Kā atņemt mazulim no swaddling?

Saturs

Mazuļi no dzimšanas no dzimšanas ļauj jums radīt ideālus apstākļus viņa miegam. Kad viņa kustības ir ierobežotas, viņš mierīgāk guļ, viņš nebaidās no viļņošanās rokturiem un nepieskaras sev. Pieaugot, nepieciešamība pēc atdalīšanās ar autiņiem kļūst acīmredzama, bet bērns ātri pierod pie šūpošanās. Viņa prombūtne var negatīvi ietekmēt miega kvalitāti, bet bez tā, jo agrāk vai vēlāk, iesaiņojums būs pilnībā jāatsakās.

Suga

Šodien maiņošana notiek divos veidos: tradicionālā un brīva. Pirmais veids nav nekas vairāk kā augšējo un apakšējo ekstremitāšu imobilizācija. Atkarībā no autiņbiksīšu izmēra, jums var būt nepieciešams no viena līdz diviem. Kad bērns tiek ietīts ar divām autiņbiksēm, viņa kakls ir aizvērts, rokas un kājas tiek pagarinātas. Tādēļ ar visu miega laikā gaidāmo bailes no mazuļa rokām un to mīkstināšanas.

Ar brīvu peldēšanu situācija ir atkarīga no tā, cik stingri bērns tiek iesaiņots. Atšķirībā no saspringta bērna kāju iesaiņojuma nav izstieptas. Tie atrodas vājā maisiņā, kas salocīts no autiņbiksītes. Šī metode aizvien biežāk tiek izmantota pēdējā laikā, pierādot tās pārākumu salīdzinājumā ar saspringto metodi.

Tomēr šajā gadījumā tas nav tik vienkārši. Neskatoties uz to, ka šajā gadījumā bērns var ērti elpot, tas nav tik ierobežots kustībā, bieži vien ātri saskaras ar šādu iesaiņojumu. Tāpēc viņa rokas bieži izskatās no autiņbiksītes, un viņa kājas sasmalcina no tā salocītu guļammaisu. Katra māte izvēlas veidu, kādā viņa iesaiņo bērnu. Tas būs atkarīgs no viņa, cik ātri bērns pielāgojas miegam bez autiņiem.

Atbilstība

Mūsdienās bieži tiek nosodīts, ka tiek uzskatīts par vienu no sliktajiem paradumiem, ko mātes apzināti implantē savam bērnam, un pēc tam atkal iekļūst stresa stāvoklī, kas pieradis pie jauniem miega apstākļiem. Jaunās mātes bieži tiek sajauktas, jo šodien ārstu viedokļi ir pretrunīgi. Tomēr, ja mēs aplūkosim šo jautājumu no bērna skatiena, situācija runās par ieguvumiem, ko rada maiņa. Lai to saprastu, jāpievērš uzmanība dažām niansēm.

Tā kā bērns atrodas dzemdē, tas ir ierobežots kustībā. Autiņš rada līdzīgus apstākļus un dod drošības sajūtu. Viņa rokas un kājas neizraisīs bailes, viņš nebūs pamosties no tā, kas dramatiski skar sevi. Turklāt autiņš papildus uzsilda bērnu, kas atpūsties pirms gulētiešanas. Tas palīdz mazināt spriedzi, tāpēc bērns var ātrāk aizmigt.

Nav iespējams neņemt vērā to, ka bērns autiņā nemainīsies miega laikā un nevarēs nosmakt, nejauši apglabājot savu degunu virsmā, uz kuras viņš guļ. Apģērbušais bērns mierīgi guļ, saglabājot normālu temperatūru.

Peldēšana ir nepieciešama, jo īpaši gadījumos, kad zīdaiņiem ir iedzimta displāzija vai nepilnīga apakšējo ekstremitāšu locītavu elementu attīstība.

Optimālais neveiksmes vecums

Nav skaidru ieteikumu, kas norādītu uz konkrēto bērna vecumu, kurā jums pakāpeniski jāatsakās no iesaiņojuma. Tas ir saistīts ar konkrēta bērna adaptācijas īpatnībām apkārtējā pasaulē, izaugsmi un attīstību. Tas nav iespējams, ja vispār nemaz nav, jo papildus tam, ka viņš nevar mierīgi aizmigt, viņa miers tiks traucēts. Kairināmība var kļūt pastāvīga, bērnam būs stress.

Reti, kāda veida ārsts Jums ieteiks atmest autiņus 1,5-2 mēnešus pēc bērna piedzimšanas. Īpaši nepieciešams, lai bērni, kas ir hiperaktīvi, nesniedz sev atpūtu. Tomēr, ja māte sākotnēji nomainīja bērnu, tad laika gaitā jums ir jāmaina veids, kā to aplaupīt un vājināt, jo katru dienu bērnam ir nepieciešams vairāk pārvietoties. Stīvums var izraisīt skeleta sistēmas un locītavu attīstības traucējumus.

Parasti bērni pārtrauc drebuļus līdz ceturtā mēneša beigām. Tāpēc daži eksperti uzskata, ka šis periods ir uzskatāms par visizdevīgāko, lai atšķirtos bērnus no peldēšanas. Tomēr ir vēl viens viedoklis, kurā teikts: pakāpeniski atņemt bērnu no autiņbiksītes no pieciem mēnešiem. Tajā pašā laikā ir nepieciešams aplūkot, cik mierīgi bērns gulē iesaiņotā formā, kāds ir viņa stāvoklis dienas laikā, kad viņš ir tērpies vaļēju apģērbu un iet bez autiņiem.

Ir nepieciešams izņemt autiņus no ikdienas dzīves, jo bērns vairāk vai mazāk mācās kontrolēt rokas un kājas. Jūs to visu laiku nevarat turēt autiņos, jo tas kavēs tās attīstību, kurā bērns ilgu laiku pārbauda rokas un pēc tam kājas. Lai mazinātu bērnu šajā vecumā, tas ir nepieciešams periodiski, lai viņš varētu atpūsties un gulēt. Šā iemesla dēļ dažas mātes cenšas mazināt bērnus ne pilnībā, bet tikai aizverot kājas.

Kā atšķirt no autiņbiksītes?

Nav iespējams strauji apturēt bērna iesaiņošanu, jo tas viņam būs jauns stress. Nav iespējams paļauties uz faktu, ka bez svārstībām viņš kliegs un apstāsies, aizmigusi pats. Nervu sistēma cietīs no šāda atšķiršanas, turklāt var parādīties nabas trūce. Bērnu smadzenes dara pietiekami smagu darbu, apstrādājot saņemto informāciju sapnī.

Ir svarīgi, lai neironu tīklu un visu smadzeņu sistēmu organizācija un konfigurācija netiktu saistīta ar stresu. Ja jūs būtiski pārtrauciet bērna iesaiņošanu autiņbiksī, tas var negatīvi ietekmēt garīgo, motorisko un runas attīstību. Atšķiršanas vecums tiek izvēlēts, kad bērns pilnībā pielāgojas jaunajiem dzīves apstākļiem pēc mātes vēdera.

Tiklīdz veidojas nervu sistēmas bremžu mehānismi, mazinās mazuļa iesaiņojumu biežums. Lai mācītu mazulim gulēt bez autiņiem, netraucējot viņa miegu, jāņem vērā daži vienkārši ieteikumi.

Ja māte sākotnēji iesaiņo bērnu cieši tā, ka viņš ir pieradis miega maiņās, jums pakāpeniski jāsamazina audums. Vājināšanās ļaus Jums pārvietoties uz brīvu šūpuļzirgu, kurā bērns būs autiņos, bet ne tik ierobežotā kustībā.

Kad nekas nenāk, un bērns nevēlas aizmigt bez saspringtas maiņas, ir vērts izmantot trikus. Viņš ir iesaiņots autiņbiksī, un pēc tam, kad viņš aizmigusi, tas ir vājināts. Tas jādara uzmanīgi, lai neatgrieztos no bērna. Ir iespējams sākt iesaiņojumu vājināt no 4 vai 5 mēnešiem, lai līdz 6 gadiem viņš pierastu pie pārvietošanās brīvības. Tajā pašā laikā ir vērts pievērst lielāku uzmanību tā sauktajai maksas iekasēšanai.

Ir svarīgi palīdzēt bērnam iemācīties pārvaldīt savas ekstremitātes, kas mazinās viņu nejaušu pārsteigumu sapnī. Nekādā gadījumā nevar pastāvīgi turēt bērnu, jo tas kaitē viņa ķermeņa sistēmu darbam. Viņam ir nepieciešami ne tikai autiņi, bet arī masāžas, vingrinājumi, roku, kāju, galvas gājienu kustības. Šodien nebūs grūti izvēlēties dažus vingrinājumus, kas palīdzēs bērna attīstībai. Jūs varat konsultēties ar pediatru, kurš precīzi pastāstīs, ko un kā darīt.

Šādi vingrinājumi un masāžas ir nepieciešamas katram bērnam, kā arī brīvdabas svinībām. Laika gaitā bērns gulēs mazāk, nav nepieciešams to nevajadzīgi ietinēt. Dienas miegam ceturtajā līdz piektajā dzīves mēnesī parastie slīdņi, krekli un vestes ir diezgan bieži.

Ja bērns dienas laikā ir pieradis gulēt autiņos, ir nepieciešams pakāpeniski nomainīt dienas gulēt autiņos ar miegu drēbēs.

Nākotnē būs viegli iemācīt bērnam gulēt bez peldēšanas. Pēc pārejas posma no saspringtas maiņas uz brīvu, kājas var ietvert naktī un diezgan vāji. Lai novērstu nejaušu sejas skrāpējumu, jūs varat valkāt tā saucamos skrāpējumus vai auduma cimdus. Ja šajā posmā bērnam ir grūti aizmigt, būtu labi izmantot segu vai vieglu segu. Miega laikā jūs varat mazliet aplaupīt bērnu, un, kad sapnis nonāk spēcīgā fāzē, atklājiet segu (sega) un vienkārši aizveriet savu bērnu.

Citas metodes ietver aizmigšanu uz rokām. Tiek uzskatīts, ka bērnam būs vieglāk un vieglāk pierast pie guļot drēbēs. Tomēr šai metodei ir savi trūkumi: bērns ļoti ātri pieradīs aizmigt uz rokām. Tas radīs jaunu problēmu, jo ir nepieciešams viņu atņemt ne tikai, lai gulētu bez autiņiem, bet arī neatkarīgi, neprasot nekādas kustības slimības uz rokām.

Par zīdaiņu atdalīšanu no autiņiem varat iegādāties īpašu guļammaisu. Tas kādu laiku var aizstāt brīvu pārvietošanos. Kāds palīdz īpašām ierīcēm vai tā saucamajām neparastām formām, bet to iegāde būs dārga. To izmantošana joprojām ir pretrunīga līdz pat šai dienai, lai gan pieprasījums pēc šādiem produktiem ir augsts.

Dažas mātes piedzīvo dažādus trikus, lai savus bērnus atrautos no peldēšanas. Piemēram, viņi atpūšas bērnus pirms gulētiešanas. Parasti pēc šādām procedūrām nomierinoši augipediatrs iesaka bērnus nomierināties un atpūsties. Pēc peldēšanās pietiek ar to barot un nodot gultā. Kad mamma ir tuvu, bērns mierīgi aizmidz.

Ko vēl izskatīt?

Sākotnēji pirms bērna atšķiršanas no autiņbiksītes normalizē savu miegu. Ir svarīgi iet kopā ar viņu katru dienu, izņemot sliktos laika apstākļus. No skābekļa trūkuma un saules, tas var kļūt nemierīgs un sirsnīgs. Turklāt jums ir jātiek galā ar bērnu - neskatoties uz to, ka viņš piedzima tikai nesen, viņam ir nepieciešams ne tikai pārģērbties un gulēt.

Māte ir liels darbs, bērna fiziskais un garīgais stāvoklis ir atkarīgs no vecāku uzmanības.

Ja māte ir tuvu, bērns jutīsies drošs un tāpēc nomierinās. Tas atvieglos pielāgošanos gulēšanai bez autiņiem. Balss nav palielinājies, daudz mazāk saucas. Neskatoties uz to, ka bērns ir mazs, viņš intuitīvi uztver "neparastu" intonāciju.

Padomi pieredzējušām māmiņām un psihologiem

Pieredzējušu māmiņu un profesionālo psihologu ieteikumi palīdzēs mazulim atšķirt. Piemēram, eksperti iesaka pirms gulētiešanas atvieglot spriedzi caur masāžu. Tas var būt gan vieglas, gan atslābinošas masāžas kustības. Parasti šī metode ir efektīva un ļauj samazināt ekstremitāšu trīcei miega laikā.

Ir svarīgi uzraudzīt pozitīvo dinamiku un katru dienu aizsargāt bērnu no stresa situācijām, kas ir dienas laikā. Tas nenozīmē, ka jums ir jāņem bērna rokas ar katru viņa balss izpausmi. Tomēr ir vērts atšķirt, kad viņš tikai iepazīstas ar savu balsi, un kad viņš sauc, teiksim, vēdera uzpūšanās vai kolikas dēļ. Ja bērns ir mierīgs, viņa miega būs mierīga. Un tas jau saka, ka mammai tuvākajā nākotnē būs vairāk iespēju atlaist autiņus vai tos pilnībā izņemt.

Ir svarīgi, lai bērnudārzā pastāvīgi būtu gaiss. Tas ir labāk to darīt, kamēr māte staigā ar bērnu vai kad viņš nav telpā. Izlādētais gaiss negatīvi ietekmē miega kvalitāti, kā arī nepareizus temperatūras apstākļus, kā arī mitrumu. Jūs nevarat pārkarsēt telpu: 22 grādi ir pietiekami normālai miegam.

Bērnudārzā nedrīkst būt žāvēšanas autiņi, bērnu apģērbi un citi apģērbi. Ir nepieciešams uzraudzīt trokšņa līmeni. Tomēr tas nenozīmē, ka istabā būtu ideāls klusums, jo laika gaitā bērnam būs grūti aizmigt dažādos apstākļos.Citiem vārdiem sakot, mazuļa atšķiršana no autiņiem aptver daudz vairāk mirkļu nekā tikai autiņš. Lai šis process varētu notikt ar vismazāko stresu attiecībā uz drupanām, ir jāņem vērā visi aspekti.

Nav nepieciešams nomainīt autiņbiksīšu šūpoles, jo tas var kļūt par ieradumu. Ja bērns aizmigst slikti, neslaupot, jums ir jādomā par iemeslu. Bieži vien dienas negatīvie faktori var novest pie tā.

Kad viņš ir pilnīgs, mierīgs un mīlestība, adaptācija notiek ātri. Jūs varat ieslēgt mīksto, relaksējošo mūziku, iegādāties īpašus nakts gaismas ar dažādiem efektiem, lai tie novirzītu bērna uzmanību un atpūstos. Citi maksā īpašas kvēlojošas uzlīmes.

Dr Komarovskis runās par bērna maiņu nākamajā video.

Informācija, kas sniegta atsauces nolūkos. Nelietojiet pašārstēšanos. Pēc slimības pirmajiem simptomiem konsultējieties ar ārstu.

Grūtniecība

Attīstība

Veselība