Izglītības grāmatas bērniem

Saturs

Grāmatas tradicionāli tiek uzskatītas par cilvēku zināšanu bagātību, un neviena tehnoloģija, tostarp televīzija un datori, nevarētu tos aizstāt. Līdz šim cilvēka prāta rādītājs bieži tiek mērīts ar grāmatu skaitu, ko viņš lasījis. Grāmatā var būt daudz informācijas, kas noder ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem. Vēlaties novirzīt bērnu no dažādām bezjēdzīgām darbībām - nopirkt viņam jaunu grāmatu!

Kādas prasības jaunattīstības grāmatai vajadzētu atbilst?

Attīstības grāmatas būtiski atšķiras atkarībā no bērna vecuma, dizaina un attīstības funkcijas. Atcerieties, ka pat visgudrākā un noderīgākā grāmata neradīs bērna interesi, ja tai nebūs spilgtu attēlu.

Grāmatu izstrāde ir atļauta no viena gada vecuma, un dažas kopijas, pēc autoru domām, ir svarīgas pat no sešu mēnešu vecuma. Lai tas būtu, ja mēs runājam par grāmatu 1-2 gadus vecam bērnam, tad teksts un dziļa nozīme šeit ir vismaz - 90% no lapas jābūt attēliem un atkal, nav sarežģīti, bet visvienkāršākie. Savā ziņā tā nav pat grāmata, bet gan dažādu priekšmetu ilustratīvs albums - piemēram, dažādi objekti, dzīvnieki var tikt attēloti un parakstīti.

Pirmsskolas vecuma bērniem būs svarīgas visas grāmatas, kurās papildus spilgtiem zīmējumiem ir arī daži vienkārši apmācības veidi, kas ir pārvērsti par aizraujošu spēli.

Visbeidzot, sākumskolas vecuma bērniem un vecākiem bērniem grāmatvedības grāmatas būtu jāiesniedz jau zināmā apjomā ar zināmu tekstuālu informāciju, lai gan vēl ir pāragri atteikties. Lielisks piemērs attīstošai grāmatai par šo vecumu ir enciklopēdijas ar detalizētiem attēliem.

Suga

Ir dažādi mācību grāmatu veidi.

Telpiskai domāšanai

Tās ir grāmatas, kas paredzētas vismazākiem, galvenokārt ar ilustrācijām. Tie ir paredzēti zīdaiņiem, kuri lielāko daļu laika pavada mājās un vēl nespēj uztvert un iegaumēt dinamisku attēlu. Ļaujiet mums sniegt vienkāršu piemēru: bērns vecumā no 1 līdz 2 gadiem zooloģiskajā dārzā, visticamāk, būs bailes, nekā pārsteigt, jūs arī nebūs ieinteresēti televīzijas raidījumos par savvaļas dabu, bet jūs varat stundas skatīties attēlus ar ziloņiem, lāčiem, gailenēm un zaķiem.

Šādas publikācijas uzdevums ir vizuāli iepazīstināt bērnu ar dažiem pasaules objektiem vai parādībām un neko vairāk.

Papildus objektiem var redzēt arī krāsas un formas jēdzienus, lielus un mazus, augšējos un apakšējos, utt. Grāmatu "Krāsas. Saules foto grāmata" var būt labs šādas publikācijas piemērs.

Loģikas attīstībai

Šādas grāmatas tradicionāli satur noteiktus uzdevumus prāta attīstībai - charades, rebuses. Galvenā informācijas daļa ir jāiesniedz vizuālas informācijas veidā. Ar vecumu šie produkti ir jāatjaunina, lai bērna loģika būtu jaunā līmenī. Loģikas pakāpeniskā attīstība ir labi pārdomāta grāmatā "Lielā grāmata par zaķi".

Uzlabot runas prasmes un vārdu krājumu

Lai bērns pēc iespējas ātrāk iemācītos runāt labi, viņam ir vajadzīga prakse, un tad rodas jautājums - kādu tematu viņš sāks apspriest.

Psihologi uzskata, ka vienkāršākais veids, kā to izdarīt, ir ar attīstošu attēlu grāmatu par to pašu bērnu, kurš dzīvo parastā bērna dzīvē. Šis temats ir tuvs un saprotams bērnam, tas interesē viņu un būs ideāla platforma, lai pastāstītu pieaugušajiem kaut ko jaunu - par galveno varoni.

Lai paplašinātu vārdu krājumu, šādu grāmatu autori bieži papildina ilustrētos stāstu jēdzienus, ka bērns tiksies nākotnē ikdienas dzīvē, bet līdz šim tie nav izmantoti - piemēram, dažādu augļu, dzīvnieku nosaukumi, darbības. Par modeli var kalpot arī Sergeja Savušina darbi, it īpaši „Mammas palīgs” un „pats Bunny pats”.

Ar uzdevumiem un testiem

Šādas mācību grāmatas ir paredzētas bērniem ar atsevišķiem savas domāšanas un loģikas pamatiem, jo ​​viņiem ir nepieciešama izteikta atgriezeniskā saite. Šeit nav pieļaujama lasīšana, bet bērniem, kas jaunāki par 4 gadiem, šādas publikācijas, visticamāk, nedarbosies.

Vispopulārākais bērnu grāmatu uzdevums ir šūts krāsojums / glezna, kas veltīta tam pašam tematam kā interesanti stāsti un stāsti. Kā vēl viens alternatīvs uzdevums var būt vienkāršas matemātiskas operācijas vai testi, kas "nosaka", kurš bērns ir no viņa iecienītākajām rakstzīmēm.

Tomēr šādi uzdevumi tikai pirmajā mirklī šķiet vienkārši izklaide bērnam pat vienkāršākos jautājumus uzdodot ar obligātu atbildes pieprasījumu, bet rotaļīgi, var viņu domāt, un tādējādi dod rezultātu. Bērniem 1-2 gadus vecā grāmata "Literatūra" ir ideāla.

Radošai attīstībai

Radošās attīstības grāmatu uzdevums ir bērna pakāpeniska virzība uz viņa radošo ceļu no vienkāršākajiem līdz sarežģītākajiem, ar detalizētu ilustrētu paskaidrojumu par katru posmu. Pirmkārt, tas izskatās kā izaicinājums - cik tālu es varu iet, otrkārt, tas tiešām nodrošina jaunu prasmju rašanos un talantu atklāšanu. Labi atklājiet bērnu talantu ieguvumus "izdarīt ar pirkstiem" un "zīmēt ar plaukstām".

Ētiskā un vietējā izglītība

Šī šķirne ir paredzēta dažādām vecuma kategorijām. Mazākā varianta variantā šādai publikācijai spilgtā formā vajadzētu mācīt elementāros uzvedības un pieklājības noteikumus - sveicienu, atvadu, izteikt lūgumu vai pateicību, adresējot vecākus un tā tālāk.

Vecākā vecumā grāmata var pievienot uzvedības iezīmes dažās tipiskās situācijās - stāsta formā var būt piemēri tam, kam nepieciešams doties ceļā uz sabiedrisko transportu, kā rīkoties acīmredzamas netaisnības situācijās.

Dažu bukletu veidotāji no “Septiņu rūķu skolas” sērijas pieminēja šo jautājumu.

Kognitīvā

Labs veids, kā interesēt jūsu bērnu dažādās zināšanās, ir ilustrēts enciklopēdijas. To izmantošana ir iespējama dažādās vecuma kategorijās, bet tās visbiežāk izmanto vidusskolas vecuma bērniem, kuri vairs nav tikai ziņkārīgi, bet arī labi lasa un mācās.

Interesants faktors ir tie paši attēli, bet tagad jums jākoncentrējas uz attēla precizitāti.

Tekstam nevajadzētu būt pārāk daudz, un tajā nedrīkst būt pārāk sarežģītas koncepcijas bērnam. Priekšmeti ir dažādi - ģeogrāfija, bioloģija, fizika, to var papildināt ar sadaļām par kosmosa izpēti un paranormālām parādībām. Vienlaikus enciklopēdiju sērija "Es zinu pasauli" bija plaši izplatīta, kas joprojām tiek uzskatīta par ļoti aktuālu šodien.

Oriģinālās grāmatas

Ir vairāki mācību grāmatu veidi, kas no vispārējā numura izceļas tik daudz, ka tie nav nevienā no minētajām kategorijām. Fakts ir tāds, ka viņi vienlaicīgi attīsta bērnu vairākās jomās un atšķiras no visiem citiem pēc to raksturīgā izskata.. Mēs uzskaitām visizplatītākās iespējas.

Wimmelbuch vai grāmata - "peepers"

Otrais ir vienkāršs tulkojums pirmajam. Šādu grāmatu īpatnība - spilgtos attēlos ar augstām detaļām, bez teksta vispār vai ar minimālu to, kas ļauj brīvi interpretēt to, ko viņi redz - katru reizi to var interpretēt atšķirīgi. Konkrētas zemes gabala trūkums padara bērnu savienotu loģiku un fantāziju, un attēla spilgtums stimulē papildu interesi un vēlme apspriest, tas ir, palīdz veidot runas prasmes.

Magnētiskās mācību grāmatas

Faktiski, tas nav tik daudz grāmatu kā galda spēle. Tas ietver magnētu komplektu ar noteiktu attēlu, kas jāievieto īpašā laukā pareizā secībā. Šāda publikācija vislabāk trenē atmiņu, jo, sniedzot noteiktu informāciju, jūs varat atkārtoti noņemt un atkārtoti piestiprināt magnētus, mainīt vietas, lai pārbaudītu iegūtās zināšanas.

Kā piemēru šādai grāmatai bieži tiek pieminēts magnētiskais atlants ar karodziņiem, bet tas ir uzdevums vidusskolas vecuma bērniem, un ir analogi jaunākiem bērniem, jo ​​īpaši saistībā ar dzīvnieku pasauli.

Ar uzlīmēm

Šāda veida grāmatu veidošana ir pilnīgi līdzīga iepriekšējam punktam, bet, pateicoties lielākai uzlīmju izgatavošanas vienkāršībai salīdzinājumā ar magnētiem, tas ļauj daudz lielākus variantus.

Kādas grāmatas un rokasgrāmatas man vajadzētu izvēlēties?

Mūsdienu vecuma bērnu izglītības grāmatu izvēle ļauj vecākiem nopietni domāt, kādas publikācijas dod priekšroku. Vislabāk ir pārvietoties saskaņā ar diviem kritērijiem - pirmkārt, atkarībā no bērna vecuma un attīstības līmeņa, kam pirkums ir paredzēts, otrkārt, saskaņā ar vecāku vai pat nākotnes īpašnieka personīgo simpātiju, ja viņš jau tagad var skaidri izvēlēties sev. Tajā pašā laikā daudzi vecāki vēlētos izvēlēties kaut ko, kas ir liels pieprasījums starp krievu ģimenēm, bet viņi ne vienmēr vadās pēc tēmas.

Projekts, kas ir satriecošs, piedāvā „Septiņu rūķu skolu”, kas ļauj burtiski aptvert visus bērna attīstības aspektus no dzimšanas līdz skolai. Tomēr tā nav attīstoša grāmata, bet visa bibliotēka. Izdevuma koncepcija ir veidota tā, lai katram bērna dzīves gadam tiktu sagatavotas 12 rokasgrāmatas, ko apvieno galvenā rakstura kopīgais raksturs - gnoms, kurš šajā posmā mācīs bērnu. Tas viss sākas ar visvienkāršāko - krāsu atšķirību, un nāk uz testiem, lai sagatavotos skolai, un pat īsu ieskatu vēsturē - par to, kā mūsu senči dzīvoja. Citiem vārdiem sakot, iegādājoties šo attīstības grāmatu, neviens pat nevar tikt izskatīts. Tiem, kas joprojām šaubās, ir lieliskas ziņas - internetā publiski pieejama publikācijas elektroniskā versija.

Laba alternatīva, bet tikai līdz piecu gadu vecumam var būt "Lielā grāmata par zaķi" vai noderīgi stāsti un sarunas par attēliem. " Stāsti par Zaiku ir jaunākie vietējo pedagogu attīstības virzieni, kuros ir skaisti attēli, uzdevumi un noderīga informācija par sešiem simtiem lapu. Atšķirībā no iepriekšējā izdevuma, šī programma neizriet nevienmērīgi, lai gan tā ir bieza grāmata - autori iesaka strādāt ar to visaptverošā un mērķtiecīgā veidā, tas ir slikti piemērots atsevišķu tēmu izņemšanai no konteksta. Noteikts grāmatas papildinājums ir tas, ka tajā ir metodiski ieteikumi vecākiem un jautājumi, kurus bērnam var lūgt, lai pārbaudītu un papildinātu pagātni.

Kā to darīt pats?

Ja māte pati nevēlas iesaistīties radošumā, tad bērna grāmatu var veiksmīgi veidot ar savām rokām. Varbūt tai būs mazāk pedagoģiskas nozīmes, bet spilgtas un skaistas dāvanas ziņā tas noteikti būs piemērots, un ar līdzsvarotu un pārdomātu pieeju tā var konkurēt ar dažiem tirgus paraugiem.

Pašizgatavotu mācību grāmatu parasti veic tikai jaunākajiem bērniem - citiem bērniem ir nepieciešamas pārāk sarežģītas ilustrācijas, kas ir tuvu fotogrāfijām. Parasti šāda grāmata ir mīksta, tās pamats ir audums, un, lai izveidotu gala produktu, jums būs nepieciešamas minimālas prasmes aplikācijā, griešanā un šūšanā, kā arī noteikta ideja. Runājot par skaļumu, vadieties ne vairāk kā ar 3 maiņām un pārsegu.

Lapas ir izgatavotas tikai no dabīgiem audumiem - zīds, filca vai kalikons, jo tās ir pilnīgi drošas bērnam. Ieteicamais lappuses izmērs ir aptuveni 20 centimetri katrā pusē, jo ir pietiekami daudz vietas vizuālās informācijas nodošanai, un bērns to varēs nosegt bez uzmanības. Pārvalku var izgatavot no tā paša materiāla kā lapu, iepriekš salokot to uz pusēm.

Rakstzīmju pieteikumus un skaitļus var atrast specializētajos veikalos, bet vairumā gadījumu tos ir vieglāk veikt. Lai to izdarītu, izmantojiet to pašu audumu vai kartonu, kā arī dekoratīvos elementus - krelles un krelles, lentes un mežģīnes, diegus un daudz ko citu. Aplikācijas var pievienot lapām dažādos veidos atkarībā no tā, vai tās ir jānoņem vai nē - tās var sašūt un pievienot ar pogām, pogām vai uzlīmēm. Nevilcinieties izrotāt lapas papildus pieteikumiem, arī ar tīri dekoratīviem elementiem.

Kā veidot attīstības grāmatu ar savām rokām, skatiet tālāk redzamo videoklipu.

Dizaina specifikas noteikšana, balstoties uz bērna vecumu. Bērni līdz viena gada vecumam patīk viss, kas ir spilgts, it īpaši, ja lietojumprogramma nodrošinās papildu iespējas, piemēram, kaķa vilkšana ar ūsām, grūstīšanās vai zvana utt. Lai to izdarītu, jums ir nepieciešams veikt tilpuma pielietojumu un aizpildīt to, piemēram, ar konfektes iesaiņojumiem. Bērniem, kas ir vecāki par gadu, būtu jauki nākt klajā ar koncepciju, kurā tāds pats galvenais varonis būtu dažādās mācību situācijās.

Runājot par tēmu, jūs varat sākt ar vienkāršāko lietu - krāsu un formu izpēti.

Galvenais ir spilgtu ilustratīvu piemēru klātbūtne, savukārt mātes papildu uzdevums būs izskaidrot bērnam, kā tiek saukta katra krāsa vai forma. Grāmatā jūs varat piešūt rāvējslēdzējus vai kabatas ar pogām - bērns būs ieinteresēts, un tajā pašā laikā viņš iegūs noderīgas praktiskās iemaņas.

Ar noņemamu un saliekamu kompozītu lietojumu var aplūkot daļas un veseluma jēdzienu, un sākotnējā ideja par matemātiku tiek dota ar skaitļu palīdzību blakus atbilstošajam konkrētu priekšmetu skaitam - vienādām pērlēm.

Bruņojušies ar fantāziju vai aizņemtajām idejām, jūs varat sasniegt patiesi skaistu un noderīgu rezultātu.

Informācija, kas sniegta atsauces nolūkos. Nelietojiet pašārstēšanos. Pēc slimības pirmajiem simptomiem konsultējieties ar ārstu.

Grūtniecība

Attīstība

Veselība