Kā iemācīt zīdaiņiem roll ar vēderu uz muguras?

Saturs

Maza bērna attīstība vienmēr skar viņa vecākus. Kad drupatas pārliecinoši tur galvu, ģimenē ir īsta brīvdiena. Protams, mamma un tētis ar nepacietību gaida brīdi, kad bērns iemācās regulēt ķermeņa stāvokli - pagriezties no vēdera uz muguras un otrādi. Vai man ir nepieciešams bērns, lai to mācītu un kā apgūt pagriezienus no vēdera uz aizmuguri, mēs pastāstīsim šajā rakstā.

Normas un noteikumi

Parasti pašā sākumā zīdaiņu meistars no muguras atgriežas uz vēderu, un tikai tad atnāk laiks pārvarēšanai pretējā virzienā. Vidējais valsts apvērsuma laiks no muguras uz vēderu ir attiecīgi 3-4 mēneši no bērna stāvokļa, bērns vidēji mācās atgriezties atpakaļ 4-5 mēnešu laikā.

Noteikumus izgudroja kāds, kurš nezināja un kad, un tos nevajadzētu uzskatīt par galīgo patiesību. Bieži vien mazuļi nespēj apgūt jebkādus satricinājumus uz pusgadu vai maksimāli pie sāniem.

Vecākiem nevajadzētu panikas gadījumā, ja viņu piecu mēnešu bērns nepadara ķermeni pagriezienus kosmosā. Viņš noteikti to darīs, kad muskuļu un saišu aparāti sagatavosies šādām kustībām.

Visi bērni attīstās citā tempā, jo katra daba ir nodrošinājusi individuālu audzēšanas shēmu, un tāpēc nav vērts pievērsties normām un ieteikumiem no draugiem un radiniekiem. Jūsu bērns ir tikai tavs, viņam nav pienākuma būt kā cits bērns. Jūs nevarat tos salīdzināt.

Ja bērns ir "aiz"

Vecākiem nekādā gadījumā nevajadzētu uzskatīt, ka viņu bērns ir „atpalicis”, ja viņš pašlaik nevēlas no vēdera atgriezties atpakaļ. Šādas kustības kļūst iespējamas, ja muguras, vēdera, sānu slīpās muskuļu un saišu muskuļi ir pietiekami attīstīti. Šie muskuļi pastiprinās un pakāpeniski tiek stimulēti, un tas notiek dažādos ātrumos visiem karapuziem.

Pārcelšanās, zinātkāri un nemierīgi bērni sāk apgriezties agrāk, un bērni ar taisnīgu ķermeņa svaru, labu apetīti, stabilu slinkuma daļu un mierīgu temperamentu vēlāk var apgūt jaunas motoriskās prasmes.

Bērni, kas piedzima priekšlaicīgi, un bērni, kas dzimuši no grūtniecības, kopā ar patoloģijām un augļa hipoksiju, attīstās lēnāk un vēlāk attīstās apvērsumi. Bērni ar iedzimtajām slimībām, vāji un sāpīgi bērni arī vēlāk apgūs valsts apvērsumus.

Daudz kas ir atkarīgs no stimula. Ja viņam ir bērns, apvērsumi viņu apgūs agrāk. Galvenais stimuls viņam ir vēlme izpētīt šo pasauli jebkādā papildu veidā, ne tikai vienkārši guļot uz muguras.

Ja jūs iesaistīsieties bērnībā, apburt viņu ar rotaļlietām un spilgtiem priekšmetiem, kas viņam ir interesanti, varbūtība, ka viņš apvērsīs iepriekšējos pieaugumus.

Dr Komarovskis

Slavenais pediatrs Jevgeņijs Komarovskis bieži mudina pieaugušos neradīt paniku no nulles. 99% gadījumu, ja bērns 4-5 mēnešos atsakās no vēdera uz muguras, nav ne mazākā iemesla trauksmei un trauksmei. Ja nav citu sūdzību, nav vērts aizdomās par patoloģiju.

Bērns, kurš ēd normāli, emocionāli reaģē uz saviem radiniekiem, pārvērš galvu uz skaņu, cenšas pašam izklausīt skaņas, bet nepārvērsties, ir veselīgs.Vienkārši tas attīstās atbilstoši savam plānam un grafikam, kas nav līdzīgs internetā publicētajām normām vai kas atrodas tablešu padomju formā uz pediatra ārsta galda.

Tādēļ ārsts iesaka tikai pagaidīt noteiktu laiku. Kad drupatas ir gatavas, viņš noteikti sāks apgriezties. Slimības, kas kavē muskuļu un skeleta sistēmas darbību, zāles nav tik daudz zināmas, ka tās ir nopietnas - tādas kā cerebrālā trieka vai citi centrālās nervu sistēmas bojājumi. Vecāki parasti par viņiem uzzina pirmajā pārbaudījumā vai pat no vecāku mājas neonatologa, kur bērns piedzima.

Ja ārsti pirms šīs dienas neatradās šādas slimības, tad nav jāuztraucas par apvērsumu neesamību.

Komarovskis saprot un piekrīt vecāku vēlmei palīdzēt bērnam pēc iespējas ātrāk apgūt jaunas motoriskās prasmes kā neizbēgamas. Pediatrs iesaka sākt bērna mācīšanos vai apmācību tikai tad, ja jūsu mammai un tētim nav laika fragmentiem un nav vēlēšanās gaidīt. Taču šāda apmācība nekādā gadījumā nedrīkst kaitēt bērnam.

Komarovskis atzīst, ka, neskatoties uz to, tas nav vajadzīgs, stingrāka masāža, vingrošana, kuras mērķis ir stiprināt muguras, kakla, ekstremitāšu un sānu muskuļu muskuļus. Tomēr džemperi un staigulīši, tāpat kā citas vertikālās ierīces, neiesaka lietot Komarovsky. Bērna mugurkauls nav gatavs šādām slodzēm ne 3 mēnešos, ne 6 mēnešos, un vecāku vēlme labāk paveikt traumu un nopietnas sekas bērna veselībai nākotnē.

Intensīva un agresīva masāža, kas izsmidzina gan māti, gan bērnu, nesniegs labumu, bet tā var viegli kaitēt. Ja vēlaties mācīt mazulim no vēdera uz muguru, Jevgeņijs Oļegovičs iesaka vecākiem likt bērnam to darīt ar spēku. Ja muskuļi nav gatavi, neviena klase neļaus bērnam apgūt jaunās kustības.

Par saprātīgāko vecāku uzvedību šajā situācijā Komarovskis uzskata labvēlīgu apstākļu radīšanu attīstībai, nevis obligātu ietekmi uz bērnu organismu.

Gatavība nodarbībām

Vecākiem, kuri ir stingri noteikti, lai mācītu mazulim apgāzties no vēdera uz muguras, godīgi jāatbild uz pašu galveno jautājumu - vai viņu mazulis ir gatavs šādām darbībām? Nav tik grūti novērtēt gatavības pakāpi, pietiek atzīmēt esošās prasmes:

  • bērns jūtas pārliecināti savā stāvoklī, viegli turot galvu, spēj to pagriezt stāvoklī, kas atrodas uz vēdera objekta vai pazīstamo balss virzienā;
  • uz vēdera, neliels zirņi var īsi atpūsties uz viņa elkoņiem, cenšoties paaugstināties;
  • bērna aizmugurē esošajā pozā var pacelt kājas, nogādāt tās uz sejas, paķert tās un mēģināt arī pacelt galvu.

Ja atbildējāt uz šiem jautājumiem apstiprinoši, tas nozīmē, ka muguras, kakla un vēdera muskuļu sistēma ir gandrīz gatava pievienoties jaunam procesam, jūs varat to darīt. Ja atbilde uz vismaz vienu vienumu ir negatīva, gaidiet vēl vienu mēnesi un atbildiet uz jautājumiem vēlreiz.

Klasēm, jums būs nepieciešama masāžas eļļa vai bērnu krēms, vingrošanas bērnu paklājs, ko var uzlikt uz cietas un līdzenas virsmas, piemēram, uz grīdas, kā arī lodīšu fitball (pēc izvēles).

Masāža un vingrošana

Atjaunojošā masāža jebkurš vecāks vai vecmāmiņa spēj apgūt un veikt pašnodarbinātību mājās. Tas ir pazīstamā vidē, kad ģimene un jau pazīstami roku pieskārieni, bērns jutīsies pēc iespējas mierīgāks un atvieglots. Maza būs masāžas sajūta, ko profesionāls masieris (tas ir, pilnīgi ārpuse mazulim) padara bērnu par stresu.

Mājas masāža stiprinās kontaktu starp māti un bērnu, padarīs procedūru interesantu spēli, kā arī ietaupīs ievērojamu naudas summu no ģimenes budžeta, jo masāža ir dārgs prieks.Nodarbības jāveic tikai tad, kad bērns ir vesels, viņš ir labi atpūsts, nevis izsalcis. Ieteicams tos apvienot ar gaisa vannu pieņemšanu - tas būs divkāršs ieguvums.

Jūs varat trenēties divreiz dienā, un viens, tas viss ir atkarīgs no visu procesa dalībnieku noskaņojuma. Ja bērns ir ārpus šķirnes, jums nav nepieciešams vingrošana vai masāžas veikšana par katru cenu. Noderīgi vingrinājumi būs tikai tad, ja bērns ir ieinteresēts paša procesa sākumā, ko sākusi spēles māte.

Veicot masāžu, pievērsiet uzmanību roku pieskārienu spiedienam jābūt vieglam, neradot sāpes. Ja bērns ir neērti, viņš noteikti par to informēs ar kliegšanu, uzklausīs viņu un mainīs iedarbības taktiku.

Mēs uzskaitām vairākas efektīvas metodes, kuras ieteicams piemērot ne agrāk kā 3 mēnešu vecumā, lai uzvarētu no vēdera uz muguru.

  • "Apļi un loki". Šim pasākumam būtu jāpalīdz nostiprināt presi. Ar vāju presi atpalicība būs sarežģīta. Bērnam jāatrodas uz muguras. Mamma ar apļveida kustībām viegli griežas un masē bērna vēders pulksteņrādītāja virzienā - ap nabu, paplašinot apli un atpakaļ. Tad īkšķi ir jāveic no nabas līdz ribām un no nabas līdz iekšējai zonai.
  • "Strong back". Šī uzņemšana notiek, ievietojot bērnu uz vēdera. Vispirms ir viegli masēt un paātrināt muguru gar mugurkaulu, un pēc tam veikt šķērsvirzienu ar pirkstu galiem gar ribu līniju līdz mugurkaulam.
  • "Caterpillar". Šī metode tiek veikta, lai stiprinātu sānu un slīpi muskuļus. Pagriežot no vēdera uz muguru, bērns balstās uz rokturi, pārnesot ķermeņa svaru, lielākoties sānu muskuļu darba dēļ, notiek pati muguras ieslēgšanās. Nepieciešams novietot bērnu uz vēdera un "izvilkt", pacelot rokas. Gaismas kustības tiek masētas un izliekti sānu muskuļi no padusēm līdz ceļiem vai kājām.

Masāža mājās tikai ar siltu roku, aukstu palmu pieskāriens bērnam nebūs patīkams, viņš nevarēs atpūsties un uzticēties jums. Uzklājiet masāžas mīkstinātājus. Sesijas ilgums pakāpeniski palielinās - no piecām minūtēm līdz 10-15 minūtēm. Pēc desmit dienu kursa pauze pāris nedēļas.

Vingrošanai ir jābūt katru dienu. Ja tas tiek atkārtots katru dienu, bērns pierod to un ņem to ar lielu prieku. Visefektīvākie vingrinājumi cīņai ar vēderu uz muguras ir šādi.

  • "Velosipēds". Šis vingrinājums palīdz stiprināt bērna kājas, muguras lejasdaļas un sānu muskuļus. Gulēja uz muguras, saliekt bērna kājas ceļgalos un padara tās par ritmiskām kustībām, it kā bērns velosipēdu velk. Šāda alternatīva kāju samazināšana pozitīvi ietekmēs ne tikai muskuļu attīstību, bet arī gremošanu - zarnu gāzu uzkrāšanās būs maz ticama.
  • "Mainīšana." Šis uzdevums palīdzēs bērnam ātri apgūt pašu apvērsumu. Ielieciet to uz vēdera, viegli pārvietojiet pretējo kāju un pagrieziet bērnu uz sāniem un tad uz muguras. Ja ir ievilkta labā kāja, bērnam jābūt pagrieztam pa kreisi, ja kreisā kāja ir ievesta, pagrieziens ir labajā pusē.
  • "Potions". Šim uzdevumam būs nepieciešama interesanta un spilgta rotaļlieta, kas ir jauna un vēl nepazīstama bērnam, vai kāds cits drošs un interesants objekts. Bērns, kas atrodas uz viņa vēdera, redz priekšā rotaļlietu. Novietojiet to tieši tā priekšā un dariet to tā, lai drupatas varētu sasniegt un pieskarties. Tad pārkārtojiet rotaļlietu mazliet uz sāniem un prom, lai bērns to sasniegtu, saspiežot sānu un slīpi muskuļus. Palīdzi viņam, veidojot palmu palmu zem kājām, lai drupatas varētu izspiest un virzīties uz priekšu. Pakāpeniski bērns sāks apgriezties, lai būtu vieglāk sasniegt interesantu objektu.

Attīstieties mugurā, vēderā un sānos, lai galu galā pārvietotos no vēdera uz muguras un muguras, un jūs varat fitball.Bet vispirms jums jākonsultējas ar pediatru, lai nekaitētu bērnam.

Jūs varat nodarboties ar papildu peldēšanas nodarbībām. Tie ir parādīti pat jaundzimušajam. Māciet mazulim peldēties lielā vannā, un jūs varat izmantot profesionālo treneru pieredzi un zināšanas, kas var palīdzēt mazuļiem. Lai to izdarītu, jums ir jāreģistrējas ar drupām īpašā grupā mazajiem, kas atrodas baseinā.

Padomi un triki

Vecākiem, kas nodarbojas ar bērnu, lai iemācītu viņam pirmos apvērsumus, jums ir jābūt pacietīgam, ne viss izrādīsies uzreiz. Visi vingrinājumi un masāžas paņēmieni ir jāveic pareizi, stingri ievērojot to īstenošanas tehniku.

Pieaugušajiem ir jāpārliecinās, ka muskuļi tiek apmācīti simetriski - abās pusēs, pretējā gadījumā bērns var sākt rullīt tikai vienā pusē.

Bieži gadās, ka bērns, kurš jau ir sācis apgāzties no gulēšanas uz muguras, pēkšņi pārtrauc to darīt. Nekas nav patoloģisks vai neparasts. Bieži vien mazi bērni apgūst jaunas prasmes fragmentos, dažu dienu laikā ticiet man, drupatas „atcerēsies” iegūto spēju mainīt ķermeņa stāvokli kosmosā un izmantot to, bet apzināti - kad tam ir derīgs motīvs.

Lai uzzinātu, kā iemācīt bērnam apgāšanos, skatiet šo videoklipu.

Aprēķiniet imunizācijas grafiku
Ievadiet bērna dzimšanas datumu
Informācija, kas sniegta atsauces nolūkos. Nelietojiet pašārstēšanos. Pēc slimības pirmajiem simptomiem konsultējieties ar ārstu.

Grūtniecība

Attīstība

Veselība