Kad bērns sēž un kādi vingrinājumi to veicina?

Saturs

Māte un citi radinieki uztver katra jaunā bērna prasmi ar prieku. Lepnums ir milzīgs, es gribu nekavējoties dalīties ar visiem pārsteidzoši svarīgajiem jaunumiem - bērns sēž uz pāvesta. Bet tādas pašas spēcīgās emocijas, tikai ar negatīvu zīmi, sievietes piedzīvo, kad viņu bērni atsakās sēdēt uz šo laiku. Šajā rakstā mēs uzzināsim, kad bērnam jāiemācās sēdēt un kā viņam palīdzēt iemācīties šo prasmi, neradot kaitējumu.

Noteikumi un normas

Spēja sēdēt ir diezgan sarežģīta un prasa ievērot vairākus īpašus nosacījumus. Pirmkārt, muguras muskuļiem jābūt gataviem tam, un, otrkārt, zīdaiņa mugurkaula un gūžas locītavām jābūt pietiekami nobriedušām.

Saskaņā ar iedibināto pediatrijas praksi tiek uzskatīts, ka vidusmēra bērnam ir jāsēž ar atbalstu sešos mēnešos, un jau 7 mēnešus bērns pats sēž bez atbalsta. Lai sēdēt no neaizsargāta stāvokļa, bērnam saskaņā ar ārstu pieņemtajiem standartiem jābūt 8 mēnešu vecumam.

Tomēr šīs normas tiek sauktas par vidējo, jo tie neņem vērā individuālā bērna individuālās īpašības. Tāpēc no prakses viedokļa ir saprātīgāk pieņemt, ka bērns sēž starp sešiem mēnešiem un 8-9 mēnešiem. Cik labi sagatavoti muguras, vēdera un ieroču muskuļi un galu galā ir atkarīga no jaunās prasmes apgūšanas perioda. Pēc tam, kad bērns ir iemācījies sēdēt, tas kļūs par ievērojamu savu spēju paplašināšanos, zinot pasauli. Turklāt šāda poza tiek uzskatīta par pāreju uz spēju stāvēt un pēc tam pāriet uz abiem.

Aktīvāki bērni var mēģināt sēdēt pirms pusgada, un mazāk aktīvie bērni var būt lēni līdz pēdējam. Tas nav arī neparasts vai patoloģisks. Kaut arī daudz kas ir atkarīgs no tā, kā pediatrs, kas novēro bērnu, pieder pie vidējām normām. Speciālists, kurš nav pārāk apgrūtinošs, var sausā veidā norādīt bērna atpalicību no fiziskās attīstības normām, kas izjauks vecākus.

Labi speciālisti bērnu veselības jomā uzsver sēdēšanas laika individualitāti. Prasme attīstās atbilstoši noteiktam plānam, un uzmanīgi vecāki noteikti pamanīs bērna straujas jaunas prasmes meistarības pazīmes, ja viņi zina veidošanās stadiju īpašības.

Prasmju attīstības posmi

Lai sagatavotos nākamajiem bērniem, sākas iepriekš. Ar visu muskuļu grupu un īpaši muguras muskuļu audu stiprināšanos bērns sāk roll, spin, mēģina veikt vertikālu pozīciju uz apakšas, balstoties uz rokām. Fiziski attīstītā veselā bērna pirmajos šādos mēģinājumos var novērot jau 4,5 mēnešus. Bērns, protams, krīt, bet viņš neatlaidīgi mēģina atkal pacelties uz rokas un apsēsties.

Pirmo posmu sauc par īstermiņa sēdes posmu. Bērns, pat ja viņam izdodas sēdēt, nevar ilgstoši turēt savu ķermeņa svaru un atgriežas savā pusē. Šajā stadijā sejas un galvas traumas netiek izslēgtas, jo, ja mazulis nokrīt, tas var labi nokļūt galvu pret gultiņa sānu sienām.

Jau sagatavošanas posmā Ir svarīgi nodrošināt, lai jūsu bērns droši nokristu. - ievietot četrās tā malās mazus mīkstus spilvenus.Mēģinājumi sēdēt ir jānotiek jūsu klātbūtnē, jo spilvenu klātbūtnē turpinās traumas vai mehāniskas nosmakšanas iespējamība.

Īstermiņa posms parasti tiek apgūts pāris mēnešos. Tad bērns sāk sēdēt un īsi turēt pie sava svara, lai gan ar līdzsvaru tas joprojām ir diezgan problemātisks. Uzsāk otro prasmju apguves posmu - vietu ar atbalstu.

Jūs varat palīdzēt bērnam saglabāt līdzsvaru, turot viņu, jūs varat pakāpeniski audzēt savu bērnu ar savu pildspalvu. Tātad, nedaudz kosoboko, bērni parasti nedarbojas ilgi - tas ir neērti un nepraktiski, jo abas rokas ir nepieciešamas, lai viņš varētu spēlēt un saskatīt pasaules zināšanas.

Tā nespēja pilnībā apgādāt divas rokas, kas stimulē bērnu pāriet uz jaunu posmu. Mēneša laikā bērni var sēdēt bez atbalsta, kamēr viss slogs balstās uz mugurkaulu. Līdz 8 mēnešiem daudzi bērni jau var pavadīt daudz laika sēžot, darot interesantu rotaļlietu. Šajā stadijā jūs varat sākt pāriet uz pārmeklēšanu, ja drupatas nav veikušas neatkarīgus mēģinājumus pārvietoties uz vēdera vai četrām ekstremitātēm.

Pēdējā posmā (aptuveni 9–10 mēneši) bērns var sēdēt savā vietā no pakļautas vietas. Dažiem tas ir viegli, citi acīmredzami cieš, pūšas un mēģina to darīt ātri, bet tas nedarbojas. Veids, kādā bērns sēž, nav svarīgs. Daži to dara ar atbalstu savās rokās, citi - caur starpposma pozu uz visiem četriem, citi meklē, lai notvertu, lai paņemtu sevi uz rokām un sēdētu. Galvenais ir rezultāts.

Kāpēc bērns neatrodas?

Ar šādu jautājumu vecāki bieži vēršas pie pediatriem. Bet, lai atbildētu, tas noteikti ir diezgan grūti, jo iemesli var būt diezgan daudz. Tātad, ja bērns piedzima pirms dzemdību perioda, viņa kaulu un muskuļu sistēmu attīstība aizņem vairāk laika: priekšlaicīgi dzimušie bērni sāk sēdēt vēlāk, jo nav gatavības apgūt jaunu prasmi.

Bērns ar lieko svaru, lai gan tas iepriecina radiniekus ar vaigiem vaigiem un kājām, sēž daudz vēlāk nekā parastā svara bērniem. Ja bērnam ir problēmas ar gūžas locītavām, kuras tika identificētas pat tad, ja bērns bija jaundzimušais, jums nav nepieciešams sēdēt.

Lēnāki bērni mācās jaunas prasmes, kurām nav atbilstošu apstākļu - pēc sešiem mēnešiem bērns ir cieši pārnēsāts, viņiem ir maz vingrinājumu, nedarbojas vingrošana, masāža, neatstājiet viņus ilgu laiku ar rokām un rotaļlietām.

Tikpat svarīgi ir bērna temperaments. Ir mierīgi un izmērīti flegmatiski un melanholiski, kuri vienkārši neredz stimulu ieņemt citādu pozīciju, viņi dod priekšroku saspringtam un nedaudz ilgāk gulēt. Un tur ir kustīgi un zinātkāri choleriski un sanguīni cilvēki, kurus ir grūti saglabāt no visa jaunā, un tāpēc jau pēc noklusējuma interesanti.

Ja prasmju trūkums ir vienīgā vecāku sūdzība, nav nekas jāuztraucas, tikai laiks šim bērnam vēl nav pienācis. Tomēr, ja prasmju trūkumu pavada citi simptomi - bagātīga bieža regurgitācija, bāla āda, emocionālu reakciju trūkums pret bērnu mātei un tēvam, spējas pārvilkt un pārliecinoši turēt galvu, tad noteikti jākonsultējas ar ārstu.

Ir arī iemesls apmeklēt neirologu, ja ir bijušas patoloģijas, piemēram, išēmija, smadzeņu asiņošana pēc piedzimšanas, smadzeņu hipoksija, ja nav mēģinājumu apsēsties pēc 7-8 mēnešiem.

Zēni un meitenes - iezīmes un prasmes

Interneta forumos jaunās mātes aktīvi apspriež dažādu dzimumu bērnu fiziskās attīstības spējas un nianses. Kādu iemeslu dēļ tiek uzskatīts, ka meitenes attīstās ātrāk. Tas nav taisnība. No bērna dzimuma laika, kad sākas mēģinājumi sēdēt, nav atkarīgs no tā.

Vēl viens izplatīts nepareizs priekšstats, ka zēni var sēdēt agrāk, bet pat paši meiteņu mēģinājumi sēdēt uz sešiem mēnešiem ir noteikti jāpārtrauc. Tas izskaidrojams ar to, ka meitenes seksuālā sistēma ir veidota tā, ka agrīnās vertikalizācijas dēļ var izjaukt dzemdes anatomisko atrašanās vietu iegurni.

Patiesībā abu dzimumu bērniem nav ieteicams agri sēdēt, tas attiecas arī uz zēniem. Un nevis tāpēc, ka reproduktīvajai sistēmai var notikt kaut kas neatgriezenisks un briesmīgs, bet tāpēc, ka mugurkaula un gūžas locītavās var notikt neatgriezeniska vai neiespējama. Kas attiecas uz meitenēm, agrīna piespiedu vertikalizācija var novest pie iegurņa kaulu traumām, kas nākotnē var radīt problēmas ar reprodukciju.

Bieži rodas jautājums, vai pārtraukt meiteņu mēģinājumus sēdēt pirms sešiem mēnešiem. Ja bērns ir labi attīstījies, par ko liecina viņas neatkarīgie un spontāni mēģinājumi apsēsties, tad jums nevajadzētu iejaukties viņas meitā. Tieši tāda pati taktika ir jāievēro maziem zēniem. Bet, ja pats bērns vēl nepierāda vēlmi sēdēt, tad būs liela kļūda, lai sēdētu bērnu, liktu spilvenus un tahtas.

Ticot, ka tādā veidā viņi palīdz bērnam, vecāki kaitē bērnam. Pārmērīga mugurkaula slodze pirms sava dabas noteiktā laika noteiktam bērnam var novest pie mugurkaula traumām, locītavu saasināšanās, kas nākotnē var ne tikai sabojāt bērna pozu un gaitu, bet arī izraisīt invaliditāti.

Vingrinājumi un vingrošana

Vingrošanai nevajadzētu tikai iekasēt "sēdēt". Tas ir sarežģīts efekts uz bērna ķermeni, veicinot ne reālās prasmes attīstību, bet gan drupu muskuļu attīstību. Ar attīstītajiem muskuļiem bērns viegli un viegli uztver šīs un citas prasmes. Pirms vingrošanas pārliecinieties, ka pavadīsiet vieglu tonizējošu masāžu. Tas padarīs sarežģītākus uzdevumus efektīvākus. Vienmēr veiciet vingrinājumus jautras spēles veidā, pretējā gadījumā bērns ātri nokļūs ar mātes manipulācijām ar savu ķermeni, un viņš sāks protestēt pret šādām atpūtas aktivitātēm.

Kā jau zināms, sēžam ir jāizveido muguras, roku, vēdera muskuļi. Tādēļ ir nepieciešams iekļaut aktīvus un pasīvus vingrinājumus, lai ikdienas vingrinājumos stimulētu šīs konkrētās muskuļu grupas. Šeit ir daži interesanti un noderīgi vingrinājumi.

"Zivis"

Šis vingrinājums tiek veikts ūdenī, piemēram, lielā vannā vakara peldēšanas laikā. Viņam jums būs nepieciešama īpaša ortopēdiska piepūšamā apļa uz bērna kakla. Tas droši nostiprina kakla skriemeļus un neļauj drupatas iet uz leju.

Valkājot apli, novietojiet bērnu ūdenī uz vēdera un aiz kājas ruļļa ūdenī. Tad atstājiet viņu šādā stāvoklī, pagaidiet mazliet - bērnam vajadzētu atgriezties. Pārvēršas ūdenī ir daudz vieglāk un vieglāk.

Pēc peldēšanas uz muguras paņemiet bērnu ar vienu rokturi un stimulējiet viņa apvērsumu uz vēdera. Jo vairāk viņš pagriežas peldēšanas laikā, jo labāk. Vingrojumus var veikt no ļoti agra vecuma - no 1 mēneša.

"Swing"

Sākuma pozīcija - atrodas uz muguras. Virsmai jābūt cietai. Šis vingrinājums netiek veikts uz mīkstas gultas, kas nespēj nodrošināt anatomiski pareizu mugurkaula atbalstu.

Izstiepiet savu rādītājpirkstu bērnam un ļaujiet viņiem saprast. Lēnām paceliet drupatas uz pusi sēdus stāvoklī. Nav nepieciešams stādīt bērnu, pietiek ar augšdaļas pacelšanu par 45 grādiem. Tad lēnām nolaidiet bērnu atpakaļ.

Šī uzdevuma noslēpums ir tas, ka jums ir jādara viss lēnām. Kamēr jūs to darāt, jūsu rokās esošie muskuļi un muguras cieši pievelk pēc iespējas vairāk. Vingrošana ir ieteicama no 4 līdz 5 mēnešiem.

"Pilots"

Ar savu labo roku aizķeriet bērnu, kas atrodas uz vēdera ap ķermeni, un novietojiet plaukstu zem krūtīm, un kreisā daļa to atbalsta zem kājām.

Paceliet bērnu virs masāžas galda virsmas - kamēr bērns refleksīvi saspiež muguru, sēžamvietas un paceļ galvu, izstiepjot rokas pie sāniem. Turiet to apmēram 30-40 sekundes šajā pozīcijā un viegli nolaidiet to uz vēdera uz virsmu. Exercise ieteicams no 4 mēnešiem.

"Caterpillar"

Šis vingrinājums tiek veikts pozā, kas atrodas uz viņa vēdera. Pirms bērnam ir jāliek rotaļlieta, bet tā, lai viņš to nevarētu ņemt. Viegli spiežot rokas uz mazuļa kājām, stimulējiet viņa inerciālo atbaidīšanu un līst uz priekšu. Tā izskatīsies kā raksturīgās kāpurķēdes kustības kustības laikā. Veiciet, līdz bērns nav “pārmeklējis” uz mērķi un nenoņem rotaļlietu.

"Uz bumbu"

Efektīvi stiprina muguras un vēdera fitball vingrinājumu muskuļus. Ievietojiet bērnu atpakaļ, atbalstot kājas uz bumbu un viegli pagriežot to uz priekšu un atpakaļ, labajā un kreisajā pusē, un pēc tam apli.

Pagrieziet bērnu uz vēdera un dariet to visu no jauna. Tas ne tikai stiprinās muskuļus, bet arī attīstīs vestibulāro aparātu, kas noteikti noderēs sēdekļa apguves posmā, kurā jums ir jāspēj līdzsvarot.

Dr Komarovskis

Slavenais pediatrs Jevgeņijs Komarovskis apgalvo, ka veselam bērnam nav nepieciešama vecāku palīdzība, viņš pats apsēdīsies un darīs to, kad viņš būs gatavs. Turklāt nevajadzētu palīdzēt no „lāču pakalpojumu” kategorijas. Tie, bez šaubām, ietver šādu cilvēces sasniegumu kā džemperi.

Daudzi vecāki lepojas ar sevi, iegādājoties šādu dāvanu bērnam. Viņi uzkaras bērnu džemperos un ir pārliecināti, ka viņš tiem un kabīnēm uzkaras ārkārtas režīmā.

Faktiski, pēc Komarovskas domām, džemperos bērns ir stresa apstākļos, bet mazuļa mugurkauls piedzīvo vēl lielāku stresu. Ja bērnam izdevies izspiest kājas no grīdas, tad situāciju vēl vairāk sarežģī saspiešanas lūzuma un mugurkaula mikrotraumas.

Visnoderīgākais uzdevums Komarovskis aicina ieklāšana uz vēdera. Ārsts iesaka mērķtiecīgi apmācīt citus muskuļus tikai pēc rūpīgas bērna sēdēšanas (vai mēģinot sēdēt). Ja aizmugure ir noapaļota vienlaicīgi, varat runāt par vāju gariem muguras muskuļiem, ja tas atrodas uz sāniem - jums ir jāpievērš uzmanība vēdera muskuļiem un sānu muskuļu grupām.

Sēžiet bērnu, piespiedu kārtā - vecāku noziegums, saka Eugene Olegovich. Ir aizliegts stādīt bērnu, kurš nevar sēdēt klaidonis ar drošības jostām vai mīksto spilvenu viesmīlīgajā telpā.

Kad bērns sāk sēdēt, jums jāizvairās no patoloģiskām pozām. Jevgeņijs Komarovskis atsaucas uz tiem kā sēdekli ar kājām, kas saliektas pie ceļiem, pagriezās atpakaļ. Ja paskatās uz bērnu no augšas, viņa poza izskatīsies kā latīņu "W". Šajā stāvoklī neticamas slodzes uz gūžas locītavām un ceļiem, kas var izraisīt smagas patoloģijas un kāju deformācijas. Šajā gadījumā mātes vēlme un vēlme palīdzēt mazulim būs diezgan piemērota - iemācīt bērnam pareizi sēdēt, un tas būs labākais palīdzēt. Daudz noderīgāka nekā mamma mēģinājumi mācīt bērnu, kurš tikko pagāja sešus mēnešus, lai vienkārši sēdētu.

Dr Komarovskis jums pastāstīs par vecumu, kurā bērnam nākamā video jāiemācās sēdēt, staigāt un tā tālāk.

Aprēķiniet imunizācijas grafiku
Ievadiet bērna dzimšanas datumu
Informācija, kas sniegta atsauces nolūkos. Nelietojiet pašārstēšanos. Pēc slimības pirmajiem simptomiem konsultējieties ar ārstu.

Grūtniecība

Attīstība

Veselība