Bērnu vingrošana: jautri un efektīvi vingrinājumi

Saturs

Bērnu vingrošana - lielisks veids, kā stiprināt imūnsistēmu, attīstīt bērna muskuļu un kaulu aparātu, lai glābtu viņu no hipertonijas. Papildus acīmredzamajam medicīniskajam ieguvumam, mājas vingrinājumi drupām burtiski no pirmajām dienām kļūst par nozīmīgu saikni ar māti - vingrošanas laikā notiek komunikācija un taustes kontakts. Tas palīdz attīstīt bērnu emocionālo sfēru, runas atpazīšanas centrus, priekšnoteikumus nākotnes runāšanai.

Ja vecāki ikdienas vingrošanu var veikt zīdaiņiem interesants un informatīvs, viņš ar lielu prieku nodarbosies. Šajā rakstā mēs jums pastāstīsim, kā rīkot vingrošanu ne tikai veselīgi, bet arī jautri, ko jūsu bērns noteikti patiks.

Ieguvumi un mērķi

Daudz ir teikts un daudz rakstīts par vingrošanas priekšrocībām personai. Bet ne visi zina, ka bērnam fizisko vingrinājumu kopums ir vairāk nekā tikai muskuļu un locītavu slodze. Tā kā zīdaiņi zīdaiņiem joprojām nespēj paši veikt vingrinājumus, uzlāde vienmēr notiek kopā ar māti vai tēti. Drupatas ir svarīgas, lai sajustu mātes tuvumu, caur viņu viņš uzzināja pasauli deviņu grūtniecības mēnešu laikā, un viņa pirmajos neatkarīgā dzīves mēnešos viņa galvenais transportlīdzeklis šajā pasaulē. Tādējādi lādēšana bagātina bērna iekšējo pasauli, dod viņam ļoti nepieciešamo saziņu ar savu māti.

Vingrošana ir lielisks papildinājums masāžai. Kombinācijā abu veidu ietekme palīdz novērst muskuļu hipertonitāti, kas raksturīga visiem jaundzimušajiem un zīdaiņiem vismaz sešus mēnešus. Vingrošana ir ieteicama gūžas locītavas pienācīgai attīstībai ar displāziju. Arī, pateicoties vingrošanai, izdodas noteikt torticollis.

Terapeitiskā vingrošana kompleksā ar masāžu tiek parakstīta bērnam dobās un piltuves formas krūtīs, ar hipotonu, ar valgus un kāju deformācijām.

Relaksējoša vingrošana un relaksācijas masāža ieteicama hiperaktīviem un viegli uzbudināmiem bērniem, lai stiprinātu nervu sistēmu. Gluži un apātiski bērni, gluži pretēji, ir ieteicama tonizējoša, stiprinoša vingrošana.

Atklāto patoloģiju gadījumā masāža tiek noteikta ar terapeitisko, un atbilstošā vingrošana ir no vingrošanas terapijas kompleksa. Bērnu veselīga vingrošana un vispārējā masāža ir ieteicama patoloģiju profilaksei, labākai fiziskai un garīgai attīstībai.

Internetā ieinteresētie vecāki var atrast lielu skaitu dažādu vingrinājumu bērniem līdz viena gada vecumam, taču nav tik daudz patiesi interesantu, un svarīgākais ir spēlēt. Ja, piespiežot kazlēnu kaut ko darīt katru dienu, ko viņš jau sen ir garlaicīgi, tad šādai vingrošanai būs maz labuma. Tāpēc mēs nolēmām vākt tikai labākos vingrinājumus, kas neļaus bērnam garlaicīgi un dot daudz labumu viņa veselībai.

Noteikumi

Jautri bērnības vingrošana var notikt no pirmajām dzīves dienām. Nav vecuma ierobežojuma. Bet vecākiem ir jāapzinās, ka fiziskajai aktivitātei jābūt samērīgai ar vecumu, bērnam nav iespējams pārslogot. Turiet nodarbības katru dienu, vingrošanu var veikt 2 vai 3 reizes dienā, bet katras nodarbības ilgums nedrīkst pārsniegt 5-10 minūtes.Pakāpeniski māte var palielināt nodarbību laiku un 8-9 mēnešus vingrošanas nodarbību ilgums var būt jau 20 minūtes un tuvāk gadam, pusstundai.

Daži vienkārši noteikumi palīdzēs jums organizēt bērna klases.

 • Mēģiniet veikt nodarbības vienlaicīgi. Vislabāk to darīt no rīta un pēc pusdienlaika miega, bet šeit vakarā, kad pirms bērna peldēšanās un gulētiešanas veicat vieglu un relaksējošu masāžu, labāk ir atteikties no vingrošanas vingrinājumiem, lai stimulētu nervu sistēmu. Pārmērīga stimulācija neļauj bērnam ātri un grūti aizmigt.
 • Pirms vingrošanas vienmēr veiciet vieglu vispārēju vai terapeitisku masāžu, ko ārsts izrakstījis konkrētas slimības gadījumā.

Pēc vingrinājumu sākuma bērna muskuļi ir jāapkaro un jāsagatavo. Tas palīdzēs izvairīties no sāpēm, stiepšanās.

 • Telpai, kurā notiek nodarbība, jābūt ventilētai, tā nedrīkst būt pārāk auksta vai pārāk karsta. Vislabāk ir uzturēt temperatūru 21 grādu temperatūrā. Ja tā ir vasara un ir iespēja, vingrošana ārpusē.
 • Nenovietojiet bērnu tūlīt pēc ēšanas, nav vēlams sākt iesaistīties tukšā dūšā. Labākais laiks uzlādēt ir intervāls starp barošanu (pusotru stundu pēc ēdienreizes).
 • Nelietojiet uz mīkstas gultas. Bērna mugurkauls nebūs uz pareizā stāvokļa. Jaundzimušajiem un zīdaiņiem līdz sešiem mēnešiem, izmantojiet mainīgo galdu, veiciet vingrinājumus parastajā tabulā.

Vairāk mobiliem un aktīviem bērniem, pēc pusgada, grīdas virsma ir piemērotāka, uz kuras novietojat poliuretāna putu spilventiņu, kas neļauj aukstumā.

 • Vienmēr sāciet uzlādi labā garastāvoklī. Bērni maigi uztver savas mātes stāvokli, un, ja viņai ir slikta noskaņa, viņi arī būs nerātni.
 • Izveidojiet dažādus vingrinājumus, kurus esat izvēlējies par galveno. Pakāpeniski sāk veikt individuālus vingrojumus vannas istabā, praktizēt peldēšanu, papildiniet parastās vingrošanas nodarbības sporta ballē.
 • Labākā vingrošanas nodarbība ir kopīga māte un bērns. Tas īpaši attiecas uz gadījumiem, kad bērni sāk imitēt pieaugušos, tas ir, pēc 9-10 mēnešiem.

Nekad nepiespiediet bērnu iesaistīties pret savu gribu. Ja viņš kādu iemeslu dēļ negaidīja, viņam ir slikts garastāvoklis (jā, arī zīdaiņiem ir slikts garastāvoklis!), Kaut kas viņu apgrūtina, labāk ir pārtraukt vingrinājumus līdz brīdim, kad bērns ir pilnīgi vesels, jautrs, jautrs un melodija sazināties.

Kontrindikācijas

Pati par sevi zīdaiņu vingrošanai nav tik daudz kontrindikāciju, bet pirms sākat praktizēt, mātei jākonsultējas ar pediatru. Parasti bērnu ārsti dod atļauju. Un, ja bērnam ir attīstības iezīmes, tad ārsts jums pateiks, kā darīt vingrošanu savā konkrētajā gadījumā. Piemēram, ar DTS (gūžas displāziju), vingrošanu var veikt tieši ar ortopēdiskiem "statņiem" starp kājām, bet šeit ir nepieciešams aplūkot, kā speciālists to dara.

Kad krūškurvja deformācija palielina vingrinājumu skaitu, kas vērsts uz krūšu muskuļu stiepšanu, un tādēļ būs noderīgi fitball vingrinājumi.

Ar kāju deformācijām vingrošanas pamatā ir vingrinājumi kājām, ceļgaliem un gurniem, un ar ceļgalu kauliem ir pilnīgi specifiski ārstnieciski vingrinājumi kakla muskuļu nostiprināšanai.

Kontrindikācijas ietver drudža stāvokli - ar augstu temperatūru, profesijas var kaitēt. Nelietojiet vingrošanu un, kad bērnam ir kolikas, zobi un citas slimības.

Ļoti rūpīgi un tikai ar ārsta atļauju vingrošana tiek veikta bērniem ar iedzimtiem sirds defektiem, asinsvadu slimībām, hidrocefāliju, lieliem trūciņiem, kā arī paralīzēm un atšķirīgu izcelsmi.

Veselam bērnam vingrinājumi ir atļauti un pieļaujami, gan statiski, gan pasīvi, kurus māte tērē drupināšanai, kas ir gan aktīvie, gan bērni, kuri bērna vecuma prasmes dēļ uzņem tiešu un brīvprātīgu līdzdalību.

Izklaides kustības

No dažādiem zīdaiņu vingrinājumiem mēs izvēlējāmies tikai tos, kurus var pareizi uzskatīt par jautriem un efektīviem. Visi no tiem ir “pārbaudīti” vairāk nekā vienas paaudzes karapuzā un parasti ir ļoti populāri bērniem un viņu vecākiem. No šī saraksta katra māte varēs sagatavot savu bērnu nodarbību programmu atbilstoši viņa vecumam. Pakāpeniski programmu var sarežģīt, atkārtojot pagātni un pievienojot jaunus vingrinājumus.

Jaundzimušie

Vingrošanas raksturojums jaunākajiem ir maigs un maigs pieskāriens, spiediena trūkums uz muskuļiem masāžas un vingrošanas laikā. Bērni gulēt daudz, paliek nomodā, un tāpēc viena īsā sesija pēc rīta higiēnas procedūrām būs pietiekami.

 • "Varde". Uzlieciet bērnu uz muguras. Paņemiet to pa kājām apvidū, mātes plaukstām uzliek bērna ceļus. Tad dariet dažas līkumu kustības, it kā drupas krampji, un pēc tam izkliedējiet kājas uz sāniem ar ceļgaliem - tā drupas uzņems „vardes” pozīciju. Pagrieziet bērnu uz vēdera. Satveriet kājas un nedaudz nospiežot, kājas jānovieto arī uz “varde”.

 • "Aizsargs". Ielieciet bērnu uz vēdera. Stāvieties aizmugurē un viegli paņemiet drupatas pa pleciem. Jums ir nepieciešams diezgan daudz, lai atbalstītu bērnu ar pleciem, lai viņš uz dažām sekundēm turētu uz viņa elkoņiem. Pēc tam nedaudz plecus plecus uz sāniem - bērns refleksīvi mēģinās pacelt galvu uz augšu. Šis vingrinājums palīdzēs sagatavot kakla muskuļus galvas pašaizstāvēšanai.
 • "Velosipēds". Šim vingrinājumam īpaši patīk bērni. Uz leju novietojiet kājas un pārmaiņus nogādājiet tās vēderā. Šis efekts stiprina vēdera muskuļus, samazina koliku veidošanos. Ja māte pavadīs kustību ar smieklīgiem trikiem, bērns saņems lielāku prieku un labumu. Piemērs šim vingrinājumam: „Mēs ejam, ejam, pagriežam, pagriežam un nogurinām - atpūsties, iemācīties visu, redzēt visu, ejam pa pasauli! ".

Bērni no 2 līdz 4 mēnešiem

Bērniem vecumā no 2 līdz 4 mēnešiem noteikti pievienojiet vingrinājumus, kas veicina indeksēšanu. Lai to izdarītu, jūs varat sarežģīt jau pazīstamo „vardi”, pakāpeniski nospiežot kāju, lai bērns uz vēdera virzītos uz refleksu. Bērni kļūst emocionālāki, un tāpēc viņi nespēj pārspēt dzejoļus un dzejolis, dziedāt dziesmas klasē.

 • "Lietussargi". Ielieciet bērnu uz muguras, paņemiet rokas ar pirkstiem, velciet rokturus uz priekšu un pagrieziet sukas aplī, sakratiet tās un sāciet rotēt otrā virzienā. Jūs varat izlasīt kazlēnu pakaišu gabalu: „Lietussargs manā rokā vēršas, lietus ir gulējis mākoņos, es pagriezu to pa labi un pa kreisi, es lidoju, lai apmeklētu lietus!”.

 • "Deja". Šis vingrinājums palīdz stiprināt kāju muskuļus un parasti ir ļoti populārs ar bērniem. Ielieciet bērnu uz muguras, paņemiet labo kāju ar roku un pieskarieties tam ar kreiso ceļa papēdi, tad atkārtojiet vingrinājumu ar pretējo kāju.
 • "Varde peldē." Šis vingrinājums tiek veikts ūdenī - lielā vannā vai baseinā. Viņam jums vajadzēs ortopēdisko apli ap kaklu, lai peldētos bērnus. Atlaidiet bērnu ar apli ūdenī. Ar rokām paņemiet mazuļa kājas un nogādājiet tās kā “zemes” versijā - vispirms uz vēdera, tad ar audzēšanu uz sāniem. Pievienojiet virkni pagriezienu ar apli ūdenī - no muguras uz vēderu un atpakaļ.

Bērni no 5 līdz 7 mēnešiem

Šajā vecumā bērni var darīt daudz, pārliecinieties, ka izmantojiet, lai sarežģītu vingrošanu. Uzdevumi kļūst sarežģītāki, bet interesantāki, un bērni emocionāli sāk reaģēt uz tiem.

 • "Lidmašīna". Daudzu paaudžu mīļākie vingrinājumi. To var izdarīt manas mātes vai tēva rokās.Bērns tiek iesaiņots ar vienu roku uz vēdera, otru atbalsta krūtis un pacelts gaisā. Refleksijā stāvoklī uz vēdera bērns izplata rokas, piemēram, lidmašīnas spārnus, sasprindzinot vēdera un muguras muskuļus un apmācot vestibulāro aparātu. Nākamais - jautājums par fantāzijas vecākiem. Jūs varat attēlot plaknes skaņas, jūs varat lasīt par "lidmašīnu, ņemt mani lidot", jūs varat tikai smieties kopā, jo bērniem parasti ir daudz jautrības.

 • "Drosmīgs pilots." Tas ir kopīgs uzdevums. Mammai vajadzētu gulēt uz muguras, pacelt kājas un saliekt pie ceļiem taisnā leņķī. Viņa novieto bērnu kājām starp ceļiem un kājām un tur viņas izstieptās rokas. Pēc tam māte var kratīt kājas un abs, kas ir noderīga pēc dzemdībām, un bērns vienkārši rullējas uz augšu un uz leju, kas ir ļoti noderīgs tās vestibulārajam aparātam un roku, vēdera un muguras attīstībai.

No 7 mēnešiem un vecākiem

Šajā vecumā tiek gaidīts jebkurš vecāku iztēles lidojums. Vertikālie “soļi” ir noderīgi, ja tiek atbalstītas bērna kājas uz pieaugušo kājām (ar atbalstu padusēs), bērna tulkojumi no sēdus stāvokļa līdz gulēšanas pozīcijai un otrādi, flips uz sāniem, muguras, kuņģa, aktīvā pārmeklēšana ir noderīga

 • "Ķerra". No šī pasākuma bērni ir traki - tas ir smieklīgi un ļoti noderīgi. Mamma paceļ bērna kājas no gulēšanas uz vēdera, lai bērns ar rokām noliecās uz grīdas. Tātad, rokas, praktizētāji virzās uz priekšu. Jūs varat pievienot smieklīgus dzejoļus, un visas ģimenes jautrība tiks nodrošināta: “Chu-chu-chu, chu-chu-chu, ķerra dārzā, kas šūpojas - sīpolus, kāpostus un burkānus. ".

 • "Vilciens". Ievietojiet lenti uz grīdas un pasakiet, ka jūs pārvietosies pa to, kā vilciens uz sliedēm. Novietojiet savu bērnu uz vēdera, veiciet to pašu pozīciju paralēli ar drošības jostas otru pusi. Ar “Chukh-Chukh” un “Tu-Tu” skaņām jūs sākat rāpties no sākuma punkta līdz jostas galam, kur rotaļlieta stāv (bērna beigu stimuls). Augot, jūs varat sarežģīt vingrinājumu, izraisot „lokomotīves” pārmeklēšanu atpakaļ.

Par dinamisko vingrošanu

Daudzi ir dzirdējuši par dinamisku vingrošanu, daudzi ir redzējuši, cik dedzīgi un jautri citi to dara. Uzlādēšana, kurā bērns tiek izmests, vienā vai divās ekstremitātēs, var būt ļoti bīstams gatavām māmiņām un bērniem, un tāpēc vislabāk ir apgūt metodes un vingrinājumus ar speciālistu pēc iepriekšējas konsultēšanās ar pediatru.

Tiek uzskatīts, ka bērnam ir jāmācās iekasēt gaisā no agras bērnības, jo vecāks bērns kļūst, jo kontrindicēts ir šāds efekts. Saskaņā ar vecākiem, lai apgūtu visas šādas vingrošanas metodes, ir diezgan grūti un biedējoši. Bet fitball komplekss ir ļoti populārs ar bērniem. Runa ir par šūpošanos uz vēdera uz bumbas un uz muguras, kā arī šūpošanos uz bumbu mātes rokās - viņa sūknē arī gurnus un sēžamvietas (noderīga visiem klases dalībniekiem!).

Kā padarīt vingrošanu jaundzimušajiem, skatiet šo videoklipu.

Informācija, kas sniegta atsauces nolūkos. Nelietojiet pašārstēšanos.Pēc slimības pirmajiem simptomiem konsultējieties ar ārstu.

Grūtniecība

Attīstība

Veselība