Kāpēc bērns guļ ar muti atvērts?

Saturs

Bērnu ķermenis nav kā pieaugušais. Diezgan bieži vecāki paziņo, ka viņu bērns elpo caur degunu, bet caur muti. Šī norma vai patoloģija palīdzēs izprast šo rakstu.

Elpošanas cēloņi zīdaiņiem caur muti

Parasti cilvēks ieelpo degunu. Orofarneks var būt arī elpošana, bet tas nav ļoti fizioloģisks process. Tādā veidā pieaugušais organisms ir. Bērnam var būt kaut kas cits, īpaši ļoti maziem bērniem.

Nepieciešama deguna elpošana. Gaiss vidē ir nedaudz zemāks temperatūrā, nekā nepieciešams organismam. Caur visu deguna eju sistēmu tā ir labi sasildīta un arī samitrināta.

Deguna gļotādas ir izklāta ar epitēlija šūnām, kuru ārējā virsma ir diezgan maz. Šie veidojumi saglabā vismazākās putekļu daļiņas, kas neļauj organismam iekrist iekšējā vidē.

Ja bērns elpo caur muti, tad gaisam nav laika, lai pilnībā uzsildītu un nekavējoties ieiet apakšējos elpceļos. Šī situācija veicina bērna attīstību dažādās augšējo elpceļu slimībās. Mazi bērni, bieži elpot ar mutēm, bieži vien attīstās faringīts un laringīts, un tiem ir arī augsts bronhīta attīstības risks.

Šāda simptoma parādīšanās bērnam, kas ir vecāks par diviem gadiem, ir vecāku signāls, ka bērnam var būt patoloģija, kas izraisa šī simptoma attīstību.

Novērotie tēvi un mātes nolemj parādīt bērna ārstu. Šajā gadījumā viņiem ir taisnība. Daudzas slimības rodas bērniem bez vairāku klīnisko pazīmju izpausmes. Elpošana ar muti var būt pirmais "zvans", kas bērna ķermenim ir nepieciešams.

Ja bērns sāk elpot caur muti uz ielas, tad infekcijas risks ar dažādām infekcijām, kā arī saaukstēšanās palielinās daudzas reizes. Saskaņā ar statistiku bērni, kas dzīvo lielās rūpniecības pilsētās, biežāk saslimst ar dažādām elpošanas ceļu patoloģijām. Gaisa atdzesēšana plaušās var veicināt iekaisuma procesa sākumu, attīstoties pneimonijai.

Ir nepieciešams ņemt vērā bērna vecumu, kurā vecāki pamanīja, ka bērns ir pieradis pastāvīgi elpot caur muti.

Ja bērns, kas vecāks par 3 gadiem, pastāvīgi elpo caur muti, tad tas var liecināt, ka viņam ir pazīmes, kas liecina par paranasālo deguna blakusdobumu slimībām. Šis simptoms var izpausties bērniem, kas slimo ar ilgstošu hronisku sinusītu vai sinusītu. Šīs slimības ir saistītas arī ar smagu deguna sastrēgumu attīstību.

Ja bērnam gulēšanas laikā ir šis simptoms, tad vecākiem noteikti jāpārbauda viņu miega laikā. Mazi bērni, kuri spēcīgi iemet galvu atpakaļ spilvenā, bieži elpo caur atvērtu muti. Lai novērstu šo nelabvēlīgo simptomu šajā situācijā, ir diezgan vienkārši. Tikai nepieciešams uzņemt citu spilvenu, gulēt, kas būs jūsu mazulim pēc iespējas ērtāk.

Skolēniem var būt deguna elpošana un elpošana caur muti. adenoīdu izpausme. Šis patoloģiskais stāvoklis ir saistīts ar adenoido audu aktīvu augšanu, kas aug pārmērīgi deguna galviņā. Adenoīdu attīstībai nepieciešams laiks. Parasti šis process attīstās bērnam vairāku gadu garumā. Elpošanas traucējumi šajā gadījumā ir progresīvi.

Šā simptoma izpausmes identificēšana bērniem agrīnā stadijā ir gandrīz neiespējama. Tikai dažus gadus vēlāk bērns sāk aktīvi elpot caur muti. Šis simptoms parādās bērnam gan dienas laikā, gan naktī.

Diemžēl ir ļoti grūti izārstēt izteiktos adenoīdus nazofarīnā, izmantojot tikai medikamentus. Dažos gadījumos terapijas metodes.

Paplašinātās palatīnzāles - Tas ir arī diezgan bieži sastopama patoloģija, kas attīstās bērniem. Šo patoloģisko stāvokli bērniem var izraisīt dažādi cēloņi. Bieži vien palielināts mandeles tiek reģistrētas bērniem, kuriem ir smaga baktēriju iekaisis kakls.

Hronisks tonsilīts arī veicina mandeļu hipertrofiju (palielināšanos). Šo veidojumu proliferācija izraisa elpošanas ceļu lūmena mehānisku sašaurināšanos. Šī situācija ir bīstama ne tikai tāpēc, ka bērns sāk elpot ar muti, bet arī tāpēc, ka viņš var radīt ļoti bīstamas komplikācijas.

Šī patoloģiskā stāvokļa ilgstošā gaita var veicināt arī elpošanas mazspējas simptomu attīstību bērnam, jo ​​bērnam ir radušās audu bada (hipoksija) pazīmes.

Elpošanas traucējumu attīstību var izraisīt ne tikai aktīvais adenoidu augums, bet arī polipi. Šie veidojumi var arī būtiski traucēt deguna elpošanu. Polipu skaits zīdaiņiem var būt ļoti atšķirīgs. To aktīvo augšanu novēro bērniem ar samazinātu imunitāti vai augšējo elpceļu slimībām.

Saskaņā ar statistiku deguna audzē augošie polipi ir biežāk sastopami bērniem vecumā no 7 līdz 12 gadiem. Ārsti atzīmē, ka šī patoloģiskā stāvokļa attīstībā nozīmīga loma ir iedzimtajam faktoram.

Ja vienam no vecākiem bija nazofaringāla polipoze, bērna patoloģijas attīstības risks palielinās vairākas reizes. Šī patoloģiskā stāvokļa ārstēšana parasti ir garš, un to izvēlas stingri individuāli bērnu otolaringologs katram slimajam bērnam.

Elpošanas ceļu slimībasizraisa arī dažādi vīrusi, ir arī ļoti bieži sastopamas patoloģijas, kas izraisa deguna elpošanas pārkāpumu.

Adenovīrusa infekcija, kam pievienojas slims bērns ar sliktu galvassāpēm, bieži noved pie tā, ka bērns sāk elpot caur muti. Arī šis nelabvēlīgais simptoms var rasties arī bērniem, kas slimo ar gripu vai ARVI.

Alerģiskas slimībasAr rinīta (iesnas) attīstību var izraisīt arī elpošanas problēmas caur degunu. Šādu izpausmju izpausmei ir diezgan atšķirīga sezonāla rakstura iezīme.

Pavasarī un vasaras sākumā elpceļu alerģijas gadījumu skaits ievērojami palielinās. Tas izraisa augu vai krūmu ziedputekšņu uzņemšanu deguna galviņā. Šādas izpausmes galvenokārt novēro zīdaiņiem, kuriem ir individuāla jutība pret tiem.

Deguna ievainojumi arī veicina to, ka bērns nevar pilnībā elpot caur degunu. Šajā gadījumā jūs varat redzēt, ka bērns elpo caur muti. Visbiežāk šādas situācijas rodas pusaudža gados zēniem. Traumatiska ievainojuma laikā var rasties ļoti bīstams elpošanas stāvoklis - deguna starpsienas lūzums. Šajā gadījumā bērns sāk aktīvi elpot caur muti.

Lai novērstu šo nelabvēlīgo izpausmi bērnam, nepieciešama ķirurģiska otolaringoloģiskā ārstēšana. Bērni ar bojātu deguna starpsienu tiek pilnībā atjaunoti. Neveicot šādu ārstēšanu, diemžēl nav iespējams atjaunot pareizu deguna elpošanu.

Jāatzīmē, ka var novērot studentus elpošanas fizioloģiskās iespējas caur muti. Šī situācija ir iespējama pēc intensīvas fiziskās apmācības vai tās laikā.

Palielināta slodze veicina faktu, ka bērna ķermenim ir nepieciešams vairāk skābekļa. Lai ātri likvidētu šādu radušos stāvokli, bērns sāk bieži un intensīvi elpot caur muti.

Kāpēc bērns elpo ar muti atvērtu?

Diezgan bieži mātes atzīmē, ka viņu jaundzimušie bērni elpo ar mutēm. Parasti šis nosacījums visbiežāk izpaužas sapnī. Pirmajos dzīves mēnešos bērni gandrīz visu laiku gulēja. Jaundzimušajiem ir nepieciešama aktīva izaugsme un attīstība. Jaundzimušais bērns guļ daudz ne tikai naktī, bet arī dienas laikā.

Mazas putekļu daļiņas var bojāt deguna un mutes smalko gļotādu. Tie ir tik maigi, ka tie ir viegli sabojāti, ja tie ir pakļauti jebkādām mehāniskām iedarbībām. Imūnās sistēmas nenobriedums arī veicina to, ka bērns ir diezgan viegli inficēts ar infekcijām.

Jaundzimušajiem, mutes elpošanas cēloņi var būt ļoti dažādi.

Ja bērns guļ mierīgā stāvoklī, tad viņam ir jāelpo caur muti. Vecāki šajā gadījumā jāpievērš uzmanība bērnu gultiņai, ja jaundzimušais bērns lielāko daļu laika pavada. Būtu ērti un ērti bērna gulēšanai.

Nosnas deguns, ko sauc par fizioloģisku bērniem, arī izraisa deguna elpošanas pārkāpumu. Tas notiek gandrīz katrā jaundzimušā bērnā.

Ja bērns piedzimst nedaudz agrāk, nekā gaidīts, vai viņam ir kādas ENT orgānu struktūras iedzimtas anomālijas, tad ievērojami palielinās risks, ka bērns attīstās ilgstoši.

Mikroklimata rādītāji ir ļoti svarīgi, lai saglabātu labu deguna elpošanu. Pārāk sauss gaiss veicina deguna gļotādas sausošanos. Optimālais mitrums bērnu istabā nedrīkst būt zemāks par 50%.

Ja šis indikators nepārtraukti samazinās, tad šajā gadījumā ir nepieciešamas speciālas ierīces - mitrinātāji. Tie palīdz normalizēt mitrumu līdz optimālām vērtībām.

Jaundzimušie var saņemt arī dažādas saaukstēšanās un infekcijas. Viņi var arī inficēties ar vecākiem. Māmiņām un tēviem vienmēr jāatceras, ka akūtu SARS vai gripas periodu laikā viņiem vajadzētu ierobežot jebkādu kontaktu ar bērnu.

Lai novērstu infekciju, ir svarīgi izvairīties no mijiedarbības ar mēreniem cilvēkiem. Diezgan bieži zīdaiņi ir inficēti no radiniekiem, kuri ierodas, lai ieraudzītu jaundzimušo bērnu.

Pirmajās dzīves dienās bērnam kakla muguras muskuļi vēl nav pilnībā attīstīti. Dažiem bērniem var būt pat šo muskuļu grupu hipotonija. Tas izpaužas kā fakts, ka bērns mazliet noliek galvu. Cilvēki saka, ka bērns "joprojām nespēj turēt galvu." Nepieciešams zināms laiks dzemdes kakla mugurkaula stabilizēšanai.

Kakla muguras un augšējās plecu siksnas muskuļu hipotonija veicina faktu, ka bērns sāk aktīvi elpot caur muti. Parasti šis stāvoklis pats pēc vairākiem mēnešiem dzīvo. Šobrīd pārliecinieties, ka bērns elpo.

Ja pēc gada bērnam ir šis nelabvēlīgais simptoms, tad obligāti jāapspriežas ar pediatru.

Ko var darīt?

Lai normalizētu deguna elpošanu zīdaiņiem, ir ļoti svarīgi skatīties, kā bērns aizmigusi. Viņa nostājai jābūt ērtai un nevajadzētu radīt diskomfortu bērnam.

Ļoti svarīga ir gulta un spilvens, kurā bērns guļ. Pašlaik tirgū ir liels skaits dažādu produktu, kuriem ir ortopēdisks efekts. Gulēšana šādās gultās ne tikai normalizē bērna elpošanu, bet arī palīdz stabilizēt mugurkaulu.

Lai normalizētu deguna elpošanu, nepieciešams no noslēpuma notīriet deguna eju. Šim nolūkam varat izmantot arī īpašus aspiratorus.Izlietni var mazgāt ar sāls vai farmaceitiskiem preparātiem. Šie līdzekļi ir pilnīgi nekaitīgi, attīra gļotādas caurejas.

Ja bērnam ir radušies elpošanas traucējumi dažādu ENT orgānu slimību dēļ, tad obligāti jāapmeklē ārsts. Ārsts veiks nepieciešamo ārstēšanas shēmu. Tas parasti ietver asinsvadu pilienus vai aerosolus. Šie līdzekļi palīdz mazināt smagu pietūkumu, kas noved pie deguna elpošanas uzlabošanās.

Bakteriālu infekciju izraisītos simptomus var novērst tikai, izmantojot antibakteriālus līdzekļus. Tam parasti tiek izmantota lokāla terapija.

Deguna pilieni parasti tiek izrakstīti 7-10 dienas. Ja noteiktā ārstēšanas laikā bērns nejūtas labāk, tad šajā gadījumā tiek veikta korekcija.

Alerģiskām slimībām, kas izraisa bērna elpošanu ar muti, nepieciešama obligāta ārstēšana antihistamīna zāles. Šie līdzekļi palīdz normalizēt deguna elpošanu, kā arī mazina sastrēgumus un pietūkumu, kas radās deguna galviņā alerģiska iekaisuma rezultātā.

Lai novērstu nelabvēlīgos simptomus, tiek izmantoti gan vietējie terapijas līdzekļi, gan tabletes. Šīs zāles parasti paraksta 1-2 nedēļas.

Jūsu mazuļa atšķiršana elpošanas ceļā ar muti ir diezgan sarežģīts uzdevums. Lai to izdarītu, noteikti ievērojiet viņa uzvedību. Maziem bērniem, kuriem joprojām ir grūti izskaidrot, ko var izraisīt elpa, tas ir jāpārvērš par izklaidējošu spēli.

Daudzi bērni bērnībā, piemēram, dažu veidu dzīvnieki. Ja bērns ir priecīgs un savāc kaķus, tad jūs varat viņam pateikt, ka visi kaķēni elpo degunu, nevis muti. Parasti šī psiholoģiskā tehnika darbojas labi bērniem, kas jaunāki par 3-4 gadiem.

Ar vecākiem bērniem jau tagad varat mēģināt veidot konstruktīvu dialogu. Jums vajadzētu pateikt bērnam deguna elpošanu, nevis muti. Sarunā uzsvērt, ka tieši tā papa un mama elpo.

Pusaudži un skolēni jau var pateikt, kas var izraisīt ātru elpošanu caur muti. Šo psiholoģisko metodi var izmantot tikai tad, ja tiek saglabāta bērna elpošanas orgānu funkcija.

Par to, kāpēc bērnam ir bīstams gulēt ar muti atvērt, skatiet šo videoklipu.

Informācija, kas sniegta atsauces nolūkos. Nelietojiet pašārstēšanos. Pēc slimības pirmajiem simptomiem konsultējieties ar ārstu.

Grūtniecība

Attīstība

Veselība