Kā attīstīt uzmanību 8 gadus vecam bērnam?

Saturs

Ļoti bieži zemākās pakāpes skolēnu vecāki saskaras ar nepieciešamību attīstīt bērnu aprūpi. Galu galā, veiksmīga mācīšanās bez tā nedarbosies. Bērna vecumā no 7 līdz 8 gadu vecumam joprojām ir grūti koncentrēties. Tomēr skolēni, kuri jau to risina, ir daudz ātrāk un vieglāk atrisināt skolotāja izvirzītos uzdevumus. Īpašas spēles un interesanti vingrinājumi var palīdzēt apdomīgi attīstīties.

Kāda ir uzmanība?

Ir ierasts atšķirt trīs veidu uzmanību:

 1. Nevēlams - pats par sevi šķiet negaidīti. Tā ir atbilde uz spilgto, āķīgo, daudz trokšņu, kas izraisa interesi, bet ātri izzūd, tiklīdz objekts kļūst parasts. Šāda veida uzmanība tiek pievērsta bērniem līdz 7 gadu vecumam.
 2. Patvaļīgs uzmanība - drupums iemācās kontrolēt sevi, darot to, kas viņam pašlaik nav interesants, bet kas ir nepieciešams. Viņš mācās koncentrēties uz savu uzdevumu. Skolas sākumā sāk attīstīties brīvprātīga uzmanība.
 3. Pēcnāves uzmanība parādās, kad bērns jau ir aizvests no uzdevuma, un viņam nav nepieciešami nekādi centieni, lai koncentrētos uz viņu.

Arī uzmanība ir sadalīta vizuālajā, dzirdes un motora motorā.

Katra no šiem veidiem jūs varat izvēlēties atbilstošas ​​spēles un vingrinājumus.

Klases iezīmes

 • Izvēlieties pareizo laiku. Neaizsargājiet bērnu, ja viņš kaut ko aizrauj. Labāk gaidīt, kamēr viņš beidz savu darbību.
 • Lūdziet mājsaimniecību, lai sesijas laikā netraucētu jūs un bērnu.
 • Ļaujiet bērnam pirms nodarbības sākuma izpildīt primārās vajadzības: dzert, dodieties uz tualeti, noņemiet rotaļlietas.
 • Izmantojiet nestandarta veidus, kā sagūstīt drupatas. Tas ir labāk, ja viņiem pievieno lielu skaitu pozitīvu emociju no jūsu puses. Vingrinājumiem jābūt interesantiem, saprotamiem un pieejamiem.
 • Sāciet ar pakāpeniskiem norādījumiem par īstenošanu. Pārliecinieties, ka bērns izpilda katru uzdevuma punktu līdz galam.
 • Kontrolējiet savas emocijas. Nodarbības jānotiek draudzīgā atmosfērā. Neizsakiet kritiku bērnam, nolaisties, paceliet savu balsi. Veicināt, slavēt, smaidīt, runāt laipnus vārdus, vajadzības gadījumā sniegt nepieciešamo palīdzību.
 • Visas garīgās funkcijas ir savstarpēji saistītas. Jo labāk bērns ir attīstījis runu un atmiņu, jo vieglāk būs koncentrēties uz kaut ko. Tādēļ ir nepieciešams rūpēties ne tikai par bērna uzmanības attīstību, bet arī par tās vispārējo intelektuālo attīstību - apmācīt atmiņuattīstīt runu.
 • Ļoti svarīga ir nodarbību regularitāte un regularitāte. Profesijas "laiku pa laikam" jūs diez vai varat sasniegt panākumus.

Noderīgas spēles un vingrinājumi

Lai palielinātu uzmanības koncentrāciju.

Korekcijas tests

Piedāvājiet bērnam papīra lapu ar uzdrukātu tekstu. Fonts ir liels. Lūdziet savam bērnam atrast tekstu tikpat daudz, cik vien iespējams, no tā paša burta (piemēram, burts “a”) un izvilkt to ar zīmuli. Uzdevums tiek veikts laikā. Bērnam no 7 līdz 8 gadiem 5 minūšu laikā vajadzētu būt laika, lai skatītu 350-400 rakstzīmes, un tam vajadzētu būt ne vairāk kā 10 kļūdām. Vecākam ir jākontrolē drupatas, skatoties, ka meklēšana notiek stingri pa līnijām. Klasēm katru dienu jāpiešķir 7-10 minūtes. Pakāpeniski to var apgrūtināt, palielinot burtu skaitu uz 5.

Šifrēta vēstule

Bērnam tiek piedāvāta papīra lapa ar krievu alfabēta burtiem. Starp tiem ir jāatrod vārdi.

IPAODROTPMAMANGSHGSCHLDPSVASCHLRPAKETYKPOOOPSSRKYTSYLYYYYYVYGLAZSHYANOVZHSFUTORAKROZHKATMSVSROVODSKHVYVSMYYyyudmikhlokoluktsyyyimyvnlessv

 • Dažādu grūtības līmeņu labirinti.
 • Grafiskie diktāti - zīmējumi uz šūnas.

Motoru un motoru uzmanība un spēja pāriet uz sekojošām spēlēm.

Spēle "Ēdams neēdams"

Svina uzdevums ir mest bumbu spēlētājiem, nosaucot vārdus. Ja līderis sauc par ēdamu priekšmetu, tad spēlētājam ir jāķer bumba, bet, ja neēdams - bumba tiek atcelta.

Klavieres

Spēlētāji sēž blakus viens otram un novieto rokas uz kaimiņu ceļiem pa labi un pa kreisi. Jums ir jāapietas ar rokām pārmaiņus noteiktā tempā. Pirmais un pēdējais spēlētājs divas reizes uzspiež ceļgalu, un spēle turpinās otrādi. Spēlētājs, kurš nokavēja savu slazdu vai izkāpa no spēles.

Aizliegta kustība

Spēles sākumā visi spēlētāji vienojas par jebkuru kustību, kas būs tabu, t.i., to nevar atkārtot. Tālāk līderis strauji parāda spēlētājiem dažādas kustības, kas tām jāatkārto pēc viņa. Spēlētājs, kurš atkārtoja aizliegto kustību, kļūst par līderi.

Spēle "Pusgala griesti"

Palūdziet bērnam parādīt, ko jūs zvanāt. Zvaniet un parādīt ar viņu. Kad bērns ar vieglumu sāk pildīt šo uzdevumu, to sarežģī. Tagad jūs varat zvanīt vienam un parādīt citu. Tajā jāparāda tikai tas, ko jūs sakāt.

Dzirdes aprūpei:

Atrodiet pāri

Jums ir jāveic vienāds skaits identisku necaurspīdīgu pudeļu. Aizpildiet tos pāros ar atšķirīgu saturu. Piemēram, divas pudeles - ar smiltīm, vēl divas - ar maziem akmeņiem, vēl divas - ar rīsiem, šādas var piepildīt ar monētām, dažādiem graudaugiem - zirņiem, pupiņām, mānekļiem, zariņiem, saldumiem no saldumiem. Iespējas, ko varat domāt par daudziem. Paņemiet vienu pudeli ar katru pildvielu, bet otru - drupatas. Sakratiet vienu no jūsu pudelēm, bērnam uzmanīgi jāuzklausa tā radītā skaņa. Tagad palūdziet bērnam atrast savu pāri mazajām pudelēm ar savu skaņu.

Maziem bērniem var piedāvāt tos pašus cimdus.

Swatting

Palūdziet bērnam izlaist ieteikto ritmu. Pakāpeniski sarežģī uzdevumu.

Uzminiet skanošo lietu

Parādiet bērnam dažādu objektu skaņu. Tie var būt koka karotes, grabulas, dažādi mūzikas instrumenti. Un tagad lūdziet viņu pagriezties prom un uzminēt, kas izklausās.

Vizuāla uzmanība attīstās:

Atcerieties un sakiet

Izplatiet 5 dažādas rotaļlietas bērna priekšā un lūdziet viņu atcerēties. Palūdziet savam bērnam pagriezties prom vai aizvērt acis un paslēpt vienu no rotaļlietām. Pēc tam, kad drupas atver acis, viņam jānorāda, kādas rotaļlietas nav. Pakāpeniski sarežģīt uzdevumu, palielinot rotaļlietu skaitu līdz 10. Šī spēle var tikt atskaņota arī citā versijā. Nav nepieciešams slēpt rotaļlietu, bet gan mainīt to kārtību.

Didaktiskā spēle "Pārī attēli"

Ar šo spēli bērns ātri iemācās meklēt līdzīgus attēlus. Spēle ir labākais veids, kā apgūt dažus noteikumus, dzejoļus un attīstīt uzmanību ar bērnu. Bet! Tiklīdz bērns ir noguris, spēlei jāpārtrauc un jāturpina pēc dažām stundām vai nākamajā dienā.

Atkārtojiet secību

Izgrieziet dažādas krāsas no krāsaina kartona. Tiem jābūt atšķirīgiem pēc formas, krāsas un izmēra. Tagad nododiet bērnam noteiktu secību un lūdziet viņu atcerēties. Tālāk, jums ir jāsajauc visi skaitļi vienā kaudzē un jāpieprasa drupatas atkārtot viņam sekojošo secību. Sāciet ar 5 cipariem. Pakāpeniski sarežģīt uzdevumu, palielinot to skaitu.

Uzmanības izplatīšana

Vingrinājumi ir piemēroti apmācībai, kurā bērnam ir jāveic divas darbības vienlaicīgi. Piemēram, jūs varat lūgt vienu roku zīmēt apli, bet otru - kvadrātu. Lūdziet, lai jūsu bērns lasītu grāmatu un aplaupītu rokas pēc katras rindkopas vai katra teikuma ar zīmuli. Ļaujiet bērnam mēģināt vienlaicīgi pieskarties viņa kreisajai ausim ar labo roku un pa kreisi uz degunu, un tad viņa kreiso roku uz labo auss un viņa tiesības uz degunu. Šis uzdevums ir jāveic pēc iespējas ātrāk.

Rotaļlietas, kas palīdzēs vecākiem aprūpes attīstībā

Mūsdienās veikalos var atrast daudz dažādu izglītības rotaļlietu visu vecumu bērniem. Viņi neapšaubāmi pozitīvi ietekmēs drupu garīgo funkciju attīstību.

Lai attīstītu spēju koncentrēties uz objektu, tas ir labi piemērots:

Konstruktori

Pamatskolas skolēniem tas var būt mazs lego. Vai arī metāla konstruktors. Jūs varat arī iegādāties elektronisko konstruktoru Jūsu mazulim, magnētiskajiem, konstruktoriem ar kustīgām daļām vai radio vadāmiem transformatoru konstruktoriem.

Radio vadības rotaļlietas

Viņi māca bērnam koncentrēties uz modeļa kustību, lai palīdzētu pārvarēt dažādus šķēršļus, novērst sadursmes un bojājumus. Viņi māca bērnam koncentrēties uz modeļa kustību, lai palīdzētu pārvarēt dažādus šķēršļus, novērst sadursmes un bojājumus.

Valdes didaktiskās spēles, spēles, spēles, domino, loto, puzles, mozaīkas

Visas klases ir ļoti viegli pavadīt mājās, dodot tām burtiski 20 minūtes. Pieaugušajiem nebūs vajadzīgas īpašas prasmes vai skolotāju izglītība.

Mazas video konsultācijas palīdzēs vecākiem risināt šo problēmu bērniem.

Aprēķiniet imunizācijas grafiku
Ievadiet bērna dzimšanas datumu
Informācija, kas sniegta atsauces nolūkos. Nelietojiet pašārstēšanos. Pēc slimības pirmajiem simptomiem konsultējieties ar ārstu.

Grūtniecība

Attīstība

Veselība