Kādā vecumā jūs varat sākt sēdēt bērnu?

Saturs

Fizisko prasmju attīstība zīdaiņiem ir viens no akūtākajiem vecākiem, jo ​​īpaši norūpējusies par konkrētas prasmes izskatu savlaicīgumu. Ļoti bieži zīdaiņu mātes sāk izklausīties trauksmes dēļ, jo viņu bērns sēž sešu mēnešu vecumā, savukārt kaimiņš bērns jau ir diezgan pieļaujams. Vai ir vērts uztraukties, un no kāda vecuma jūs varat sākt sēdēt mazos bērnus, mēs pastāstīsim šajā materiālā.

  Kad un kā bērns sēž?

  Jautājums par to, kad bērnam jāsāk patstāvīgi sēdēt, izklausās nedaudz nepareizi, jo visi bērni ir atšķirīgi, un tāpēc katra bērna attīstības periodi ir tikai individuāli. Tomēr pastāv vidējie statistikas standarti, bet tie ir jāuzskata tikai par piemēriem, nevis kā galīgo patiesību.

  Tiek uzskatīts, ka veselam bērnam jāsāk sēdēt sešu mēnešu vecumā, līdz 7 mēnešiem viņam būtu jāapgūst sēdeklis ar atbalstu, un bez viena bērna brīvi sēdēt 9-10 mēnešu vecumā.

  Parasti pārliecinošu sēdi sāk ilgi sagatavošanās posms, kas sākas ar jaundzimušo laiku. Lai apsēstos, bērnam ir jābūt labi attīstītiem muskuļiem kaklā, mugurā, rokās un vēderā. Tie palīdzēs mugurkaulai izturēt jaunā veida slodzi bērna paša svara veidā sēdus stāvoklī. Turklāt bērnam vēl ir jāiemācās, kā saglabāt līdzsvaru.

   Ja pamanāt, ka bērns ir iemācījies apgriezties un to dara diezgan bieži un aktīvi, tad jūs varat būt mierīgs - viņš drīz sēž. Sēdēt bērni sāk atšķirīgi. Bet visiem pirmais posms ir īstermiņa, tas ir, bērns uzņem sēdus pozīciju uz muca, bet nespēj turēt slodzi, tāpēc tas nokrīt atpakaļ vai uz sāniem.

   Apmēram mēnesi pēc pirmo mēģinājumu sākuma bērns mācās sēdēt ar atbalstu un vēl pusotru mēnesi un bez tā. Apmēram 8 mēnešus bērns var pavadīt ilgu laiku, spēlējot, daži pat mēģina nokļūt četrās vietās un sākt indeksēt.

   Vecākiem var būt ļoti grūti būt gaidīšanas režīmā, un viņi vienmēr cenšas iejaukties dabiskos procesos un palīdzēt bērnam ātrāk sēdēt.

   Steidzieties drupas nav nepieciešams, viņš izstrādā līdzskaņu pašu programmu, iejaukšanos, kas var kaitēt viņa fiziskajai attīstībai un veselībai.

   Ietekmes faktori

   Ja daba diktē savus apstākļus, tad kāpēc šie apstākļi dažādiem bērniem ir atšķirīgi: viens bērns sāk sēdēt tikai pēc 9 mēnešiem, bet cits mēģina sēdēt piecos mēnešos? Tas ir jautājums par ietekmes faktoriem, kas atstāj savu zīmi par jaunu prasmju apguves ātrumu.

   Apskatīsim tos sīkāk.

   • Veselības stāvoklis. Tradicionāli agrāk sēdēja bērni, kas ieradās laikā, bez piedzimšanas, hipoksijas, išēmijas, gūžas displāzijas un iedzimtu slimību. Vājāki un bieži slimi bērni fiziskajā attīstībā var atpalikt no saviem spēcīgajiem vienaudžiem. Neiroloģiskie traucējumi, pat nelieli, samazina arī jaunu prasmju apguves ātrumu. Vislielākais no šiem faktoriem ir priekšlaicīga dzemdība.Tas nenozīmē, ka vājināti vai priekšlaicīgi dzimušie bērni attīstībā atpaliek, viņiem ir nepieciešams nedaudz vairāk laika, lai pielāgotos apkārtējai pasaulei un attīstītu to muskuļu un skeleta sistēmu.
   • Bērna svars. Chubby bērni izskatās saldi, bet papildus svars nav palīdzējis nevienam vēl vieglāk izturēt fizisko slodzi. Tas attiecas arī uz bērniem. Zīdaiņi ar normālu svaru un plāniem bērniem (pilnas slodzes) parasti sēž un sāk rāpties pirms viņu briestiem.
   • Temperaments Paša rakstura iezīmes auglim parādās grūtniecības laikā, un pēc dzimšanas jūs varat viegli noteikt, kas ir kas. Flegmatiski un melanholiski domājošie bērni sēž vēlāk, jo viņiem ir zināms slinkums un lēnums. Bet holēriskais un sangvīns mēdz pārvietoties vairāk un līdz ar to agrāk apgūt jaunas prasmes.
   • Vide un motivācija. Šis faktors ir vienīgais, kas ir atkarīgs no vecākiem un daļēji. Tātad, bērns, kuram tiek dota brīvība, nepārtraukti to ierobežojot ar rotaļu laukumu vai ārpus gultiņas, sāk sēdēt agrāk. Ja bērnam nav akūtas vajadzības un vēlmes sēdēt, viņš nesteidzas. Bet tāpēc, ka vecāki ir spējīgi radīt šādu motivāciju, piemēram, piekarinot rotaļlietu, lai to varētu sasniegt tikai sēdus stāvoklī.
   • Arī iedzimtība ietekmē. Ja mamma un tētis bērnībā bija „novēloti” bērni, tad ir vismaz nepareizi paļauties uz Stakhanova visu iespējamo un neiedomājamo vārdu virzību uz saviem bērniem.

   Par seksuālajām īpašībām

   Tiek uzskatīts, ka meitenes attīstās agrāk, ka tās ir mazāk slinks un ātri apgūst jaunas kustības. Tajā pašā laikā tiek uzskatīts, ka zēni var sēdēt agrāk, jo meitenēm ir reproduktīvā sistēma tādā veidā, ka sēdi līdz 7 mēnešiem var novest pie turpmākās neauglības pieaugušo vecumā. Abi apgalvojumi nav pareizi.

   Kaulu un muskuļu sistēmas, kā arī locītavu un skrimšļu audi attīstās neatkarīgi no cilvēka dzimuma. Un jautājums par zēnu lēnumu ir diezgan pretrunīgs. Medicīnai nav pierādījumu, ka meitenes attīstās ātrāk. Laikā pirms pubertātes un pubertātes laikā tiešām ir atšķirība, bet to izraisa dažādi dzimumhormoni. Pirmajā dzīves gadā bērni attīstās vienādi.

   Sēdēt un zēniem un meitenēm nav ieteicams līdz sešiem mēnešiem. Daudzi pediatri parasti neiesaka bērnus pamest, līdz viņi sēž paši.

   Ja incītis to dara agri - piemēram, 5 mēnešu laikā nav nepieciešams novērst bērnu. Bet arī piespiest bērnu sēdēt, ja viņš nevar, tas nav iespējams.

   Par sēdēšanu

   Runājot par sēdi, jums ir skaidri jāsaprot, kas tas ir. Cilvēki kļūdaini izsauc sēdus un izkāpj bērnu starp spilveniem un vertikalizāciju uz mātes rokām.

   Pareizi sauc par sēžamās relatīvās vertikālās izvēršanas, kurā bērna mugurkauls neatrodas taisnā leņķī pret iegurni. Citiem vārdiem sakot, bērna stāvēšana rokās, turot muguru pie viņa, ir iespēja sēdēt pareizi. Arī bērna ievietošana ratiņos un bērnu ratiņu apakšas pacelšana ir aptuveni 45 grādi.

   Bet abi nav ieteicams izdarīt pirms bērns pats sāk izrādīt vēlmi sēdēt, tas ir, prasmes apgūšanas sagatavošanas stadijā (vidēji 4-6 mēneši).

   Ir viegli saprast, ka bērns ir „nogatavojies” sēžam: toddler sāk vērpties un pūst, guļot bērnu gultiņā vai klaidonis, cenšoties pacelt uz viņa elkoņiem. Mammai ir jāatceras, ka, kamēr bērns nav gatavs sēdēt, tas ir jāuztur vertikāli ar obligāto atbalstu jūsu ass.

   Ja bērni uz ceļiem novieto bērnu, tad pieaugušajam nevajadzētu sēdēt taisni, bet aizmirst. Un tad slodze uz mugurkaula tiks ievērojami samazināta.

   Diemžēl mātes bieži neietilpst vārda veidošanās niansēs, un jēdziens "apsēsties" nozīmē bērna piespiedu vertikalizāciju, izkraušanu. Ārsti to vispār neiesaka. Nenobriedušais mugurkauls, locītavas un muskuļi viņiem ir nesamērīgi apgrūtināti. Sekas var būt slikta poza, skolioze, dislokācija, gūžas locītavu lūzumi, iegurņa kaulu ievainojumi (īpaši bīstami reproduktīvajai funkcijai un meiteņu vispārējai veselībai), ekstremitāšu deformācijas, nepareiza pēdu novietošana nākotnē, mugurkaula kompresijas izmaiņas, starpskriemeļu trūces.

   Tāpēc jūs varat sēdēt tādā nozīmē, ka „bērna stādīšana” nav agrāk, nekā viņš mācās sēdēt.

   Aizliegtas darbības

   Lai aizsargātu bērnu, daudzi ārsti, tostarp slavenais ārsts Jevgeņijs Komarovskis, iesaka vecākiem atstāt bērnu. Viņš sēdēs, kad viņš pats būs gatavs tam, kad viņš to var.

   Ja vēlaties, jūs varat darīt vingrošanu, tai skaitā arī vingrojumus muguras, kakla, roku un vēdera attīstībai. Ir noderīgas masāžas un pastaigas, peldēšanās un sacietēšana, piespiedu trūkums ēšanas laikā.

   Tie, kuri iesaka sēdēt bērnu, neskatoties uz viņa vēlmi, ir jānosūta klīnikai testēšanai, pat ja tas ir sertificēts ārsts, jūsu vietējais pediatrs, - saka Dr. Komarovskis.

   Vecākiem tas jāzina Vertikalizācijas uzsākšana, izmantojot džemperus vai staigātājus, ir ļoti bīstama. Šīs ierīces liek bērnam atrasties tādā stāvoklī, ko nevar uzskatīt par dabisku viņa vecumam, un tāpēc vertikālā slodze būs ļoti nozīmīga. Neatkarīgi no tā, cik spilgti un pievilcīgi ir bērnu veikala džemperi, atcerieties, ka tie nav tikai kaitīgi, tie ir potenciāli bīstami jūsu bērna veselībai.

   Ja bērns sēž īstermiņa sēdes stadijā, viņš krītot būtu jāaizsargā no triecieniem. Bērnam būs nepieciešams krīt, un tāpēc ir nepieciešams uzlikt to uz spilveniem vai tahtām, kā arī pastāvīgi tuvumā, lai novērstu neparastas situācijas, piemēram, mehānisku nosmakšanu, kas var notikt, ja kritušais bērns iestrēdzis starp spilveniem.

   Kas jāpievērš uzmanībai

   • Bērna poza, mēģinot sēdēt, var būt jebkura. Daži bērni paliek uz plaukstas, citi uz divām rokām, citi uz elkoņiem, un ceturtais sēdēt tikai pēc tam, kad viņi uzņem visu pozu. Nemēģiniet labot bērna veidu, kā sasniegt mērķi - viņš to dara tā, kā viņš ir ērts.
   • Kad bērns sāka sēdēt, pievērsiet uzmanību viņa pozai. Apaļš atpakaļ ar nolaižamajiem pleciem norāda, ka bērnam ir vāji kakla un muguras muskuļi. Ja bērns atgriežas, jums jāsāk stiprināt vēdera muskuļus, abs. Ja tas nokrīt uz sāniem, ir nepieciešams nostiprināt vēdera muskuļus un slīpi sānu muskuļus. Lai palīdzētu vecākiem nākt klajā ar kompleksiem vingrinājumiem katrai atsevišķai muskuļu grupai. Neļaujiet bērnam sēdēt uz ceļiem ar eversion. W-veida fit, ievainojot gūžas locītavas.
   • Ja bērns pēc 9 mēnešiem pat neuzskata, ka mēģina sēdēt pats, pārliecinieties, ka viņš viņam parādīs neirologu, ortopēdu un pediatru.

   Lai iegūtu informāciju par to, cik vecs var sēdēt bērnam, skatiet šo videoklipu.

   Aprēķiniet imunizācijas grafiku
   Ievadiet bērna dzimšanas datumu
   Informācija, kas sniegta atsauces nolūkā. Nelietojiet pašārstēšanos. Pēc slimības pirmajiem simptomiem konsultējieties ar ārstu.

   Grūtniecība

   Attīstība

   Veselība