Kad bērns sāk nolaisties no muguras uz vēderu un ko darīt kavēšanās gadījumā?

Saturs

Vecāki mēdz uztraukties par savu bērnu. Jebkurā bērnu attīstības stadijā viņiem ir daudz jautājumu par bērna faktiskās attīstības atbilstību standartiem un normām. Viens no visbiežāk uzdotajiem jautājumiem ir jautājums par neatkarīgu apvērsumu sākumu no muguras uz vēderu. Šajā rakstā mēs pastāstīsim, kad bērni sāk veikt šādas kustības un ko darīt, ja ir pagājuši kalendāra termiņi, un toddler nav steigā apgūt jauno ķermeņa stāvokli.

Noteikumi un normas

Jebkurā specializētā forumā internetā jaunā māte, protams, atradīs normas un nosacījumus, kādos bērnam ir jādara kaut kas vai jāsasniedz noteiktas prasmes. Parasti viņi skaidri apraksta, cik mēnešus bērnam ir jācenšas pacelt un turēt galvu, un kādu laiku tai ir jāgriežas, sēdēt un staigāt. Šīs normas padara nelaimīgo māti par biedējošu, jo bērns var neatbilst viņiem.

Katrs bērns ir indivīds. Par to runā visi izcili pediatri, tostarp slavenais ārsts Jevgeņijs Komarovskis. No šī viedokļa visas pastāvošās normas ir tikai aptuvenas orientieris, novirzes no kurām ir iespējams un ļoti iespējams. Šajā jautājumā ne tikai vecāku vēlme salīdzināt bērnus ar citiem bērniem un ar noteiktām vidējām normām, jo ​​vecāku vēlme darīt visu iespējamo un neiespējamu, lai bērns „sasniegtu” normas.

Vecāku rīcība var kaitēt bērnam, bet mātes reti par to domā. Daudz svarīgāk ir aizvainojums un mazvērtības komplekss, kas parādās pēc tam, kad kaimiņš paziņo, ka viņu bērns ir trīs mēnešus vecs, un tad nekavējoties sāka sēdēt. Māte var dzirdēt aizskarošas piezīmes no rajona pediatra, kurš nav pieradis ņemt vērā katra jaunā pacienta attīstības īpatnības, un tāpēc arī paļaujas uz tabulām ar normām.

Šīs bēdīgi pazīstamās normas apgalvo, ka bērns 4-5 mēnešu laikā sāk roll no vēdera. Reālajā dzīvē lietas var nebūt gluži līdzīgas, bet jaunajai mātei joprojām ir jāpierāda šī doma.

Bērns, kurš šajā vecumā nevēlas apgāzties no guļ uz muguras uz vēdera, nav nekas neparasts, un viņš, visticamāk, nav slims, saka Jevgeņijs Komarovskis. Pacienti šajā situācijā kļūst par viņa radiniekiem, kas daudzas nervu šūnas pavada, piedzīvojot neeksistējošu problēmu, kā arī tos, kuri stingri iesaka viņiem ārstēt bērnu.

Tātad, kādā vecumā bērns sāk apgriezties? Ja jūs neņemat vērā normas, kuras mēs iepriekš teicām, bērns var izdarīt pirmos pārņemšanas mēģinājumus agrāk kā četrus mēnešus un arī daudz vēlāk nekā 5 mēnešus. Bieži vien sešu mēnešu laikā bērns neieslēdzas vēderā patstāvīgi, bet ne vispār, jo kādas slimības dēļ, bet tikai tāpēc, ka tās ir individuālas.

Aprēķiniet imunizācijas grafiku
Ievadiet bērna dzimšanas datumu

Ko tas ir atkarīgs?

Kuponi no muguras uz vēderu ir atkarīgi no tā, vai muguras, vēdera un sānu muskuļu muskuļi ir gatavi šādam darbam. Jaundzimušajiem šīs muskuļu grupas ir diezgan vājas, jo pirmsdzemdību attīstības laikā bērnam nebija vajadzīgas šādas kustības. Bet mazulis sāk "apmācīt" no pirmajām dienām, kad viņi uzturas šajā pasaulē.

Cik ātri bērns mācās apgāšanās, ir atkarīgs no muskuļu attīstības pakāpes un bērna vēlmes. Ja bērns piedzima ar „ziloni” temperamentu, ja viņš ir lēns, slinks, miegains, viņš apgūs valsts apvērsumus daudz vēlāk nekā viņa interesantākie vienaudži.

Ja bērns ir piedzimis liels un pēc tam guvis svaru virs normas, tad viņam būs grūti mētāt un pagriezties, un viņš arī apgūs revolūciju no muguras uz vēderu. Visbiežāk "vēlu" parasti ir bērni, kas ir ne tikai slinki, jo viņu temperaments, bet arī ir liekais svars.

Tas būs diezgan grūti apgūt valsts apvērsumus bērniem, kas dzimuši pirms grafika. Priekšlaicīgi dzimušiem bērniem muskuļu audi attīstās lēnāk. Arī apvērsumi būs grūti bērniem ar iedzimtajām slimībām, vāji un bieži slimi bērni. Ja jums ir tikai tāds drupinājums, jums nevajadzētu pārsteigt, ka viņš nespēs ripināt uz vēdera līdz 5-6 mēnešiem.

Plāni un elastīgi bērni, kas dzimuši laicīgi un somatiski veselīgi, atšķiras ar mazuļu nervozitāti, kā arī nemierīgiem un zinātkāriem bērniem parasti mācās jaunus kustību veidus un sāk tos aktīvi izmantot, lai izpētītu pasauli.

Vecāki

Ja bērns ir jau 5 mēnešus vecs un viņš nevēlas pārcelties, tas nav iemesls raizēm un bažām. Bērnam būs noderīgāk, ja viņu audzinās garīgi līdzsvarota sieviete. Tāpēc, pirmkārt, māmiņām ir jākļūst kopā, jāpārtrauc koncentrēties uz vidējām statistikas normām, uzklausīt draugus un kaimiņus. Ja jums ir nepieciešams pārtraukt tematisko sieviešu forumu lasīšanu internetā, dariet to bez šaubām.

Ja nav citu sūdzību, nav nekādu iemeslu pieredzei un bērna medicīniskai pārbaudei. Ja bērns labi ēd, guļ normāli, priecājas par mammu, zina, kā izteikt savas emocijas, cenšas būt kolibri, reaģē uz skaņu, pagriežot galvu, atdzīvina pie rotaļlietas redzesloka, nekas jāuztraucas. Šāda bērna muskuļu sistēma vienkārši nav pietiekami nostiprināta.

Dažreiz ir pietiekami daudz gaidīt, un bērns, protams, sāks vecākus apmierināt ar saviem pirmajiem apvērsumiem.

Ja sūdzības par apvērsumu neesamību nav vienīgās, un māte konstatē, ka bērns ir miegains, apātisks, nereaģē uz rotaļlietām vai skaļām skaņām, ja viņš lielā mērā izspiež, bieži vien raud, bez smaida, neapstājas, pārliecinieties, ka bērnam ir pediatrs un neirologs . Tas arī nesāpēs, lai apmeklētu ortopēdu. Ja šie speciālisti bērnam neredz patoloģijas, kas varētu traucēt tās normālu attīstību, tad vecākiem būs jāievēro arī gaidīšanas taktika. Ja tiek konstatētas patoloģijas, tiks veikta atbilstoša ārstēšana.

Klusuma labad jāatzīmē, ka ir daudzas slimības, kas mazina bērna apgriešanos un pilnīgu attīstību. Visas šīs slimības tiek uzskatītas par nopietnām, vairums no tām ir iedzimtas. Vecāki par viņiem runā maternitātes slimnīcā vai pirmās pārbaudes laikā, kas notiek 3 mēnešos.

Jūsu bērnam jau ir vairāk nekā pieci mēneši, centrālās nervu sistēmas bojājumu pazīmes, paralīze vēl nav atrasta - tas nozīmē, ka nav vērts meklēt sāpīgus cēloņus bez neatkarīgiem apvērsumiem.

Vecākiem jādodas uz rīcību tikai tad, ja viņiem vairs nav pacietības, lai noskatītos bērnu, kurš guļ un negrasās apgriezties. Ārsti brīdina mammas un tētus pret pārmērīgu darbību, kas var viņam kaitēt. Bet labvēlīga masāža un viegla vingrošana dos labumu, stiprinās muguras, kakla, krūšu, roku un kāju muskuļus. Bērnam būs taustāmi ieguvumi, ja, protams, masāža tiks veikta pareizi, un vecāki būs daudz mierīgāki, jo viņi nebūs pasīvi novērotāji, bet aktīvi piedalās palīgprocesā.

Dr Komarovskis

Vecāki nevar iemācīt bērnam apgriezties, jo panters vēl aizvien sāks jaunas kustības tikai pēc tam, kad viņš sasniedz noteiktu briedumu, tas ir, savlaicīgi. Taču mamma un tētis var dot savu ieguldījumu šajā procesā, ja viņi nav skriejuši uz galējībām.

Vertikalizācijas ierīces - džemperi un staigulīši tiek uzskatīti par bīstamiem Evgēnija Komarovska ekstrēmiem. Šīm ierīcēm, kas kaut kādu iemeslu dēļ tiek uzskatītas par attīstītām, bieži ir būtiska negatīva loma muguras, mugurkaula, pozas patoloģiju veidošanā.

Piecu mēnešu vecs bērns, kas piekārts džemperos, nesāk apgriezties no pozīcijas, kas atrodas uz muguras, bet pēdu, kāju un mugurkaula izliekuma varbūtība ievērojami palielināsies.

Komarovskis brīdina vecākus ne tikai no šādu ierīču izmantošanas, bet arī no pārāk aktīvām cita veida darbībām - pārāk agresīvu masāžu, mēģinājumiem mācīt bērnu sēdēt, spēcīgus mēģinājumus, kas, pēc vecāku domām, liek bērnam apgriezties, nevar būt noderīgi līdz līdz bērna raiba un muskuļu aparāts ir gatavs veikt visas šīs darbības neatkarīgi no pieaugušo palīdzības. Un, kad viņi ir gatavi, bērns pats sāks darīt visu, un patiesībā nebūs vajadzīgas papildu nodarbības.

Mātes un tēvu galvenais uzdevums ir radīt apstākļus bērnam, kas būtu labvēlīgs viņa ķermeņa stiprināšanai. Viss pārējais izplūst pati par sevi saskaņā ar dabas likumiem, kas nepieļauj mazāko iejaukšanos jūsu bērna individuālajā attīstības shēmā, ko viņa plānojusi.

Masāža

Ja māte, kas uztraucas par šo problēmu, dodas uz pediatru, ir ļoti labas izredzes, ka ārsts diagnosticēs hipertoniju, kas biedē vecākus, un nosūtīs pacientus masāžai. Paaugstināts muskuļu tonuss ir raksturīgs katram jaundzimušajam diezgan fizioloģisku iemeslu dēļ, un pusgadu laikā, kad viņi parasti sāk izsaukt trauksmi par neatkarīgu apvērsumu trūkumu, tonis parasti nepazūd.

Masāža ir dārga procedūra. Bet, ja palielinās muskuļu tonuss profesionālajā masāžā, nav vajadzības, tas būs pietiekami, lai viņa vecāki varētu veikt mājās.

Nav grūti apgūt tonikas masāžas paņēmienus. Tas neņem daudz laika, bet ietaupīs daudz naudas. Un vēl viens ļoti svarīgs punkts - tuvs taustes kontakts ar māti ir svarīgs bērnam, kas jaunāks par vienu gadu, tāpēc viņš jūtas vieglāk. Tāpēc daudzi bērni kliedz tik skarbi, kad tos masē profesionāli masieri. Ar mājas masāžu var izvairīties no bērna nervu reakcijām.

Masāžas paņēmiens, lai stiprinātu visus valsts apvērsumos iesaistītos muskuļus, ir diezgan vienkāršs. Tā satur klasiskās masāžas elementus. Tie ir trīs biežākie kustību veidi: berzes, mīcīšana, tirpšana (vibrācija).

Šeit ir daži efektīvi un efektīvi vingrinājumi vēdera muskuļu stiprināšanai:

 • "Riteņa". Bērnam jābūt novietotam uz muguras, māte sāk zīmēt ap nabas apļus ar siltām rokām ar īkšķi, pirmajām mazajām un pēc tam plašākā diametrā. Kad īkšķis sāk pieskarties piekrastes arkām, aprindu diametrs vēlreiz jāsamazina, līdz tiek aprakstīts mazs aplis ap nabu.
 • "Saulains". Šī metode ietver divus mātes roku īkšķus.Uzņemšana ir labāk piemērota pēc iepriekšējās. Ar pirkstiem māte padara loka veida kustības no nabas uz ribām, sāniem līdz cirksnim. Šķiet, ka saules stariem, ja jūs iedomāties, ka saules centrs ir naba.
 • "Kaķa vēders." Šo uzdevumu sauc par to, jo mātei būs jāveic tādas pašas kustības, kādas viņa pilda, glāstot kaķa vēders. Visu plaukstu, bez spiediena un spēka, vispirms jāveic apļveida kustībās gar priekšējo vēdera sienu, un pēc tam puslokā, piemēram, automašīnā (labajā pusē).

Lai stiprinātu mātes muguras un sānu muskuļus, var izmantot pilnu klasisko metožu klāstu. Ielieciet bērnu uz vēdera uz blīvas virsmas, kas nenokrīt zem viņa un turpinās. Šeit ir dažas efektīvas metodes, kas palīdzēs mazuļa aizmugurē iegūt spēcīgāku ātrumu.

 • „Angel Wing”. Siltās rokās bez spēcīga spiediena māte maigi uzbrūk bērna muguru no mugurkaula uz sāniem, pēc analoģijas ar spārnu augšanu. Pēc 15-20 sitieniem mēs varam pieņemt, ka muguras šķērseniskie muskuļi ir labi apsildīti, un jūs varat doties uz nākamo uzņemšanu.
 • "Sliedes gulšņi". Šī metode ir zināma ikvienam no bērna spēles nosaukuma. Ar plaukstas malu māte vispirms vairākas reizes ved gar mugurkaulu, un pēc tam sāk masāžu ar plaukstas malu abās mugurkaula pusēs ar gaismas vibrācijas kustībām uz ribām.
 • "Zoss kājas." Šī metode parasti ir ļoti populāra bērniem. Tā ir viegla tirpšana visā muguras rajonā. Šis vingrinājums palīdz uzlabot muskuļu asins piegādi.
 • "Tārps". Šī vingrinājuma mērķis ir stimulēt sānu muskuļus, kas galu galā sniegs bērnam iespēju apgriezties uz sāniem un vēdera. Ņemiet bērna rokturus, kas atrodas uz vēdera, un velciet tos uz priekšu, kamēr bērns novietos galvu uz sāniem uz masāžas virsmas. Stroke no augšas uz leju no rokām uz sāniem.

Vispārīgi noteikumi par zīdaiņu masāžu mājās nozīmē, ka jāievēro daži ieteikumi:

 • sāk masāžu, lai stiprinātu muguru un vēderu tikai tad, kad bērns var turēt galvu;
 • ne masāža, ja bērns jūtas slikti, ja viņam ir slikts garastāvoklis;
 • mēģiniet veikt masāžas jautru spēli, ja kādā stadijā drupatas sāk raudāt un aizvainot, pārtrauciet darbību;
 • masāža ar siltām rokām;
 • pielietot masāžas produktus (eļļu, bērnu krēmu);
 • vienas sesijas ilgums sākotnējā posmā nedrīkst pārsniegt 5 minūtes, tas pakāpeniski palielinās līdz 10-15 minūtēm;
 • masāžas kurss - 10 dienas, pēc tam jālieto nedēļas pārtraukums.

Vingrošana

Vingrošana ir noderīga visiem zīdaiņiem, bez izņēmuma, jo īpaši lēni kustīgiem un slinkiem, kuri, starp citu, parasti nevēlas pārcelties no muguras uz vēderu. Padarīt vingrošanu par obligātu ikdienas rituālu, bērns ļoti mīl viņu un darīs to ar prieku.

Vingrinājumi mazākajiem ir diezgan tradicionāli - tas ir rokas, kāju, ekstremitāšu apļveida kustība un pagarināšana. Lai bērns iemācītos apgriezties, regulāras vingrošanas laikā pievienojiet vingrošanas vingrinājumus.

Viņi ir vienkārši izgatavoti - ievieto bērnu uz vēdera. Noved labo kāju un, atbalstot drupatas uz muguras, pagrieziet pa kreisi. Aizverot kreiso kāju, pagrieziens parādīsies pa labi. Pārliecinieties, ka kreisās un labās kājas tiek summētas ar tādu pašu intensitāti un biežumu, lai sānu muskuļi abās pusēs attīstītos vienādi labi. Pretējā gadījumā bērns iemācīsies apgriezties, bet tikai vienā pusē. Ja tas jau ir noticis, jūs varat palīdzēt bērnam, virzot kājas pretējā pusē.

Liels stimuls bērnam sānu muskuļu trenēšanā ir rotaļlieta. Tas ir labāk, ja tas ir kaut kas jauns, iepriekš nezināms.Rotaļlieta tiek novietota bērna priekšā, kas atrodas uz vēdera mazliet uz sāniem, mēģinot to sasniegt, bērns ļaus kājas uz leju un apgriežas uz sāniem, pēc tam uz muguras. Ja šāds vingrinājums jau ir apguvis, jūs varat ielikt rotaļlietu bērna priekšā, kas atrodas uz muguras uz sāniem, kas mudinās viņu veikt revolūcijas savā pusē, pēc tam ieslēdzot kuņģi.

Bērnam jāapgriežas un pēc nodarbībām jāapmeklē fitball. Pirms treniņa sporta zālē noteikti konsultējieties ar pediatru.

Peldēšana arī būs noderīga, tā pilnīgi attīsta visus muskuļus, tostarp vēdera, muguras un slīpās sānu. Jūs varat iemācīt bērnam patstāvīgi peldēties lielā vannā, izmantojot, piemēram, īpašu ortopēdisko loku peldēšanai, vai arī jūs varat piereģistrēties bērnam baseinā, kur strādā īpašas grupas jaunām māmiņām ar zīdaiņiem. Šādas darbības mans mamma dos labumu: pēc dzemdībām viņa ātri nokļūs labā fiziskā formā.

Atsauksmes

Ļoti aktīvi tiek apspriests jautājums par valsts apvērsumu trūkumu 5 mēnešu laikā. Daudzām sievietēm ir dēli un meitas, kas nav steigas, lai lūdzu mammas. Daudzi veica vairākus apmaksātus masāžas kursus, daži ārsti ieteica vitamīnus, bet galu galā ikvienam izdevās tikt galā ar šo problēmu. Daudz vairāk problēmu jaunajai māmiņai parādās nevis tad, kad bērns nevēlas apgriezties, bet tad, kad viņš iemācās veikt šādus apvērsumus, jo no šī brīža bērnu vairs nevar atstāt bez uzraudzības vienu minūti: pašpārgājieni no muguras uz vēderu ir pilni ar kritieniem un ievainojumiem.

Ļoti jutīgi un jutīgi bērni, mācoties apgāšanās, sāk sliktāk gulēt. Tas ir saistīts ar to, ka viņi griežas miega laikā un nevar nomierināties pēc ķermeņa stāvokļa maiņas. Ja bērns pieder pie tā, jūs viegli varat noteikt savu ķermeņa stāvokli pirms gulētiešanas ar nelielu spilvenu un rullīti no segas. Uzstādot abas puses, viņi neļaus bērnam mest un pārvērsties pārāk daudz un baidīties no savas darbības.

Daudzas sievietes, kas risina problēmas, kas saistītas ar bērnu neuzticības neirologiem problēmu, saskaras ar izvēli, vai bērnam piešķirt ārsta izrakstītās zāles. Nav noslēpums, ka šādos gadījumos bieži tiek izrakstītas nootropiskas zāles.

PVO un saprātīgu pediatru lietošana to neuzskata par nepieciešamu, bet lēmums ir atkarīgs no vecākiem. Zāles var izraisīt blakusparādības, neaizmirstiet par to.

    Dr Komarovskis neatbalsta narkotiku ārstēšanu, ja trūkst neatkarīgu apvērsumu. Viņš iesaka bērna sacietēšanu, nepārēdot viņu, darot vingrošanu un masāžu, peldot bērnu - tad viņam nebūs lieko kilogramu, būs aktivitāte un zināma zinātkāre. Un visi kopā tas noteikti novedīs pie tā, ka bērns atgriezīsies, jo no jauna leņķa pasaule tiek uztverta pavisam citā veidā.

    Skatiet tālāk, kā palīdzēt savam bērnam iemācīties ritināt uz vēdera.

    Informācija, kas sniegta atsauces nolūkos. Nelietojiet pašārstēšanos. Pēc slimības pirmajiem simptomiem konsultējieties ar ārstu.

    Grūtniecība

    Attīstība

    Veselība