Vingrošana bērnam 3-4 mēneši

Saturs

Vingrošana pozitīvi ietekmē jebkura vecuma bērna labklājību un attīstību. Bet bērnu pirmajos dzīves mēnešos tas ir īpaši nepieciešams.

Palīdzēt bērnam apgūt jaunas prasmes ir jebkura mīloša vecāka uzdevums, jo vispārējā bērna attīstībā pirmajā dzīves gadā garīgā, emocionālā un fiziskā attīstība ir cieši saistītas. Bez viena komponenta attēls nebūs pilnīgs. Šajā rakstā mēs runāsim par to, kā vingrojot bērnus 3-4 mēnešu laikā.

Vecuma pazīmes

Trīs mēnešu vecam bērnam ikdienā apkārtējā pasaule kļūst interesantāka. Bērns jau zina, kā turēt galvu, kas atrodas uz viņa vēdera, viņš jau mēģina pacelt rokturi no šīs pozas, ja kaut kas interesants notiek. Drupatas emocionāli reaģē uz māti, smaida un apzināti reaģē uz pieaugušo pieskārienu dažādām ķermeņa daļām. Masāža un vingrošana šajā vecumā var būt īsta prieka un jautra spēle.

Šajā vecumā sāk veidoties pilnīga krāsu sajūta. Tāpēc spilgtas rotaļlietas, grabulas un pamanāmi objekti palīdzēs ne tikai attīstīt redzējumu, bet arī būs lielisks stimuls un motivācija bērnu vingrošanas laikā. Skaņas var izmantot arī tādā pašā veidā, jo bērns var viegli noteikt, no kurienes viņi nāk, un pārvērš galvu ar interesi.

3-4 mēnešos bērna piedzimušie refleksi sāk izzust, kurus vecāki aktīvi izmantoja masāžas un vingrošanas laikā no dzimšanas. Tagad viņi tiek aizstāti ar kondicionētiem refleksiem, bērns jau sāk mēģināt iztaisnot ķermeni, izstiepties. Tas nozīmē, ka drīz drupas sāks apgāzties, un muguras un kāju muskuļi gatavojas pārmeklēšanai.

Mazulis ir aizmigis dienas laikā, mazliet nomodā, un tas dod papildu iespējas izglītojošām aktivitātēm.

Vispārīgās prasības par maksu

Fiziska aktivitāte bērniem ir jāveic katru dienu. Tāpēc vingrošanai jābūt Dienas uztura neatņemama sastāvdaļa. Vingrinājumi ir jāuzsāk pēc bērna muskuļu un saišu iesildīšanās ar iepriekšēju masāžu.

Vingrošana četrus mēnešus vecam bērnam kļūst sarežģītāka, tagad tā ir ne tikai ietekme uz muskuļiem, tā ir vizuālo un dzirdes funkciju apmācība, pirmās runas prasmes veidošana - sautēšana.

Māte nevar izdarīt bez palīgmateriāliem - jums ir nepieciešamas spilgtas rotaļlietas, grabulas, patīkama mūzika un padomi, skaitļi, bērnudārzi, kas attīsta uztveri par cilvēka runas ritmu.

Katru kustību vajadzētu komentēt. Bērnam pakāpeniski jāapgūst savas ķermeņa daļas, un mamma var viņam palīdzēt, skaidri izsaucot tos vingrošanas laikā.

Pēc 3 mēnešiem bērnam ir jāveic visaptveroša mācība, kuras visi uzdevumi ir sadalīti nosacīti divās grupās:

 • pasīva (māte veic vingrojumu mierīgi guļ bērnam);
 • aktīvs (bērns uzņemas dzīvīgu un tiešu līdzdalību tajā, kas notiek, cik vien iespējams).

Fiziskās terapijas uzdevuma arsenāla vingrinājumi tiek pievienoti kompleksam bērnam ar dažām attīstības un veselības problēmām, ja tādas ir parakstījušas ārstējošais ārsts.

Jūs varat pievienot vingrinājumus vingrinājumiem uz bumbu (fitball). Dinamiskās vingrošanas praktizētāji vingrinājumus pabeidz, veicot dinamiskus vingrinājumus. Lai kāda būtu jūsu bērna aktivitāšu kopa, tajā jāiekļauj:

 • uzklāšana uz vēdera (attīstās vēdera un kakla muskuļi);
 • sasilšana ekstremitātēm (stimulē rokas un kāju muskuļus);
 • vingrinājumi ķermeņa stāvokļa maiņai telpā (pagriežas ar atbalstu, pārmeklē ar atbalstu).

Atjaunojošā vingrošana nenozīmē akupresūru, masāžu un citas sekas mugurkaulā, muguras lejasdaļā (nieru zonā), uz balsta un popliteal dobumiem, uz atsperes uz galvas.

Vingrošana stiprina bērna imūnsistēmu, novērš muskuļu hiper tonusa paliekas, ar kurām līdz 100% bērnu piedzimst, attīstās plaušas, normalizē sirds un asinsvadu darbu, uzlabo asinsriti. Tonis pamazām izzūd, un tas ir pilnīgi normāli.

Pirmkārt, saspīlējums ieroču muskuļos vājinās, un tikai 4 mēnešu beigās - kāju elastīgie muskuļi. Bet tas nenotiek ar visiem, un dažas muskuļu spriedzes tiek uzskatītas par dabiskām līdz sešiem mēnešiem.

Vienmēr veiciet vingrošanu konkrētā plānā, sākot ar vienkāršu un pakāpenisku pāreju uz kompleksu:

 • masāža un iesildīšanās - 5 minūtes;
 • pasīvie vingrinājumi rokām un kājām;
 • locītavu un ekstremitāšu saišu vingrinājumi;
 • vispārējie vingrojumi vēdera un muguras muskuļu attīstībai;
 • aktīvie vingrinājumi (apvērsumi, pārmeklēšana, fitball);
 • nomierinoša gaismas relaksācijas masāža - 2-3 minūtes.

Ietekmei uz bērna muskuļiem un locītavām jābūt uzmanīgiem un nenozīmīgiem. Pretējā gadījumā bērns sāpēs muskuļus.

Ikviens pieaugušais, kurš vismaz reiz pārspīlēts sporta zālē vai spēlēja sporta spēles, ir sāpīgi pazīstams ar sajūtu, ka muskuļos ir „saspiests”. Bērniem muskuļu audi uzvedas tieši tādā pašā veidā, reaģējot uz pārmērīgu fizisko slodzi.

Tātad, pārliecinieties, ka slodze ir mērena, pretējā gadījumā jums nebūs jāizvairās no miega un apetītes problēmām.

Vingrojumi

Pre-masāža tiek veikta tradicionālā veidā. Sākumā tie berzē rokas un kājas no pirkstiem uz augšu. Tad, apļveida kustībās, nedaudz berzējiet krūšu un vēdera, muguras, sēžas muskuļus. Tad jūs varat doties tieši uz vingrošanas vingrinājumiem. Mēs iesakām šos trikus:

 • "Bokseris". Uzlieciet bērnu uz muguras. Paņemiet savu pildspalvas sukas un dariet tās uzbrukumiem, jo ​​bokseris parasti notiek gredzenā. Vingrojumi labi attīstās, ieroču un augšējās muguras muskuļi palīdz stiprināt plecu locītavas.
 • "Dzirnavas". Bērns turpina gulēt uz muguras. Piestipriniet viņa pildspalvas sukas starp īkšķi un rādītājpirkstu un sakratiet sukas un pēc tam pagrieziet tās aplī. Dariet to uzmanīgi, lai nesabojātu bērnu.
 • "Tauriņš". Izplatiet bērna rokas pie sāniem un nogādājiet to atpakaļ krūtīs. Pēc tam, kad esat to izdarījuši vairākas reizes, paceliet rokturus uz augšu un uz leju uz leju gar ķermeni. Pabeigt vingrinājumus ar pusapļa kustībām no augšas uz leju, bērna rokās ir jāizraksta divas loka abās pusēs, piemēram, tauriņu spārni.
 • "Velosipēds". Neaizmirstiet par vingrinājumiem, ko pavadījāt bērnam pirmajās nedēļās pēc dzimšanas. Joprojām paliek atbilstošs „Velosipēds” - pārmaiņus liekot kājām ceļos. Bet parastajai uzņemšanai jau ir vajadzīgs neliels sarežģījums. Veicot “velosipēdu”, viegli piespiediet plaukstas uz bērna kājām tā, lai “pedāļi” spin ar nelielu slodzi. Vingrojums lieliski attīsta kājas, ceļa locītavas, gurnus, apakšējos un garos muguras muskuļus.
 • "Sēpija". Bērns atrodas uz muguras. Paceliet kājas uz galvas un nolaidiet tās sākotnējā stāvoklī. Šajā gadījumā pārliecinieties, ka kājas nav saliektas uz ceļiem. Lai to izdarītu, vienu roku turiet mazuļa locekļus potītes zonā un otru - zem ceļiem.
 • "Varde". Bērns atrodas uz vēdera. Novietojiet plaukstas zem kājām un spiediet bērnu, lai saliektu ceļus un gūžas locītavas. Tajā pašā laikā viņa poza būs līdzīga vardes pozai. Pārvietojiet bērnu nedaudz uz priekšu. Šis uzdevums būs labs pamats nākotnes pārmeklēšanai. Veicināt bērna līdzdalību šajā procesā - novietojiet viņu priekšā spilgtu rotaļlietu, lai viņš pats mēģinātu to sasniegt.
 • "Pagriezieties". Ielieciet bērnu uz muguras, novietojiet savu rādītājpirkstu labajā rokā tā, lai bērns viņu cieši turētu. Turot bērnu pie ķermeņa kreisās puses, velciet roku pret sevi un viegli pagrieziet no muguras uz vēderu pa kreisi. Tad veiciet apvērsumu pa labo pusi, bet tam jums ir nepieciešams dot bērnam greifers pirkstu ar kreiso rokturi.
 • "Caterpillar". Ielieciet bērnu uz vēdera, izstiepiet rokas uz priekšu, ielieciet roku pie kājām un nedaudz aizskariet bērnu, lai mazliet virzītos uz priekšu. Šajā gadījumā viņa rokturi saliekti elkoņos, atkal paņem rokturus un izvirzīja. Tādējādi kā kāpurs bērns lēnām virzīsies uz priekšu, piemēram, uz interesantu rotaļlietu. Atcerieties, ka bērnam ir jāmudina veikt aktīvus vingrinājumus. Ja nav motivācijas, vingrošana netiks gandarīta.
 • Uz bumbu. Ielieciet mazuļa vēders uz bumbu, turot sānus. Rullējiet bumbu uz priekšu un atpakaļ, pa kreisi un pa labi. Pagrieziet bērnu uz muguras un dariet to pašu. Vingrojums stimulē vēdera un muguras muskuļu attīstību, kā arī veicina vestibulārā aparāta attīstību.

Noderīgi padomi

Daži noderīgi padomi ļaus padarīt klases trīs mēnešu vecumam bērnam patīkamu:

Iekļaujiet mūziku, runājiet ar bērnu - komunikācija palīdzēs veidot emocionālu kontaktu, turklāt bērns uztvers vingrošanu kā jautru un interesantu spēli.

Nelietojiet pirms vakara peldēšanās. Vingrojums stimulē nervu sistēmu un palielina asinsriti. Tā rezultātā bērns naktī var aizmigt un uztraukties sliktāk. Vislabāk vingrošanu darīt no rīta.

Vienmēr skatieties bērna noskaņojumu. Ja viņš šodien ir ļoti sliktā garastāvoklī, viņš ir nerātns, labāk vingrošanu nedarīt.

Ja laika apstākļi atļauj un gadalaiks, vingrojiet bez drēbēm un brīvā dabā. Tātad būs iespējams apvienot noderīgus vingrinājumus ar sacietēšanu, kā to iesaka bērnu ārsts Jevgeņijs Komarovskis.

Vingrošana nedarbojas slimības dienās, īpaši, ja bērnam ir drudzis. Arī vingrošana nav iespējama bez ārsta līdzdalības bērniem ar iedzimtiem sirds defektiem, smagu nieru mazspēju, lieliem trūciņiem (cirkšņa, nabas vai mugurkaula).

Pirms vingrinājumi, ja sākat mācīties ar bērnu pirmo reizi, skatieties treniņu video. Tas palīdzēs izprast izpildes tehniku.

Uzlādēšanas metode bērnam 3-4 mēnešus, skatiet šo videoklipu.

Aprēķiniet savu barošanas diagrammu
Norādiet bērna dzimšanas datumu un barošanas metodi
Informācija, kas sniegta atsauces nolūkā. Nelietojiet pašārstēšanos. Pēc slimības pirmajiem simptomiem konsultējieties ar ārstu.

Grūtniecība

Attīstība

Veselība