Kā mācīt bērnu skaitīt?

Saturs

Lasīšana, rakstīšana, skaitīšana ir pamatprasmes, kas nepieciešamas, lai apgūtu bērna zināšanas, tāpēc tās ir jāizstrādā jau agrīnā vecumā, nevis jāgaida, kamēr bērns sāk skolu. Pēc tam, kad esat iemācījušies drupas lasīt, rakstīt un skaitīt, jūs ievērojami atvieglosiet savu dzīvi izglītības iestādē. Viens no sarežģītākajiem uzdevumiem var būt konta apguve, bet nebaidieties un atteikties no neveiksmes: galvenais ir pacietība un darbs.

Apmācības iezīmes

Maza bērna uzmanību ir grūti koncentrēt uz kaut ko nopietnu. Sākt apmācību vajadzētu būt spēles formā, lai interesētu drupatas. Nav nepieciešams sēdēt ar bērnu pie galda, it kā pie skolas galda. Jūs varat mācīties dažādos veidos: pārvietoties, sēžot uz grīdas, pat lekt uz vietas.

Ar pirmsskolas vecuma bērniem jūs varat sākt nopietnākus, pieprasot koncentrācijas vingrinājumus. Arī rēķinā pavadītais laiks var palielināties. Piemēram, ieteicams 10 minūšu laikā iesaistīties zīdaiņiem apmēram trīs reizes dienā. Ar pirmsskolas vecuma bērniem - 20 (vislabāk - 30 minūtes).

Bērna mācīšana saskaitīšanai būs vieglāka, ja jūs izmantojat dažus vienkāršus noteikumus:

 • Izveidojiet labvēlīgu atmosfēru. Ar kliedzieniem jūs neko nesasniegsiet, vienkārši atturiet bērnu no mācīšanās mācīties. Šajā gadījumā pacietība un miers ir svarīgi faktori.
 • Pievienojieties apkārtējo objektu apguvei, parādiet savam bērnam, ka spēja skaitīt ir ļoti svarīga. Jūs varat paļauties uz galda plāksnēm, parkā peldošajiem putniem, bērniem uz rotaļlaukuma, augļiem, automašīnām, rotaļlietām, kāpnēm kāpņu telpā un daudz ko citu.
 • Nepieprasiet mazam bērnam vairāk nekā viņš. Visi bērni savā attīstībā ir individuāli, katra jauna prasme nāk savos laikos.

Ja bērns nedarbojas, neiejaucieties. Pagaidiet, atgriezieties uzdevumā pēc kāda laika (piemēram, nedēļā, mēnesī).

 • Mācoties, mēģiniet izpildīt trīs darbības. Pirmkārt, ļaujiet bērnam pierast pie nosaukumiem, terminiem, paša procesa. Tad pārliecinieties, ka viņš saprot priekšmeta būtību. Vienkārša iegaumēšana ir neracionāla, ir nepieciešams, lai bērns iemācītos saprast, realizēt katras parādības būtību. Kad bērns saprot informāciju, viņš to var atkārtot un izskaidrot, tad jūs varat doties uz iegaumēšanu.
 • Neaizmirstiet, ka, iepazinoties ar matemātiku, ir vērts pievērst uzmanību ne tikai kontam. Jūs varat arī iemācīt drupatas atpazīt ģeometriskās formas, orientēties telpā, lai viņš varētu parādīt, kur ir “top”, “bottom”, “right” un “left”. Apmēram trīs gadus vecs bērns var noteikt, kurš objekts ir īsāks, garāks, augstāks, zemāks, kādā virzienā tas notiek.

Ņemot vērā vecumu

Bērni mācās kaut ko jaunu daudz vieglāk nekā pieaugušie. Nepieciešamība iegūt jaunas zināšanas rodas bērniem līdz divu gadu vecumam. Svaigu informāciju bērniem sniedz bez piepūles, lai viņi ātri iemācītos kādu darbību. Bet, apmācot kontu, jāņem vērā bērna vecums:

 • Sākt mācīt var uzskatīt 2 gadu laikā. Šajā periodā bērni var apgūt rezultātu no 0 līdz 3. Līdz 2,5-3 gadu vecumam jūs varat trenēt punktu skaitu līdz 10. Visiem tas ir jādara ar vizuāliem līdzekļiem, priekšmetiem, improvizētiem līdzekļiem (piemēram, izmantojot kubus, nūjas).
 • 3-4 gadu laikā bērns var iemācīties skaitīt līdz 20. Šajā posmā redzamība joprojām ir nepieciešama: ir vērts izmantot kartes ar numuriem, priekšmetus, kas jāaprēķina.
 • Ja bērnam ir matemātiska domāšana, 4-5 gadu laikā viņš var iemācīties skaitīt līdz 100.Galvenais ir izskaidrot ciparu veidošanas principu. Neaizmirstiet, ja šajā vecumā jūsu bērnam netiek dots konts ar desmitiem. Apmācības varat atsākt 6 gadu laikā.
 • Gadu vecumā 5-6 gadi nepieciešams pāriet no skaidrības uz garīgo aritmētiku. Šajā laikā bērnam ir jāmācās rēķināties bez nūju, pirkstu, karšu palīdzības. Jums ir nepieciešams apmācīt atpakaļskaitīšanu, kā arī izsaukt numurus haotiskā veidā.

Papildinājums un atņemšana

Iespēja pievienot un atņemt parasti tiek sagatavota piecus gadus. Pirmkārt, tas jādara ar dažādu priekšmetu palīdzību, pēc tam apmāciet, lai atrisinātu vienkāršākos piemērus prātā. Apmācot kontu, pakāpeniski ir nepieciešams ieviest vienkāršus papildinājuma un atņemšanas piemērus. Vēl ir agri atrisināt piemērus ar kolonnu, bet ir pilnīgi iespējams mācīt nepārprotamus skaitļus.

Matemātika ar bērnu ir nepieciešama, lai viņš nezaudētu interesi. Tāpēc nav neviena „3 + 5 =? "Nevar būt. Mēs mācāmies, vilinoši, skaidri. Tas ir iespējams komiksu formā.

Jums jāsāk ar vienkāršu. Piemēram, pievienojiet vienību katram zināmajam ciparam un atņemiet to. Ir vērts izmantot bērnam interesantus vai viņam svarīgus priekšmetus. Piemērs ir labāks, ja tas ir jautājums: „Jums ir divas sīkdatnes. Vienu jūs dalīsieties ar mammu. Cik daudz jums būs? "Un viss vienā garā.

Lai turpinātu atņemšanu, pārliecinieties, ka bērns ir labi apguvis. Izmantojiet papildinājuma un atņemšanas piemērus ne tikai klasē, bet arī pastaigā, veikalā, pusdienās, tīrot istabu. Ļaujiet bērnam izrunāt uzdevuma stāvokli pēc jums. Izmantojiet īpašus palīglīdzekļus un didaktiskus materiālus ar vienkāršiem vingrinājumiem. Pievērsiet uzmanību spilgtu ilustrāciju klātbūtnei. Neaizmirstiet - jums ir jārūpējas par bērnu.

Lai viegli pievienotu un atņemtu, bērnam ir jāizpēta numura sastāvs. Viņam ir jāiemācās, ka 5 sastāv no skaitļiem 2 un 3, 1 un 4, 10 - no skaitļiem 1 un 9, 2 un 8 utt. Pirms uzzināt, kā pareizi skaitīt jūsu prātā, bērnam ir jārisina problēmas ar vizuāliem materiāliem vai uz pirkstiem. Labāk ir sākt mācīties konta apmācību no 4 gadu vecuma, nevis agrāk. No šī vecuma pievienošanas un atņemšanas laiks ietekmē vispārējo attīstību.

Ir svarīgi apgūt „vairāk”, „mazāk” jēdzienus. Ritinot apmācību grāmatas, varat jautāt, kādus dzīvniekus lappusē vairāk, kas ir mazāk krāsu. Jums jāmācās arī termins "vienādi". Bērnam jāpaskaidro, ka summa nemainās no sastāvdaļu vietu maiņas.

Mēs nevaram palaist garām iespēju lūgt bērnam rēķināties jūsu prātā. To var izdarīt jebkurā laikā, jebkurā vietā un ar kaut ko: jūs varat rēķināties mājās, soliņos, ziedos, krēslos.

Ietekme uz attīstību

5–6 gadu vecumā lielākā daļa pirmsskolas vecuma bērnu jau zina, kā pareizi skaitīt līdz pat 20 vai pat līdz 100. Mācīšanās skaitīt konkrēti un matemātika parasti veicina bērna intelektuālo attīstību kopumā. Garīgais rezultāts stimulē smadzenes, padara to saspringtu. Numuru atmiņa, to sastāvs attīstīt atmiņu.

Vienkāršu uzdevumu risināšana, kur jums ir nepieciešams aprēķināt, pievienot vai atņemt jebkādus objektus, bērns savieno iztēli, zīmējot dažādus attēlus galvas. Runājot par problēmas apstākļiem, bērns runā runā. Tāpēc ir svarīgi, lai pieaugušie izrunātu tekstu pareizi, jo drupas to atkārtos.

Numuru apzināšana dos bērnam iespēju zināmā mērā piedalīties pieaugušo dzīvē: viņš varēs palīdzēt noteikt galdu, zinot, cik ēdamgaldi jums ir nepieciešams, veikt mazus uzdevumus no vecākiem, kas viņu pieradīs pie taisnīguma un daudz ko citu. Tas ir labs sagatavošanās skolai. Jau pirmajā klasē bērns varēs paļauties uz to, cik bērni ir nodarbībā, lai izsauktu datumu, viņš zinās, ko nozīmē „sagatavot divus zīmuļus darbam”.

Ātrās metodes

Apmācība jāveic pakāpeniski. Vispirms jums ir jāapgūst skaitļi no 0 līdz 10. Bet tas arī ir grūti mazulim. Tāpēc, piemēram, sasmalciniet desmitniekus divās piecās un mācieties pakāpeniski.Apmācībai varat izmantot dažādus mācību līdzekļus, piesaistīt interesantu materiālu (spēles, pasakas, piezīmju uzskaiti), nodarboties ar jautrību un izvairīties no garlaicīgas mācīšanās.

Mājās varat viegli dažādot mācību procesu:

 • iemācīties paļauties uz pirkstiem;
 • izvēlēties uzdevumus spēļu veidā;
 • savienot skaitīšanu;
 • parādīt attēlus, kuros tiek parādīts, cik vienumu parādīts;
 • apskatīt izglītības programmas ar savu bērnu;
 • mācīt dzeju un pasakas ar skaitļiem un kārtas numuriem ar savu bērnu;
 • pastāvīgi apsvērt visu, kas nāk jūsu ceļā.

Sekojošas pirmsskolas izglītības apguves metodes un noteikumi. Jūs varat izvēlēties sev piemērotāko metodi. Labāk ir apvienot vairākus.

Metodoloģija Sergejs Polakovs

Saskaņā ar šo metodi ir nepieciešams sākt bērna mācīšanu kontā, kad viņš ir ieinteresēts. Tiklīdz vecāki ir pamanījuši, ka bērns ir ieinteresēts skaitļos, jāsāk mācīšanās. Ne vēlāk. Sergejs Polakovs neiesaka izmantot konta mācīšanas metodi, kurā jums jāpievieno pa vienam. Tas palēnina mācīšanās procesu, neļauj bērnam attīstīties.

Viņš neiesaka sākt treniņu ar kontu uz spieķiem, pirkstiem un lineālu. Tas arī neveicina intelektuālo attīstību. Pēc Polyakova domām, mācības balstās uz mutvārdu apmācību. Pirmkārt, bērns uzskaita visu, kas nāk caur viņa acīm (rotaļlietas, grāmatas, kāpnes), tad viņš cenšas paļauties uz sevi, ieskaitot locīšanu un atņemšanu.

Pirmajā posmā bērns strādā ar skaitļiem 10. Lai atrisinātu vienkāršus piemērus, bērnam ir jāatceras skaitļu sastāvs. Otrajā posmā bērns risina jau divkāršus ciparus. Tajā pašā laikā viņš neizgatavo gatavus risinājumus no atmiņas, kā tas notiek pirmajā posmā, bet nāk pie izpratnes par pievienošanas un atņemšanas metodēm.

Mācoties, bērnam jāapgūst jēdzieni „vairāk”, „mazāk”, „vienāds”. Poliklova metodes mācības papildina dažādas spēles. Piemēram, pirmajā posmā viņi izmanto kubiņus un spēles ar tiem “Numuru ievietošana kubiņos”, „rūķi mājā”, „Sadalīt uz pusēm”. Varat izmantot citus.

Petersona tehnika

Ludmilas Georgievna Petersona tehnika māca bērnus domāt loģiski. Šī metode neaprobežojas tikai ar konta apguvi, tajā ietilpst daudzi interesanti spēļu uzdevumi, kas rada atjautību. Šī metode ir populāra pirmsskolas un pamatskolās. Mācību sistēma ir cikls, ko dēvē par „puff pie principu”.

Tradicionālās mācību metodes atbilst lineārai koncepcijai: pirmajā klasē mēs pētām pievienošanu un atņemšanu, otrajā - reizināšanas tabulu, dalīšanu un reizināšanu, trešajā - frakcijās un tā tālāk. Izrādās, ka, ja bērns ilgu laiku slimoja otrajā klasē un nokavēja tēmas galvenos punktus, būs grūti panākt. Sekojiet šai metodei katru gadu tiek pētīts tas pats, bet ar atšķirīgu sarežģītības pakāpi. Vairākus gadus pēc kārtas tēmas ir atkārtotas, katra no tām atkal parādījās jaunā aspektā.

Šī sistēma ietver lielu skaitu spēļu. Piemēram, bērni, piemēram, skaitliskais starojums. Pirms drupatas ir uzdevums: uzzināt, cik daudz būs 3 + 2 Bērns stāv 3 līmenī, aizņem divus soļus uz priekšu (nepieciešams pievienot) un apstājas 5. līmenī. Ja jums ir nepieciešams atņemt, bērns aizņem divus soļus atpakaļ. Tāpēc bērns pakāpeniski atceras atsevišķu ciparu sastāvu.

Mājās varat spēlēt bērna loģiku, spēlējot. Jūs novietojat kubu rindu: 2 sarkanas-2 zilas, 2 sarkanas-2 zilas. Pastāstiet bērnam, lai turpinātu sēriju, lai secība netiktu traucēta. Ja sarkanā kuba vietā, piemēram, dzeltenā, tiek izmantots drupinājums, iesakām, ka sērija mainīsies šādā veidā, bet tā ir jāsaglabā.

Vēl viena interesanta spēle. Uz papīra lapas uzzīmējiet lielu zilu kvadrātu. Jūs dodat bērnam uzdevumu - izdarīt skaitli, kas atšķiras no jums tikai ar vienu pamatu. Jūsu bērns vērš nelielu zilu kvadrātu.Tad jūs uzzīmējiet mazu zilu apli. Viņš ir nedaudz dzeltens aplis. Un tā tālāk uz bezgalību, līdz jūs garlaicīgi.

Ir lietderīgi izmantot šo darbu ar vairāk un mazāk vienumu definīciju. Divos kvadrātos, kas atrodas pretī viens otram, jums ir nepieciešams izdarīt, piemēram, sirdis - 6 un 5. Bērnam ir jānosaka, kur tas ir vairāk. Protams, viņš nekavējoties skriežas, lai skaitītu sirdis. Bet jūs varat parādīt viņam citu ceļu.

Pierādiet, ka sirdis ir apvienotas pa pāriem: jūs savienojat vienu sirdi no kreisā laukuma ar līniju uz sirdi no labā laukuma. Laukumā, kur sirds palika bez pāriem, ir vairāk. Šeit jūs varat ievadīt zīmes "vairāk" un "mazāk". Tā gadās, ka nav pietiekami daudz laika, lai mācītos kopā ar bērnu un izdarītu viņam uzdevumus.

Saskaņā ar šo metodi daudzas drukātas piezīmjdatorus ražo ar interesantiem uzdevumiem, kurus var ņemt no bērna.

Zaitseva apmācība

Nikolajs Aleksandrovich Zaitsev ir izstrādājis vairākas spēles un vizuālo materiālu kopas, kas atvieglo matemātikas apguvi. Piemēram, spēle "Simts rādītājs". Tas ietver komplektu kartiņas ar numuriem 100. Šī spēle palīdzēs attīstīt bērnu.

Katrā kartē ir viens numurs. Papildus skaitļiem attēloti ģeometriskie skaitļi desmitiem un ciparu vienībām. Piemēram, šis skaitlis ir 75. Septiņi ir septiņu taisnstūri, no kuriem katrs ar desmit spieķiem (7 duci), un zem pieciem - 1 ar pieciem spieķiem (5 vienības).

Pakāpeniski bērnam ir jāiepazīstas ar katru karti, varat tos sakārtot bērnudārza sienā. Tajās pašās kartēs varat iemācīties pievienot un atņemt. Zaitseva metodika ietver arī tādas spēles kā “Es esmu tuvu simts” (studē skaitļus līdz tūkstošiem), „Platoniskas cietvielas” (ģeometriskās prasmes), „Tūkstoš plus” utt.

Skola Soroban

Garīgā aritmētiskā Sorobana - mutvārdu grāmatu skola prātā. Tās ir oficiālas iestādes, kas atrodas vairākās Krievijas pilsētās, kas māca bērnus saskaņā ar šo programmu. Skola Soroban veido klases, lai iesaistītu abas smadzeņu puslodes. Vienlaikus veidojiet dažādas prasmes:

 • runas;
 • iztēle;
 • grafiska domāšana;
 • analītiskā domāšana;
 • atmiņa;
 • radošums;
 • uzmanība;
 • intuīcija.

Apmācība notiek kontos. Uzsvars tiek likts uz kustīgā attēla redzēšanu un atcerēšanos. Tad bērns pats rada kustīgus attēlus, izveido asociācijas. Šī metode rada apstākļus ātrai informācijas uztveršanai, māca, kā sintezēt un analizēt informāciju, veicina ātru garīgo aprēķinu.

Saskaņā ar šo programmu bērni vecumā no 5 līdz 11 gadiem var mācīties.

Skolas Sorobana darba metodes pamatā ir trīs galvenie principi:

 • regularitāte;
 • aizraujošs mācību process;
 • spēcīga motivācija.

Vēl nesen, Sorobana skolas metode strādāja labi tikai ar apdāvinātiem bērniem. Ar vidējās attīstības klases puišiem nedarbojās, šķita pārāk grūti.

Pēdējos gados skola ir izstrādājusi programmu, kas ir piemērota ne tikai „geeks”, bet arī bērniem ar vidējām spējām, kas ļauj viņiem uzzināt vairāk, attīstīt vidējās spējas labiem rezultātiem.

Ar jebkuru izvēlēto metodi ir iespējams un nepieciešams mācīt atpakaļskaitīšanu. Pirmkārt, jums ir jāizmanto vizuāls materiāls (tādi paši kubi, kartes, rotaļlietas). Tad ir svarīgi pierunāt skaļai, bet bez improvizētiem priekšmetiem. Neaizmirstiet par kārtas punktu skaitu.

Izglītību var veikt, pasakot pasaku. Piemēram, "Teremok" ("Pirmā pele, otra - varde ..." utt.). Tad jums ir jāuzdod bērnam jautājumi (kas bija pirmais, otrais, trešais). Jūs varat lūgt, lai viņš pārrakstītu stāstu, izmantojot kārtas numurus.

Tagad skolās ir ierasts veidot kombinētas nodarbības ar starpdisciplināru komunikāciju. Piemēram, matemātikas stundā jūs varat izmantot vēstures, literatūras, ģeogrāfijas un citu mācību priekšmetu materiālus. Apmācot kontu mājās, varat izmantot arī citas disciplīnas.

Bioloģijas mācību grāmatā, piemēram, vecākais brālis vai māsa, būtu patīkami saskaitīt cilvēka ķermeņa orgānus, pasaules karti - kontinentu skaitu (savienojums ar ģeogrāfiju). Jūs varat dziedāt dziesmas ar numuriem (savienojums ar mūziku), lasīt zilbes vārdos (savienojums ar krievu valodu).

Pēc vairāku mājasdarbu ar mazuļiem organizēt viņam nelielu testu testa veidā. Un atkarībā no tā, kā viņš ar to saskaras, piešķiriet nelielu balvu. Mācībās vienmēr vajadzētu būt stimulējošam. Neaizmirstiet par kontu ikdienas dzīvē.

Kura metode ir labāka?

Visefektīvākā metode ir bērnam piemērota metode, ņemot vērā viņa individuālās īpašības. Iespējams, esat izlasījis vai dzirdējis par kādu superproduktīvu metodi, bet tas nesniedz augļus jūsu bērnam. Ne spīdziniet sevi un bērnu: izmēģiniet kaut ko citu, mazāk sarežģītu. Mācīšanās procesā jums ir jāsaskaras ar to - ne visi bērni strauji attīstās, ne visi no viņiem ir apdāvināti, uzdevumi ikvienam ir jāizvēlas atbilstoši to stiprajām pusēm.

Jebkurā veidā izmantojiet spēli, lai saglabātu bērna intereses un saikni ar ikdienas dzīvi.

Ar pirmsskolas vecuma bērniem ir jāiesaistās, lai sagatavotos skolai. Un tie ir ne tikai skaitļi, bet rezultāts ir 1, 2, 3, 4, pievienošana un atņemšana. Pirmsskolas vecuma bērniem ir jāizstrādā loģika, analītiskā domāšana. Viņiem ir jāmācās domāt, meklēt problēmu risinājumu atsevišķi, pieņemt pieņēmumus un ne tikai izņemt atmiņā sagatavotu, sagatavotu atbildi. Lai gan daudzās situācijās un bez tās nekur.

Pēc pirmās klases sākuma bērnam ir jāzina rezultāts vismaz līdz 20 (vēlams līdz 100), lai varētu strādāt prātā ar vienreizējiem un divciparu cipariem. Man ir jāzina, kur "labi", "kreisie", "top", "apakšējie" nozīmē "vairāk", "mazāk", "vienāds".

Nevienam pirkstu kontam nevajadzētu būt. Ir svarīgi, lai darbības tiktu veiktas tikai prātā. Tāpēc izvēlieties atbilstošo metodi. Jebkurš no iepriekš minētajiem darbosies.

Neskatoties uz rezultātu sasniegšanas nozīmīgumu, \ t nelietojiet uz klasi pie kliedziena, nelietojiet un nepiederiet bērnu, ja kāds uzdevums ir ārpus tās varas. Vēlme strādāt šajā gadījumā jūs neatgriezīsies, un viss sabruks.

Bērniem vajadzētu baudīt nodarbības. Nu, ja viņi radīs prieku gaidot, pirms viņi sāk, un nevis šausmu par gaidāmo spīdzināšanu.

Uzziniet vairāk par to, kā mācīt bērnu skaitīt, skatiet šo videoklipu.

Informācija, kas sniegta atsauces nolūkos. Nelietojiet pašārstēšanos. Pēc slimības pirmajiem simptomiem konsultējieties ar ārstu.

Grūtniecība

Attīstība

Veselība