Kā masāža mazulim 6-8 mēnešus?

Saturs

Pusgada bērns strauji attīstās. Katru dienu rodas kaut kas jauns. Tas attiecas ne tikai uz emocionālo un garīgo attīstību, bet arī fizisko. Jaunas motoriskās prasmes un spējas, kuras mazuļi vecumā no 6 līdz 8 mēnešiem, pierāda apskaužamu regularitāti.

Atbilde uz jautājumu, vai bērnam šajā vecumā ir nepieciešama masāža, ir acīmredzama: bērna nenobriedušai skeleta-muskuļu sistēmai ir nepieciešams atbalsts un attīstība. Mēs pastāstīsim, kā šajā materiālā veikt bērna vispārējo nostiprinošo masāžu 6-8 mēnešu vecumā.

Procedūras nepieciešamība

6 mēnešu vecs bērns ir interesants. Parasti pēc sešiem mēnešiem sākas pārmeklēšanas periods, aktīva apkārtējās pasaules izziņa. Bērnam ir nepieciešams sazināties, attīstīt dzimtās valodas izpratni. Daudzi bērni sāk sēdēt. Pārmeklēšana tiek uzskatīta par visizdevīgāko un pareizāko pāreju no horizontālā stāvokļa (kurā bērns bija līdz šim laikam) līdz vertikālai.

Pieņemot jaunu ķermeņa stāvokli, palielinās slodze uz ekstremitātēm, locītavām, mugurkaulu. Lai muskuļu un skeleta sistēma attīstītos pareizi, ir svarīgi uzturēt muskuļus un saites uz aktīvu un attīstītu valsti. Masāža palīdz tikt galā ar šo uzdevumu. Tas arī veicina runas attīstību, jo māte sesijas laikā aktīvi sazinās ar bērnu. Bērns var jau labi reaģēt uz to ar jautru pastaigu, atsevišķu skaņu un zilbēm.

Masāžas efekts balstās uz asinsrites uzlabošanu, muskuļu stiprināšanu, kas ļaus locītavām un skriemeļiem atrasties anatomiski pareizā stāvoklī pat palielinot slodzi.

Aktīvi bērni ar masāžas palīdzību kļūst mierīgāki, lēnāki un neaktīvi bērni atdzīvojas. Tas ir saistīts ar ādas receptoru kairinājumu, kas rodas masāžas laikā. Nervu galotnes nosūta intensīvus signālus smadzenēm, kuru aktivitāte ir ievērojami stimulēta, nervu sistēmas stāvoklis kļūst līdzsvarotāks.

Veselīga bērna masāžu sauc par preventīvu. Viņa mamma var pavadīt mājās.

Ja bērnam ir noteiktas patoloģijas, kurām nepieciešama īpaša terapeitiskā masāža, ir nepieciešams sazināties ar speciālistu, lai to veiktu. Profesionāls masāžas terapeits neļaus mazināt bērna stāvokli, viņa rīcība būs šaurs.

Funkcijas

Pēc sešiem mēnešiem bērns guļ daudz mazāk un biežāk nomodā. Waking periodi ir lielisks laiks fiziskai un garīgai attīstībai. Viņiem noteikti ir jāizmanto. Bērnam pēc 6 mēnešiem klasiskā masāža var sasniegt divus mērķus - vispārēju nostiprinošu masāžu un nomierinošu relaksācijas procedūru.

6-7 mēnešu vecumā masāžas sesijas ilgums tiek palielināts no 15 līdz 20 minūtēm. Bērniem vecumā no 7 līdz 8 mēnešiem manipulāciju ilgumu var palielināt līdz 30 minūtēm. Masāžā tagad ir gan aktīvās, gan pasīvās metodes. Pirmajā gadījumā bērns vingrošanas elementus veic vienlaikus ar vai pēc masāžas, otrajā - tikai masāžas paņēmieni.

Pašas metodes tiek izmantotas sarežģītāk nekā agrāk. Ietekme kļūst jūtamāka, palielinās slodzes. Uz jau pazīstamajām metodēm - glāstīšanu, berzēšanu, mīcīšanu - tiek pievienotas noplūktas un perkusijas metodes. Mēs par tiem runājam tālāk. Tomēr sesijas pamats - klasiska masāža, kā iepriekš.

Vēl pirms vakariņām vakarā, pirms gulētiešanas, tiek veikta nomierinoša masāža. Sesijas muskuļu, locītavu un saišu stiprināšanai tiek veiktas tikai dienas laikā, kad bērnam nav ilgas atpūtas, jo viņam ir stimulējoša ietekme uz nervu sistēmu.

Sagatavošana

Mammai vajadzētu būt gatavai masāžas sesijai pēc iespējas labāk.

 • No rokām jums ir jānoņem gredzeni, aproces, pulksteņi.
 • Īsas naglas un attāls manikīrs palīdzēs padarīt masāžu drošāku.
 • Iepriekš, jums vajadzētu sagatavot un masāžas vietu. Ir pilnīgi iespējams, ka mainīgais galds, kurā notika iepriekšējās sesijas, vairs nav piemērots šiem mērķiem: bērns ir ievērojami pieaudzis, viņam ir nepieciešama vieta apvērsumiem, „pārmeklēšanas” kustības. Nelielais galds, kas jāizmanto kā ģērbtuve, vairs neatbilst visām masāžas galda prasībām. Vislabāk ir izvēlēties plašāku ēdamgaldu, un, ja dzīvoklim ir auksts grīdas segums, procedūras var pat veikt.
 • Par bērnu būtu jāsagatavo vingrošanas paklājs PPU - "putas", tas neļauj aukstumam.
 • Arī autiņš un mitru salvetes iepakojums būs noderīgi, ja bērns nolemj risināt dabas vajadzības tieši masāžas sesijas augstumā.
 • Blakus masāžas vietai ir jānovieto masāžas eļļa vai bērnu krēms, uzlieciet mātes rokām sausu dvieli vai papīra salvetes, kā arī spilgtas un uzkrītošās mazuļu rotaļlietas.
 • Veikt fitball, ja tas ir pieejams.
 • Ielieciet gredzenus un vairākus lielus priekšmetus, piemēram, lielus blokus-kubiņus. Par to, ko viņi ir noderīgi, mēs tālāk teiksim.

Gaisa temperatūra telpā nedrīkst pārsniegt 21 grādus pēc Celsija. Pārliecinieties, ka nav atklātu iegrimi, īpaši, ja veicat masāžu uz grīdas.

Mammai vajadzētu izģērbt bērnu un sākt to masēt tikai ar tīru un siltu roku. Pirms sasildiet plaukstas un pirkstus, neaizmirstiet tos ieeļļot ar plānu bērnu krēma kārtu.

Kailam mazulim ir jādod dažas minūtes, lai pierastu pie gaisa temperatūras, pieskarties, pēc tam jūs varat sākt veikt vienu no kompleksiem, kas ir svarīgi bērniem no 6 līdz 8 mēnešiem.

Veiktspējas tehnika

Vispārīgi ieteikumi vecuma vecākiem noteiktā vecuma kategorijā ir diezgan vienkārši: jums ir jāveic masāža, kā iepriekš, palielinot slodzi. Citiem vārdiem sakot, pirmajā posmā māte viegli pārsteidz visu bērna ķermeni, tad turpina masēt rokas un kājas. Masējot ekstremitātes, ir svarīgi, lai masiera roku kustības trajektorija būtu augšupēja. Sāciet ar katru pirkstu mīcīšanu un pakāpeniski pieaugt.

Izvairieties no tiešas elkoņu un ceļa locītavu masāžas, kā arī popliteal un aksiālās dobuma.

Pēc slīpēšanas ar pirkstu galiem var veikt vairākas tirpšanas kustības. Pārliecinieties, ka bērns nesāpēs un nepatīkami. Pēc tam pavadiet galveno muskuļu mīcīšanas kustības un pabeidziet katra roktura vai kājas masāžu ar mīkstu un nomierinošu insultu.

Dodieties uz krūšu un vēdera masāžu. Tas notiek apļveida kustībās ap nabu. Pēc sešiem mēnešiem jau pazīstamās strokings, lai nostiprinātu vēdera muskuļus, var tikt pievienotas vaļīgajām nūjiņām. Krūškurvja masāža notiek ar gaišām insultām: stingri aizliegta rievu un triecienu izpaušana ribās.

Pakāpeniskā stāvoklī bērns tiek masēts aizmugurē. Garenisko garo muskuļu, kā arī plaukstu plaukstu vājo triecienu iedarbība gar mugurkaulu palielina jau pazīstamo sešu mēnešu vecu bērnu berzēšanu. Jūs nevarat masāžas skriemeļus paši.

Krūšgali un lodes var stimulēt sēžamvietas. Tas viss ir pasīvs vingrinājums. Aktīvs katram vecumam. Apsveriet tos sīkāk.

Komplekss mazuļiem 6-7 mēnešus

Pēc masāžas pildspalvas pievienojiet vingrojumu "Boxer". Sniedziet bērnam stingru saķeri ar indeksa pirkstiem vai īkšķiem un dariet viņa boksa kustības ar rokām. Mēģiniet to izdarīt bieži.Šis vingrinājums ir ļoti noderīgs hipotonam, kas aizvieto paaugstināto muskuļu tonusu pēc 6 dzīves mēnešiem.

Pēc kāju masāžas jāievieš arī vingrinājums „Slēpotājs”. Paņemiet bērnu, kas atrodas uz muguras, aiz kājām un padara kājas slīdošas kustības, it kā drupas iet uz slēpēm. Šis vingrinājums perfekti attīsta potīti, kas jums būs nepieciešams, lai nākotnē apgūtu pastaigu.

Obligāti šajā vecumā ir kāju, roku locīšana un pagarināšana. Pēc atzveltnes masāžas lūdziet bērnu saņemt rotaļlietu, vērsties pie viņas un sasniegt to no muguras, uz vēdera.

Veicināt pārmeklēšanu, apvērsumus. Masāžas beigās varat mēģināt uzvilkt rokturus, kā arī sēdēt. Jums jābūt ļoti uzmanīgiem, kad sēžat: ja bērns vēl nepierāda neatkarīgus mēģinājumus sēdēt, šis vingrinājums nav nepieciešams - pārmērīga slodze mugurkaulai tikai kaitēs bērnam.

Komplekss bērniem no 7 līdz 8 mēnešiem

Šādiem bērniem komplekss ir sarežģīts ar dažiem aktīviem vingrinājumiem. Masāža pati par sevi tiek veikta saskaņā ar iepriekš aprakstīto shēmu, tajā nekas jauns nav jāievieš. Tomēr paplašinās aktīvo metožu komplekss. Parasti bērni jau labi pārmeklē, un tādēļ pēc masāžas un muguras stiprināšanas paņēmieniem pievienojiet vingrinājumus, lai pārmeklētu šķēršļus. Tas ir tas, kas mums nepieciešams, un mūsu lielie mīkstie kubi-bloki, kā arī dvieļu rullīši. Māciet bērnam rāpot šķēršļus, iet apkārt, meklēt jaunas kustības trajektorijas.

Praktizējiet pēc ieroču masāžas: turiet rotaļlietu augstu virs bērna, ļaujiet viņam izmēģināt visu iespējamo, lai sasniegtu to. Pēc pēdu masāžas pēdām pievieno apļveida kustības - esiet uzmanīgi ar ceļgalu un gūžas locītavām!

Jūs varat apsēsties, bērnus dzerot, vai nu izmantojot abus rokturus no guļus stāvokļa, vai ar vienu rokturi, ar nosacījumu, ka viņš jau mēģina sēdēt pats.

Ar 8 pilniem mēnešiem varat pievienot sēžu vingrinājumus, piemēram, "kaste" ar pildspalvas no šīs sākuma pozīcijas. Pievienojiet arī aktīvas metodes vestibulārā aparāta attīstībai: lidojot uz "plaknes" uz vēdera ap istabu tēva rokās (izvairieties no bērna uzvilkšanas - tās var negatīvi ietekmēt viņa mugurkaula attīstību).

No 8 mēnešiem jūs varat sākt izmantot vingrojumu "ķerra" - to mīl visi toti. Bērnam jādodas uz ieročiem, līdz māte saglabā savas kājas.

Padomi un triki

Šie padomi palīdzēs uzlabot masāžas efektivitāti un nekaitē bērnam.

 • Ne masāža, ja bērns ir zobains, vai arī temperatūra ir paaugstinājusies, un Jums jāatsakās arī no vakcinācijas dienas.
 • Konsultējieties par masāžas un vingrošanas iespēju bērnam ar pediatru.
 • Pievienojiet visas savas manipulācijas ar pasakas, rīmus, skriešanās un dziesmas. Bērnam sesijai nevajadzētu būt apgrūtinošai un garlaicīgai. Viņam tas būtu aizraujoša spēle. Neaizmirstiet skaļi izsaukt ķermeņa daļu nosaukumus, savas darbības, tas palīdzēs jūsu mazulim atcerēties un reproducēt tos ātrāk.
 • Ja bērns masāžas laikā nav noskaņojies un kliedz, pametiet nodarbību un nododiet to vēlāk vai citā dienā. Visnoderīgākā būs tikai masāža, kas dod bērnam prieku, neatkarīgi no tā, vai tā ir relaksējoša vai atjaunojoša sesija.
 • Nemēģiniet ievietot kompleksā visus plānotos vingrinājumus. Koncentrējieties uz bērna stāvokli un noskaņojumu. Jebkurš jūsu sarakstā iekļautais numurs var tikt ziedots, ja bērns nav pārāk apmierināts ar visu masāžu.
 • Kad temperatūra pēc masāžas sesijas palielinās, kad bērna labklājība mainās, pārliecinieties, ka konsultējieties ar ārstu.

Atsauksmes

Saskaņā ar vecākiem, masāža bērniem no 6 līdz 8 mēnešiem ir diezgan vienkārša un viegli mācāma.Nav absolūti nepieciešams tērēt ģimenes naudu, lai samaksātu par dārga speciālista pakalpojumiem, ja tam nav medicīnisku pierādījumu. Turklāt, saskaņā ar mātēm, bērni bieži saucas svešinieka rokās, kas dod viņiem masāžu.

Daudzas mātes apgalvo, ka tā bija masāža, kas palīdzēja mazuļiem sēdēt un pārmeklēt ātrāk un tad iet. Pediatri brīdina vecākus pret džemperiem un staigātājiem šajā vecumā.

Jebkuras vertikālās ierīces, kas saskaņā ar māmiņām un tēviem veicina attīstību, ir bīstamas tik agrā vecumā, jo tās var izraisīt pastāvīgas apakšējo ekstremitāšu un mugurkaula deformācijas.

Nākamajā video jūs atradīsiet bērnu masāžas apmācību vecākiem un masāžas terapeitiem.

Aprēķiniet savu barošanas diagrammu
Norādiet bērna dzimšanas datumu un barošanas metodi
Informācija, kas sniegta atsauces nolūkos. Nelietojiet pašārstēšanos. Pēc slimības pirmajiem simptomiem konsultējieties ar ārstu.

Grūtniecība

Attīstība

Veselība