Kādas metožu metodes un metodes var izmantot, mācot bērnus?

Saturs

Laba atmiņa mūsu laikā ir viens no svarīgākajiem faktoriem, kas ļauj veidot karjeru un sasniegt panākumus jebkurā dzīves jomā. Ne visi ir apdāvināti ar labu atmiņu no dzimšanas, tomēr jums jādara viss iespējamais, lai uzlabotu savu iegaumēšanas spēju, un jums vajadzētu sākt bērnībā.

Ir pat īpašas metodes atmiņas uzlabošanai, tāpēc mēs sīkāk izskatīsim, kādas ir mnemonijas.

Kas tas ir?

Mnemonika, kas pazīstama arī kā mnemonika, ir īpaša metožu un metožu kopa, kas ļauj pārvērst visu informāciju, kas jums ir nepieciešama, lai iegaumētu skaidrus attēlus, kas pastāvīgi tiek glabāti atmiņā konkrētas asociācijas sērijas dēļ.

Tās pašas skolas nodarbības bērniem parasti nav ļoti interesantas, jo tās pārāk bieži aprobežojas ar sausu faktu sniegšanu; ja mācības pārvēršat aizraujošu stāstu ar spilgtu demonstrāciju vai pat spēli, rezultāts var pārsniegt visas paredzamās cerības.

Kopējā atmiņas attīstība, kas nodrošināta ar mnemo palīdzību, ļauj sasniegt dažādas priekšrocības. Ja jūs saņemat informāciju par svarīgu informāciju vārdu, vārdu vai telefona formā, un nekas nav jāraksta, pateicoties mnemonikas praksei, jūs, visticamāk, varēsiet tos iegaumēt vismaz līdz brīdim, kad sasniegsiet uzticamu informācijas nesēju.

Skolēniem tas ir „zelta raktuve”, jo to dzēšana vai sagatavošana eksāmeniem tagad var būt daudz ātrāka., un vajadzība pēc krāpnieciskām lapām ir ievērojami samazināta.

Persona, kas runā ar sabiedrību, nepaliekot pie papīra lapas, vienmēr rada lielāku cieņu un uzmanību nekā tas, kurš vienkārši lasa no lapas, jo runātājiem un skolotājiem tas ir arī ļoti vērtīgs paņēmiens.

Plusi un mīnusi bērniem

Mnemonijas apgūšanas principi iesācējiem ir atrodami jebkuram vecumam, tomēr ir vispāratzīts, ka vislabāk ir sākt mācīties pirmsskolas vecumā - tad bērns var apgūt skolas un universitātes zināšanas, kas būs noderīgas vēlāk dzīvē daudz intensīvāk.

Spilgts mnemonikas piemērs ir slavens sakāmvārds par mednieku un fazānu, kas ļauj bērniem apgūt varavīksnes krāsu secību. Tajā pašā laikā bērnībā šī metode dod maksimālas iespējas dažādotai bērna attīstībai:

 • visa nepieciešamā informācija tiek atcerēta bez papildu piepūles un ilgi glabāta;
 • pa ceļam vingrina vilcienu atmiņu, ļaujot jums iegaumēt pat to, kas nav tērpts neaizmirstamākajā formā;
 • sakarā ar lielo metaforu skaitu un asociācijas domāšanu, bērna vārdnīca tiek paplašināta, izruna uzlabojas, redzesloki tiek paplašināti;
 • loģika, iztēle, radošās prasmes un inteliģence tiek uzlabota laika gaitā, ļaujot jums pārvērst visas zināšanas, kas piešķirtas mnemotehniskajai formai;
 • Lielākā daļa metožu ļauj jums rīkoties pat mājās un ir piemēroti arī bērniem ar invaliditāti.

Tāpat kā jebkura cita mācību metode, konkrēta bērna mnemonika var izrādīties nepareizi veidota, kā rezultātā rezultāts nesasniegs paredzamo līmeni.

Bieži sastopamas kļūdas, veidojot programmu, ir šādas:

 • Ja mācīšanās sākās ļoti agrā vecumā, jāatceras, ka bērna vārdnīca un redzesloks joprojām ir neliels, jo dažas asociācijas vienkārši nav pieejamas, un pārāk sarežģīti jautājumi vienkārši palēninās attīstību;
 • mnemonisks ir līdzeklis, kas iegaumē diezgan sarežģītas lietas, nevajadzētu to izmantot, lai fiksētu jebkādu elementāru informāciju atmiņā, jo pārmērīga asociāciju uzkrāšana tikai sajauc;
 • Mnechnechnics ir tikai viens no veidiem, kā iegaumēt informāciju, to nevar izmantot absolūti jebkurā situācijā, tāpēc jums nevajadzētu pilnībā atteikties no mācīšanās mehāniskās mācīšanās, jo tā arī būs noderīga dzīvē.

Izglītība pēc vecuma grupām

Saskaņā ar vairākumu speciālistu, kas mācās bērnu attīstību, Jūs varat sākt pirmās mnemoniskās nodarbības ar bērniem aptuveni trīs gadu vecumā. Šajā posmā bērns mācās runāt tikai tāpēc, ka viņa vārdnīca joprojām neietilpst ikdienas koncepciju darbības jomā.

Tagad ir svarīgi vienkārši paplašināt savu vārdu krājumu, un tāpēc ir nepieciešams, lai pētītie jēdzieni būtu pēc iespējas mazāk abstrakti.

Tātad, apguvis vārdu "rudens", trīs gadus vecs bērns, iespējams, nesaprot tās nozīmi un to visu gadu aizmirst, bet vienkāršs attēls (ko sauc par mnemo kvadrātu) ar dzeltenu lapu vai koku ar dzeltenu vainagu jau kļūs par viņu skaidru asociāciju, kas uzlabos iegaumēšanu un neļaus kļūdīties, nosakot gada laiku.

4–5 gadus vecs Bērna smadzenes ir pietiekami attīstītas, lai dotos uz dziesmām - tie paši attēli, kas ir sadalīti trīs vai četros secīgos attēlos un apraksta koncepciju no dažādām pusēm. Tātad, trase var konsekventi parādīt dzeltenu koku, dzeltenu lapu un putnu, kas lido prom, ķīli. Pat ja tas viss ir parādīts shematiski, šādi pavedieni ļauj bērnam no atmiņas dziļumiem nokļūt, ko viņš jau zina, bet aizmirsu maz.

Rupjš rudens jēdziens kļūst arvien nozīmīgāks, bērns ir gatavs dot tipisku bērna definīciju šai sezonai, kas var šķist naivs un nav pilnīgi precīzs, tomēr tas joprojām liecina par skaidru izpratni par to, kas notiek.

Par no 6 gadu vecuma var dot bērniem, lai apgūtu mnemotables. Tie ir tādi paši dziesmas, tikai šeit ir vairāk attēlu, viņi var doties divās rindās un bieži vien nodot ne tikai vienu koncepciju, bet arī visu stāstu, kaut arī nelielu. Skolotāju uzdevums šajā attīstības stadijā ir mācības stāstu atklāšanā, kad bērns izrāda mīļākās bērnu grāmatas paraugu vai māca dzejolis. Šeit atmiņā saglabātā informācija jau ir diezgan nozīmīga, jo bērnam būs jāpieslēdz asociācijas masīvspareizi attēlot gabalu. Tajā pašā laikā tiek apmācīts arī runas veids un prezentācijas pareizība.

Lai uzlabotu asociatīvo domāšanu, rebusu var pasniegt mnemo galda formā, un vēlāk uzdevums var būt ievērojami sarežģīts, aicinot bērnu izgudrot savu stāstu, izmantojot šādu tabulu.

Nākotnē šādas piktogrammas pat var kalpot kā rokasgrāmata par dzīves drošību vai uzvedības raksturojumu dažādās vietās. Mnemonijas attīstības piemērs un tā izmantošana pieaugušo vecumā ir tādas pašas pazīmes, kā arī instrukcijas par dažiem produktiem, kas iesniegti vienkāršu attēlu veidā.

Patiesībā imitācijas laukumi, imitācijas ceļi un mnemotables ir galvenās bērnu mācīšanas metodes - ir svarīgi tikai tos veidot pareizā secībā.

Lietojumprogrammas specifika

Lai mnemonika sniegtu pienācīgus rezultātus, jums jāievēro daži vienkārši noteikumi. Kopumā tie ir loģiski, un jūs varat tos paši domāt, bet tikai tad, ja mēs tos sistematizējam, lai izvairītos no acīmredzamiem trūkumiem, mācoties mājās.

 • Vingrinājumi tiek pasniegti ar konsekvenci. no viegli uz cietu. Intelektuālās un loģiskās spējas pirmsskolas vecuma bērns diezgan pieticīgi, tāpēc nevajadzētu sagaidīt, ka viņš sāks apgūt zināšanas par lidojumu, lecot vairākos līmeņos. Jums vienmēr vajadzētu sākt ar mnemokvadratov, pat ja bērns ir skaidri pārspējis viņu vecumā - tikai saprast, ka tas jau ir augstāks attīstības ziņā. Nedrīkst aizmirst, ka daži no mnemonisko kvadrātu sniegtajiem jēdzieniem var būt pat sarežģīti pat pieaugušajiem, tāpēc steigā nav piemērots.
 • Mnemonisks ir ļoti noderīgs, lai paātrinātu iegaumēšanu, bet tās iespējām ir arī noteikts ierobežojums. Pirmsskolas vecuma bērnam ir grūti atcerēties daudz informācijas tāpēc ir vispārpieņemts, ka maksimālais dienas pabalsts ir divas tabulas, kurās katrā ir ne vairāk kā deviņi attēli. Pat ja bērnam ir interese palielināt skaļumu, tas nav tā vērts - informācija tiks vienkārši norīta, bet tā neatpaliks atmiņā.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka pat šis daudzums dažiem bērniem ir nedaudz lielāks, tāpēc pārbaudiet faktiskos rezultātus ar savām cerībām un, ja nepieciešams, samaziniet apjomu, dodot priekšroku efektivitātei.

 • Mnemotehnikas mērķis ir padarīt aizraujošu, nevis vispiemērotāko informāciju. Pirmsskolas vecuma bērnu gadījumā šis efekts tiek panākts, izmantojot spilgtas krāsas - tad bērns pats sasniedz zināšanu, mēģina saprast jēgu un “nejauši” to atceras. Lai iegūtu labus rezultātus, izvairieties no melnbaltiem vai gaišiem attēliem.
 • Tāpēc bērni nesaprot vārda "nepieciešamais" nozīmi mācībām vajadzētu būt viņiem jautri. Iegaumēšanas procesā milzīgu lomu spēlē iegaumēšanas interese, un bērni tiecas bloķēt sevi no visa, kas ir biedējoši vai nepatīkami zemapziņas līmenī. Šī iemesla dēļ mnemonijas asociācijām jākoncentrējas uz pozitīvām vai vismaz neitrālām īpašībām, nepārprotami mīnus no pētāmām koncepcijām.
 • Iepriekš minētā iemesla dēļ pirmsskolas vecuma bērns cilvēks nevar būt spiests mācīties šeit un tagad, ja viņš par to neredz interesi - tas tikai pasliktinās lietas. Skatieties bērnu reakciju: mācība jāturpina tik ilgi, cik viņi ir ieinteresēti. Šajā vecumā viņi paši nosaka savu maksimālo ilgumu, un, ja bērnam ir acīmredzami zaudēta interese vai arī viņa uzmanība ir samazinājusies, tas ir skaidrs signāls apstāties, pat ja esat plānojis vairāk.
 • Pirmsskolas vecuma bērni nezina, kā uz ilgu laiku koncentrēt uzmanību uz kādu tēmu viņu interese ir viegli uzturama, pastāvīgi dodot kaut ko jaunu. Šā iemesla dēļ, ja jūs plānojat divas dienas dienā sniegt tās pašas mnemotables, pārliecinieties, vai tās ir pilnīgi atšķirīgas tēmas. Ja jūs nolemjat pārāk dziļi iekļūt kādā no šīm tēmām, jūs zaudēsiet bērnu interesi un būs spiesti pārtraukt nodarbību, kā aprakstīts iepriekš.

Nākamajā videoklipā atradīsiet vairākas mnemonikas metodes bērnu mācīšanai.

Informācija, kas sniegta atsauces nolūkos. Nelietojiet pašārstēšanos. Pēc slimības pirmajiem simptomiem konsultējieties ar ārstu.

Grūtniecība

Attīstība

Veselība