Kad bērns skaļi smejas?

Saturs

Bērna smiekli, spilgts un sirsnīgs, atstāj nevienu vienaldzīgu. Bērni, kuri pat nav mācījušies runāt, sevišķi smejas. Šajā rakstā mēs pastāstīsim, kādā vecumā bērni sāk smieties skaļi, kā un kāpēc tas notiek vai nav konkrētā gadījumā, kā arī uzzināt, vai ir iespējams mācīt bērnu smieties.

Noteikumi un normas

Ir grūti pateikt, kad cilvēce sāka smieties. Zinātnieki norāda, ka tas notika civilizācijas attīstības ļoti agrīnā stadijā. Ne tikai bērni var smieties, bet arī jaunus pērtiķus, bet tikai reaģējot uz ērcēm. Cilvēka smiekli ne vienmēr ir saistīta ar fiziskām sekām. Tā ir psihoemocionāla reakcija uz dažādām dzīves situācijām.

Jaundzimušais bērns nezina, kā smieties, jo, lai radītu smiekli, sejas muskuļi ir jāsamazina pēc vajadzības, elpošana un balss auklu darbs noteikti jāmaina. Vienīgais instruments, lai sazinātos ar jaundzimušo pasauli, ir raudāšana. Viņiem viņš rāda savas vajadzības un prasības, un līdz tam laikam viņam pilnībā trūkst.

Jā, zīdaiņi var smaidīt, bet šī smaids ir fizioloģiska, piespiedu, kas nerunā par pozitīvām emocijām, bet spontānai sejas nervu samazināšanai nervu sistēmas intensīvas veidošanās un “atkļūdošanas” gadījumā.

Pirmais apzinās smaids var parādīties drupās, kad viņš iemācās atšķirt un atpazīt mātes seju, tas ir, ne pirms bērns iemācās fokusēt acis uz tuviem objektiem. Tas parasti notiek 2 mēnešus un nedaudz vēlāk. Apmēram 2-3 mēnešus bērni sāk rēkt. Viņi dzird savu balsi, un sākumā viņi ir satraukti, bet, attīstoties emocionālajai sfērai, drupatas sāk uztvert savu atdzišanu kā diezgan jautras skaņas. Par laika periodu no 3 līdz 5 mēnešiem tiek ņemts vērā ilgi gaidītā jaunās prasmes attīstība - bērns sāk smieties skaļi.

Bērns smaida un smieties ar skaņu, kad viņš būs pilns, kad viņš ir vesels un sauss, kad viņš ir ērts un labi. Sākumā tas būs kluss un piesardzīgs smieties, tad bērns kļūs drosmīgāks un sāks smieties skaļi. Pēc sešiem mēnešiem bērni sāk uzkrāt dienas iespaidus, un to var izteikt smiekliem sapnī. Jums nevajadzētu pārsteigt un baidīties no tā, šāda smiekli ir bērna garīgās un emocionālās attīstības veidošanās posms.

Ar pirmo smiekli skaļi runājot, būs saistīti daudzi vecāku jautājumi. Tātad, bieži vien mātes saka, ka bērns smejas pēc smejas. Tas ir pavisam normāli, nav jāuztraucas, smiekli ir iesaistīti tikai elpošana, notiek ritma izplūde no plaušām. Šādā gadījumā vājas bērnu diafragmas var rasties neparastas un iepriekš nezināmas spazmas, kas pēc smiekliem izpaužas ritmiski žagas.

Kāpēc bērns nav smieties?

Ja zemesrieksti ir sasnieguši vecumu, kas tiek uzskatīts par optimālu, lai sāktu smieties, bet vecāki nekad nedzird ilgi gaidītās skaņas, tam var būt vairāki iemesli.

  • Nervu sistēmas gatavības trūkums. Tas nozīmē, ka bērns nav fizioloģiski gatavs smieties, viņa nervu sistēma nav pietiekami spēcīga. Visbiežāk tas novērots bērniem, kas dzimuši priekšlaicīgi, zema svara un iedzimtu slimību gadījumā. To fiziskā un emocionālā attīstība nāk ar diezgan dabisku kavēšanos.Ja jūs ieskauj savu bērnu ar uzmanību un mīlestību un tikai nedaudz gaidīsiet, tad bērns noteikti smieties, kad nāks “viņa laiks”.
  • Nav skaidrs piemērs. Ja ģimenē nav ierasts izteikt savas emocijas ar skaļu un sirsnīgu smieties, ja māte reti smaida, tad bērnam vienkārši nav vietas, kur mācīties šādu izjūtu izpausmi kā smiekli. Bērni no 2-3 mēnešiem sāk klausīties ne tikai paši, kad ir pienācis laiks izdrāzt un rēkt, bet arī tiem, kas atrodas apkārt. Viņiem vārdiem nav nozīmes, bet emocijas, intonācijas, pieauguša cilvēka balss tonuss ir svarīgas. Kad māte smejas, bērns ātri saprot, ka tas ir labi, un sāk skaļi atdarināt.
  • Šāds raksturs. Ir smieklīgi bērni, un ir nopietni un koncentrēti. Tas viss ir atkarīgs no temperamenta, temperamenta, rakstura, bērna iedzimtajām iezīmēm. Ja viņš ir „dižskābardis” un domātājs, tad viņam būs smieklīgi smieties. Tajā pašā laikā tā attīstīsies gan fiziski, gan garīgi. Labākajā gadījumā šāds zemesrieksts smaidīs, ja kaut kas iepriecinās viņu.
  • Nervu sistēmas bojājumi, slimības. Smejas trūkums var liecināt par emocionālo nenobriedumu, kas saistīts ar organisko smadzeņu bojājumiem. Tas dažreiz notiek bērniem, kas dzimuši pēc smagas grūtniecības, kas cieš no hipoksijas vai Rh-konflikta. Cēlonis var būt arī smaga dzemdība, smadzeņu asiņošana, smadzeņu tūska, išēmiskas izmaiņas, neiroloģiski traucējumi. Autisms un iedzimta demence bieži ir saistīta ar smiekliem.

Jo labāks ir emocionālais un taustes kontakts starp māti un bērnu, jo agrāk drupas sāk smaidīt un smieties. Tieši tāpēc visi pamestie bērni mājās izskatās tik skumji - komunikācijas trūkums no pirmajām dzīves dienām, psihoemocionālās sfēras inhibīcijai nav izstarojoša smaida un atklāta sirsnīga smiekli. Kaut arī šādi bērni pakāpeniski apgūst šīs prasmes, galu galā apkārtējās pasaules atklāšana ir ļoti interesanta un informatīva.

Smiekli kā signālu un zīmju sistēmu

Kad bērns iemācās smieties skaļi, viņam ir papildu rīks saziņai ar pasauli. Tagad viņam ir raudāšana, smaids un smiekli, kā arī atsevišķas vokālās spējas - viņš vai viņa gulit. No šī brīža mātei jābūt ļoti uzmanīgai - bērns izmantos visas savas jaunās spējas, lai parādītu tieši to, kas un kad viņai vajag.

Ja bērns ar smiekli reaģē uz konkursa vārdiem, kas adresēti viņam vai viņas mātes dziesmai, tas norāda uz iedibinātu kontaktu un savlaicīgu psihoemocionālo attīstību. Smiekli bez iemesla arī ir pilnīgi dabiski bērniem, kas jaunāki par vienu gadu. Mamma nešķiet smieklīgi peldošām spalvām vai putekļiem, un bērns, kurš tos redz pirmo reizi, šķiet ļoti smieklīgi.

Smiekli, reaģējot uz savu gagging, ir arī norma. Tāpēc bērns saņem pirmās runas iemaņas un viņam tas patīk. Rotaļlietas pārbaude un turpmākā dziļa smieties ir prieka, prieka izpausme.

Nervu aizsargājoša smiekli, kas ir raksturīga bērniem - neirastēnijai, neparādās viena gada vecumā, piemēram, citiem smiekliem, piemēram, izsmiekls. Garīgo slimību nav iespējams diagnosticēt pēc smieklu rakstura, biežuma un nozīmības konkrētā situācijā, kad bērns ir jaunietis - tas kļūst par noteiktu noviržu simptomu ne agrāk kā pēc 3 gadiem.

Vai jūs varat mācīt?

Ja bērns no "dižskābarža" un melanholiskas dzimšanas, būs problemātiski iemācīt viņu smieties, bet mīlošai mātei nav nekas neiespējams. Un tāpēc jums ir nepieciešams nokļūt līdz biznesam. Pirmkārt, analizējiet, kurš no iepriekš minētajiem iemesliem bērnam var nebūt smiekli. Ja tie ir patoloģiski, saistīti ar neiroloģiskiem traucējumiem, ir vērts konsultēties ar neirologu. Dažiem bērniem tiek piešķirti sedatīvi, nootropiski līdzekļi. Visās citās situācijās viss ir mātes rokās.

Smiekli “nesmeyanu” palīdzēs tādām spēlēm kā “Ku-ku”: māte sedz viņas seju ar rokām, tad atver to un saka bērnam “ku-ku” ar obligātu smaidu. Pat tad, ja drupas sākumā izskatīsies tikai no vecāku manipulācijām, diena noteikti nāk, kad pazīstama kustība kopā ar pazīstamu skaņu radīs savstarpēju smaidu un smieties.

Zīdaiņi parasti ir ļoti laimīgi mēreni vibrējoši. Tāpēc drupas drupatas var ņemt savās rokās un nedaudz kratīt rokas un pēc tam kājas. Šīs darbības var būt jebkuras smieklīgas skaņas, piemēram, "br-rr-r" vai "ta-ta-ta". Nepārtrauciet bērnu pārāk daudz, tas var novest pie nevēlamām sekām - zīdaiņa nervu sistēma tiks atmodināta, viņam būs grūti rīkoties mierīgi.

No 3 mēnešiem bērni izceļ pieaugušo sejas izteiksmes. Uzziniet, kā veidot smieklīgas sejas. Mamma ir noderīga kā imitējoša vingrošana grumbām, un bērns būs jautri skatīties. Pirms demonstrējat mazuļiem citu seju, parādiet to sev spogulī, lai nejauši netiktu skandāli.

Ļoti bieži bērni vecumā no 4 līdz 5 mēnešiem sāk smieties ar nepazīstamiem vārdiem. Ja esat ievērojuši, ka šāds vārds ir atrasts jūsu vārdnīcā, un tas izraisa interesi par bērnu, atkārtojiet to biežāk, īpaši atsaucoties uz bērnu. Tas noteikti veicinās smiekli. Smieklīgākie bērni, kas jaunāki par vienu gadu, redz garus vārdus, piemēram, „elektriskā drošība”.

Gandrīz visi bērni reaģē uz kutēšanu. Neaizlīmējiet drūmu karapuzu līdz izsīkumam. Bet vieglais zobu pieskāriens bērna papēžam un plaukstas locītavai, viņa vēderam ar jokiem, piemēram, „Kas es eju ēst?” Visbiežāk izraisa precīzi smieklīgu reakciju. Bērnu ķermeņa daļas izplūšana ar gaisa plūsmu no savām plaušām arī ir tāda pati brīnišķīga īpašība.

Uzmanīgi izlasiet visu bērnu rotaļlietu klāstu. Izvēlieties tikai spilgtus - dzeltenus un sarkanus, vēlams skanēt. Ja viņi vispār nav apmierināti ar mazo un viņš nevēlas smieties, parādīt viņam primitīvu leļļu teātri ar izvēlēto rotaļlietu, parādīt, kā tas stomps, kādas skaņas tas rada, kā tas to ēd.

Vai man ir nepieciešams ārsts?

Ja bērnam ir pietiekami daudz komunikāciju, viņi spēlē un praktizē ar viņu, attīsta viņu, bet bērns ne smieties smagi, mātei jāpievērš uzmanība pievienotajiem simptomiem. Ja nav citu sūdzību, tad, visticamāk, smieklu neesamība ir bērna rakstura iezīme. Ar trauksmi saistīti simptomi ir apetītes trūkums, vispārēja letarģija, samazināts tonis, āda, dzeltenība, nespēja un nevēlēšanās turēt galvu vertikālā stāvoklī 5 mēnešus, dziļa regurgitācija, nemierīgs miegs un īpaši histeriska vai monotona raudāšana.

Ar šādām bērna pazīmēm obligāti jāuzrāda bērnu neirologs un pediatrs. Iespējams, ka smagi patoloģijas, nopietnas slimības, kas iepriekš nav diagnosticētas, dēļ nav smiekli.

Lai nomierinātu mātes, mēs atzīmējam, ka nav tik daudz slimību, kas šādā veidā varētu izpausties, un tās nav tik izplatītas. Lielākoties ar agrīnu diagnosticēšanu tās ir ārstējamas un koriģētas, un tāpēc nav vērts aizkavēt ārstēšanu.

Kā attīstīt humora izjūtu bērnam, skatiet nākamo video no Dr. Komarovskis.

Aprēķiniet imunizācijas grafiku
Ievadiet bērna dzimšanas datumu
Informācija, kas sniegta atsauces nolūkā. Nelietojiet pašārstēšanos. Pēc slimības pirmajiem simptomiem konsultējieties ar ārstu.

Grūtniecība

Attīstība

Veselība