Kad bērni sāk izdrāzt?

Saturs

Jāšanās un staigāšana zīdaiņiem ir tik cieši saistītas, ka ir diezgan grūti nodalīt šos runas veidošanās posmus zīdaiņiem individuāli. Daži avoti norāda, ka bērni sāk kliegt, kad viņi ir apguvuši vokālos krāterus - melodiskus patskaņus. Citi speciālisti sliecas uzskatīt, ka vokalizācijas sākotnējie posmi ir agukani, un zagšana seko vēlāk. Trešie avoti apgalvo, ka nav nekādas atšķirības. Tomēr tas varētu būt, vecāki gaida pirmās skaņas no bērna ar lielu nepacietību. Šajā rakstā mēs aprakstīsim agukani laiku, īpašības un attīstību.

Kad gaidīt skaņas?

Termins "agukanie" medicīnā nepastāv, ir jēdziens "zarnas", kas ietver dažādas iespējas izrunāt pirmās skaņas. Lai kliegtu un satrauktu bērnus, sākas noteiktā pirms verbālās attīstības stadijā. Pirmais solis tajā ir raudāšana. Tas ir tas, kurš pavada mazā cilvēka izskatu pasaulē un pirmajās nedēļās ir vienīgais zīdaiņa saziņas līdzeklis ar citiem.

Jaundzimušo mazuļu kliedzieni, kas saistīti ar badu vai aukstumu, siltuma vai mazuļu kolikas dēļ, jo mitrās autiņi, un no mēneša vecuma un nepieciešamības sazināties ar māti. 2-3 mēnešu vecumā, kad dzirde un vīzija attīstās, bērns mācās smaidīt, imitēt skaņas, ko tas dzird. Tieši šajā laikā viņš sāk raudāt un izdrāzt. Bet vēlāk var gaidīt pirmās skaņas - līdz pat 7 mēnešiem daži bērni klusīgi klusē.

Nākamais solis runas attīstībā ir babbling - gnawing un novecošana ir sarežģīti, tajos atšķiras zīdaiņa dzimtajai valodai raksturīgās zilbes un skaņas.

Zīdaiņi sāk sajaukt nevis pēc savas gribas, un jo īpaši tāpēc, ka pieaugušie cenšas mācīt bērnu to darīt. Tikai agukanie un gulku nodrošināja fizioloģisko un psihofizisko attīstību. Pat nedzirdīgajiem bērniem ir grūts laiks, bet babbling stadijā viņu verbālā attīstība palēninās, jo viņi paši nevar dzirdēt.

Sākumā bērni visos veidos dzied vienkāršas patskaņas, un tad sautēšanas perioda vidū tiek pievienoti laryngeal un aizmugures laryalie līdzskaņi - “g”, “k”.

Parasti tiek uzskatīts, ka veselīgs bērns no 4 līdz 5 mēnešiem ir spējīgs izvilkt visu atkārtotu skaņu ruletes.

Klusēšanas iemesli

Vai man ir jāuztraucas un jādodas pie ārstiem, ja trīs mēnešu laikā bērns nepiedalās? Protams, nē, jo bērnu runas un iepriekšējās runas attīstība pakļaujas individualitātes noteikumiem un nevar būt vienāda visiem. Turklāt runas attīstības periodi var aizstāt ar pilnīgu un biedējošu vecāku klusuma periodu. Tātad, bērns, kurš ar māti ar "aha" un "aha" bija apmierināts no 2 mēnešiem, var klusēt. Ja drupatas apstājās aguingā pēc 4 mēnešiem vai vēlāk, nevilcinieties, tas ir īslaicīga parādība, ko izraisa bailes, stress, slimība, zobu sāpes. Bērns, jo kādu laiku, aizmirst jaunu prasmi, bet labvēlīgos apstākļos viņš atkal atgriežas uz uzplaukumu.

Zīdaiņu bērni nevar sacensties saskaņā ar "ģimenes tradīcijām". Ja ģimenē mājsaimniecība ir pilnīgi klusa, nav pieradusi smaidīt, smejoties, izteikt savas emocijas spilgti, tad bērni aug to pašu. Jo vairāk viņi runā, runā, smaida ar bērnu, jo vairāk dziesmu dzied un lasa dzejoļi, jo ātrāk viņš sāks atkārtot dzirdētās skaņas, un šie mēģinājumi kļūs par agoniju un pakaršanu.

Ārsta apmeklējuma iemesls var būt neparasts gaišums vai kliedziens, kas ir skrejceļa vai nāves veidā, ko bērns izmanto, lai sazinātos pēc sešu mēnešu vecuma.Noplūde, kam nav emocionāla toni, garastāvoklis, var būt pirmā smadzeņu traucējumu vai garīgo traucējumu pazīme.

Agukaniya trūkums pirmajā dzīves gadā ir raksturīgs bērniem ar autismu, ar Dauna sindromu un citiem ģenētiskiem sindromiem. Dažreiz dabisko skaņu trūkums zīdaiņiem runā par bērnu, kas saņem galvaskausa traumu, smadzeņu asiņošanu dzimšanas brīdī vai tūlīt pēc tā, par atsevišķu centru sakāvi, tostarp runas un skaņas atpazīšanas centru.

Priekšlaicīgi dzimušie bērni sāk kratīt vēlāk nekā viņu pilna laika kolēģi.

Zīdaiņi, kurus vājina biežas slimības vai iedzimtas slimības, arī sāk kliegt vēlāk, tāpat kā ļoti melanholiski un slinki bērni, kas ir vienkārši tādi, kas ir viņu rakstura un temperamenta dēļ.

Vai jūs varat mācīt ķeksīti?

Mācīt to nevar būt, bet jūs varat palīdzēt bērnam. Galvenais mātes palīgs šajā jautājumā būs ikdienas un pietiekama laika komunikācija ar bērnu.

Neatkarīgi no tā, kas notiek pašreizējā laikā, ja bērns ir nomodā, mātei ir jāpaskaidro un jāpaskaidro visas viņas darbības. Dziesmām un dziesmām ir jāinformē bērns, kad pieaugušajam ir acu kontakts ar galvu, lai bērns varētu novērot sejas izteiksmes.

Bērns ar nepacietību sāk rēkt un sajaukt, ja māte runā ar viņu mierīgā tonī, bieži maina savu intonāciju, saka dziesma. Arī runas skaļums ir svarīgs - nav nepieciešams kliegt vai čukstēt, bērni vislabāk uztver cilvēka runas vidējās frekvences.

Savstarpēja imitācija ir tas, kas vecākiem ir jāsasniedz. Citiem vārdiem sakot, bērns atkārto atsevišķas skaņas pēc mātes, un mātei tās jāatkārto bērnam. Tad būs skaņas atpazīšanas efekts, bērns sāks smieties atbildē. Komunikācija kļūs emocionāla.

Mamma tiešām jāmēģina zvanīt bērnam visas rotaļlietas un priekšmetus, ko viņa dod viņam. Bet, ja dzīvoklis ir salīdzinoši kluss, ir nepieciešams izveidot pirmsvārda kontaktu ar bērnu. Bērni ir viegli novirzīti no svešām skaņām - citu bērnu kliedzieniem, TV, pieaugušo skaļu runu, un tāpēc ir jāizvēlas labvēlīgs laiks komunikācijai.

Mācīt bērnam skaņas atskaņošanu palīdzēs masēt bērna plaukstas un pirkstus, jo smadzeņu runas centrs un smalkās motoriskās prasmes ir cieši saistītas. Noderīga masāžas logopēdija, kas balstās uz gaismu, attiecas uz balsenes un submandibulāro reģionu. Ja nekas nepalīdz, jūs varat mēģināt piemērot „pasīvās imitācijas” metodi. Tātad logopēdi un agrīnās bērnības patologi sauc par lūpu vingrinājumiem. Mammai pašam būs jāizrunā „gu” un “ha”, vienlaikus atverot apakšējo sūkli ar pirkstu ar roku, it kā atkārtojot savu paša artikulāciju.

Bērniem ir nepieciešams apstiprinājums, un tāpēc jebkuras pirmās radītās skaņas ir jāvērtē pieaugušajiem. Ja mamma un tētis patiesi priecāsies par viņiem un parādīs šo prieku bērnam, tad tas būs labākais stimuls gulaga un agukana tālākai attīstībai.

Kad bērns sāk izrunāt pirmās skaņas, ir nepieciešams tos ierakstīt tālrunī vai balss ierakstītājā. Tas ir noderīgi ne tikai, lai iepriecinātu vecvecākus, bet arī tad, ja bērns pēkšņi klusē noteiktā attīstības periodā. Tad būs iespējams izmantot "sevis imitācijas" tehniku.

Ietverot ierakstu, lai klausītos bērnu, jūs varat sasniegt mācīšanās un prasmju spēju.

Kā nedarīt kaitējumu?

Lai sasniegtu normālu runu un bērna pirms verbālo attīstību, nav nepieciešams piespiest viņu kaut ko pateikt. Ja bērns jūtas kairinājums un kairinājums no tuvākās personas - mātes, viņam būs daudz grūtāk sākt sazināties ar viņu un ar apkārtējo pasauli.

Nepieciešams pārāk garš "lisp" ar drupanām. Viņa “gu-gu” un “agag” imitācijai nevajadzētu būt ilgākam par pusgadu.Pēc tam bērnam jākļūst par pilntiesīgu sarunu biedru, ar kuru sarunas ir diezgan pieaugušas.

Pretējā gadījumā psihiskā attīstība un runas prasmju attīstība būtiski palēnināsies, drupas ilgstoši paliks pirmsreģistrācijas attīstības posmā.

Mēģiniet izvairīties no konfliktiem un atvērtām strīdēm bērna klātbūtnē. Spriedze un dusmas pieaugušo balsī vispār nepalielina vēlmi atkārtot dzirdēto. Bērni, kas aug ģimenēs ar nelabvēlīgu psiholoģisko klimatu, attīstās ar lielu kavēšanos.

Aprēķiniet savu barošanas diagrammu
Norādiet bērna dzimšanas datumu un barošanas metodi

Dr Komarovskis runās par bērnu attīstības normām un laiku nākamajā video.

Informācija, kas sniegta atsauces nolūkos. Nelietojiet pašārstēšanos. Pēc slimības pirmajiem simptomiem konsultējieties ar ārstu.

Grūtniecība

Attīstība

Veselība