Izglītības pasākumi bērniem 2 gadi

Saturs

Dzīvojot sabiedrībā, bērni ir burtiski nolemti attīstībai, bet, ja jūs atļaujiet tai vadīt savu kursu, process var būt ļoti aizkavēts vai pat iet nepareizi. Mūsdienu pasaule prasa, lai bērns ātri attīstītu un asimilētu milzīgu informācijas un prasmju daudzumu, tāpēc vienkārši ir nepieciešams to virzīt.

Daudzi vecāki atstāj šo uzdevumu pasniedzējiem bērnudārzos un bērnudārzos, tomēr viņi paši varēja uzņemties šo uzdevumu. Ir skaidrs, ka bērns attīstīsies ātrāk, ja to darīs bērnudārzā un mājāsun ne tikai bērnudārzā, lai vecākiem būtu jāpievērš lielāka uzmanība bērna attīstības veidiem.

Attīstības uzdevumi šajā vecumā

Ir iespējams noteikt attīstības mērķus, sākot tikai no esošajām prasmēm un spējām. Divus gadus bērns jau radikāli atšķiras no jaundzimušā, bet vienlaikus katrs bērns ir atšķirīgs, tāpēc nav iespējams garantēt noteikta līmeņa sasniegšanu. Šādā gadījumā varat izvēlēties dažus kopīgus virzieni, kuros pedagoģiskie centieni būtu vērsti gan uz bērnudārza skolotājiem, gan pašiem vecākiem:

 • Runa Divu gadu vecs bērns, iespējams, jau var runāt dažos atsevišķos vārdos, bet kāds to ierobežo, bet citi pat spēj nodot dažas vienkāršas domas, piemēram, vēlmi ēst. Jebkurā gadījumā pašreizējais līmenis ir pilnīgi nepietiekams, lai pilnībā integrētos sabiedrībā vai vismaz dotos uz pirmo klasi, tāpēc ir ļoti svarīgi mācīt bērnam runāt - vismaz, lai to saprastu pats.
 • Vispārīgās un smalkās motoriskās prasmes. Divus gadus veci bērni jau var staigāt un darboties patstāvīgi, kā arī turēt pietiekoši gaismas priekšmetus savās rokās, un tomēr viņiem nav gandrīz nekādas veiklības. Viņu kustības izskatās neskaidras, tās spēj pastāvīgi nomest lietas no rokām, un jebkurš uzdevums, kas prasa augstu precizitāti un precizitāti, viņiem nebūs iespējams. Motoru prasmju uzlabošana ir nepieciešama, lai bērns būtu labāks, un viņa drošībai.
 • Uzmanību. Divgadīga mazuļa apziņa atšķiras no domām - parasti viņš nav ieinteresēts, ka viņš pats par sevi nepievērš uzmanību. Tomēr spēja koncentrēties ir ļoti noderīga gan pētījumiem, gan daudzu veidu darbam tālākā nākotnē.
 • Abstrakta domāšana un fantāzija. Iedomājieties jau otro reizi, ka jūs esat pilnīgi bez iztēles - tas ir, jūs nevarat pat vizuāli iedomāties pazīstamu priekšmetu, ja jūs to neredzat. Vai šādai personai būtu daudz? Bet divu gadu veciem bērniem šāds raksturojums ir daudzējādā ziņā svarīgs - precīzāk, viņiem vienkārši nav daudz pazīstamu priekšmetu, viņi tikko sāk pētīt šo pasauli.

Nākotnē šo īpašību labā attīstība ļaus sasniegt augstu atjautības līmeni un spēju izgudrot kaut ko pilnīgi jaunu.

 • Reklāma. Bērna panākumi radošajā jomā ļauj viņam aizstāvēt sevi, palielināt savu pašcieņu un pat atrast jaunus draugus.Tam nav jākļūst par izcilu meistaru, jo radošums var būt ne tikai profesija vai dzīves jēga, bet arī tikai patīkama spēle. Pat ja jūs personīgi uzskatāt, ka radošums ir laika un pūļu izšķērdēšana, ņemiet vērā, ka tas attīstās tāds pats lielisks atmiņu un motoriskās prasmes.
 • Sociālā attīstība. Pārmērīga kautrība mūsdienu pasaulē ir trūkums, bet arī nepiemērota pašapziņa nebūs plus. Bērnam ir jābūt spējīgam uzvesties sabiedrībā, saprast vispārpieņemtos noteikumus un tos nedrīkst pārkāpt, būt pieklājīgs un neievainot citus cilvēkus. Jau divus vai trīs gadus tas dos rezultātu pirmajiem bērnudārza draugiem, labi, un pieaugušo dzīvē spēja piesaistīt svešiniekus sev var kļūt patiesi nenovērtējama.

Palīgmateriāli

Ir pilnīgi skaidrs, ka pat ģeniāli vecāki var nākt klajā ar virkni vingrinājumu divu gadu veca bērna attīstībai, tāpēc jums ir jāpaļaujas uz vairāki palīgmateriāli, kas, laimi, ir ļoti dažādi:

 • Pirmkārt, grāmatas var palīdzēt attīstīt bērnu. Galvenokārt šādas publikācijas ir paredzētas vecākiem, jo ​​divu gadu veci bērni nevar a priori lasīt; tos var detalizēti aprakstīt populāras attīstības programmas, piemēram, Montessori metodes, kuras profesionālie skolotāji un izglītības centri visā pasaulē izmanto jau vairāk nekā gadsimtu.

Ja grāmatā ir arī bildes, bērnam tas joprojām var būt aktuāls - daži eksperti apgalvo, ka jau šajā vecumā ir iespējams sākt mācīt bērnu skaitīt, parādot viņam attēlus ar digitālo objektu skaitu.

 • Var būt alternatīva grāmatām mūsu tehnoloģiskajā vecumā programmas, kuras tagad var atrast internetā vai iegādātas diskā. Viņi var skaidrāk parādīt uzdevumus un vingrinājumus, kas palīdzētu bērnam sasniegt labākus panākumus savā attīstībā. Savā ziņā pat parastās karikatūras ar pasaku var veikt šādu funkciju, lai gan pedagoģiskā loma katrā ziņā atšķiras.
 • Palīgmateriālus var ražot kā virkni dažādu rīku, kas pilnībā atklāj īpašu programmu. Jo īpaši no divu gadu vecuma - veidojot galda spēleskas var ietvert kartes un mikroshēmas, kā arī grāmatas, kas raksturo rakstīšanas pedagoģisko efektu, un multivides komponents diska formā.

Starp citu, dators var kļūt par lielisku palīginstrumentu ne tikai spēju spēlēt video, bet arī kā elektronisko izstrādes spēļu palaišanas veidu.

 • Radošie vingrinājumi arī var dot milzīgu labumu. Klasiskā un pazīstamā versija - dzejoļi, kas mācīti bērnudārzos. Viņi lieliski attīsta bērnu atmiņu, un vissvarīgākais - padarīt bērnu atkārtoti izrunā iemācītos vārdus, uzlabojot izrunu; to pašu efektu dod bērnu dziesmas. To visu var iegādāties kolekcijas grāmatas veidā, vai arī to var atrast individuāli internetā.
 • Krāsošana un amatniecība Pirmkārt, veiciniet bērna smalko motorisko prasmju uzlabošanu - pateicoties viņiem, viņš daudz labāk iemācīsies izmantot pirkstus un veikt jebkādu smalku darbu. Turklāt šādu uzdevumu īstenošana veicina iztēles attīstību, kas var padarīt izcilu inženieri vai rakstnieku no bērna.
 • Dejas arī lieliski attīsta motoriskās prasmes, bet tagad tas ir diezgan liels. Tie ļauj bērnam gūt pārliecību par viņu kustībām, un ideālā gadījumā tie padara tos graciozus un skaistus. Mūsdienās ražotāji ražo īpašu deju paklājikas stimulē bērnu pārvietoties ne haotiski, bet stingri noteiktā virzienā.

Bērnu psihologi labi apzinās, ka bērns vēl nav informēts par izvirzīto mērķu sasniegšanas lietderību, tāpēc viņš pretoties attīstības centieniem, ja vien viņš nav ieinteresēts. To var izdarīt tikai, piešķirot procesam rotaļīgu formu, tāpēc visi piedāvātie risinājumi izskatās kā spēles, bet tie noteikti satur dziļu attīstības apakštekstu.

Jāatzīmē, ka bērni nevienu no iepriekš minētajiem līdzekļiem uztver kā rutīnu.

Attīstības klases

Mērķtiecīgi centieni attīstīt bērnu sniegs daudz nozīmīgāku rezultātu nekā spontāni radušās situācijas, kas prasa noteiktu bērna pašattīstību. Bērni izskatās daudz attīstītāki tajos vecākos, kuri apzinās savu atbildību par bērna attīstību, un ir rūpīgi vērsušies pie atbilstošo pedagoģisko metožu izpētes. Ir simtiem veidu, kā uzlabot divu gadu vecuma bērna pamatprasmes., mēs īsumā apsveram tikai populārāko, kas būtu visu jauno vecāku arsenālā.

Runa

Runājot par runu, ir ļoti svarīgi, lai bērns regulāri runātu. Prakse rāda, ka bērni, kas audzēti mājās, nav ļoti aktīvi lietojuši runu, ierobežo minimālas vajadzības - jautājiet par pārtiku, ieslēdziet karikatūru un tā tālāk. Daži parasti ir tikai raudāšana, un par vārdu krājuma pilnīgu paplašināšanu tas vispār nav.

Parasti tiek veicināta bērna sarunu aktivitāte ar mācīšanās bērnudārziem un dziesmām. Tas ir interesants mazulim, pateicoties zemes gabala pasakainībai, kā arī tāpēc, ka pieaugušie neapšaubāmi apstiprina, ka apbrīno katru jaunu apgūto darbu; diezgan īpaša atlīdzība par panākumiem var kalpot un saldumi.

Rezultātā bērns vismaz saprotamāk runās maksimāli - viņš uzzinās dažus jaunus vārdus un aktīvāk izmantos runu komunikācijai. Kopumā jūs neko nevarat izgudrot, bet tikai vairāk sazināties ar bērnu, uzdodot viņam dažādus jautājumus. Pat ja atbilde ir monosilbiska, tā joprojām veicina vēlamā rezultāta sasniegšanu.

Uzmanību

Uzmanību veicina vienkāršas spēles, kas neprasa nekādus papildu pirkumus un ir pilnīgi pieejamas jebkurā situācijā. Vienkāršākais piemērs: dodieties kopā ar bērnu pie loga un lūdziet viņu atrast un parādīt zaļo automašīnu. Vai arī ļaujiet viņam atrast kādu detaļu, kas parādīta attēlā. Jūs varat vienlaikus attīstīt un asociatīvi domāt, lūdzot bērnu atrast konkrētu objektu, bet visus objektus, kuriem ir kopīga kvalitāte - tā pati krāsa, forma vai jebkura cita īpašība.

Šāda veida spēli var iegādāties - visticamāk, būs dažādu krāsu, formu un rakstu kartes, un mazā spēlētāja uzdevums būs meklēt kartes ar noteiktām īpašībām.

Vispārīgās un smalkās motoriskās prasmes

Vispārējo un smalko motorisko prasmju attīstībai ir piemēroti dažādi radoši uzdevumi. Jo īpaši māla un zīmēšanas modelēšana, kā arī amatniecība un mīklas ir ļoti izdevīgas pirkstu attīstībai. Šajā vecumā bērns ir gandrīz akls vai vērš kaut ko vērtīgu uzmanību, nozīme nav meistardarba radīšanā, bet gan kustību uzticības iegūšanā, tā pat ieguvums būs arī plastilīna gabala banāla mīcīšana.

Punktu savienošana ar līnijām, lai iegūtu reālu attēlu, būs arī labs produktīvs risinājums.

Jūs pat varat vienkārši iemācīt bērnam kaut ko noderīgu, piemēram, mazgāt rokas zem krāna. Lielu motorisko prasmju attīstībai ir piemēroti visi aktīvie fiziskie vingrinājumi - gan dejas, gan brīvā dabā.

Abstrakta domāšana

Abstraktās domāšanas koncepcija var šķist pārāk sarežģīta bērniem, kas ir jaunāki par diviem gadiem, bet šajā posmā tas nozīmē vienkāršu priekšmetu īpašību izpēti.Bērns joprojām ir vāji orientēts, lai atšķirtu mīkstos un cietos priekšmetus, to daudzumu, krāsu un tā tālāk.

Lai uzlabotu visu šo lietu izpratni, liela bizybord - dēlis ar pievienotiem dažādu mehānismu un materiālu paraugiem. Šajā gadījumā ir nepieciešams izrunāt bērnam noteiktu pazīmju nosaukumus un pēc tam lūgt viņam norādīt tikai mīkstus priekšmetus vai tikai cietus vai lielus, vai aukstus, vai koka.

Ir ļoti svarīgi mācīt bērnam atšķirt priekšmetus pēc formas un pārtikas - arī pēc garšas un smaržas. Turklāt bērns ir gatavs atšķirt to pašu un atšķirīgo.

Radošā attīstība

Radošā attīstība neradīs radošus rezultātus, bet tā veicinās citu noderīgu prasmju uzlabošanu. Radošums, gan mūzika, gan zīmējums, attīsta labu atmiņu, jo bērnam ir jāpatur prātā tas, ko viņš cenšas vairot. Tā arī parasti stimulē domāšanas procesus un iztēli. Ja radošums ir saistīts ar aktīvu roku līdzdalību (piemēram, zīmēšanu vai modelēšanu), tad tas veicina arī smalku motorisko prasmju attīstību.

Sociālā attīstība

Bērna sociālā attīstība ir mācīt viņu uzvesties sabiedrībā. Divu gadu vecumā ir noteikti minimālie uzdevumi - dot bērnam priekšstatu par sveicienu, atvadu, pateicības un pieklājības sajūtu kopumā. Daži psihologi jau šajā posmā iesaka bērnam spēlēt šādas spēles, kur ir uzvarētāji un zaudētāji, lai viņš iemācītos spēlēt ar cieņu.

Kopumā, komunikācijas prasmes sabiedrībā vislabāk attīstās plašā komunikāciju lokā, Tāpēc šeit vecāki, visticamāk, dos vispārēju virzienu, savukārt bērnudārzā detaļas ir daudz labāk, kur bērniem ir arī lieliska iespēja nostiprināt to, ko viņi ir mācījušies praksē.

Fantāzija

Savlaicīga fantāzijas attīstība lielā mērā veicinās vispārējo domāšanas paātrināšanu un paplašinās redzesloku. Vislabāk būs dažādas spēļu spēles. - tie, kuros bērns, iespējams, atrodas kāda cita vietā. Godīgi sakot, divu gadu vecumā tas, visticamāk, joprojām ir pārāk sarežģīts, bet jūs varat mēģināt uzaicināt bērnu iedomāties sevi pasaku varoņa vietā, ja tas ir zēns, princese vai ārsts, ja tā ir meitene.

Lai iegūtu lielāku dabiskumu, veikalā var iegādāties rotaļlietas atribūtus bērnam, kura lomu bērns cenšas iekļūt. Pateicoties tam, jūs varat iegūt pilnīgi negaidītu rezultātu: piemēram, bērni ļoti baidās no ārstiem, bet tajā pašā laikā viņi mīl spēlēt ar bērnu medicīnas komplektiem, un saskaņā ar šādu spēļu rezultātiem, bailes no ārstiem atkāpjas!

Paplašiniet koncepciju klāstu un iepazīstieties ar jauno

Divgadīga bērna pasaule pārsvarā aprobežojas ar savu dzīvokli, labākajā gadījumā - to papildina rotaļu laukums un tuvumā esošs parks. Tas neļauj viņam iemācīties visus dzīvē nepieciešamos jēdzienus, pat ja tie šķiet pamatīgi pieaugušajiem.

Atcerieties to Ir gandrīz nekas, ko jūs pilnīgi zinātu patstāvīginevis no citu cilvēku vārdiem, nevis no grāmatām un TV šoviem, tas ir, gandrīz visu informāciju par pasauli, ko saņēmāt no kāda, tāpēc tagad ir pienācis laiks to dalīties ar bērnu.

Parādiet un paskaidrojiet bērnam burtiski visu apkārt. Pastāstiet, kādiem mērķiem katra istaba un katra mēbeļu gabala kalpo. Dodieties uz veikalu kopā ar savu bērnu un parādiet viņam, kur nāk no visas gardas maltītes, ko viņš ēd katru dienu. Brauciet ar savu bērnu automašīnā vai sabiedriskajā transportā, pastaigājieties ar viņu kaut kur tālu no mājām un parādīt, ko viņš vēl nav redzējis. Veikt mazo uz zooloģisko dārzu vai parādīt akvāriju.

Pastāstiet mums, kāda ir ģimene, kā tā veidojas. Mēģiniet izskaidrot, ko mamma un tētis dara, un ne vienmēr profesiju nozīmē - jūs varat pat tikai ar ēdiena gatavošanas, trauku mazgāšanas, dzīvokļa tīrīšanas piemēru.Pastāstiet mums, kādas profesijas ir un kāpēc tās ir nepieciešamas. Māciet bērnam dažādu ķermeņa daļu nosaukumus.

Centieties, lai bērns iesaistītos tēmā, mēģiniet veikt abpusēji interesantu sarunu, pretējā gadījumā bērns visu aizmirsīs.

Nerunājiet ar abstrakcijām, atrodiet iespēju vizuāli parādīt bērniem, par ko jūs runājat - nevis zilajā ekrānā, pretējā gadījumā viņi to uztvers vēlāk, vai nu pašreizējā izpildījumā, vai vismaz rotaļlietā.

Jums nevajadzētu gaidīt, lai maz klausītājs uzreiz nokļūtu lietas centrā. jums, iespējams, būs atkārtoti jāatkārto, ko iepriekš teicāt, bet jebkurā gadījumā viņš iegaumēs dažus jaunus vārdus, paplašinās viņa redzesloku, un galu galā viņš izmantos visas šīs zināšanas, lai izveidotu diezgan nozīmīgu sarunu.

Nedēļas paraugu plāns

Vecāki, īpaši cītīgi piemēroti bērna attīstībai, mēdz izstrādāt nedēļas vingrinājumu plānu, kas lielā mērā ir pareizs. Tas palīdzēs neievērot bērnu, to vienmērīgi attīstot, neobjektīvi nekādas kvalitātes virzienā, kā arī nodrošina, ka jūs pilnībā nodrošināsiet bērna attīstību. Tam būtu jāņem vērā bērna raksturs un temperaments, kā arī viņa stiprās un vājās puses.

Plāns, ko jūs vai kāds cits nav sagatavojis, nekādā gadījumā nav uzskatāms par pastāvīgu - rūpīgi sekojiet procesam un izvērtējiet rezultātusātri pielāgot grafiku.

Virzot bērna attīstību, nevadiet viņu pārāk saspringtos rāmjos - reizēm mazliet gribēs spēlēt nevis to, ko jūs piedāvājat, bet kaut ko citu, un viņam arī vajadzētu būt šādai iespējai.

Izstrādājot plānu, īpaši pārliecinieties, ka slodze dažādās dienās ir aptuveni vienāda ar apjomu. Rūpīgi atlasiet dažādus uzdevumus - piemēram, zinot, ka apkārtējā pasaulē jūs varat un tai ir jābūt katru dienu, bet jāapsver vismaz 5-7 dažādi veidi, kā to izdarīt, un neiesākt apli, kamēr to pilnībā neizpildīsit.

Padomi

Ir daži vienkārši padomi, kuru neievērošana var pilnībā novērst gaidīto pozitīvo nodarbību ietekmi. Noteikti ievērojiet šos noteikumus:

 • Zināšanas vienmēr tiek absorbētas labāk. ja students ir ieinteresēts, bet tie nav piespiesti viņu ar spēku. Divus gadus vecs bērns ir ieinteresēts mācīties tikai kā spēle, tāpēc atrast veidu, kā viņu interesēt. Ja bērns vispār neparādās interese par spēli, patlaban vai principā, nedomājiet par to piespiest - tas tikai pasliktinās.
 • Patiesībā šajā laikmetā nodarbībām ir veltīts ļoti maz laika, jo uzmanības koncentrācija bērnam tiek sasniegta ne vairāk kā dažas minūtes, pēc tam uzdevums ir jāmaina. Tomēr Nepielāgojiet bērnu un nepildiet viņam uzdevumu - viņam pašam jāmācās.
 • Tas, ka šādam mazam bērnam nav uzdevuma, kas jums šķiet pamatīgs, ir normāls, un. \ T skandēja viņu par to, kā arī par to, ka nevēlas to darīt, stingri aizliegta pretējā gadījumā viņš attīsta pret šo profesiju.

Panākumi ir pavisam cits jautājums: tas noteikti jāatzīmē ar atzinību, jo tas būs labs stimuls turpmākiem sasniegumiem.

Interesanti izglītojoši pasākumi bērniem no 2 gadiem, skatiet šo videoklipu.

Informācija, kas sniegta atsauces nolūkos. Nelietojiet pašārstēšanos. Pēc slimības pirmajiem simptomiem konsultējieties ar ārstu.

Grūtniecība

Attīstība

Veselība