faktors mazam bērnam ir māte. Viņš ne tikai nepārprotami uzminē savu noskaņojumu un stāvokli, bet pats pats uz to reaģē. Tāpēc labāk ir atteikties no visas pieredzes, sākot ar bērnu.

Komunikācijai jābūt priecīgai un pozitīvai, tad bērns būs mierīgāks un atsaucīgāks pret pieaugušo emocijām.

Visi drupatas, bez izņēmuma, mīl to, kad mamma „sarunājas” ar saviem vēderiem. Lai to izdarītu, pieskarieties savām lūpām uz bērna kuņģi un pastāstiet viņam kaut ko - tas nav svarīgi, kas tas ir, jo viņš vispirms reaģēs uz patīkamām vibrācijām. Smaidiet bieži, pievēršoties bērnam.

Mūzikas attīstība

Mūzika bērnam arī ir noderīga, bet tai nevajadzētu būt skaļi un ilgi. Pietiek ar to ieslēgt 10-15 minūtes - divas vai trīs reizes dienā. Tas ir labāk, ja tie ir melodijas un kompozīcijas, ko māte visbiežāk uzklausīja grūtniecības laikā, jo bērns tos jau zina. Klasiskajai mūzikai ir lielisks attīstības un pat veselību uzlabojošs efekts, it īpaši tādu komponistu kā Mozart un Vivaldi darbi. Dziediet bērnam biežāk, sakiet „dziedāt dziesmā”, tas viss drupās veido pozitīvu skaņu uztveri.

Fiziskajai attīstībai

Viena mēneša vecumā ir lietderīgi izplatīt bērnu uz vēdera: tas ne tikai pozitīvi ietekmē zarnu darbu un samazina zarnu inficējošās kolikas izskatu, bet arī apmāca vēdera un muguras muskuļus. Bērns sāk mēģināt turēt galvu, un tas stimulē kakla un pleca jostas muskuļus.

Vingrošana un vingrinājumi

Vingrošana ikmēneša bērnam ir ikdienas rituāls, jo rīta vingrinājumi ir noderīgi visiem bez izņēmuma neatkarīgi no vecuma. Tam nevajadzētu būt pārāk intensīvam, roku un kāju kustība jāveic uzmanīgi. Ieteicamie vingrinājumi ir locīšana un nesalīdzināmas rokas un kājas, uzmanīgi izkliedējot kājas gurnos, pacelot rokturus uz augšu un uz leju.

Masāža

Nedrīkst būt pārāk stipras insultas un lodes. Vislabāk ir masāža pirms vakara peldēšanās. Atsevišķi, gājiena rokas, kājas, vēders (pulksteņrādītāja kustības virzienā) un tad, pagriežot bērnu uz vēdera, uzmanīgi ievelciet muguru. Visas kustības tiek veiktas, lai novērstu muskuļu tonusu, kas ir katram jaundzimušajam. Ja viņš ir ļoti spēcīgs, neirologs, visticamāk, ieteiks speciālistu masāžu.

Masāža un vingrošana palīdz bērnam augt veselīgāk un augt ātrāk. Kādas ir visbiežāk sastopamās kļūdas vecākiem masāžas laikā? Profesionāla bērnu masiere sniedz detalizētas instrukcijas.

Peldēšana

Nav noslēpums, ka visi bērni no dzimšanas var peldēties. Tomēr tikai daži no vecākiem ir gatavi nekavējoties izmest ikmēneša bērnu baseinā un nosūtīt viņam brīvi peldēt. Grupas zīdaiņiem ierodas glābšanai, kas tagad pastāv gandrīz katrā ūdens sporta baseinā vai pilī. Mamma un bērns varēs baudīt ūdens attīrīšanu pieredzējuša trenera uzraudzībā ar medicīnisko izglītību.

Mājas peldēšanas procedūrām varat izmantot īpašu apli. Bērnu peldētājskas tiek pārdots tīkla bērnu veikalos, ortopēdiskajos salonos. Viņš droši tur bērna kakla mugurkaulu, viņa galva vienmēr ir virs ūdens. Bērns varēs peldēt apli gan aizmugurē, gan vēderā, un viņš sāks pārvērsties ūdenī praktiski no pirmajām stundām.

Padomi vecākiem

Nepārslogojiet bērnu ar jaunu informāciju. Ievadiet jaunus darbības veidus pakāpeniski, sākot no 1 minūtes uz modrības periodu un ieviešot laiku līdz 4-5 minūtēm un līdz mēneša beigām - līdz 10 minūtēm.

Ja jūs gatavojaties sākt fiziskās attīstības vingrojumus, vingrošanu, masāžu, pārliecinieties, ka konsultējieties ar pediatru. Ir slimības un iedzimti defekti, kuros masāžai jābūt ārstnieciskai. Šādos gadījumos tas nav ieteicams.

Informācija, kas sniegta atsauces nolūkos. Nelietojiet pašārstēšanos. Pēc slimības pirmajiem simptomiem konsultējieties ar ārstu.

Grūtniecība

Attīstība

Veselība