Kāpēc bērns neuzņemas galvu 3 mēnešos un kādiem vecākiem vajadzētu darīt?

Saturs

Esošie standarti nosaka, ka zīdainim jāsāk vadīt galvu vertikāli apmēram trīs mēnešus, bet pirmie mēģinājumi pacelt galvu, atrodoties uz vēdera, jānosaka apmēram 2 mēnešus. Nav nekas pārsteidzošs, ka mātes un tēvi, kuru drupatas 3 mēnešu laikā nespēj vadīt galvu vai dara to ārkārtīgi neskaidri, sāk uztraukties un uztraukties par bērnu veselību. Šajā materiālā mēs apsveram, kādas varētu būt fiziskās attīstības kavēšanās iemesli un kādas ir pieaugušo darbības.

Slimība vai norma?

Ja bērns 3 mēnešu vecumā neuztur galvu vai to nespēj, nav pilnīgi pareizi runāt par attīstības kavēšanos. Novēlota nobriešana var būt tikai atsevišķa bērna individuāla iezīme. Normas rada pediatri, pamatojoties uz daudzu bērnu novērošanu. Daži no viņiem sāka savlaicīgi turēt galvas, un daži - vēlu. Tātad izrādījās, ka slavenākais "vidējā temperatūra slimnīcā".

Ja bērns nevar pilnībā turēt galvu līdz trīs mēnešu vecumam, viņam nav patoloģisku iemeslu. Būtu kļūda uzskatīt viņu par zemāku, atpalikušu vai slimu. Arī mamma nevajadzētu paļauties uz pārskatiem internetā, bieži vien tie vienkārši neatbilst realitātei. Un, protams, tie nav saistīti ar konkrētu bērnu, kura vecāki satrauc prasmju trūkums.

Nav tik daudz patoloģiju, kas ietver pilnīgu neiespējamību pacelt galvu. Zīdaiņu vecumā tā galvenokārt ir cerebrālā trieka un smagas dzemdes kakla mugurkaula traumas. Par šādām patoloģijām, ja tādas pastāv, 3 mēnešus parasti vecāki jau zina. Un pat tāpēc, ka bērns nespēj pacelt galvu, bet saskaņā ar citiem, acīmredzamākiem simptomiem: trūkst sejas izteiksmes, emocionālā vakuuma un bagātīgu neiroloģisku sindromu (paralīze, parēze).

Ja neirologs un pediatrs neko tādu nenorāda, viņi neuzrāda bērnu uz kartes, tad nekas nav jāuztraucas. Spēja turēt galvu ir viena no sākotnējām motoriskajām prasmēm, ko bērns apgūs, bet tikai pēc tam, kad viņam būs šāda fiziska iespēja: stiprināsies kakla muskuļi un skriemeļi.

Ja šie muskuļi ir nenobrieduši, tad būs ļoti grūti saglabāt savas galvas svaru (un jaundzimušajiem tā ir viena no "smagākajām" ķermeņa daļām).

Tāpēc ir pareizāk saprast ne par to, kādu sāpīgu iemeslu dēļ bērns 3 mēnešu laikā nevar turēt galvu, bet gan kādos faktoros veicina drupu kakla muskuļu vājumu.

Iemesli

Bērna iemesli nesaglabā savu galvu pašreizējā vidējā laikā var būt tik daudz, cik nepieciešams. Apsveriet visbiežāk sastopamos.

 • Priekšlaicīga dzemdība Ja bērns ir steigāties, tad viņa kaulu un muskuļu audi vēlāk kļūs spēcīgāki, jo viņam ir vajadzīgs vairāk laika, lai pielāgotos jauniem dzīves apstākļiem, atšķirībā no intrauterīnajiem. Līdz 3 mēnešiem daudzi priekšlaicīgi dzimušie bērni tikai sāk pacelt galvu un turēt to ne vairāk kā pus minūti.
 • Augļa problēmas. Ja mātes grūtniecība bija smaga (ar toksikozi, preeklampsiju, placentas mazspējas pazīmēm un hronisku augļa hipoksiju), tas vēl dažus mēnešus atstās zīmi bērna veselībai. Tas būs nedaudz vājāks par saviem vienaudžiem, un līdz ar to šāds bērns vēlāk var sākt turēt galvu.
 • Smags un patoloģisks dzemdības. Pat ja grūtniecības laikā auglim nav bijusi negatīva ietekme, smaga dzemdība var izraisīt akūtu hipoksiju. Šādi dzimšanas gadījumi ietver ātru vai ilgstošu piegādi, bērna ilgu uzturēšanos bez amnija šķidruma, vājas darba sāpes, priekšlaicīgu placentas atdalīšanos. Skābekļa bada stāvoklis, pirmkārt, nonāk smadzenēs, bet tāpēc, ka bērna attīstība var būt nedaudz lēna.
 • Iedzimtas un iegūtās slimības. Bērni, kuriem ir iedzimtas izcelsmes slimības, kā arī bieži slimi bērni, kas dzimuši veselīgi, ļoti daudz cenšas cīnīties pret slimībām, un tāpēc viņu muskuļi ir vājāki, un motivācija izpētīt pasauli apkārt. Jebkuras mehāniskās iemaņas, ieskaitot galvas vertikālu turēšanu, tām tiek dota grūtāk un apgūt ilgāk.
 • Svars Kā jau minēts, lai saglabātu galvu, kakla muguras muskuļiem jābūt pietiekami attīstītiem, un, lai galvu pagrieztu vertikālā stāvoklī, ir nepieciešami attīstīti sānu kakla muskuļi. Ja bērns ir liekais svars, tad tas būs grūtāk, jo slodze būs lielāka. Kakla muskuļu vājums un hipotonija ir raksturīgi bērniem, kas dzimuši ar nepietiekamu svaru. Pirms viņi sāk pacelt un turēt galvas, viņiem ir jāsaņem ķermeņa svars normālām vecuma vērtībām.
 • Raksturs un temperaments. Ikvienam ir savs unikāls raksturs. Bērni nav izņēmums. Ja trīs mēnešu vecs bērns piedzima slinks un neaktīvs melanholisks, tad viņš ir vairāk apmierināts ar pilnīgu maltīti un labu miegu, kamēr sanguīns cilvēks ir ieinteresēts viss apkārt, viņš ir ļoti zinātkārs, un jau agrā vecumā sāk mēģināt iegūt jaunas prasmes, lai iegūtu papildu iespējas apkārtējās vides izpētē. .
 • Vide un biotopu apstākļi. Bērni, ar kuriem mātes praktizē, ko viņi dzied, sazinās ar vingrošanu, dzemdības no dzimšanas, vēlāk nepaliek pastaigā pa ielu, parasti saprot visu jaunu, nekā bērni, ar kuriem pieaugušie to nedara vai reti to dara.

Dr Komarovskis

Jevgeņijs Komarovskis, pazīstams bērnu ārsts, TV vadītājs un bērnu veselības grāmatu autors, iesaka ne panikas gadījumā, ja 3 mēnešus bērns nav pietiekami labi turējis galvu. Pēc viņa domām, nav svarīgi pat prasmju trūkums un saistītie simptomi. Ja nav nekādas sūdzības par kādu un galvu, kas gandrīz nepalielinās un gandrīz nemainās, ir vienīgā vecāku sūdzība, tad, visticamāk, nav iemesla uztraukumam.

Kad parādās citi traucējošie simptomi (bērnam ir slikta ēstgriba, viņš bieži kliedz un kliedz bez iemesla, bija krampji, drupatas nemēģina smaidīt savai mātei, neatzīst viņu un neatdzīvojas, neredzot maigu ārstēšanu, skaņas) Ir svarīgi sazināties ar pediatru un neirologu.

Ja bērns attīstās kā parasts bērns un vienkārši neuztur galvu šajā vecumā, vecāki paši var tikt galā ar šo problēmu, jo viņi paši ir radījuši šo problēmu. Viņi nonāks masāžas, vingrošanas, bērna pienācīgas aprūpes palīdzībā.

Ko darīt?

Lai nomierinātos, varat runāt ar rajona pediatru, kurš apstiprinās, ka bērnam nav nopietnu slimību, kā arī izslēgt torticollis klātbūtni - patoloģiju, kas neļauj jums turēt galvu taisnā stāvoklī. Tad jūs varat doties uz pasākumu kopumu, kas stiprinās mazuļa kakla muskuļus.

 • Masāža Rūpīgi masēt kaklu, izvairoties no intensīvas berzes kakla rajonā. 3 mēnešu laikā vislabāk ir ierobežot sevi ar kakla aizmuguri un sānu malām ar atvērtu plaukstu.

Izvairieties no kakla skriemeļa masāžas.

 • Vingrošana. Iekļaujiet kompleksos vingrinājumos, kas pozitīvi ietekmē kakla muskuļus, liekot viņiem saspringt.Tas ir liels vingrojumu komplekss vēdera priekšā, kur bērns kustas uz fitball uz priekšu un atpakaļ, pa kreisi un pa labi, kā arī „Samoletik” - vingrinājums, kurā bērns atrodas uz mātes rokām ar kuņģi, un viņa to nedaudz pacēla virs masāžas galda virsmas. Tas liek mazulim saliekt, pacelt galvu un izplatīt rokas uz sāniem, lai saglabātu līdzsvaru.
 • Lie biežāk uz vēdera. To novietojot uz vēdera, tas ir ne tikai efektīvs veids, kā tikt galā ar paaugstinātu gāzes veidošanos zarnās, bet arī lielisku slodzi kakla muskuļiem. Jo biežāk bērns gulsies uz vēdera modināšanas perioda laikā, jo labāk. Bet jums nevajadzētu likt viņam gulēt uz vēdera: poza ir nedroša. Put bērnam gulēt savā pusē, bet pārliecinieties, ka katru reizi, kad puse bija pretēja. Tas būs lielisks torticollis profilakse - kakla muskuļi attīstīsies simetriski.
 • Peldēšana Bērns var peldēties mēnesi. Ja viņš vēl nebija spējīgs to darīt pirms trīs mēnešu vecuma, ir pienācis laiks to darīt. Jūs varat doties uz jebkuru baseinu vai ūdens sporta pils, kur ir īpašas grupas zīdaiņiem. Un jūs varat ļaut bērnam peldēties lielā mājas vannā. Lai to izdarītu, jums būs nepieciešams īpašs gumijas gredzens uz kakla, piemēram, pārdots jebkurā bērnu veikalā vai ortopēdiskajā salonā. Jūs varat arī turēt bērnu zem vēdera un "roll" uz ūdens uz priekšu un atpakaļ (opcija "Samoletika", bet tikai ūdenī). Kamēr bērns atrodas ūdenī, visas muskuļu grupas tiek stiprinātas ātrāk.

Neaizmirstiet par gaišajām rotaļlietām. Pakārt viņus pār bērnu gultiņu, lietojiet, atrodoties uz vēdera.

Aprēķiniet savu barošanas diagrammu
Norādiet bērna dzimšanas datumu un barošanas metodi

Lai iegūtu informāciju par to, kā vecāki var palīdzēt bērnam iemācīties turēt galvu, skatiet šo videoklipu.

Aprēķiniet imunizācijas grafiku
Ievadiet bērna dzimšanas datumu
Informācija, kas sniegta atsauces nolūkos. Nelietojiet pašārstēšanos. Pēc slimības pirmajiem simptomiem konsultējieties ar ārstu.

Grūtniecība

Attīstība

Veselība