Kādā vecumā bērns sāk pārmeklēt, un kādi vingrinājumi tam sekmē?

Saturs

Bērns pārmeklēja - un tas ir svarīgs notikums viņa dzīvē. Šī prasme ir pirmā prasme, kas ļauj brīvi pārvietoties kosmosā.

Pārmeklēšanas posms ir nepieciešams, lai bērna ķermenis attīstītu muskuļu un skeleta sistēmu, sagatavojot to vertikālai slodzei, kas aizstās indeksēšanu. Šajā materiālā mēs jums pateiks, kad un kā bērni sāk pārmeklēt, un par to, kādi efektīvi vingrinājumi palīdzēs vecākiem mudināt bērnu pārmeklēt.

Normas un noteikumi

Jaundzimušajam nav muskuļu un skeleta spēju, izņemot beznosacījumu refleksus, kas ietver satveršanu, ķermeņa iztaisnošanu "uz stīgu", braucot pa mugurkaulu, mest pildspalvas sānos un virzot kājas prom no plaknes vertikālā stāvoklī. Tikai dažas nedēļas pēc dzimšanas bērns sāk veikt vairāk vai mazāk apzinātas kustības.

Pirmkārt, viņš iemācās turēt galvu, pacelt ķermeņa augšējo daļu uz rokām guļus stāvoklī. Tad viņš pārvalda apvērsumus. Tad nāk vēlme sēdēt un pārmeklēt - reizēm tajā pašā laikā, reizēm pagriezienos un jebkurā secībā.

Faktiski, bērns, kurš attīstījās pirmajā gadā, paātrinātā režīmā atkārto visu evolūcijas pārmaiņu gaitu, ko cilvēce ir piedzīvojusi. Atšķirība ir tāda, ka daudziem tūkstošiem gadu, lai cilvēce varētu uzsākt abu apakšējo ekstremitāšu veidošanos, dabai bija tikai 12 pirmie dzīves mēneši individuālai personai - jūsu mazulim.

Vidēji pediatrijas normas liecina, ka bērns sāk rāpties 5-9 mēnešos. Vecuma diapazons ir tik liels, jo visi bērni ir ļoti atšķirīgi. Un piecu mēnešu laikā pārmeklēšana un jaunā ķermeņa pārvietošanas metode 8 mēnešu laikā ir pilnīgi un neapstrīdami normāla.

Pat ja bērns pilnībā atsakās pārmeklēt (ir tādi punkti), tas netiek uzskatīts par novirzi bērna augšanas un nobriešanas programmā, un mātei un tēvam nevajadzētu radīt lielu trauksmi.

Lai pārmeklētu, bērnam vispirms ir jāstiprina vēdera, krūškurvja, kakla muskuļi. Bērns, kurš nav iemācījies saglabāt savu galvu pārliecinoši, nevarēs pārmeklēt muskuļu grupas, kas ir atbildīgas par pārmeklēšanas procesu, nenovēršanos, paceliet rumpi uz rokām un apgāž tās sānos, mugurā un vēderā. Tikai tad, kad muskuļi un saites ir gatavas jauna posma attīstībai, bērns labprāt pieņems vingrošanu, vingrinājumus un citas vecāku aktivitātes, kuru mērķis ir stimulēt indeksēšanu.

Attiecībā uz normām jāatzīmē, ka tie ir diezgan vidēji un tik vispārīgi, ka tie gandrīz nav piemērojami atsevišķiem bērniem. Neuztraucieties, ja bērns ir priekšā vai aiz tā. Katrs bērns attīstās atbilstoši savai individuālajai programmai.

Kas ietekmē laiku?

Bērns var nepierādīt vēlmi pārmeklēt pēc sešiem mēnešiem, un tam var būt daudz iemeslu. Noteikti ņemiet vērā individuālos "apstākļus". Un tie var būt šādi:

  • bērns piedzima priekšlaicīgi;
  • bērnam ir konstatēti un diagnosticēti neiroloģiski traucējumi;
  • bērns vada neaktīvu dzīvesveidu;
  • drupatas ir iedzimta melanholiska vai flegmatiska veida temperaments (aktīvs un dažreiz pat nemierīgs sanguīns un holērisks cilvēks sāk kustēties ātrāk un labprātāk, viss ir interesants, bet flegmatisks ir vairāk ieinteresēts labas uztura un veselīgas ilgstošas ​​miega apstākļos);
  • bērnam ir problēmas ar lieko svaru: zēni un meitenes, kuru ķermeņa masa pārsniedz atļautās vecuma vērtības, kopumā ar grūtībām un daudz vēlāk nekā viņu vienaudžiem apgūst jaunas motoriskās prasmes;
  • bērnam ir jābūt piemērotam “biotopam”: ja tas tiek pastāvīgi ierobežots ar bērnu gultiņu vai rotaļu laukumu, tas vienkārši nebūs stimuls pārmeklēt;
  • bērnam ir redzes problēmas: bērni ar redzes traucējumiem nespēj korelēt attālumu starp objektiem un redzēt attālos mērķus, un tāpēc rāpošana nav stimulēta.

Prasmju attīstības posmi

Spēja sēdēt vai staigāt, gandrīz visi bērni izskatās vienādi. Un tikai pārmeklēšana ir brīnišķīga „telpa” individuāla stila izpausmei: visi bērni, ja jūs uzmanīgi ievērojat, pārmeklē dažādos veidos, kā viņi vēlas. Prasme attīstās pakāpeniski, un katrā posmā šis individuālais stils tiks skaidri izsekots.

Prasme tiek veidota pēc saviem likumiem, neskatoties uz bērnu pārmeklēšanas stilu. Apsveriet prasmju apguves galvenos posmus.

Uz vēdera

Pārmeklēšana uz vēdera bērnu parasti sākas vispirms. Šī metode neprasa lielas fiziskas slodzes bērnu, tā ietver vēdera un muguras muskuļus.

Visvieglāk ir iemācīties jaunu ceļu, jo šajā stāvoklī bērns jūtas droši. Nekas neapdraud viņa līdzsvaru un stāvokli kosmosā. Arī K, jūs vienmēr varat atpūsties un gulēt normālā stāvoklī - uz vēdera, ja nogurstat virzīties uz priekšu.

Šī posma sākuma datumi ir agrākie. Vidēji bērni iemācās pārvietoties vēderā 5-6 mēnešu laikā. Sākotnējā posmā bērnam ir vajadzīgi diezgan spēcīgi ieroču muskuļi, jo pēc apvērsuma vēderā viņiem ir jāiemācās pamest no lidmašīnas ar savām rokām.

Šajā posmā bērni reti saņem mērķtiecīgu indeksēšanu uz priekšu. Visbiežāk tots ir amusing saviem vecākiem par to mēģinājumiem pārvietoties trokšņainā veidā uz sāniem vai atpakaļ. Tas tiek uzskatīts par pilnīgi normālu, nav jāveic nekādas korekcijas.

Uz vēdera, kas ietver kājas

Apmēram mēnesi pēc kustības uz vēdera apgūšanas bērns sāk saprast, ka, lai sasniegtu mērķi priekšā, jums ir jāvirzās savā virzienā, jo kustība atpakaļ vai uz sāniem nerada lolotākajām rotaļlietām. Tad lielākā daļa bērnu sāk izmantot kājas - viņi atvairās. Izrādās, ka ķermenis virzās uz priekšu, bet šobrīd drupatas ir uz vēdera.

Kad jūs uzlabojat spēju vienlaicīgi izkāpt ar kājām vai arī pārmaiņus, tiek veidota pilnvērtīga prasme rāpot uz priekšu uz vēdera, turklāt bērns sāk saprast, ka saliektas kājas viņu paceltas virs plaknes, un viņš mācās stāvēt uz visiem četriem. Stadijas sākuma (ļoti nosacītais) termiņš ir 6-8 mēneši

Uz visiem četriem

Tiklīdz bērns iemācās pārnest ķermeņa svaru uz kājām un rokām, tas sāks stāvēt uz visiem četriem un šūpoties. Tajā pašā laikā viņš krīt, ir sāpīgi pārvarēt zodu un degunu, un tāpēc jau šajā posmā vecākiem jārūpējas par to, lai mājā būtu rāpojoša telpa - ar mīkstu grīdas segumu, kas mazinās neveiksmes.

Nav iespējams piespiest bērnu pārmeklēt četrus. Pašaizsardzības instinkts skaidri norāda mazuļiem, ka līdzsvara sajūtas gadījumā nav nepieciešams pārvietoties jebkurā vietā. Tāpēc drupatas būs tikpat daudz, cik vien nepieciešams, lai stiprinātu ekstremitāšu muskuļus, jo tie tagad ir galvenais slogs. Vidēji periods sākas no 7-9 mēnešiem. Tās ilgums ir tikai individuāls.

Uz visiem četriem ar permutāciju

Šis ir pēdējais posms, kurā bērns, kurš ir iemācījies novērtēt savu svaru un līdzsvaru četros atbalsta punktos, sāk pārkārtot ekstremitātes, vienlaikus sadalot svaru pārējām trim vai divām ekstremitātēm. Pirmkārt, bērni pārkārto rokas, velkot kājas aiz tām, tad apgūst roku un kāju sinhronizēto pārkārtošanos.

No šī brīža bērns atgādina bēdīgi slaveno “elektro-slotu”, kas šeit, tur un nākamajā istabā var būt gandrīz vienlaicīgi. Šim periodam būs nepieciešama īpaša aprūpe no vecākiem par bērna drošību. Viņš jau nokļūst līdz iepriekš aizliegtajām kastēm, plauktiem, virtuvei, plīts un miskasti. Esiet uzmanīgi.

Bērnu dzimums un pārmeklēšana

Bieži vien interneta forumos var atrast moms, kuras meitenes sāk pārmeklēt pirms zēniem, paziņojumus. Nav gluži pareizi vainot vīriešu zīdaiņus par slinkumu un bezdarbību. to muskuļu sistēma un motivācija attīstās ne lēnāk nekā meitenes.

Mehānisko prasmju attīstības ātrums atbilstoši oficiālajai medicīnai nav atkarīgs no bērna dzimuma. Mātes viedoklis nav nekas cits kā viņu personīgais novērojums par ierobežotu bērnu grupu - viņu bērnu, kaimiņu un draudzenes bērnu. Globālās statistikas ietvaros meiteņu fiziskajā attīstībā nav skaidras priekšrocības. Abu dzimumu bērniem ir vienāds potenciāls ar nosacījumu, ka viņu veselības stāvoklis, svars un sociālie apstākļi, kuros viņi dzīvo, ir aptuveni vienādi.

Ja bērns nevēlas pārmeklēt

Ir bērni, kurus vecāki ļoti satrauc, ka viņi absolūti nevēlas pārmeklēt. Tos var pārvietot alternatīvos veidos - piemēram, lecot no visas četru pozīciju pozīcijas vai ritot no vienas puses uz otru, līdz tie sasniedz mērķi. Pirmkārt, vecākiem var būt domas par iespējamām attīstības patoloģijām.

Nelietojiet paniku. Skatieties savu mazuli ciešāk. Ja viņa kustībās viņš vienādi izmanto savas ekstremitātes labajā un kreisajā pusē, ja kustības laikā, pat bez pārmeklēšanas, bērns vienādi koordinē labās un kreisās rokas un abu kāju kustības, tad nekas nav jāuztraucas.

Ja nav krampju, parēzes, atsevišķu ekstremitāšu „pūšanas” vai to pilnīgas kustības, jums nav jāuztraucas. Būs pietiekami, lai radītu pareizos apstākļus, lai palīdzētu bērnam kļūt ieinteresētam pārmeklēt, lai viņš pats varētu apgūt šo prasmi.

Vai man ir jāmāca bērnam pārmeklēt? Ja atbilstošu prasmju trūkums neļauj vecākiem dzīvot klusā dzīvē, tad ikdienas vingrošanas laikā varat izmantot virkni īpašu vingrojumu. Galvenais ir nevis izdarīt spiedienu uz bērnu, nevis piespiest viņu darīt ar spēku. Mēģinājumi mācīt pārmeklēšanu nedrīkst kļūt par apsēstību, bet galu galā ir bērni, kas apiet rāpošanas stadiju - viņi apsēžas un tad stāv uz divām kājām.

Otrs galējais ir pastāvīgais mēģinājums pārmeklēt. Daži vecāki sūdzas par to, ka bērnam ir pilnīgi neiespējami mainīt drēbes, jo viņš nevar pat gulēt vienu minūti un mēģina pārmeklēt. Dažreiz bērns vispār uzvedas dīvaini - naktī pamostas un nekavējoties sāk pārmeklēt ap gultu, līdz tas nonāk pie žoga. Tas ir saistīts ar pār nervu sistēmas stimulāciju. Šādu bērnu var palīdzēt, atslābinot relaksācijas masāžu pirms gulētiešanas, peldoties vēsā vannā.

Vingrošana un vingrinājumi viegli uzbudināmam bērnam jāizsniedz atbilstoši fiziskās slodzes laikam un pakāpei, un nodarbības jānotiek tikai dienas pirmajā pusē, lai bērnam būtu iespēja nomierināties un atpūsties, pirms viņš guļ.

Vingrošanas un pārmeklēšanas vingrinājumi

Vingrošana ir noderīga visiem bērniem.Tas uzlabo asinsriti, stimulē kaulu un muskuļu sistēmu attīstību, saites, pozitīvi ietekmē runas attīstību un nervu sistēmas stāvokli. Ja bērns neizmeklē, lai gan, pēc mātes domām, viņam jau ir pienācis laiks to darīt, jūs varat stimulēt prasmju apguvi, pievienojot ikdienas vingrinājumiem īpašus vingrinājumus.

Jāatzīmē, ka Šie vingrinājumi ir aktīvi, tas ir, bērns ir iesaistīts arī to īstenošanā. Bez tam, bez pienācīgas motivācijas, bērns nepārbaudīs, neatkarīgi no tā, cik grūti jūs mēģināt - jums ir jāpārliecinās, ka jums ir interesanti un spilgti priekšmeti un rotaļlietas, kas kļūs par pašu stimulu, kas liek bērnam sākt pārvietoties saskaņā ar jaunajiem noteikumiem.

Mēs sniegsim dažus noderīgus un vienkāršus vingrinājumus, kuru mērķis ir stiprināt roku, kāju, vēdera un muguras muskuļus, kā arī veicināt vestibulārā aparāta attīstību, kas nepieciešama, lai sāktu indeksēšanu.

"Hunter"

Lai veiktu šo darbību, jums būs nepieciešams bērnu attīstošs paklājs ar loka rotaļlietām. Ja nē, dariet vienu no spilgta auduma gabaliem. Loka lietošanai izmantojiet biezu stiepli, kas izklāta ar putu gumiju un audumu. Vingrojumi ir paredzēti mazākajiem - no 5 mēnešiem. Novietojiet bērnu uz paklāja uz vēdera un uz loka sasiet mazu rotaļlietu, lai tas būtu skaidri redzams bērnam, bet nav pieejams.

Turiet bērnu ar krūšu palmu, kamēr viņš ar vienu roku mēģinās iegūt rotaļlietu. Katru dienu atbalsts kļūst mazāk un mazāk. Svarīgs jautājums ir tas, ka rotaļlieta ir jāaptur tā, lai bērns to varētu izstiept. Vingrojums stimulē roku un kakla attīstību, ļauj mazulim justies svara pārnesē vienā galā, kas ir svarīga pārmeklēšanai.

"Ceļotājs uz bumbu"

Šim vingrinājumam būs nepieciešama sporta zāle. Ielieciet bērnu uz fitball uz muguras, ritiniet to uz priekšu un atpakaļ un pa kreisi un pa labi. Tad pagrieziet bērnu uz vēdera un atkārtojiet šūpošanos. Pirms bumba, ievietojiet bērnu rotaļlietu vai interesantu objektu, turiet bērnu uz vēdera kājām un kājām. Viņš sasniegs rotaļlietu, iet pāri fitball virsmai.

Tavs uzdevums ir turēt kājas tā, lai bērns nenokristu ar bumbu uz leju. Vingrinājums ir pabeigts, kad bērns izvilka rotaļlietu. Tad pārvietojiet to tālāk un atkārtojiet uzdevumu vēlreiz.

"Ķerra"

Tas ir populārs un pazīstams daudziem vingrinājumiem, kas rada reālu prieku bērniem. Mātes uzdevums ir turēt bērnu pie kājām, bērna uzdevums ir pakāpeniski pacelt rokas uz grīdas. Virzība uz priekšu būs līdzīga ķerra, līdz ar to pats vārds. Galvenais nav krasi virzīties uz priekšu, pretējā gadījumā bērns var zaudēt savu līdzsvaru un smagi sabojāt galvu uz grīdas. Vingrošana ir piemērota bērniem, kas vecāki par 7-8 mēnešiem.

"Frog ceļotājs"

Šis vingrinājums ir uzlabotā versija slavenajam vingrinājumam "Frog". Ielieciet bērnu uz vēdera. Nedaudz izplatās kājas, liekoties pie ceļiem, tas līdzinās lēciena vardes kustībai. Pabeidziet vingrinājumu, izveidojot bērnam atbalstu no savām plaukstām. No tiem izspiežot inerci, drupinātāji varēs pārmeklēt savus pirmos centimetrus uz interesantu rotaļlietu, ko mamma nodeva iepriekš. Vingrinājums ir piemērots mazākajam - no 5,5 mēnešiem.

"Dejas uz visiem četriem"

Ja bērns jau ir nokļuvis četrās vietās un nekādā veidā nevar izlemt pārvietot rokas, lai pārmeklētu, palīdziet viņam, pabeidzot ikdienas vingrošanu ar jautru, mobilu vingrojumu. Ieslēdziet ritmisko mūziku, piecelieties kopā ar bērnu visu četru gadu garumā un nedaudz pagrieziet šajā pozīcijā, vēlams tādā pašā ritmā ar drupanām. Un tad izaicinoši veiciet „soli” ar savu roku uz priekšu. Ne šodien, tāpēc pēc pāris stundām bērns noteikti izlems atkārtot šo kustību pēc jums.

Daudz var runāt par personīgo piemēru. Bet tas būs pietiekami, ja mēs atceramies, ka bērns līdz viena gada vecumam ir labākais skolotājs. Tas izskatīsies smieklīgi un smieklīgi, bet mamma un tētis, iespējams, būs pavadījušas dažas dienas, pārceļoties uz visiem dzīvokļiem. Ticiet man, pēc tā, ko viņš ir redzējis, bērns ar nepacietību sāks atkārtot šādas nesaprotamas, bet ļoti smieklīgas kustības aiz vecākajiem.

Noderīgi padomi

Mamma, kura ir apņēmusies mācīt bērnu pārmeklēt, Jums jāņem vērā daži noderīgi padomi, kas pārbaudīti tūkstošiem mazu pārstāvju, kuri pārstāv pilnīgi dažādas paaudzes.

  • "Tas ir mans!" Katrs bērns ir rāpojošs īpašnieks. Pat ja jūsu bērns ir gatavs dot jums pēdējo grabēt, bērns joprojām ir īpašnieks un mantkārīgs. Tas ir kopīgs visiem bērniem. Izmantojiet to. Uzaiciniet draugus ar pārmeklēšanu vai kājāmgājēju, atveriet viesi bērnudārzā un dod tiesības spēlēt ar jebkādām redzamām rotaļlietām. Sākumā jūsu dēls vai meita redzēs, kā ārzemnieks zēns vai meitene ņem viņa lietas, un tad mēģinās nokļūt iebrucējā un paņemt viņu atpakaļ. Varbūt ne pirmais viesu apmeklējums, nevis otrais. Bet viņš pārmeklē, lai uzņemtu savas rotaļlietas. Tas ir fakts.
  • "Zirgu darbs". Šī spēle palīdzēs bērnam sākt ātrāk pārmeklēt. Padariet spārnus no loksnes, paņemiet bērnu krūšu zonā un veiciniet tās kustību četros atbalsta punktos, turot to ar spolēm. Šo spēli nevajadzētu piedāvāt bērniem ar iedzimtiem sirds defektiem un krūšu deformācijām.
  • Ērti apģērbi. Bērnam nevajadzētu iejaukties. Pārskatīt savu garderobi, bez jebkādām žēlastībām likvidējiet visas lietas, kas teorētiski var traucēt šuvju, sprādziņu kustību. Dažreiz šis pasākums vien ir pietiekami, lai bērns, sajūta brīvību, sāktu labprātāk pārvietoties.

Dr Komarovskis

Slavens pediatrs Jevgeņijs Komarovskis aicina pārmeklēt svarīgu un nepieciešamu prasmi. Bērnam var būt nopietnas problēmas saistībā ar mugurkaula un muskuļu un skeleta sistēmas veselību, ja vecāki, nevis veicinot indeksēšanu, viņu ievieto staigātājā vai džemperī. Vertikālajai mugurkaula un muskuļu slodzei nevajadzētu būt priekšlaicīgai.

Ja bērns baidās pārmeklētKomarovskis iesaka apskatīt pasauli caur viņa acīm. Lai to izdarītu, mātei ir jāatrodas uz grīdas un jāmeklē viss no apakšas uz augšu. Acīmredzami parādīsies asas leņķi un bīstami priekšmeti, kas biedē bērna lielos mēbeles un interjerus. Arī šāds eksperiments palīdzēs mātei, kādas īstas briesmas ir jānovērš (lai noņemtu, aizvērtu, aizzīmogotu ar līmlenti un naglu), lai bērns, kad viņš pārmeklē, netiktu ievainots.

Ja bērns jau ir sācis pārmeklēt un izvēlējies viņa stilu (piemēram, drupas creeps atpakaļ), Komarovskis iesaka vecākiem nemēģināt labot šo stilu, liekot bērnam mainīt kustības trajektoriju vai ekstremitāšu iestatīšanu.

Vecāku vēlme redzēt savu bērnu ir labi saprotama, vismaz „tāpat kā visi pārējie”. Bet Evgēnijs O. neiesaka salīdzināt bērna attīstību ar citu attīstību. Pārāk agri vecāku mēģinājumi mācīt bērnu pārmeklēt var būt diezgan nopietnas negatīvas sekas: traucēta poza un gaita, locītavu traumas. Viss ir savlaicīgs, bet tāpēc, ka Komarovskis iesaka sākt nodarbības ne agrāk kā pēc 7 mēnešiem, ja bērns pat nemēģina veikt pārmeklēšanas kustības.

Pārāk agri, lai gan tas ir iemesls jauniešu vecāku lepnumam, negūst labumu bērnam. Parasti bērni, kas sākuši rāpot agri, daudz vēlāk sāk iet kājām - tas ir diezgan ērti un ērti četrās daļās, vienmērīgi un droši. Vecākiem ir jāuztraucas par jaunu jautājumu - kājāmgājēju prasmju trūkumu.

Jums jādodas pie ārsta ar bērnu, ja pēc 9 mēnešiem bērns turpina apgulties, nemēģinot pārmeklēt, apsēsties.Agrāk Jevgeņijs Komarovskis neiesaka trauksmi un neirologus vilkt bērnu. Neirologi, visticamāk, atradīs vienu no slimībām, kas nepastāv, un vecāki tērē daudz nervu un naudas, cenšoties „izārstēt” bērnu, kas jau attīstās pilnīgi normāli.

Lai uzzinātu, kā mācīt bērnu pārmeklēt, skatiet nākamo videoklipu.

Aprēķiniet imunizācijas grafiku
Ievadiet bērna dzimšanas datumu
Informācija, kas sniegta atsauces nolūkos. Nelietojiet pašārstēšanos. Pēc slimības pirmajiem simptomiem konsultējieties ar ārstu.

Grūtniecība

Attīstība

Veselība