5 mēneši

Vai man ir nepieciešams bērnu pārtika 4 mēnešu laikā?

Saturs

Galvenais jaundzimušā bērns ir mātes piens. Ja kāda iemesla dēļ nav iespējams to piešķirt drupām, pielāgots maisījums kļūst par bērnu galveno ēdienu. Bet, augot bērnam, rodas jautājumi par to, kad var sākt dot bērnam citu ēdienu. Vai es varu sākt lure 4 mēnešu vecumā un kā to izdarīt pareizi?

Krūts piens - labākais bērnam

Mātes piens ir labākais ēdiens jebkuram bērnam. Krūts piens ir pilnīgi līdzsvarots pārtikas sastāvs, kas atšķiras ar katru barojošo māti atkarībā no bērna vajadzībām.

Mātes pienā ir ne tikai olbaltumvielas, ogļhidrāti, vitamīni un tauki, ko jebkurš pielāgots maisījums var dot bērnam. Tā satur arī īpašas bioloģiskas vielas zarnu nogatavināšanai, fermentus, hormonus, imūnglobulīnus un daudzus citus vērtīgus savienojumus. Tāpēc ir vērts mēģināt barot bērnu ar mātes pienu vismaz pirmajos dzīves mēnešos.

Zīdīšana bērnam 4 mēnešu laikā
Krūts pienam vai pielāgotam maisījumam bērna uzturā jābūt pirmajā dzīves gadā.

Kā saprast, ka bērns ir gatavs pievilināt?

Pirmā zīme, ka mazie ir gatavi izmēģināt kaut ko jaunu, papildus pienam ir izmešanas reflekss. Bērns, kas ir iekļuvis mutē, vairs neizspiež mēli.

Citas pazīmes, kas norāda uz zemesriekstu gatavību:

 • Palieliniet bērna aktivitāti.
 • Bērna svara dubultošana salīdzinājumā ar masu, ar kādu bērns piedzima.
 • Bērna lielā interese par to, ko pieaugušie ēd.
 • Biežāka aizķeršanās krūtīs (bērns ir pārtraucis uzpildīt).

Kam jāpiešķir piemaksas jau 4 mēnešus?

Šādās situācijās bērnam jāsāk dot jaunus ēdienus:

 • Bērnam ir mākslīga barošana.
 • Bērna barošana ar krūti, bet viņa mātes piens nav pietiekams (bērns nepietiek un nesaņem daudz svara).
 • Bērns aktīvi interesējas par pieaugušo pārtiku.
 • Ir bērns anēmija, rickets vai bieža aizcietējums.
Bērnu pārbaude
Ir norādes par to, kādi piemaksas tiek ieviesti jau 4 mēnešus.
Aprēķiniet savu barošanas diagrammu
Norādiet bērna dzimšanas datumu un barošanas metodi

Papildu barošanas noteikumi

 1. Barošanas sākumā ir jāpiedāvā jauns ēdiens bērnam, pēc tam jābaro parastā diēta (mātes piens vai formula).
 2. Jūs nevarat dot vairāku veidu produktus vienlaicīgi, jo jums būs grūti noteikt reakciju uz jauniem ēdieniem. Visiem produktiem pirmo reizi tiek ieviesta viena sastāvdaļa.
 3. Mēģinot sākt jaunu produktu ar mikrodozes ceturtdaļām vai tējkarotes pusēm. Ar normālu toleranci nākamā diena deva tiek dubultota. Līdz ar to turpiniet dot to pašu produktu, skatoties uz bērna uzvedību un veselību, līdz viņi sasniedz vecuma standartus. Tikai tad nākamais produkts var tikt ievadīts bērnam, sākot ar mikro devām.
 4. Papildu barošana netiek ieviesta, ja drupatas ir slimas vai vakcinācija ir plānota tuvākajās dienās. Ja uz ievadītā trauka parādās nevēlams reakcija, tas nekavējoties tiek atcelts un zīdainis tiek parādīts ārstam.Paraugu pārtika jāatsāk, kad iziet visas alerģijas vai gremošanas traucējumu izpausmes.
 5. Lai padarītu pārtiku patīkamāku un pazīstamāku mazulim, tos var atšķaidīt ar mātes pienu vai maisījumu. Tas arī padarīs produktu šķidrāku, kas atvieglos un uzlabos tās gremošanu.
Bērns mammas rokās
Ieviešiet jaunos ēdienus diētā ar īpašu piesardzību šajā vecumā. Ir nepieciešams rūpīgi uzraudzīt drupatas stāvokli.

Cik daudz bērnam jāēd?

Kopējais ēdiena daudzums dienā četru mēnešu vecs bērnsaprēķina, pamatojoties uz bērna svaru. Bērna ķermeņa svars jāsadala ar 7. Rezultātā iegūtais skaitlis parādīs bērnam nepieciešamo dienas daudzumu. To dala ar barību skaitu. Vidēji 4 mēnešu vecs bērns ēd 800-900 ml pārtikas dienā un 140-150 ml barības.

Kādus produktus var dot bērnam?

Kā pirmo maltīti lielākā daļa pediatru iesaka izvēlēties dārzeņu biezeni. Tikai bērni, kuri nepalielina svaru, 4 mēnešos sāk ieiet putra.

Pirmajam paraugam ieteicamie dārzeņi cukini, brokoļi vai ziedkāposti. Pirmajai putrai, ko var dot mazam bērnam, jāizvēlas griķi, kukurūza vai rīsi.

Enerģijas režīms

Četrus mēnešus vecs bērns ēd vidēji 6 reizes dienā aptuveni 3,5 stundu intervālā. Aptuveni šīs vecuma bērna barošanas stundas var būt:

 • 6: 00-6: 30
 • 9: 30-10: 00
 • 13: 00-13: 30
 • 16: 30-17: 00
 • 20: 00-20: 30
 • 23: 30-00: 00

Daži bērni šajā vecumā patstāvīgi pāriet uz piecām ēdienreizēm dienā, tad intervāli starp barošanu tiek pagarināti līdz 4 stundām.

Bērnu uzturs 4 mēnešos
Pārtikas grafiks ir atkarīgs no daudziem faktoriem.

Jaudas grafiks

Formulu barojošs bērns vai bērns, kurš pamatotu iemeslu dēļ tika nolemts ieviest papildu ēdienu pirms sešiem mēnešiem, ir šāds:

Ēdiens

Produkti un ēdieni

Pirmais

Mātes piens vai pielāgots maisījums

Otrkārt

Dārzeņu biezenis līdz 100 g

Treškārt

Mātes piens vai pielāgots maisījums

Ceturtkārt

Mātes piens vai pielāgots maisījums

Piektkārt

Mātes piens vai pielāgots maisījums

Sestais

Mātes piens vai pielāgots maisījums

Padomi

Pavārs un dod drupatas tieši tādu pašu biezeni, kādu viņš ēd vienā reizē. Atlikumi ir jāiznīcina. Ja esat gatavojis mazulim gatavot maltīti, atcerieties, ka atvērtu daļu nevar uzglabāt ilgāk par 24 stundām pat ledusskapī.

Laimīgs bērns
Ja nav pierādījumu un barojat bērnu ar krūti, neievadiet papildu pārtikas produktus agrāk kā 6 mēnešus.

Apsveriet šādas nianses:

 • Bērnu ēdienu pagatavošanai izmantojiet maisītāju vai sietu, jo visiem četru mēnešu veca bērna ēdieniem jābūt labi sasmalcinātiem un viendabīgiem.
 • Skatieties ēdiena temperatūru, ko dodat drupatas. Pure nedrīkst būt auksts, bet to nevar pārkarst. Maisījumu vienmērīgi samaisiet tā, lai tā temperatūra būtu vienāda.
 • Nepiespiežiet savu bērnu izmēģināt jaunu ēdienu, pat ja tas jums šķiet ļoti garšīgs un jūs daudz laika esat to pavadījis. Atlikt paraugu uz brīdi, un pēc tam atkal piedāvājiet mazuļiem jaunu ēdienu.
5 mēneši
Informācija, kas sniegta atsauces nolūkos. Nelietojiet pašārstēšanos. Pēc slimības pirmajiem simptomiem konsultējieties ar ārstu.

Grūtniecība

Attīstība

Veselība