Izglītības vingrinājumi bērniem 7 gadi

Saturs

Katrs bērns, kas kļūst vecāks, mācās arvien vairāk jaunu un interesantu. 7-8 gadu vecumā bērni parasti sāk skolu. Šajā vecumā viņi jau zina un spēj daudz paveikt, viņi var mācīties jau ilgu laiku. Tomēr nogatavināto drupu identitāte joprojām veidojas.

Pieaugušajiem ir jānosaka pareizais virziens pēcnācēju attīstībai. Vecāku galvenais mērķis šādā laikposmā ir palīdzēt bērnam pielāgoties skolā, attīstīt tādus garīgos procesus kā atmiņa, uzmanību, domāšana, runas, iztēle, kā arī smalkas motoriskās prasmes un neatlaidība. Lai to paveiktu mājās, tas palīdzēs dažādiem izglītojošiem vingrinājumiem bērniem no 7 gadu vecuma.

Padomi nodarbību organizēšanai

Ja pēkšņi, dažādu iemeslu dēļ, ģimenei nav iespējas piedalīties dažādās papildu attīstības aktivitātēs ar bērnu, tad vecāki var viegli strādāt ar bērnu pašu mājās.

Kad māte strādā ar savu bērnu, ne tikai izskaidrojot viņam nepieciešamo uzdevumu un vēlāk pārbaudot rezultātu, bet paliekot kopā ar viņu nodarbības laikā, palīdz grūtos brīžos, slavē viņu par panākumiem, atbalsta viņu neveiksmēm un pacietīgi izskaidro bērnam grūtos materiālus. bērns sāk mēģināt. Attiecīgi klases rezultāts būs daudz augstāks, viņš uzzinās daudz vairāk informācijas.

7 gadu vecumā bērnu aktivitātes joprojām dominē spēļu aktivitātēs, kas, skolas dzīves sākumā, pakāpeniski tiek aizstātas ar mācību aktivitātēm. Ja vecāks, kas nodarbojas ar bērnu, ņem vērā šo svarīgo faktoru un izmanto spēli savās studijās, tad būs daudz vieglāk interesēt bērnu. Un, ja bērns ir ieinteresēts, tad zināšanas, ko viņš saņem šajā brīdī, tiks atcerētas daudz ilgāk un pilnīgāk.

Izmantojiet praksē pēc iespējas vairāk praktisku darbību. Piemēram, varat pagatavot vakariņas ar savu bērnu. Šī darba gaitā jūs sniegsiet bērnam zināšanas par to, kādi galda piederumi ir un kādi tie ir paredzēti, kādas sastāvdaļas tiks izmantotas, pastāstīs par drošības noteikumiem virtuvē.

Ja iespējams, lieciet, lai drupatas parādītu savu iztēli. Nodrošiniet zināšanas par etiķetes noteikumiem, ēdot ēdienus uz galda.

7-8 gadu vecumā bērni mīl spēlēt grupā. Šis brīdis ir ļoti svarīgs mācību stundas organizēšanā. Uzņēmums var padarīt bērnu ne tikai vienaudžiem, bet arī vecākiem. Jūs varat organizēt pasaku izstādi vecvecākiem, izmantojot pirkstu teātri.

Jūs varat izveidot savu pasaku kopā ar bērnu, padarīt tērpus un nepieciešamos atribūtus no improvizētiem līdzekļiem un parādīt to savam tētim. Tas viss palīdz attīstīt iztēli, fantāziju, radošumu. Arī ģimenes lokā jūs varat organizēt konkursu loģikas problēmu risināšanai, veidot attēlu no mīklas, visas kopā risinot krustvārdu mīklas, veidojot figūras no dizainera. Šādās aktivitātēs bērna rezultāti var būt daudz augstāki par viņa vecākiem.

Dators palīdzēs dažādot nodarbības, bet ir vērts nekavējoties apspriest ar bērnu par laiku, ko viņš var pavadīt kopā ar viņu. Jūs varat to izmantot, lai skatītu izglītojošas filmas, risinātu mīklas tiešsaistē.

Kā iegūto zināšanu pārbaudi bērnam var piedāvāt risinājumu dažādu virzienu pārbaudēm.Šādas programmas automātiski sniedz visaptverošu analīzi, kas palīdz pieaugušajiem identificēt trūkumus zināšanās. Bērniem patīk šīs klases.

Vingrinājumi loģiskās domāšanas attīstībai

 • Spēle "Domas lasīšana". Pieaugušais vai bērns garīgi veido vārdu. Guesser ir jānovērtē, ko vārds tika izdarīts, izmantojot vadošos jautājumus, uz kuriem var atbildēt tikai ar “Jā” vai “Nē”.
 • Spēle "Rhymes". Ar izdomāto vārdu, jums jāzvana rhyming vārdi pēc kārtas. Uzvarētājs ir tas, kurš sauca pēdējo vārdu. Piemēram, vārds "baby" rhyming vārdiem būtu "burly, niedru, kluss." Šīs spēles laikā, papildus loģiskai domāšanai, ir labi attīstīta aktīvā un pasīvā drupu vārdnīca.
 • Spēle "Pievienot vārdu". Pirmais dalībnieks izdara vārdu un raksta burtu, ar kuru tas sākas. Turpmāk minētie dalībnieki pirms vai pēc tam raksta vēstules, cenšoties uzminēt, ko iesācējs nozīmē ar vārdu. Spēle turpinās, līdz katra dalībnieka spējas rakstīt vārdu no rakstītām vēstulēm ir izsmeltas. Pēc tam iesācējs stāsta visiem, ko viņš sākotnēji domāja.
 • Spēle "Atrodiet lieku." Spēles variācijas jūs varat iedomāties daudz. Tam var izmantot gandrīz visu. Alternatīvi, jūs varat novietot 5-7 dārzeņus bērna priekšā, dot viņam laiku, lai tos pārbaudītu un lūgtu viņu pagriezties prom. Šajā laikā jums ir jāpievieno daži augļi. Pēc tam, kad bērns apgriežas, viņam ir jāsaka, kas ir mainījies, kas ir lieks un kāpēc.
 • Spēle "Savākt stāstu." Spēlei būs nepieciešamas vairākas bildes, kurās bērnam ir nepieciešams veidot stāstu. Pieaugušie tos novieto bērna priekšā nejaušā secībā. Bērna uzdevums ir atjaunot attēla secību nozīmē un veidot stāstu. Ir nepieciešams nodrošināt, lai bērni pilnībā izrunātu teikumus, nezaudējot vēsturisko semantisko pavedienu.
 • Spēle "Piedāvāt piedāvājumu". Bērns tiek aicināts izteikties par vārdiem, kas ir sajaukti kopā.
 • Bērnu krustvārdu mīklu risināšana, spēlējot Sudoku bērniem Lieliska palīdzība, lai attīstītu loģisko domāšanu un spēju atbildēt uz nestandarta jautājumiem.
 • Spēle "Atrast atšķirību". Bērnam tiek piedāvāts atrast 10 atšķirības divos attēlos. Šo spēli var noturēt kā konkursu, ja ir divi attēlu pāri. Spēlējot šajā versijā, uzdevums ir atrast visas atšķirības pēc iespējas ātrāk.
 • Pilnīgi cīnās ar loģiskās mīklas veidošanas attīstību. Turklāt šādas spēles palīdz attīstīt neatlaidību, uzmanību un smalkas motoriskās prasmes.
 • Labirintu pāreja bērniem ir ļoti aizraujoša. Šādu spēli var piedāvāt gan kā darbvirsmu, gan tiešsaistē. Bērni ar entuziasmu aizvedīs varoni pa sarežģītiem ceļiem, palīdzot viņam nokļūt finiša līnijā.
 • Kabatas tagu spēles.

Klases atmiņas attīstībai

 • Sarunas ar bērnu par to, kā viņa diena devās. Šādas vakara sarunas palīdzēs ne tikai dot viņam laiku, jo tik bieži vecākiem nav pietiekami daudz dienas, bet arī attīstīt atmiņu un runu. Palūdziet mazulim pastāstīt visu, kas ir mazākās detaļas, uzdodiet vadošos jautājumus, norādiet sīkas detaļas (kāda krāsa bija bumba, T-krekls no drauga / draudzenes uc). Sākumā bērni neskaidri runā, nekonsekventi, bet pakāpeniski stāsti kļūst pilnīgāki, teikumi tiek būvēti pareizi, bērns pats sāk atcerēties mazās lietas, visas detaļas un detaļas.
 • Lasīšana grāmatu un dzejoļu iegaumēšana. Ja bērnam joprojām ir grūti izlasīt sevi, tad jūs to darāt. Lūdziet, lai viņš atkārtoti lasītu, ko jūs lasāt, izteikt savu viedokli par to, ko lasāt. Mēģiniet iemetināt lasīšanas mīlestību. Tomēr, ja tas neizdevās, tad padara to par noteikumu lasīt vairākas lappuses dienā, kam seko diskusija. Iegaumējiet vismaz vienu quatrain dienā.Līdztekus tam, ka jūs attīstīsiet šo atmiņu, jūs veicināsiet sava bērna aktīvās un pasīvās vārdnīcas paplašināšanu, viņa runas attīstību.
 • Spēle "vārdi". Palūdziet bērnam iegaumēt vārdus, kurus jūs viņu saucat. Tad teiksim 10 vārdus, jūs varat paļauties uz noteiktu tematu (dārzeņi, augļi, mājas un savvaļas dzīvnieki, mājputni). Drupu uzdevums atcerēties un atkārtot lielāko vārdu skaitu, ko jūs izsaucāt. Ja septiņu gadu vecs bērns pēc jums varēja atkārtot 5 vārdus, tiek uzskatīts, ka viņam ir labi attīstīts īstermiņa atmiņu7-8 no šiem vārdiem norāda uz labu atmiņu ilgtermiņā.
 • Spēles ar attēliem. Pirms 5 līdz 10 attēli tiek izlikti pirms bērna. Pēc tam, kad bērns ir rūpīgi apsvēris un atcerējies, viņam ir jāgriežas. Šobrīd jūs varat noņemt 1-2 attēlus vai sakārtot tos citā secībā. Bērna uzdevums ir nosaukt visus trūkstošos attēlus vai atjaunot iepriekšējo secību.
 • "Pārī attēli." Šajā spēlē ņemiet vairākus tāda paša izmēra un otrās puses attēlus. Visi no tiem ir sajaukti un novietoti uz galda attēliem. Spēlētājiem pārmaiņus jāatver pāris attēli un jāparāda tos citiem. Ja pāris tika atvērts, spēlētājs to paņem pats. Ja tiek atvērti nesalīdzināmi attēli, tie tiek apgriezti un ievietoti to sākotnējā vietā, un pagrieziens tiek nodots nākamajam spēlētājam. Uzvarētājs ir tas, kurš varēja savākt lielāko skaitu pārī savienoto attēlu.
 • Iesakiet savam bērnam rūpīgi apsvērt jebkuru modeli. Pēc tam pagrieziet viņu un lūdziet, lai viņš vismazāk detalizēti pastāstītu vai uzrakstītu uz lapas, ko viņš atcerējās. Tad atkal parādiet attēlu un pārbaudiet, vai tas ir pareizi.
 • Asociācijas metode Tas palīdz atcerēties informāciju, kas tika sniegta haotiskā haoss. Māciet bērnam to izmantot. Lai to izdarītu, piedāvājiet bērnam vārdiem nosaukt asociācijas vai palīdzēt tai. Asociācijas var būt ļoti atšķirīgas, smieklīgas, pazīstamas ikvienam vai saprotamas tikai jūsu bērnam un jums. Ar šo uzdevumu jums palīdzēs viņam veidot attiecības starp to, kas jums ir jāatceras, un to, ko viņš jau zina un saprot.
 • Mācīšanās spēlēt mūzikas instrumentus, svešvalodu apguve, deju mācīšana - tas viss ir ne tikai noderīgi, bet arī sniedz lielu palīdzību bērna attīstībā.

Aprūpes attīstībai

Korekcijas testi

Šis uzdevums lieliski palīdz tikt galā ar bērna aprūpes attīstību. Tās būtība ir tāda, ka drupai tiek piedāvāta papīra lapa ar uzdrukātu tekstu. Viņa uzdevums ir šķērsot vienu pieaugušo ieceri.

Pakāpeniski jūs varat sarežģīt uzdevumu, pievienojot citu darbību, piemēram, šķērsojot vienu burtu un pasvītrojiet otro. Ja bērns vēl nezina burtus, tad tos var aizstāt ar jebkuru rakstzīmi.

To pašu uzdevumu var padarīt vēl grūtāku, uzdodot katram rakstzīmei norādīt īpašu raksturu.

Spiegi

Spēlējiet ar mazuli spiegos. Lai to izdarītu, padomājiet par katru burtu vai numuru - pavedienu. Un pēc tam nosūtiet viņam slepenu vēstījumu, kas viņam ir jāatšifrē.

Meklē trūkstošo

Šajā darbā bērnam tiek piedāvāts vēstuļu kopums uz papīra, starp kuriem viņam ir jāatrod vārdi konkrētā tematā. Piemēram, iodolukvraloshkroalmorkovchioriavoyyloldvoamroarkpustadshvvffomidoryryam. Starp šiem burtiem bērnam ir jāatrod dārzeņu nosaukumi un jāpārvar tie.

Līdzīgu uzdevumu var izdarīt ar numuriem. Šajā gadījumā drupām būs jāatrod noteikts skaitlis starp ciparu kopu. Bērniem, kuri nav pazīstami ar cipariem un burtiem, šādu uzdevumu var piedāvāt ar dažādiem simboliem. Šeit bērnam būs jāatrod kāda īpaša rakstzīmju kombinācija.

Teātri

Lai veiktu šo uzdevumu, jums būs nepieciešams uzņemt kādu vienkāršu dzejoli ar vienu vai vairākiem atkārtotiem vārdiem. Lai sāktu darbu, vai bērns to ir skaidri nolasījis. Pēc tam bērnam būs vēlreiz jālasa, bet, pievienojot kādu nosacījumu, piemēram, viens no biežāk atkārtojamiem vārdiem būs ļoti skaļi.

Ja jūsu bērns to ir pārvarējis, tad uzdevumu sarežģī, pievienojot citu nosacījumu. Ja drupas joprojām nevar lasīt, tad jums tas jādara. Viņam būs, piemēram, dzirdot kādu vārdu, aplaupīt rokas.

Iztēles attīstībai

Rokas zīmējumi

Līdztekus tam, ka zīmēšana ar plaukstām un pirkstiem lieliski stimulē iztēles un fantāzijas attīstību, tā arī palīdz attīstīt smalkas rokas spējas un attīstās neatlaidība bērnam. Lai to izdarītu, piedāvājiet drupatas nokrāsot palmu jebkurā krāsā, kas viņam patīk, un uzdruka uz papīra lapas.

Jūs varat izdrukāt divas plaukstas blakus. Un tagad ļaujiet bērnam fantāzēt un aizpildīt savu zīmējumu. Varbūt viņam būs koks vai pasaku putns, vai varbūt mazs vīrietis ar lielu bārdu. Bērnu fantāzija ir ļoti bagāta. Viņa liks viņam interesantu iespēju.

Smieklīgi bloti

Palūdziet bērnam uzgriezt pēc iespējas vairāk krāsas un uzlieciet lielu lāse lapas vidū. Salokiet lapu uz pusēm un nospiediet uz leju. Tālāk, jums ir nepieciešams iztaisnot lapu un lūgt bērnam redzēt, kādi izskatās šie bloti. Ļaujiet viņam pabeigt savu zīmējumu.

Burvju pavediens

30–40 cm garš pavediens ir jāielieto guašā un jānovieto uz papīra lapas, jūs varat to izvilkt, kā jūs vēlaties. Augšējais vāks ar otru loksni un nospiediet. Tālāk, jums ir nepieciešams vilkt pavedienu, turot abas lapas

Aplūkojiet iegūtos attēlus kopā ar bērnu un lūdziet, lai viņš pastāstītu, ko viņi izskatās, lūdziet viņu izdarīt nepieciešamo informāciju.

Ļaunais burvis un laipns pasaku

Jums būs nepieciešams ievietot bērna priekšā papīra lapu ar diviem pilnīgi identiskiem skaitļiem. Viņam ir nepieciešams pārvērst vienu figūru ļaunā burvis, bet otro - par labu pasaku, izmantojot krāsainus zīmuļus. Ļaujiet mazajam fantāzēt un pastāstīt, ko varēja darīt ļaunais burvis, un kā labā pasaku uzvarēja.

Mūzikas stāsti

Ieslēdziet savu bērnu, lai klausītos klasisko mūziku un lūgtu viņu aizvērt acis. Viņš jums stāstīs par to, ko, pēc viņa domām, šī mūzika stāsta, kādas jūtas tā rada.

Deja iesildās

Dejo uz noteiktu mūziku, bērnam vajadzētu pastāstīt par tēlu, ko viņš ir radījis, un pārējiem dalībniekiem - uzminēt, kāda veida tēlu viņš ir radījis. Tas var būt smieklīgs mērkaķis, milzīgs lauva, ir svarīgi, lai bērns domā caur savu tēlu un kā viņam to atklāt.

7 gadu vecumā jau tagad ir ļoti svarīgi domāt, iegādājoties rotaļlietas vai mācību materiālus Jūsu bērnam. Visiem viņiem būtu jāsniedz jaunām zināšanām par kaut ko.

Ļoti laba iegāde būs enciklopēdija, kas veltīta bērnam interesējošam tematam. Cenšoties uzzināt pēc iespējas vairāk, bērni sāk to lasīt ar lielu interesi.

Arī septiņu gadu vecumā jums jāstrādā, lai attīstītu smalkas rokas spējas. Ievērojamu palīdzību šajā jomā nodrošinās arī interesanti uzdevumi, krāsošana, māls, zīmuļi un krāsas.

Labu palīdzību sniedz arī dažādi konstruktori, mozaīkas. Uzziniet, kā ar mazuļiem veikt dažus rimusus par pirkstu vingrinājumu neatkarīgu izpildi.

Un pats galvenais - vienmēr atcerieties, ka bērna attīstība lielā mērā ir atkarīga no jums. Šajā sarežģītajā uzdevumā nepaļaujieties tikai uz bērnudārzu vai skolu.

Par izglītojošām spēlēm bērniem no 6-7 gadiem skatiet šo videoklipu.

Informācija, kas sniegta atsauces nolūkos. Nelietojiet pašārstēšanos. Pēc slimības pirmajiem simptomiem konsultējieties ar ārstu.

Grūtniecība

Attīstība

Veselība