Kāpēc sapnis sapņo vai kliedz?

Saturs

Lielākā daļa vecāku uztver bērna raudāšanu ir absolūti normāli, jo tas ir tikai veids, kā pieaugušajiem sniegt informāciju par bērnu vajadzībām. Lai gan vairumā gadījumu cepšanas cēlonis ir uz virsmas, ir arī situācijas, kad bērna vēlmes, kas izteiktas šādā veidā, ir problemātiskas. Ja bērns sapņos raud, un to dara regulāri, daži vecāki var patiešām panikas - pēkšņi mazais saskaras ar nopietnu problēmu un vajag ārstu palīdzību?

Šā iemesla dēļ jautājums par iespējamiem iemesliem, kāpēc sauciens sapņos, ir ļoti ieinteresēts jaunajām ģimenēm, bet mēs centīsimies atbildēt, vai šajā situācijā ir vērts piedzīvot.

Miega bērna specifika

Biežāk nekā nav, bērni, kas jaunāki par vienu gadu, sapņo, un, ja līdzīga problēma ir vērojama arī vecākiem bērniem, tad viņi bieži var izteikt vārdus, kas notiek. Tāpēc mēs neuzskatīsim pirmsskolas vecuma bērnus un koncentrēsimies uz bērniem.

Šeit ir nepieciešams nekavējoties noskaidrot, ka, ja bērns, kas jaunāks par vienu gadu, sapņo sapņos, ienīst, gremdē kājas, līkumi vai pat traipi, tad par to nav nekas dīvains vai slikts.

Fakts ir tāds, ka lielāko daļu viņu atpūtas tērē bērni tā sauktā “REM miega” fāzē, kas ir raksturīga arī pieaugušajiem, bet tikai aizmigšanas brīdī un tieši pirms pakāpeniskas pamošanās.

Šāda atšķirība no pieaugušo normas ir saistīta ar bērna smadzeņu straujo attīstību, kā rezultātā nervu sistēma nekad faktiski neatstājas. Tieši šajā miega fāzē cilvēks sapņo, tāpēc nav pārsteigums vecāki var novērot redzamu reakciju uz to, kas notiek:

 • "Skriešana" skolēni ar aizvērtām acīm;
 • Aktīvās ekstremitāšu kustības;
 • Smidzināšanas refleksu aktivizēšana;
 • Grimēšana;
 • Dažādas skaņas, tostarp raudāšana.

Šādas parādības sauc par "fizioloģisku nakts raudāšanu", un saskaņā ar ārstu teikto, tās nenorāda uz jebkāda stimula klātbūtni.

Dažos gadījumos sapnis var faktiski darboties kā kairinošs, kurā bērns var nonākt neērti vai pat biedējoši - pat daudz vecāks bērns sapņo, kliedz un sauc. Kopumā raudāšana ir parasts veids, kā izmest emocionālo stresu, tā, lai mazuļa asaras sapnī, ja viņš neatgriežas un ātri nomierina, nevajadzētu radīt satraukumu.

Psihologi arī uzskata, ka, izmantojot fizioloģisku raudāšanu, bērni instinktīvi pārbauda situāciju apkārtnē - vai mamma ir gatava nākt glābšanai, ja kaut kas notiek? Tāpēc savlaicīgi, sakratot bērnu, kam nav bijis laika pamosties, jūs varat to darīt, lai viņš turpinātu gulēt.

Eksperti neiesaka pārāk aktīvi nomierināt bērnu, jo viņš pats vēl nav pamodies, un dedzīga slimība var viegli pārtraukt miegu; šajā gadījumā tas būs pietiekami, lai viņu viegli sakratītu vai pat vienkārši, lai kaut ko mīkstu - mazais neapzināti sapratīs, ka viss ir kārtībā un atkal aizmigtu.

Ja bērns neredz nekādu reakciju, viņa smadzenes norāda uz nedrošību, un tad bērns pamostas un sāk daudz skaļāk kliegt, lai piesaistītu pieaugušo uzmanību.

Apmēram pirmā dzīves gada beigās šādai „telpas skenēšanas” refleksijai vajadzētu pazust.

Pārāk daudz emociju

Pirmajos dzīves mēnešos zīdainim nav pietiekami attīstīta psihi, lai tas, kas notiek apkārt, izraisa spēcīgas emocijas - patiesībā tas reaģē tikai uz diskomfortu. Tomēr 3-4 mēnešu vecumā notiek spēcīga emocionāla pāreja, kas ir pirmais nopietns solis uz personības psiholoģisko izaugsmi.

Pieaugušajiem tas nešķiet acīmredzams, bet šajā posmā bērns jau sāk aktīvi uztvert apkārtējo pasauli un mēģināt atcerēties vai saprast to. Dienas laikā uzkrātās emocijas, pat pozitīvas, neļauj bērnam ātri aizmigt, satraukt un satraukt viņu, kas noved pie sliktas miega kvalitātes, ieskaitot raudāšanu.

Šajā posmā vecākiem ir jāatsakās no stingras grafika ievērošanas un lielākoties pievērsties bērnu pašreizējām vajadzībām. Tātad, ja bērns gulēja slikti iepriekšējā reizē, nākamais modināšanas periods ir jāsamazina. Ja tas netiek darīts, tad miega trūkuma dēļ bērns atkal uzkrāj stresu, un tas novedīs pie papildu miega trūkuma, kā rezultātā radīsies apburtais loks.

Emocionālu iemeslu dēļ netraucē bērna miegu un neizraisa viņu sapņos asarām, izpildiet dažus vienkāršus noteikumus:

 • Nav pieļaujams, ka no bērna daļas, kas piešķirta gulēšanai, atņemt mazuli. Lai pārliecinātos, ka viņš aizmigusi laikā, sāciet to iepriekš. Negaidiet brīdi, kad bērns sāk skaidri pierādīt noguruma pazīmes - tas ir pārmērīga noguruma rādītājs.
 • Spilgtas emocijas, pat pozitīvas, nav ieteicamas bērniem, kas jaunāki par vienu gadu. Īpaši šis paziņojums ir svarīgs pēcpusdienā, pretējā gadījumā jūs varat zaudēt pārāk daudz laika, lai izlaistu.
 • Televīzija maziem bērniem ir ļoti kaitīga tieši tāpēc, ka ir daudz emociju. Pat mierīgi karikatūras sniedz daudz atšķirīgu informāciju, tās veicina daudzas spilgtas krāsas, un parasti tās nešķiet tik vienkāršas un pieejamas bērniem, kādas tās ir pieaugušajiem, tāpēc tās var izraisīt sliktu miegu un raudāšanu naktī.

Kas attiecas uz murgiem, to esamība ir mazāka par vienu gadu, nav pierādīta. Vecāki bērni to dēļ var raudāt, bet tas parasti ir vienreizējs, nevis atkārtots fenomens. Ja bērns sūdzas par regulāriem biedējošiem sapņiem ar atkārtotu zemes gabalu, ir lietderīgi sazināties ar psihologu.

Nepiemērots mikroklimats

Tā kā bērni, kā jau teicām, gulēt daudz jutīgāk nekā pieaugušie, nav pārsteigums, ka kopumā viņi ir daudz prasīgāki iekštelpu apstākļiem. Situāciju vēl vairāk pasliktina fakts, ka bērnam līdz viena gada vecumam ir maza ietekme uz situāciju - viņš, galu galā, nevar pats apsegt, kad tas ir auksts, vai atveras, kad tas ir karsts. Bērns nedrīkst pamosties, bet izjūt diskomfortu un raudāt sapnī, kas pasliktinās atpūtas kvalitāti un var izraisīt pilnīgu atmodu.

Lai izvairītos no šādām situācijām, vecākiem ir jāpievērš liela uzmanība, lai izveidotu patiesi ērtus apstākļus bērnudārzā un to pastāvīgo atbalstu. Ideāls komforts bērna izpratnē izskatās šādi:

 • Temperatūra ir aptuveni 18-22 grādi. Tas viss ir atkarīgs gan no bērna individuālajām īpašībām, gan no autiņbiksīšu skaita un biezuma. Arguments "kaulu pāris nav sāpīgs" šeit absolūti nav derīgs! Ja bērnam ir neērti aizmigt, viņš regulāri gulsies miega laikā.
 • Mitrums - diapazonā no 40 līdz 60%. Pārāk sauss gaiss liek augšējo elpceļu gļotādām izžūt un iztvaicē pārāk daudz šķidruma no bērna ķermeņa, bet mēs vēlamies, lai viņš mierīgi gulētu, jo īpaši tāpēc, ka viņš nevar dzert pats un raudāt.Mūsu platuma grādos gaiss parasti ir pārāk liels, un šo problēmu var atrisināt ar mitrinātāja palīdzību. Pārāk mitrs gaiss mūsu valstī nav tipisks.
 • Nav putekļu. Iekļūšana bērna degunā, putekļi aizsprosto elpceļus un traucē normālu ķermeņa bagātināšanos ar skābekli, lai gan bērna smadzenes, kas aktīvi attīstās pat sapnī, to ļoti vajag. Tā kā pakaiši ir pakāpeniski, putekļi ir viens no visbiežāk sastopamajiem iemesliem, kad sapnis nesasmodas. Lai novērstu putekļus, vēdiniet telpu un regulāri veiciet mitru tīrīšanu, kā arī maziniet grāmatu, paklāju, mīksto mēbeļu un rotaļlietu skaitu bērnudārzā.
 • Svaigs gaiss. Augošajai ķermenim ir kritiski skābeklis, tāpēc vēdināšana ir gandrīz priekšnosacījums pirms gulētiešanas. Ja tas ir nepieņemami klimata vai putekšņu alerģijas dēļ, pievērsiet uzmanību sarežģītām modernām gaisa kondicionēšanas sistēmām, kas var atrisināt šo problēmu.

Kā atrisināt badu un slāpes problēmu?

Zīdaiņi vēlas ēst daudz biežāk nekā pieaugušie, tāpēc vēlme ēst nakts vidū līdz raudam ir viņiem normāla, bet jebkura vecuma cilvēks var dzert naktī. Tomēr bērnam pēc šādām pamošanās būs jāreģistrējas katru reizi, kas neļauj mammai vai mātei gulēt, tāpēc ir jāizdomā veidi, kā samazināt šādu pieaugumu skaitu.

Pirmajos dzīves mēnešos pilnībā nedarbosies no nakts barošanas, jo jums vēl nav jādodas, bet jūs varat samazināt nakts trauksmes signālu skaitu, ja dienas laikā barojat bērnu ar lielāku intensitāti. Ja pieaugušajam nav ieteicams ēst pirms gulētiešanas, tad šāda procedūra ir iespējama ne tikai zīdaiņiem, bet arī noderīga, jo tas nodrošinās stabilu miegu.

Mēs jau esam minējuši, kāpēc zemas kvalitātes atpūta var izraisīt pastāvīgu nakts raudāšanu vakarā vajadzētu ēst cieši, tāpēc, ka šī vecuma bērns neko neēd, ko ir grūti sagremot.

Tajā pašā laikā eksperti iesaka pastiprināt zīdaiņu uzturu ne tik daudz (neatkarīgi no tā, vai tas ir faktiskais pārtikas svars vienā reizē, vai arī ēdienu skaits dienā) kā kvalitāte. Ar bērniem, kas baro bērnu ar pārtiku, situācija ir skaidra - jums ir nepieciešams pievērst uzmanību vairāk kaloriju saturošiem pārtikas produktiem.

Attiecībā uz zīdaiņiem, kas barojas ar mātes pienu, ir ļoti svarīgi, ka ne visi zina: fakts ir tas, ka, piesaistot bērnu krūtīm, tā sauktais priekšējais piens. Tam ir salīdzinoši zema uzturvērtība, bet mazuļa daudzums nav nepieciešams - tā uzskata, ka vēders ir pilns un atsakās dzert tālāk, tikai ar barības vielām, kas iegūtas no piena, nav pietiekami daudz laika. Tā rezultātā bērns, kurš šķita apnicis, ļoti ātri vēlas atkal ēst, un tāpēc sapņo.

Ja bērns vienlaicīgi patērē skaidri zināmu daudzumu piena, tas vispirms jānoņem, lai tas saņemtu tikai visaugstāko kaloriju daudzumu.

Zīdaiņu ūdens nakts barošanas laikā jāpiedāvā tikai siltumā, bet, ja bērns tiek barots mākslīgi, tad katram barošanas sesijai obligāti jāpievieno ūdens.

Zobi

Ļoti bieži nakts raudāšana ir parādība, kas raksturīga visiem zīdaiņiem bez izņēmuma - zobu. Tāpēc bērniem ir ļoti grūti, jo nieze un sāpes mutē, ko viņi jūtas pastāvīgi.

Protams, pat šādā situācijā bērnam vēl ir nepieciešams gulēt, tāpēc ir iespējams viņu aizmigt, bet brīžos, kad sāpes pastiprinās, viņš var kliegt, viņš sāk strauji raudāt un pamosties. Problēma ir īpaši aktuāla, ja bērnam pašlaik ir vairāk nekā viens zobu griezums.

Protams, nakts raudāšana var būt vairāki iemesli, bet, ja bērns nepārtraukti cenšas sasist drēbes, rotaļlietas un jebkurus citus pieejamos priekšmetus, jūs varat būt pārliecināti, ka zobiem ir viens no tiem.

Ilgu laiku šī problēma tika uzskatīta par praktiski neatrisināmu, bet mūsdienu medicīna jau spēj piedāvāt risinājumu īpaša anestēzijas gēla veidā. Noteikti ņemiet vērā, ka šīs zāles, tāpat kā gandrīz visas citas zāles, mazu bērnu gadījumā var lietot tikai pēc konsultēšanās ar ārstu.

„Skrāpēšana” bērna niezošais žoklis palīdzēs īpašiem silikona zobiem, kas nedaudz samazina diskomfortu no tā, kas notiek, un ļauj pasargāt citus priekšmetus no mēģinājuma tos nugurēt, jo īpaši tāpēc, ka tas var būt pat bīstams bērnam.

Vai ir laika apstākļi?

Nav noslēpums, ka straujas laika izmaiņas var negatīvi ietekmēt dažu cilvēku labklājību. Ja agrāk tika pieņemts, ka šāda jutība ir raksturīga galvenokārt gados vecākiem cilvēkiem, šodien daudzi eksperti uzskata, ka pat daži bērni spēj reaģēt uz klimatiskajiem apstākļiem.

Atšķiras pat riska grupas: grūtības dzemdību laikā un cesareana sadaļā, kā arī slimība, kad auglis vai paaugstināts intrakraniālais spiediens, iespējams, palielina iespēju, ka bērns izpaužas kā sinoptiska "dāvana", kas savukārt traucēs atpūtu un var izraisīt naktsmiņu. raudāšana.

Par piemēru pieaugušajiem ir konstatēts, ka īpaši izteiktas ir šādas parādības:

 • Nenormāla saules darbība;
 • Vējš;
 • Pāriet atmosfēras spiedienā;
 • Laika apstākļu maiņa no saulainas līdz lietus;
 • Jebkura veida nokrišņi.

Vienlaikus ārsti nevar sniegt precīzu atbildi uz jautājumu, kāpēc daži bērni reaģē uz laika apstākļu izmaiņām, bet citi to nedara. Turklāt, visticamāk, šādas diagnozes noteikšana nebūtu „meteosensitivity”, tāpēc tās neiesaka konkrētu ārstēšanu.

Ja jūs pats redzat noteiktu sava bērna uzvedības modeli, kas saistīts ar laika apstākļu izmaiņām, un joprojām vēlaties saņemt medicīnisko palīdzību, vislabāk ir sazināties ar neirologu, jo tieši viņš atrisina jebkādus paaugstinātas jutības jautājumus.

Kā uzlabot bērna miegu un gulēt? Dr Komarovskis atbildēs šajā video.

Informācija, kas sniegta atsauces nolūkos. Nelietojiet pašārstēšanos. Pēc slimības pirmajiem simptomiem konsultējieties ar ārstu.

Grūtniecība

Attīstība

Veselība