Izglītības pasākumi bērniem

Saturs

Izglītības pasākumi bērniem ir ne tikai noderīgi, bet arī ļoti interesanti. Parasti tie tiek turēti kā spēle, kurā puiši pievienojas ar lielu prieku. Vecākiem tas nav tikai kopīga spēle ar bērnu, bet arī palīdz viņam attīstīties un apgūt jaunas lietas.

Darbību attīstības nozīme

Praktiski visi vecāki zina, cik svarīgi ir attīstīt savu mazuli jau agrīnā vecumā. Galu galā, tās pareiza attīstība ir veiksmīgs sākums vēlākā dzīvē.

Šajā sarežģītajā jautājumā jums nevajadzētu cerēt tikai uz bērnudārzu, pieaugušajiem vajadzētu būt iesaistītiem bērnu mājās.

Moms un tēti mēģina darīt visu, lai nodrošinātu, ka viņu bērns aug kā gudrs, veiksmīgs un mērķtiecīgs cilvēks, kurš zina, kā sasniegt savus mērķus. Un viņi dara ļoti pareizi, jo vislielākā spēja absorbēt jaunu smadzenes ir no dzimšanas brīža līdz 6 gadiem. Šajā vecumā bērns varēs atcerēties viņu jaunāko informāciju.

Mājas

Darbs ar bērnu mājās ir daudz:

 • Grafiku var pielāgot jūsu mazulim, koncentrējoties uz laiku, kurā viņš var iesaistīties. Jūs varat viegli ņemt vērā temperamentu, intereses, bērna dienas dienu.
 • Būdams saistīts ar bērnu mājās, varat izmantot dažus savus dzejoļus, dziedājumus vai citus rituālus, kas emocionāli pielāgos bērnam klasi.
 • Kā likums, mājās viss, kas jums jādara, vienmēr ir pie rokas, jo viņiem ir nepieciešams ne tikai papīrs un zīmuļi. Jūs varat izmantot rotaļlietas un mēbeles, gūt labumu no lūžņu materiāliem. Jūsu bērns varēs jums pastāstīt, kā izmantot viņu interesantāko.
 • Klases ar nelielu māju - šī ir budžeta iespēja. Jums nav nepieciešams tērēt daudz naudas, lai apmeklētu attīstības centrus.
 • Laiks, ko pavadāt kopā ar savu bērnu, ir nenovērtējams. Visi viņa panākumi, jaunās zināšanas un prasmes - tas būs jūsu smaga darba rezultāts.

Visi šie ieguvumi mājās ir neapšaubāmi ļoti svarīgi. Tomēr bērnudārzā notiek arī izglītības pasākumi ar bērniem.

Dārzā

Nodarbību mērķis dārzā ir iespēja skolotājiem nodot savas zināšanas, prasmes un spējas bērniem. Un viņiem ir jāveic trīs uzdevumi: izglītības, izglītības un attīstības.

Visas nodarbības tiek veidotas saskaņā ar DOW programmu, kuru nosaka vadība un kurai ir īpaša struktūra. Tas atšķiras no klases mājās, kur pavadāt laiku brīvā formā un ņemat vērā bērna vēlmi mācīties noteiktā brīdī.

Svarīgs punkts nodarbību organizēšanā dārzā ir tas veic savu profesionālo darbību.

Skolotājs ņem vērā visu vecuma bērnu psiholoģiskos un vecuma raksturojumus un varēs sniegt viņam informāciju tādā formā, kādā bērns to var pieņemt.

Nodarbības tiek veidotas, ņemot vērā to, ko zināma vecuma bērnam ir jāzina. Skolotāji cenšas pēc iespējas pilnīgāk izstrādāt visus nepieciešamos materiālus katrs grupas bērns varēja to iemācīties.

Bērnudārzā bērni var iegūt tādas prasmes, kuras viņu vecāki ne vienmēr izstrādā mājās. Piemēram, neatkarīgu pētījumu prasmes. Puiši mācās strādāt komandā, kas ir gandrīz neiespējama mājās.

Klases ar bērnu līdz vienam gadam

Bērnu agrīna attīstība tagad ir kļuvusi ļoti populāra. Tas sākas jau pirmajā mēnešus dzīves. Ir daudz dažādu metožu, kā jūs varat iesaistīties ar bērniem no dzimšanas. Vecākiem vajadzētu tos iepazīt, taču tas nav obligāti jāievēro. Jūs varat izvēlēties no tiem tikai to, kas jums patīk un kas atbilst jūsu bērnam.

Bērni, kas jaunāki par vienu gadu, parasti ir vērsti uz jūtām, bet to ir iespējams praktiski mācīt un mācīt. Klases šajā vecumā veicina psihomotorisko attīstību. Tā palīdz bērnam fiziskajā un intelektuālajā attīstībā.

Lai mācības būtu izdevīgas, tās nedrīkst pārslogot ar bērnu. Nelietojiet ilgstošas ​​nodarbības un neprasiet turpinājumu, ja drupatas atsakās.

Jūsu fanātiskā vēlme dot bērniem dziļas zināšanas var būt viņiem bīstama. Neaizmirstiet par to. Apsveriet bērna nodarbību piemērus. līdz vienam gadam.

Apgūstot burtus un ciparus

Jums būs nepieciešams šūt no teksturēta un spilgta materiāla (filca, samta, frotē auduma), kas ir piemērots lieliem skaitļiem un burtiem, kuru izmērs ir aptuveni no pieauguša palmas. Tiem jābūt spilvenu formā ar dažādām pildvielām: graudaugu (mannas putraimi, rīsi, pupiņas), vates, papīra, zāģu skaidām, putu bumbiņām.

Piedāvājiet bērnam vienu burtu vai numuru, nepārtraukti skaidri izrunājot savu vārdu. Bērns iepazīsies ar rezultātu un alfabētu, roku smalkās motoriskās prasmes un dažādu krāsu uztvere (kad šie burti tiks apzināti).

Jūs varat sākt iesaistīties pirmajos dzīves mēnešos. Sākotnēji jūs varat ievietot mācību materiālus drupatas rokturī vairākas reizes dienas laikā. Kad bērns aug, jūs varat to novietot uz paklāja, izkaisot spilventiņus pie tā. Tas kalpos kā stimuls drupu fiziskai attīstībai. Lai viņš varētu saņemt vēstuli, kas viņam patīk, būs nepieciešams to sasniegt - vai pat pārmeklēt to.

Spēlēts ar mannas putraimi

Jums nav nepieciešams gatavot neko īpaši šai aktivitātei. Jums ir nepieciešams, lai uz grīdas ielieciet drupatas un novietojiet paplāti viņa priekšā vai izplatītu eļļas vāku. Tagad gludi piepildiet mannas putraimi un ļaujiet bērnam sākt ar pirkstiem. Viņš var izdarīt, uzvilkt to, ielej no pildspalvveida pilnšļirces uz paplātes - un pat to nobaudīt.

Kartes tehnika Glenn Doman

Klasēm ar kartēm nav jāsāk tieši no dzimšanas, ir vērts gaidīt 9 vai 10 mēnešus. Metodes būtība ir tāda, ka bērnam tiek attēlotas kartes ar dažādiem konkrētiem attēliem (labāk nekā viena grupa - piemēram, mājdzīvnieki, savvaļas dzīvnieki, trauki, mēbeles uc), burti, skaitļi, skaidri izrunājot katras personas vārdu.

Vienas kartes demonstrēšanai vajadzētu aizņemt dažas sekundes. Kad parādīsiet savu mazulim visas kartes, palūdziet viņam spēlēt āra spēles, pievēršot uzmanību fiziskajai attīstībai. Dienas laikā varat izdarīt vairākas reizes.

Marijas Gmoshinskajas zīmējums

Lai sāktu nodarbības ar šo metodi, nepieciešams bērna spēja labi sēdēt. Lai izveidotu šedevru, varat izmantot pirkstus, plaukstas un drupu kājas. Jums būs nepieciešams liels zīmēšanas papīrs vai vecu tapešu rullītis, kā arī spilgtas, drošas krāsas (labāk iegādāties tos, kas nav jāatšķaida ar ūdeni), konteinerus tiem un eļļas audumu. Tam vajadzēs izplatīties, lai netīrtu grīdu.

Sēžiet bērnu uz grīdas uzklāta eļļas vāka, novietojiet viņa priekšā zīmētu papīru un novietojiet konteinerus ar krāsām. Jums vajag vienu reizi parādīt, ko darīt. Dodiet viņam piemēru, iemērkot pirkstu krāsu un gleznojot kaut ko.Nākamais drupatas darbosies neatkarīgi.

Nemēģiniet iemācīt savam bērnam izdarīt, neprasiet viņam atkārtot pēc jums. Dodiet viņam iespēju reproducēt to, ko viņš vēlas.

Ļaujiet viņam izmantot tās ķermeņa daļas, ko viņš vēlas, izvēlas krāsas, kas viņam patīk visvairāk. Šāds zīmējums veicina drupu un smalkas rokas motorisko prasmju radošo, jutīgo un psihoemocionālo attīstību.

Fitball vingrinājumi

Viņiem ir pozitīva ietekme uz bērna fizisko attīstību, uzlabojas vestibulārā aparāta darbība un veicināta orientēšanās attīstība kosmosā. Nodarbības var notikt no trim mēnešiem.

Lai sāktu darbu, izmēģiniet gaismu, kas šūpojas uz bumbu, liekot bērnam uz vēdera. Jūs varat veikt to pašu šūpošanos, liekot drupatas uz muguras. Nākamajā vingrinājumā jums būs nepieciešams laist bērnu uz bumbu un viegli piespiediet roku uz ass vai vēdera - atkarībā no tā, kā tas atrodas uz tā. Bumba jāsāk pavasarī.

Vingrinājums "Stuffers" jāveic, turot bumbu starp kājām. Ielieciet bērnu uz bumbas un, turot viņu aizmugurē, iemāciet viņam lēkt. Šādas nodarbības parasti ir ļoti jautras un tāpat kā bērni. Jūs varat darīt daudzus citus vingrinājumus.

Vingrinājumi ar dažādām bumbām

Lai attīstītu dzirdes fit bumbas ar dažādiem zvani iekšā. Bumbas ar tapām stimulē roku smalko motorisko prasmju attīstību, kā arī ar viņu palīdzību jūs varat veikt vieglu masāžu bērna kājām. Auduma bumbiņas palīdzēs veidot satverošu prasmi.

Spēles ar pudelēm

Lai veiktu šādu spēli, aizpildiet vienu pudeli ar ūdeni ar pusi un otru ar kādu graudaugu. Jūs varat izmantot rīsu, zirņu vai griķu. Tagad aizveriet aizbāžņus cieši un dodiet tos mazulim. Ļaujiet viņam kratīt, pārvērst tos apkārt, dariet visu. Šādas spēles veicina dzirdes, redzes, aprūpes attīstību.

Izmantojiet apģērbu, mūzikas rotaļlietas, piramīdas, kubus, grabulus spēlēs ar bērnu līdz pat gadam. Visi no tiem pozitīvi ietekmē jūsu bērna attīstību.

Izglītības pasākumi bērniem

No brīža, kad bērns kļūst par 1 gadu, jau tagad ir iespējams sākt sarežģīt uzdevumus. Izglītības pasākumiem jābūt vērstiem uz runas, dzirdes, redzes un atmiņas bērns, viņa spēja loģiski domāt, būt ļoti uzmanīgam, iepazīties ar ārpasauli, attīstīt smalkas motoriskās prasmes. Jūs varat veicināt drupu fizisko un intelektuālo attīstību.

No 1 līdz 2 gadiem

Mēs varam atšķirt šādas iespējas.

Zīmēšana ar pirkstu palīdzību

Šis zīmēšanas veids ir piemērots pat ļoti maziem bērniem. Tā palīdz attīstīt smalkas motoriskās prasmes, jutekļu jutīgums, mākslinieciskā domāšana, mīl vizuālo mākslu. Vienu gadu vecs bērns uzlīmē īsās līnijas, curlicues, liek punktus. Jau tagad ir pilnīgi iespējams sākt zīmēt reālus attēlus ar savu bērnu. Piemēram, zīmējot baltus punktus uz zilā kartona lapas, jūs saņemsiet vakara sniegputenī.

Tādā pašā veidā, jūs varat zīmēt lietus pilienus, kas nokrīt no mākoņa uz zemes, ziedi zaļā laukā, zvaigznes debesīs. Pakāpeniski bērna zīmējumi kļūs sarežģītāki, parādīsies mājas, saule, augi, dzīvnieki, ģimenes portreti. Svarīgs noteikums: izmantot tikai krāsas pirkstu krāsošanai, jo tie nekaitē bērnam, pat ja viņš nolemj tos nobaudīt.

Kinetiskā un dzīvīgā smiltis

Šobrīd šādas spēles kļūst arvien populārākas. Kinetiskā un dzīvīgā smiltis ir ļoti līdzīga taktilai uztverei, bet to krāsa un sastāvs ir atšķirīgs. Abi smilšu veidi ir droši un netoksiski.

Kinetisko sauc par smiltīm, kas sastāv no 98% dabiskā smilts, un 2% silikona ir tās saistošie komponenti. Šāda smiltis ir izturīga pret mitrumu, to var mazgāt un uzglabāt gandrīz visur.

Dzīvā smiltis atšķiras no kinētiskā sastāva un īpašībām.Tas sastāv no čaumalas akmeņiem, ēteriskajām eļļām un neliela daudzuma saistošu komponentu. Tas ir jāaizsargā no mitruma un tiešiem saules stariem. Izlaižot ūdenī, tas izšķīst. Pārliecinieties, lai to uzglabātu traukā, neaizverot vāku. Ir nepieciešams dot viņam iespēju "elpot".

Bērni mīl smaržoties ar smiltīm, izgatavo no tiem kūkas un kūkas, veido cietokšņus un dažādus attēlus. Kā smilšu kaste izmantojiet bērnam ērtu konteineru. Tam jābūt pietiekami plašam, un tam jābūt diezgan augstām malām, lai pēc tam nebūtu nepieciešams to noņemt no grīdas lielos daudzumos.

Tuneļi

Attīstības aktivitātēm var izmantot un atkritumus. Šī spēle prasīs kartona rullīšus no tualetes papīra, bumbiņas, kas var brīvi nokļūt šajās caurulēs, un bieza kartona loksni.

Piestipriniet caurules kopā un izveidojiet garu tuneļu - ar pagriezieniem un zigzagiem. Izveidojiet stabilu nostāju no divām biezām kartona loksnēm, savam tuneļam būs jāpievieno tā. Un tagad lūdziet, lai bērns no augšas nolaiž bumbu tunelī. Ļaujiet viņam novērot, kā bumba parādīsies no apakšas. Šāda spēle ilgu laiku var ilgt gadu vecu drupu.

Clothespins spēles

Šādas klases ir lieliskas, lai attīstītu roku mehāniskās prasmes. Ar viņiem varat domāt par dažādām spēlēm. Vispirms jums ir nepieciešams izskaidrot un parādīt bērnam, kā turēt, kā piesaistīt kaut ko. Pēc tam varat sākt spēli.

Jūs varat piedāvāt bērnam dažādas kartona sagataves un lūgt viņam pabeigt attēlu ar clothespins palīdzību. Piemēram, tas var būt sižeta siluets, kuram bērns piesaista adatas. Tādā pašā veidā jūs varat izveidot Ziemassvētku egli, sauli un daudzas citas interesantas amatniecības.

Jūs varat veikt vieglu masāžu bērna pirkstiem, kas sedz apģērbu spārnus uz pirkstiem. Esiet uzmanīgi, lai drēbju spilventiņi nesāpinātu bērnus.

Jūs varat piedāvāt, lai nodrošinātu apģērbu spraudni visiem dzīvniekiem, kas patiešām vēlas ēst. Atverot apģērbu, dzīvnieks atver muti. Barojiet savu suni, tīģeri vai zivis. Lietojiet sausas pupiņas, makaronus, pogas vai citus sīkus priekšmetus kā pārtiku. Uzmanīgi pārliecinieties, ka bērns tos neizvelk mutē.

Zīmogu zīmogi

Viena līdz divu gadu vecumā jūs jau varat parādīt savu bērnu, kā veidot šedevru ar zīmogu palīdzību. Lai to ražotu, varat izmantot dažādus priekšmetus, dārzeņus un augļus.

Šiem nolūkiem varat izmantot kartupeļus, sagriežot tos uz pusēm, burkānus, vītnes spoles, cepurītes ar burkāniem - jūsu iztēle palīdzēs jums izvēlēties sev nepieciešamo. Krāsu atšķaida ar ūdeni - krējuma konsistenci. Parādiet savam bērnam, kā iemērkt zīmogu krāsā un uzlikt zīmogu uz papīra lapas. Bērni ilgu laiku iesaistās šādā interesantajā darbībā.

Programmas

Viena gada vecumā jūs varat sākt ar vienkāršāko lietošanu kopā ar savu bērnu. Parādiet savam bērnam, kā saplēst mazus gabalus no salvetes un uzklājiet tos uz kartona kārbas, kas smērēta ar līmi. Uz kartona jūs varat izdarīt iepriekšēju priekšmetu vai dzīvnieku. Uzlieciet salvetes.

Smilšu krāsošana un spēles

Šai spēlei sajauciet smiltis un jebkuru graudaugu, varat lietot rīsu vai griķu. Uz grīdas ielieciet eļļu un uzlieciet bērnu. Novietojiet paplāti ar maisījumu priekšā un parādiet, kā to izmantot.

Nākotnē drupām jābūt pilnīgai rīcības brīvībai. Viņš var izdarīt, ielej, ielej veidnēs, apšļakstīt ūdeni. Šādas spēles ir labi attīstītas jutekļu jutīgumam un palīdz attīstīt smalkas motoriskās prasmes.

Bizybord

Rotaļlieta, ko bērni mīl. Palīdz attīstīt smalkas motoriskās prasmes.

Dziesmas un spēles ar Železnova metodi

Ar šo mūzikas spēļu palīdzību jūs varat attīstīt muzikālu ausu savam bērnam, ritma sajūtu.Šīs dziesmas sniedz labu palīdzību bērna emocionālajā un intelektuālajā attīstībā, veicina runas attīstību. Tie palīdz attīstīt pašapziņu un palīdz veidot prasmi, lai uzreiz reaģētu uz situāciju un vārdiem, ko pieaugušais saka.

Izvēloties 3-4 dziesmas katru dienu, lai praktizētu, jūs varēsiet iepriecināt un uzmundrināt savu bērnu, sekmīgi attīstot to.

2 līdz 3 gadi

2-3 gadu vecumā ir jāpievērš liela uzmanība ne tikai bērna inteliģences attīstībai, bet arī viņa fiziskajai attīstībai. Klases ar bērnu var veikt ne tikai mājās, bet arī pastaigā. Neaizmirstiet, ka visa informācija, ko vēlaties iesniegt drupatas, ir jāsniedz spēles veidā.

Jūs nevarat piespiest bērnu darīt, ja viņš nevēlas. Labāk padomājiet par to, kā rīkoties ar attīstības aktivitātēm rotaļīgā veidā, kas viņam būs interesants.

Lai dažādotu savas aktivitātes ar maziem bērniem, jūs jau varat sākt mēģināt veikt visaptverošas nodarbības, kas nozīmē darbības maiņu.

Attīstīt smalkas motoriskās prasmes un jutīguma sajūtu

Ļoti noderīga šai spēlei ar dažādiem priekšmetiem. Tas var būt pogas, krelles, pogas, rāvējslēdzēji, mazie oļi, čaumalas, dabīgs materiāls. Bērns var tos pieskarties, iemācīties stīgu uz pavediena, zip un unzip, salocīt nelielā burkā. Bērns pats varēs atrast dažādus spēles variantus ar visiem šiem dārgumiem. Tas viņam palīdzēs:

 • Ievietojumi un šķirotāji.
 • Spēles ar makaroniem un graudaugiem. Mēs to sakārtojam, ielej no konteinera konteinerā, izmantojam to rokdarbiem, salokām to traukā ar karoti.
 • Smilšu kaste ar kinētisku vai dzīvu smiltīm.
 • Spēles ar dažādiem konstruktoriem, puzles, mozaīkām.
 • Mēs mācāmies pagatavot vienkāršas maltītes ar mūsu māti - salāti, sviestmaizes, konditorejas izstrādājumi.
 • Pirkstu spēles un teātris.

Iztēles attīstība ar radošumu

Jūs varat piedāvāt savu bērnu:

 • Zīmējums - pirkstu, akvareļu, guašu, krāsainu zīmuļu, vaska krītiņu, filca pildspalvas un pildspalvas. Izmantot nestandarta metodes: blotus, vītnes, zīmogus, krāsas pilienus un tā tālāk.
 • Amatniecība, kas izgatavota no māla vai mīklas.
 • Rokdarbi no dabīgiem vai lūžņiem (graudaugi, makaroni, konusi, herbārijs, kartona kastes, avīzes, olu šūnas un daudz kas cits).
 • Aplikācijas no jau izgrieztiem attēliem, krāsainu papīra gabalu. Graudaugu, makaronu un vilnas apjoma pielietojums.
 • Jūs jau varat sākt mācīt drupatas, lai sagrieztu ar šķērēm taisnā līnijā, gar līnijām ar gludu izliekumu, ļaujiet bērnam radīt sarežģītas formas. Tas jādara pieaugušo stingrā uzraudzībā. Pārliecinieties, ka bērns mācās ievērot drošību, strādājot ar šķērēm.
 • Izmantojiet zīmēšanas veidnes. Var izmantot arī parocīgus instrumentus - piemēram, ar stikla palīdzību varat zīmēt apli.

Fiziskā attīstība, veiklība

Ieteikt šādus vingrinājumus:

 • Pastaigas ar šķēršļiem līknes veidā, baļķi, pacelšanās un nolaišanās no kalna, dažādi pilskalni.
 • Braucot ar šķēršļiem saskaņotajā maršrutā. Salki, astes, panākt.
 • Dažādas bumbu spēles, throwing, throwing pie mērķa, ritošā.
 • Lēkšana dažādās spēlēs (pār šķēršļiem).
 • Kāpjot pa sienas joslām, kāpnēm, uz ielas platformām, uz dīvāna, uz tuneļiem.
 • Deju nodarbības apaļas dejas.
 • Slēpt un meklēt, slēpt un meklēt.
 • Jautri uzlāde spēlē, dzejas forma.
 • Velosipēds, skriešanas velosipēds, motorolleris.

Runas attīstība, mācīšanās lasīt, skaitīšana

Tas ietver šādas klases:

 • Mēs pētām burtus un ciparus, meklējam tos vidē, pastaigā.
 • Mēs uzskatām objektus, kāpnes nolaišanās un pacelšanās laikā, soļus. Mācīšanās saistīt numuru un numuru.
 • Bērnu dzejoļu mācīšana.
 • Mēs iesakām bērnam klausīties stāstu, kurā ir kļūdas.Viņa uzdevums - ar galvenajiem jautājumiem par nepieciešamību norādīt uz to un turpināt stāstu.
 • Riddles Meklējiet vienumus, kas atbilst norādītajam aprakstam.
 • Ilustrāciju, stāstu un dzejoļu lasīšana, audio pasaku klausīšanās, filmu skatīšana.

Lomu spēles

Tie ietver:

 • Spēle "Meitas-mātes", kurā bērns mācās rūpēties par kādu. Spēles priekšmeti var būt lelles, mīkstās rotaļlietas un zēni - pat automašīnas.
 • Spēles, kas saistītas ar noteiktām profesijām. Tas var būt „Store”, “Doctor”, “Fireman”, “Hairdresser”, “Policeman” un citi.
 • Spēles ar dažādiem transporta veidiem: "Autobuss", "Sacensības", preču transportēšana, "Īpašās automašīnas", "Garāža" un tā tālāk.

Atmiņas attīstība, loģika, uzmanība

Šīs ir spēles, kuru mērķis ir iegaumēt galvenās krāsas, formas, apjomus:

 • Didaktiskās spēles ar kartēm: atrodiet papildu vienumu, atšķirības, trūkstošo, kas ir mainījies, kam ir māja, atrast pāri, atrast līdzīgu priekšmetu, kas ēd ko.
 • Mēs turpinām vienkāršas kubu, pērļu sekvences.
 • Mēs izplatām kubus krāsu, formu.
 • Mēs sākam mācīt bērnam spēlēt domino, loto.
 • Puzles un attēli.
 • Meklējiet māju noteiktām formām vai krāsām.

Iepazīstieties ar apkārtējo pasauli

Mātēm savā arsenālā jāiekļauj šādas klases:

 • Mana ģimene: ģimenes saites, meklēšana un atpazīšana fotogrāfijā, stāsti par katru ģimenes locekli, dažāda veida sakari - tiešais kontakts, telefons, videozvani.
 • Dzīvnieki un viņu jaunieši, kur viņi dzīvo, ko viņi ēd, izteiktas skaņas, izskats. Izmantojot dažādus informācijas avotus - ilustrācijas, prezentācijas, filmas, pasakas.
 • Iepazīstamies ar kalendāru, sezonām un to zīmēm, mēs runājam par dažādiem laika apstākļiem, lūdzam mazulim pastāstīt par to, kāda laika apstākļi ir ārpusē.

Mēs sākam iepazīstināt ar jēdzieniem “gads”, “mēnesis” un “nedēļa”, “nedēļas dienas”. Runājiet par nākamajām brīvdienām.

 • Mēs rūpējamies par augiem - iekštelpām un āra (māja, dārzs).
 • Padariet putnu padevēju kopā ar savu bērnu un regulāri barojiet tos. Zvaniet zīdaiņiem, kas ierodas barībā, kā arī tiem, ar kuriem jūs sastopaties staigājot.
 • Pastāstiet savam bērnam par gaismu un ēnu, parādiet viņam īsto „ēnu teātri”.
 • Iepazīstiet drupatas ar dažādām koncepcijām, māciet, kā izmērīt augstumu, svaru, platumu, garumu.
 • Spēlē teātri. Ielieciet lelli, galda vai pirkstu šovu kopā ar savu bērnu un pēc tam parādiet to saviem tuvajiem.
 • Pastāstiet savam bērnam par dažādām pilsētām, valstīm, telpām, planētām.
 • Spēlē pretēji: ēdami un neēdami, smagi un viegli, garš un īss, auksts un karsts - un tā tālāk.
 • Māciet bērnam palīdzēt pieaugušajiem: ar to nomazgājiet grīdu, traukus, slauciet, noslaukiet putekļus. Ļaujiet viņam par to savu nepieciešamo inventāru: lupatu, slotu, sūkli, nelielu ūdens spaini.
 • Izveidojiet jautru laboratoriju mājās, parādot saviem bērniem vienkāršus eksperimentus un eksperimentus. Ievērojiet, kā cukurs un sāls izšķīst ūdenī, krāso, paziņo, ka ne visas vielas var izšķīst. Veikt eksperimentus ar dažādiem ūdens stāvokļiem: ciets, šķidrs, gāzveida. Padariet ledu ar savu bērnu, pagrieziet to atpakaļ ūdenī un pēc tam tvaiku.
 • Runājiet par dažādām lietām mājās un uz ielas, paskaidrojiet, kādas ir tās.

Atcerieties, ka bērns zina tikai pasauli. Viņam tagad ikviena parādība, kas pieaugušajam ir pieaugušais, ir reāls atklājums.

3 līdz 4 gadi

Bērnu 3-4 gadu zinātība ir neierobežota. Viņi ir ieinteresēti viss, kas tos ieskauj. Viņi cenšas uzzināt, kā un kas notiek, pētīt dažādu objektu īpašības, salīdzināt tos ar citiem, lai atrastu kopējo un atšķirīgo. Svarīgākais vecāku uzdevums šajā periodā ir atbalstīt bērnu viņa centienos. Nepieciešams nepalaist garām iespēju veidot pozitīvu attieksmi pret mācīšanos, lai veicinātu drupu kognitīvo darbību.

Šajā vecumā puiši jau ir pilnīgi neatkarīgi, viņi ir daudz iemācījušies un ieguvuši pietiekamu zināšanu krājumu. Tagad viņi aktīvi attīsta loģisko domāšanu, attīstot spēju radīt cēloņsakarības. Tieši šajā vecumā ir izveidots pamats bērna personības veidošanai.Tāpēc ir nepieciešama pilnīga attīstība.

Labs palīgs vecākiem var būt grāmatu L. A. Paramonovas vadībā „Bērnu attīstības aktivitātes 3-4 gadi”. Tajā jūs atradīsiet daudz gatavu abstraktu par Jūsu bērna veiksmīgu attīstību dažādos virzienos.

Iesaistoties ar šī vecuma bērniem, jāpievērš uzmanība runas attīstībai, smalkām motoriskajām prasmēm, loģiskai domāšanai, radošām spējām, pazīstamībai ar elementārām matemātiskām koncepcijām, ārpasauli, mūzikas attīstībai. Pievērsiet uzmanību turpmāk norādītajam.

Izstrādāt runu

Klasu saraksts ir šāds:

 • Mēs iepazīstinām bērnus ar pieklājīgiem vārdiem: sveiki, paldies, lūdzu, utt. Ļoti svarīga loma ir pieauguša personiskajam piemēram.
 • Ar zemes gabalu palīdzību padariet mazus stāstus.
 • Māciet bērnam aprakstīt attēlus.
 • Grupējiet vienumus atbilstoši noteiktām īpašībām un mērķim. Dažādas didaktiskās spēles šajā jomā ļoti labi palīdz.
 • Orientācija kosmosā - uz, zem, zem, virs, zemāk un tā tālāk.
 • Izpētīt ar drupām dažādām objektu īpašībām, to īpašībām un zīmēm - ar ilustrāciju palīdzību un patiesībā.
 • Palūdziet savam bērnam atkal paskaidrot pasakas, ko jūs viņam lasījāt; Ļaujiet viņam mēģināt uzrakstīt īsu pasaku.
 • Skatieties, vai bērns pareizi izmanto vārdus, vārdus, vietniekvārdus.
 • Vai artikulācijas vingrošana.

Attīstīt smalkas motoriskās prasmes

Dažādas atpūtas aktivitātes, kas uzskaitītas tālāk:

 • Vingrošana pirkstiem.
 • Skulptūra un zīmēšana.
 • Programmas.
 • Uzziniet, kā samazināt ar šķērēm.
 • Lairēšana.
 • Konstruktori.
 • Izšķilšanās, apzīmējumu uzzīmēšana uz punktiem, mazuļu ietīšana, ceļu vadīšana.

Loģiskā domāšana

Šīs prasmes attīstībā jums palīdzēs:

 • Puzles un attēli.
 • Meklēt atšķirības attēlos.
 • Papildu vienumu atrašana.
 • Preču grupēšana grupās (trauki, mēbeles, apavi uc).
 • Galveno iezīmju salīdzinājums - krāsa, forma, izmērs.
 • Salīdzinājums starp diviem objektiem - līdzību un atšķirību meklēšana.

Radošums

Pievērsiet uzmanību:

 • Uzzīmējiet punktus.
 • Pamatojoties uz ierosināto modeli.
 • Krāsošana.
 • Izšķilšanās.
 • Zīmējums ar netradicionālām metodēm.
 • Trafareta zīmējums.

Elementārās matemātiskās reprezentācijas

Mātei ieteicams apgūt ar bērnu:

 • Rezultāts līdz 5 tiešā un pretējā secībā.
 • Objektu skaita korelācija ar numuru.
 • Atsevišķu priekšmetu selektīvs konts (piemēram, atrast saules starp priekšmetiem attēlā un skaitīt tos).
 • Iepazīstināšana ar jēdzieniem “liels”, “vidus”, “mazs”, “augšā”, “apakšējais”, “labi”, “pa kreisi”.
 • Vienkāršu ģeometrisko formu (aplis, kvadrāts, trīsstūris) atmiņa, spēja parādīt, atrast priekšmetus, kas ir tiem līdzīgi.

Iepazīstieties ar apkārtējo pasauli

Tas ietver:

 • Iepazīstināšana ar sezonām (ziemā, pavasarī, vasarā, rudenī), to mainīgajām pārmaiņām un galvenajām iezīmēm.
 • Iepazīstināšana ar dienas laikiem (no rīta, pēcpusdienā, vakarā, naktī).
 • Iepazīstināšana ar dažādiem transporta veidiem (ūdens, gaiss, dzelzceļš, ceļš, īpašas automašīnas, auto palīgi, transports sabiedriskai lietošanai un personīgai lietošanai utt.).
 • Iepazīstieties ar profesijām.
 • Zināšanas par mājdzīvniekiem - tiem, kas dzīvo ciematā un mežā. Māciet bērnam tos aprakstīt, aicināt, kā viņi saka, atšķirt cilvēka ķermeņa daļas un dzīvnieku (nevis kājas, bet ķepas, nevis sejas, bet purna un tamlīdzīgas).
 • Uzziniet, kā atšķirt kokus un to lapas, tikties ar dažādiem ziediem, telpaugiem.
 • Bērnam ir jāmācās atšķirt dārzeņus un augļus, kā tie atšķiras (dārzeņi - aug dārzā, augļi - dārzā, kokos).
 • Bērnam jābūt iespējai nosaukt dzīvniekus un viņu jauniešus.
 • Mēs mācām pieklājīgus vārdus.

Dodiet bērniem personisku, pozitīvu piemēru, kā tos izmantot.

Mūzikas attīstība

Šādas aktivitātes ir nepieciešamas, lai jūsu bērns pilnībā un pilnībā attīstītos. Ar viņu palīdzību bērni mācās dzirdēt ritmu, orientēties telpā, attīstīt dzirdi un uzmanību.

Bērni cenšas izmantot sejas izteiksmes un kustības, lai izteiktu muzikāla darba raksturu, attīstās plastmasas, muskuļu un skeleta aparāti, uzlabojas kustību koordinācija. Ar dejas palīdzību bērni rada savu unikālo tēlu, ņemot vērā skanošās mūzikas raksturu.

Mūzikas klasēs, kurās ir trīs gadus veci, noteikti jāiekļauj šādi pasākumi:

 • runas attīstības vingrinājumi;
 • vienkāršu deju kustību apgūšana;
 • dziesmu un dzejoļu mācīšana;
 • artikulācijas, pirkstu un elpošanas vingrinājumi;
 • muzikāli darbi un dejas, kurās ir skaidri izsekots ritms;
 • iepazīšanās ar dažādiem mūzikas instrumentiem un viņu skaņas atpazīšana;
 • āra spēle.

No 5 līdz 6 gadiem

Piecu gadu vecumā jau ir svarīgi sākt nodarbības, lai sagatavotu bērnu skolai. Galu galā, šajā laikā tika izveidoti pamati sekmīgas pirmklasnieka apmācībai. Ar attīstības aktivitāšu palīdzību jūs varēsiet kvalitatīvi sagatavot savu mazuli šim sarežģītajam posmam, nevis paļauties tikai uz bērnudārzu. Vissvarīgākais ir organizēt savas nodarbības tādā veidā, ka tās tiek veiktas kvalitatīvi un interesanti bērniem.

Šajā vecumā nodarbības joprojām tiek veiktas rotaļīgi, taču tām jau ir jāietver mācīšanās elementi - ar noteiktiem noteikumiem, īpašām prasībām un rezultātu novērtējumu. Pirmsskolas vecuma bērnam jau ir jāiemācās noklausīties pieaugušo instrukcijas un sekot tām skaidri.

Klases programmā ar vecāko pirmsskolas vecuma bērnu ir jāiekļauj attīstības uzdevumi:

 • smalkas motoriskās prasmes;
 • runas;
 • izziņas intereses;
 • galvenie garīgie procesi;
 • radošums;
 • izlūkošana;
 • fiziski.

Ir nepieciešams savā darbībā iekļaut attīstības aktivitātes ciklu ar pirmsskolas vecuma bērniem, lai dotos pastaigā. Šāda kopīga spēle veicina personības harmonisku attīstību, ne mazāk kā vienkāršas mācības mājās.

Katru šādu nodarbību ciklu veltīt konkrētam priekšmetam (māju izpēte, satiksmes noteikumi, dzīvesvietas infrastruktūra, profesija, uzvedības noteikumi sabiedriskās vietās, dzīvās dabas objektu novērošana utt.). Šis veids, kā iegūt jaunas zināšanas par konkrētu tēmu, ir ērtākais. Atsevišķu mācību priekšmetu var apvienot ar kājām ar uzdevumiem tajā pašā tēmā mājās - lai nostiprinātu iegūtās zināšanas.

Sāciet gatavošanu skolai, attīstot zināšanas, prasmes un spējas, kas viņam būs noderīgas, iestājoties pirmajā klasē. Šīs darbības ietver mācību lasīšanu un roku sagatavošanu rakstīšanai, skaitīšanu, bloku burtu un ciparu pārzināšanu.

Attīstīt spēju saistīt numuru un skaitu, skaņu un burtu, spēju tos rakstīt. Mācīt pirmsskolas vecuma bērnam, lai tā varētu pārvietoties uz papīra gabala, lai izšķiltos, izsekotu ap punktus, rūpīgi izrotātu, sagrieztu, iezīmētu trafaretu. Iekļaut modelēšanā un zīmēšanā, kas var dažādot netradicionālās metodes.

Izveidojiet dažādas interesantas amatniecības un lietojumprogrammas. Veicināt cieņu pret dabu un dzīvniekiem, veidojiet mīklas un mīklas bērniem.

Sākumskolas vecuma bērniem

Sākumā skolas gados notiek intensīva inteliģences attīstība. Šajā vecuma periodā pamatpsihisko funkciju attīstība. Tas, piemēram, uzmanība, loģiskā domāšana, atmiņa, uztvere, iztēle. Izveidoja viņu izpratni. Šis svarīgais faktors jāņem vērā, sagatavojot studenta attīstības klasi.

Nepieciešams palīdzēt bērnam apgūt pamatizglītības priekšmetus, sagatavoties viņiem, veidojot pozitīvu attieksmi pret mācīšanās procesu. Pievērsiet uzmanību, lai paplašinātu bērna redzesloku, attīstītu runu.

Sākumskolas vecumā vadošā aktivitāte tiek mainīta no spēles uz skolu, bet jums joprojām ir jāmaksā liela uzmanība spēlējot rotaļīgā veidā. Tādā veidā puiši visvairāk pielīdzina informāciju.

Sākumskolas vecuma bērni to mīl, ja izmantojat datoru, lai praktizētu. Tagad jūs varat satikt daudzas dažādas izglītojošas spēles tiešsaistē. Vissvarīgākais - neaizmirstiet par laika ierobežojumu, kas pavadīts datorspēlēs.

Atbildīgi vērsties pie rotaļlietu izvēles pamatskolas skolēniem. Centieties izvairīties no biedējošu monstru, mutantu, robotu iegādes. Tā vietā būs ļoti noderīgi iegādāties dažādus dizainerus, puzles, mozaīkas, bērnu radošuma komplektus.

Laba izvēle būs galda spēles, ko var spēlēt visa ģimene: dambrete, šahs. Viņi veicina bērna intelekta attīstību, loģiku, mācās saprast un izdarīt secinājumus, paredzot savu darbību rezultātu. Šīs spēles palīdz attīstīt atmiņu, iemācīties apkopot un veikt aprēķinus. Ar viņu palīdzību bērni palielinās savu darba spēju, attīstīs neatlaidību, neatlaidību, pašdisciplīnu, spēju veidot rīcību prātā, kā arī gribu uzvarēt.

Psihologa ar bērniem izglītības pasākumi

Psihologs var palīdzēt vecākiem bērnu audzināšanā un attīstībā. Ir klases, kas tiek turētas grupā. Parasti vecāki izvēlas psihologa individuālo darbu ar bērnu.

Bērna attīstība sākas ar visaptverošu diagnozi un detalizētu sarunu ar māti. Ar šī skolotāja palīdzību tiek saņemta informācija par bērna attīstības līmeni konkrētā brīdī, tiek veidots darbs, ņemot vērā konkrēta bērna īpašības, sastāda individuālu programmu.

Psihologs palīdz attīstīt bērnu kognitīvos garīgos procesus. Tas, piemēram, atmiņa, domāšana, uzmanība, uztvere un iztēle. Tas ir augsts attīstības līmenis, kas veicina bērna mācīšanās panākumus. Savās nodarbībās psihologi pievērš uzmanību bērnu emocionālajai attīstībai, kas pašlaik ir ļoti nozīmīga.

Psihologi māca bērnam pārvaldīt savas emocijas un tikt galā ar tām, izlabo agresijas un dusmas izpausmes. Viņi palīdz attīstīt bērnu komunikācijas prasmes, bez kurām nav iespējams sadarboties ar pieaugušajiem un vienaudžiem.

Eksperti var palīdzēt vecākiem atrast pareizo izeju no nepatikšanas, ieteikt, kā pareizi reaģēt uz bērna rīcību konkrētā situācijā.

Psihologi savā darbā var izmantot dažādas darba metodes un metodes. Dažreiz vecākiem tie ir ļoti negaidīti. Apsveriet dažus no tiem:

 • Ļoti bieži tiek izmantota metode spēles terapijakur bērns zaudē reālas dzīves situācijas ar rotaļlietām vai pieaugušajiem.
 • Pasaku terapija - darba pieņemšana, kas ļauj izteikt vārdus tādās pašās situācijās un brīžos kā spēlē. Tas atšķiras no iepriekšējās, jo ir pasaku varonis vai kāds gudrs palīgs-padomdevējs, kurš bērnam izstaro izeju no pašreizējās sarežģītās situācijas.
 • Mākslas terapija - tie ir zīmējumi. Visbiežāk bērniem tiek piedāvāts izdarīt neeksistējošu dzīvnieku un par to runāt. Vecākiem nevajadzētu mēģināt interpretēt šādus zīmējumus paši, jo tikai psihologs varēs precīzi noteikt, kur bērns vienkārši fantāzē un kur ir reālas problēmas.

Visas uzskaitītās darba metodes var izmantot kopā ar maziem bērniem.Skolēniem jau ir izmantoti citi paņēmieni, kas visbiežāk ir paredzēti, lai raksturotu un identificētu problēmas, kas saistītas ar bērnu savstarpējām attiecībām ar draugiem, klasesbiedriem, vecākiem, skolotājiem un citiem cilvēkiem. Šajā vecumā darba metožu un metožu izvēle ir ļoti plaša.

Padomi vecākiem

Jāapsver šādi noderīgi ieteikumi:

 • Atcerieties, ka bērns attīstās spēlē. Mēģiniet veikt visas klases tikai spēļu formā. Veidojiet savu biznesu, ņemot vērā bērna intereses.
 • Ir regulāri jāiesaista katru dienu.
 • Mēģiniet jebkurā brīdī savā mijiedarbībā ar bērnu dot viņam jaunas zināšanas. Ja sākat gatavot ēdienu, lūdziet bērnu, lai palīdzētu jums vienlaicīgi pastāstīt par dārzeņiem un augļiem par to, kā tie atšķiras.
 • Pastaigā var redzēt augus un dzīvniekus, novērot transportu, uzzināt ceļu noteikumus un tā tālāk. Ja jūs sāka tīrīt drēbes skapī, jautājiet drupatas, lai palīdzētu tos sakārtot.

Ceļojuma laikā uz bērnu klīniku bērnam var pastāstīt par ārstiem, kas tur strādā. Parādiet savu iztēli un attīstiet bērnu jebkurā laikā un vietā.

 • Skatieties bērnu. Pirmajās noguruma izpausmēs jāpārtrauc izmantot.
 • Centieties radīt nepieciešamos apstākļus drupatas attīstībai. Nekas nedrīkst novirzīt bērnu.
 • Sākt praktizēt tikai labā garastāvoklī.
 • Neatstājiet bērnu.
 • Nekad nesalīdziniet savu bērnu ar nevienam, nedariet viņu, neklausieties. Mēģiniet slavēt pēc iespējas biežāk, bet tikai tad, kad kaut kas viņam ir izrādījies ļoti labi. Izsakiet savu apstiprinājumu, ja tas ir labāks šodien nekā vakar.
 • Mīlu savu bērnu - neatkarīgi no tā. Ņemiet to par to, kas tas ir, ar visiem tās panākumiem un neveiksmēm. Nemēģiniet ar to saprast bērnības sapņus.

 • Dodiet viņam iespēju kļūt par neatkarīgu personu un pieņemt lēmumus. Mācīt būt atbildīgiem par savu izvēli un rīcību.

Nākamajā videoklipā atradīsiet bērnu izglītojošu pasākumu izvēli saskaņā ar Montessori metodi.

Informācija, kas sniegta atsauces nolūkos. Nelietojiet pašārstēšanos. Pēc slimības pirmajiem simptomiem konsultējieties ar ārstu.

Grūtniecība

Attīstība

Veselība