Kā mācīt bērnu numurus?

Saturs

Lai mācītu bērnu numurus, jūs nedrīkstat pasargāt viņu no viņiem un ļaut viņam interesēties viņa vecuma dēļ, vienmēr atbildot uz viņa jautājumiem.

Pamati: kā mācīt bērnu numurus?

Katrs bērns ir individualitāte, tāpēc nav iespējams izmērīt visus bērnus ar vienu mērījumu. Vienmēr ir pareizāk novērtēt jebkuras personas rīcību un rīcību. Jūs nevarat salīdzināt bērnus viens ar otru, jums ir jāsalīdzina bērns ar viņu: ko viņš bija vakar un kā viņš šodien kļuva.

Cik vecs bērns zina šos numurus?

Atbilde uz šo jautājumu ir personīgā pieredze un unikālā autora programma bērna attīstībai, labi pazīstams japāņu uzņēmējs Masaru Ibuka, Sony Corporation dibinātājs un galvenais inženieris. Viņa publikācijas nosaukums ļoti kategoriski runā par sevi: „Pēc trim gadiem ir par vēlu”.

Visi psihologi un pedagogi ir vienisprātis ar viņu: līdz trīs gadiem bērna smadzenes ir tik plastiskas, brīvas, elastīgas, zinātkāri un efektīvas, ka, neizmantojot savas spējas šajā laikā, vienkārši ir noziegums.

Interesants fakts: līdz septiņiem gadiem bērnam ir laiks apgūt šādu informācijas apjomu, kas ir salīdzināms tikai ar zināšanām, ko persona ieguvusi pārējā viņa dzīves laikā.

Ja drupām nav problēmas ar zīmju sistēmu, un vecākiem ir interesanti uzzināt, kā un kā viņu bērns dzīvo, tad pat skaitļus un pat vēstules var apgūt trīs vai pat divus gadus.

Mēs mācāmies vismazāk

Ar bērniem, viss ir vienkāršs: spilgts, smieklīgs, mobilais to vienmēr piesaista:

 • Tāpēc mēs izmantojam mīkstās rotaļlietas, figūras, dzejoļus par tiem un rezultātu, un bērns negribīgi izrādīs interesi par tiem, kas viņam nav pazīstami.
 • Šajā sakarā labi strādā tapetes bērnudārzā ar numuriem (vilciens ar numurētām automašīnām, dzīvnieku mājām meža ielā).
 • Bērni mīl skulptūru, kas nozīmē, ka mēs spēlējam ar mālu un mīklu un izgatavojam digitālas zīmes. No mīklas var cept arī sīkdatnes.

Pētījums par skaitļiem mazam "Einšteinam" - ļoti interesanta aktivitāte. Bērnus var viegli reklamēt uz attīstības stundām jebkurā vecumā, ja šis process nepārkāpj bērna psihi. Tie ir bērni, kurus visvairāk interesē rakstzīmes, un, ja pieaugušie ir vislabāk vienaldzīgi, tad sāpīgi bērnam iepazīstoties ar numuriem, tiks aizkavēti līdz pieciem vai sešiem gadiem. Pieaugušajiem tas jāatceras iemācīt bērnam kaut ko, kas jums nepieciešams, laikā: ceļa karoti vakariņām.

Izglītība 4 gadu laikā

Bērns 4 gadu vecumā jau ir jaunākais pirmsskolas vecuma bērns, tāpēc viņa garīgajai attīstībai ir daudz vairāk prasību nekā agrāk.

Ir pienācis laiks aktīvam darbam ar roku smalkām motoriskajām prasmēm. Vieglākais veids, kā to izdarīt, ir visu bērnu mīļāko aktivitāšu - zīmēšanas process.

Bērns iemācīsies atšķirt skaitļus un korelēt tos ar konkrētu (konkrētu) numuru, kā arī izdarīt patstāvīgi.

Zīmējums ļaus jums optimāli sagatavot bērnam vēstuli, pateicoties:

 • mazu roku muskuļu attīstība;
 • katra attēla vizuālo un motīvo attēlu aktīva veidošanās.

Zīmēšanas posmi:

 1. vairākas reizes incītis piesaista lielu skaitli;
 2. zīmē mazākus attēlus.

Bērniem ir jāspēj izdarīt dažādu krāsu materiālus - tad vingrinājumi dos prieku.

Vizuālās un mehāniskās koordinācijas attīstību atvieglo šādi uzdevumi kā "dziesmas":

 • Ar krāsainiem zīmuļiem bērns iziet uz sliežu ceļa, kas ir uzzīmēts uz papīra, tangled un tinumu. Gājienā nav jābrauc no ceļa.
 • Izgrieziet sarežģītus ceļus no kartona vai bieza papīra un organizējiet Formula 1 sacensības, braucot ar nelielām rotaļu automašīnām.

Šī spēle arī atvieglos bērnam šo vēstuli.

Ieteicams izvēlēties tādus uzdevumus, kas veidoti tā, lai nodrošinātu uzmanību un loģiskās domāšanas sākumu, un arī provocēt viņu nestandarta risinājumos:

 • Mēs aplūkojam skaitli ar bērnu un cenšamies atrast objektus, vismaz kaut kādā veidā, kas saistīti ar figūru izskatu (formu).
 • Mēs veidojam figūru no sāls mīklas, no plastilīna, izvelkam ar makaroshām, spēles, rakstām uz asfalta, smiltīm, uz sniega.
 • Mēs lasām S. Yu Marshak “Iepazīsimies”, cenšoties iemācīties to, kas mums patika.

Šajā bērnu aktivitātē pieaugušajiem ir jāpievērš uzmanība šādiem jautājumiem:

 • vai bērns sēž pareizi (rūpējoties par savu stāju un turot redzi);
 • turot otu, zīmuli, vaska krītiņu, filca pildspalvu;
 • bērnam vienmēr jābūt pietiekamiem materiāliem viņa mīļajam darbam: albumi, zīmuļi, krītiņi, krāsojamās grāmatas, trafareti;
 • Visas nodarbības būtu jāveic tikai spēles veidā un tikai tad, ja bērns to vēlas.

Klases 5-6 gadu vecumā

Pēc bērna iepazīšanas ar jebkura skaita izglītības procesu, jūs varat sākt cieši sazināties ar bērnu ar numuriem.

Viņš zinās arī iespiesto versiju, ko viņš redz laikrakstā, žurnālā, grāmatā un rokrakstā vecāku bērnu ģimenē.

Bērni vecumā no 5-6 gadiem ir iespējams izglītot rūpīgāk un mērķtiecīgāk, jo tas ir vidējais pirmsskolas vecums. un prasa rūpīgāku pieaugušo attieksmi pret drupu zināšanām un prasmēm:

 • Ja bērnam nav problēmu ar zīmju sistēmu, viņš mierīgi atceras un ātri iemācās atpazīt un atpazīt visu desmit ciparu grafisko attēlu, un, ja ir, ir grūti iegaumēt dažus numurus un sajaukt.
 • Bērniem ar logopēdiju ir spoguļu uztvere par cipariem, un biežāk tas notiek ar numuriem: 1, 3, 4, 5, 6, 7.

Dažām ciparu rakstzīmēm nepieciešama īpaša uzmanība:

 • 3 - ir līdzīgs vēstulei "Z" pirmsskolas vecuma bērniem, kuri jau ir sapratuši krievu alfabētu.
 • 4 - drukāts attēls tiek uztverts divos veidos, jo drukāts ir mainīgs, un rakstītais ir līdzīgs burtam “H”.
 • 6 un 9 - puiši nav grūti tos sajaukt, jo šo attēlu grafiskie attēli atšķiras tikai rotācijā ap savu asi par 180 °.

Mēs pareizi apgūstam ciparus un numurus

Pirms izskaidrojat kaut ko par bērniem un skaitļiem, pieaugušajiem vajadzētu būt skaidri saprast atšķirību starp šiem diviem jēdzieniem:

 • Svarīgi nav sajaukt: cipars ir zīme, ko izmanto, lai apzīmētu numuru, skaitlis ir vērtība, kurā tiek veikts konts.
 • Jūs varat zīmēt paralēli skaņām un burtiem: skaņas ir tas, ko mēs dzirdam un izrunājam, un burti ir simboli (ikonas), lai apzīmētu skaņas uz burta.
 • Tādējādi burti veido alfabētu, un tāpēc skaitļi - tas ir arī sava veida "alfabēts", ar kuru simbolu palīdzību jūs varat uzrakstīt jebkuru numuru.

Skaitļi (to ieraksts) sastāv no numuriem tādā pašā veidā kā vārdi ierakstā sastāv no burtiem.

Krievu alfabētā ir tikai 33 burti, un no tiem var izdarīt bezgalīgu vārdu skaitu.

Mums ir tikai desmit skaitļi: 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9, bet no tiem var izdarīt bezgalīgi daudzus numurus. Katru reizi pievienojot numuru 1, mēs saņemam šādu numuru.

Katrs solo versijas cipars (tikai) norāda ieraksta viencipara numuru. Divciparu skaitļu reģistrā - divas ikonas (skaitļi) un trīsciparu skaitļu reģistrā - trīs rakstzīmes (skaitļi) un tā tālāk.

Numuri, kuros mēs izmantojam vairāk nekā vienu ciparu, tiek saukti par daudzvērtīgiem.

Lai izvairītos no neskaidrībām, bērniem ir jāpaskaidro:

 • No numuriem no 1 līdz 20 ir divas grupas: viena cipara un divu ciparu.
 • Numuri pēc 10 ir veidoti šādi: mēs ievietojam vienu uz “divdesmit” (desmit) un saņemam 11, uzliekam divus “divdesmit” un saņemsim 12, un tā tālāk.
 • Mēs pētām 2,3,7,6,10 kā vienu ciparu un divciparu skaitļu atšķirības demonstrāciju, uzsverot, ka 10 ir mazākais divciparu skaitlis un 9 ir lielākais viencipara skaitlis.
 • Numuri no 1 līdz 100 veido pirmo "simts", bet 100 ir mazākais trīsciparu skaitlis.

Krāsas, lai palīdzētu

Spilgtu krāsu un toņu lietošana labvēlīgi ietekmē bērna psihi un kalpo kā sava veida krāsu terapija:

 • spilgtas krāsas vienmēr paaugstina garastāvokli un vitalitāti;
 • 18 vai 24 krāsainu zīmuļu kaste ļaus bērnam justies pārliecinātāk - viņam būs daudz krāsainu palīgu;
 • spilgtās krāsās ir pozitīva ietekme uz bērna psihi, kas nav bērns, un pazūd bērna bailes no jaunā un nezināmā.

Kā krāsu dažādība ir redzama piemēros:

 • Bērns labprāt ieprogrammēs gan lielu skaitu, gan zīmējumu. Piemēram, uz “septiņiem” - krāsotam varavīksnei - uz “trīs” - fantastisku lāču ģimeni.
 • Izpētot jauno figūru, mēs centīsimies izmantot krāsainus zīmuļus, lai krāsotu drēbju rakstus bērnu krāsā, liekot uz tā “digitālo druku”.

Skaitīšanas materiāli

Atkarībā no tā, kura analizatora (vizuālā vai dzirdes) persona ir, tā ir labāk attīstīta, atkarībā no sniegtās informācijas formas un metodes.

Tas ir labi zināms fakts: lielākai daļai cilvēku (un mazajiem, vēl jo vairāk) vizuālais analizators ir dabiski labāk attīstīts. Nav brīnums, ka viņi saka, ka labāk ir redzēt vienu reizi nekā dzirdēt 100 reizes.

Bērni ir īpaša auditorija, kurai ir nepieciešami spilgti iespaidi, neparasti paņēmieni, neaizmirstami objekti. Visi viņu garīgie procesi bieži ir piespiedu. Tas prasa pieaugušajiem rūpīga sagatavošana nodarbībām ar bērnu.

Kā palīdzēt bērnam?

Mierīgi izskaidrojot bērnu, nav viegls uzdevums. Šajā procesā ir svarīgi neslīdēt līdz bērna līmenim, bet censties paaugstināt drupatas vienu soli augstāk par to iepriekšējo pozīciju, tuvinot tās pašām.

Iepazīstināšanas metode

Pēc iepazīšanās ar jauno figūru un vingrinājumu, jācenšas nostiprināt iegūtās zināšanas: ar bērnu, lai atrastu pazīstamus numurus apkārtējos objektos - uz iecienītāko grāmatu lapām, uz mājas numuriem, uz dzīvokļu durvīm, bet pastkastēm, uz numuriem automašīnas un tā tālāk.

Ja bērns pilnībā neapzinās pētāmo materiālu, ir nepieciešams papildus veikt līdzīgus uzdevumus ar viņu, un pēc kāda laika ir nepieciešams atgriezties pie vieglās tēmas un to atkārtot. Materiāls tiek pētīts no vienkārša līdz sarežģītam. Jūs nevarat virzīties uz priekšu, nezinot iepriekšējo materiālu, jo tas ir pamats turpmāko tēmu izpētei.

Spēļu veidlapas

Pirmsskolas vecuma bērnu mācīšana prasa pastāvīgu spēli:

 • "Atrodiet pareizos attēlus." Studenti tiek aicināti pieslēgt zīmuli visiem attēliem ar atbilstošu priekšmetu skaitu.
 • "Katrs attēla attēls." Katram attēlam izvēlieties numuru, kas atbilst vienumu skaitam.
 • "Paņemiet karti." Populāru grāmatu vākiem, lai paņemtu karti ar numuru. Piemēram: "Trīs lāči", "Ziedu septiņi ziedi".
 • "Mākslinieka figūriņas" - mēs izveidojam nepārtrauktu "astoņu" ķēdi - izrādās lelles apaļa deja, nejauši izkaisīti "trijstūri" - plīvojoši putni, "vienību" līnija - žogs.
 • "Zīmēt skaitļu portretu." Pieaugušie lasa numura aprakstu pantā, un bērnam tas ir jāizdara.
 • "Skaitlis ar noslēpumu." Pievienojot punktus ar vienu koda numuru (piemēram, “seši”), bērns saņems zīmējumu (piemēram, bērnu zilonis).
 • "Smieklīgi skaitļi." Bērns uzminē numurus neparastos zīmējumos, kur tie ir paslēpti smieklīgi.
 • "Sarunu numuri". Saskaņā ar stāstu skaitļi par sevi smilšaini jāredz, kas tas ir. Piemēram, kāds numurs es pastāstīšu luksoforam. Vai es - visu studentu iecienītākais novērtējums. Vai visi klaiņotāji baidās no manis.

Mācīšanās skaitīt ātri

Pēc tam, kad bērns ir ātri iemācījies skaitīt no 1 līdz 9, bērns varēs vizuāli atcerēties numuru sērijas numuru secību, kas viņam palīdzēs kontrolēt sevi, atgādinot, kā ciparu izskats ir grafiskais attēls.

Izpētītā materiāla konsolidācija

Lai pārliecinātos, ka bērns ir iemācījušies numurus un to attēlus, varat ar to rakstīt “matemātisku diktātu”:

 • atzīmējiet lielāko ciparu;
 • cik skaitlis apzīmē "tukšs" un "nekas";
 • ierakstiet numuru, kas “dzīvo” skaitļu sērijā ir no 4 līdz 6;
 • Atbildes numurs: trīs reizes 2.

Labāk ir ierakstīt numurus piezīmjdatorā lielā šūnā vai speciālā “Recepte”.

Konsolidācijas stadijā var izmantot ģeometriskas formas: trīs trīsstūri, trīs kvadrātu un trīs ovāli, no kuriem katrs ir trīs krāsas: dzeltens, sarkans un zils.

Uz trijstūri rakstām 1 uz kvadrātu-2 uz ovāliem-3. Mēs lūdzam bērnu grupēt skaitļus saskaņā ar jebkuru viņam zināmu metodi. Izvēle ir atkarīga no sevis: pēc krāsas, pēc formas, ar rakstisku numuru.

Lai uzzinātu, kā mācīt bērnu numurus, skatiet nākamo videoklipu.

Informācija, kas sniegta atsauces nolūkos. Nelietojiet pašārstēšanos. Pēc slimības pirmajiem simptomiem konsultējieties ar ārstu.

Grūtniecība

Attīstība

Veselība