Līdz kādam vecumam es varu iegādāties bērnu vilciena biļeti?

Saturs

Daudzi krievu ģimenes izvēlas ceļot pa dzelzceļu. Tas ir ērti, diezgan ātri un ne pārāk apgrūtinoši. Kad pieaugušie ceļo ar vilcienu, viņiem reti ir jautājumi par transporta noteikumiem. Bet viss mainās, ja jums ir jābrauc ar bērnu pa dzelzceļu vai ir nepieciešams nosūtīt bērnu uz vienu.

Visbiežāk vecāki ir ieinteresēti, vai bērnam ir nepieciešama atsevišķa bērnu biļete, kādā vecumā bērns var bez maksas ceļot, kādi ir nepilngadīgo pabalsti un kādi dokumenti viņam būs nepieciešami. Mēs centīsimies par to pastāstīt pēc iespējas sīkāk.

Biļešu iegādes noteikumi

Vispirms jums ir jāsaka, ka jebkuram bērnam, jebkura vecuma, obligāti jāiegādājas īpaša bērnu biļete. Vai nu stacijas kasē, vai arī internetā Krievijas galvenā pārvadātāja - Krievijas dzelzceļa uzņēmuma - oficiālajā tīmekļa vietnē.

Bērnu ceļošanas dokuments var būt pilnīgi bez maksas, un to var pārdot arī par naudu. Kāds dokuments, ko jūsu bērnam ir jānosaka, nosaka dēla vai meitas vecumu.

Bērns līdz 5 gadu vecumam

Attiecībā uz šo vecuma kategoriju jauniem pasažieriem tiek nodrošināti pilnīgi bezmaksas braucieni tālsatiksmes vilcienos, piepilsētas vilcienos un vilcienos, kas kursē pāri Krievijas robežai. Tomēr vecākiem ir jāatceras, ka viņi neļaus bērnam pārvadāšanai, ja vien viņi nepiemēros īpašu bērnu biļeti dzelzceļa stacijas biļešu kasē. Tas dod tiesības tikai iekļūt vilcienā, atsevišķa vieta viņam nav paredzēts. Bērnam būs jāaizņem tas pats plaukts kopā ar pavadošo pieaugušo.

Ja mamma vai tētis ceļo ar diviem līdz trim bērniem līdz pieciem gadiem, tad tikai viens no bērniem var ceļot bez maksas. Otrajam un trešajam būs jāpērk ceļošanas dokuments ar bērnu biļeti. Parasti apmaksāta bērnu biļete ir par 30-50% lētāka nekā pieaugušais.

Ja divi bērni iet kopā ar diviem pieaugušajiem, tad abiem bērniem ir tiesības uz bezmaksas braucienu, jo pārvadātājam ir noteikums “1 bezmaksas biļete bērnam ar 1 pieaugušo”.

Izņēmums no visiem noteikumiem attiecas uz bērnu pārvadāšanu luksusa automašīnās. Tur jūs varat iegādāties bezmaksas biļeti bērnam līdz 10 gadiem. Tomēr biļešu izmaksas šādā automašīnā ir divas reizes augstākas nekā parasti.

Bērns no 5 līdz 10 gadiem

Šā vecuma pasažieri ievieto bērnu biļeti, kas būs jāmaksā. Izmaksas - atkarīgs no pārvadātāja tarifu politikas vienā vai otrā virzienā, kā arī no sezonalitātes (dārgāka brīvdienās un brīvdienās). Vidēji bērna biļete ir trešā vai puse lētāka nekā līdzīgs pieaugušo ceļošanas dokuments.

Jāatceras, ka šīs vecuma grupas bērniem Krievijas dzelzceļiem ir priekšrocības. Tātad, ja bērns ir vispārējās izglītības iestādes (skola, ģimnāzija, liceja) students, ja viņš mācās Aizsardzības ministrijas pirmskolēģijas iestādēs (kadetu korpuss, Suvorovs un prezidenta skolas, Nakhimova koledža uc), Iekšlietu ministrijas speciālās internātskolās, Ārkārtas situāciju ministrijā , Izglītības ministrijai tika piešķirta 50% atlaide biļetēm. Šis pabalsts ir derīgs vienu gadu, izņemot vasaras mēnešus.Tāpēc skolēniem un kadetiem, kas vasarā dosies ceļojumā uz jūru, būs jāmaksā biļete par pilnu cenu, kas noteikta bērniem, bez priekšrocībām.

Bērns, kas vecāks par 10 gadiem

Bērniem, kas vecāki par šo vecumu, tiek sniegti tikai studentu pabalsti, kurus mēs apspriedām iepriekš. Bērns var izbraukt vilcienus uz puscenu no pieaugušo biļetes visu gadu, izņemot vasaras mēnešus. Bērnu biļete bērniem, kas vecāki par desmit gadiem, vairs netiek segta, un šiem bērniem ir nepieciešams iegādāties regulāru pieaugušo ceļošanas dokumentu.

Bērns ar invaliditāti

Īpaši bērni, kas vecāki par 5 gadiem, ceļo ar vilcieniem, kas samaksāti no budžeta. Tomēr tikai reizi gadā. Reizi divpadsmit mēnešos viņi var doties ārstēties vai atpūsties uz sanatoriju Krievijas teritorijā bez maksas. Pārējā laikā šiem bērniem ir visi bērna pabalsti, kas pastāv pārējām bērnu kategorijām. Tie attiecas uz vienu pieaugušo pavadošo personu. No 1. oktobra līdz 15. maijam (tas ir, izņemot vasaras mēnešus) bērns ar invaliditāti var baudīt 50% atlaidi par dzelzceļa biļetēm bērniem.

Ja, braucot, īpašs bērns vilcienā šķērsos Krievijas robežas, atlaide būs derīga tikai tai ceļojuma daļai, kas atrodas valstī. Pēc robežas šķērsošanas rēķins būs atšķirīgs.

Tas ir svarīgi! Bērna vecums, lai noteiktu viņa pabalstus vai izsniegtu bezmaksas biļeti, tiek ņemts vērā brauciena laikā. Ja vēlaties, lai maijā par jūlija bezmaksas ceļošanas dokumentu, un jūnijā bērns kļūst 5 gadus vecs, tad šo darbību nevar veikt. Tā kā aizbraukšanas brīdī bērns būs piecus gadus vecs, tas nozīmē, ka viņam ir jāmaksā biļete par naudu.

Kādi dokumenti būs nepieciešami iegādei?

Lai iegādātos bērnu biļeti, jums ir nepieciešams bērna dzimšanas apliecība, ja viņš vēl nav pagājis 14 gadus vecs. Tiklīdz dēlam vai meitai ir sava iekšēja pase, tad nav nepieciešams uzrādīt dzimšanas apliecību.

Ja iegādājaties biļeti kasē, dokuments jāiesniedz kasierim, kad veicat bērnu ceļošanas dokumentu, un tad pārliecinieties, ka to atkal parādīs diriģentam, iekāpjot auto.

Pasūtot biļeti internetā, jums būs jānorāda visi dati par bērnu, kā tas ir norādīts dzimšanas apliecībā vai pasē. Bērna oriģinālajos identitātes dokumentos, šajā gadījumā, jums būs jāparāda tikai vienreiz - iekāpjot automašīnā.

Un tagad īss apmācības video par to, kā iegādāties vilciena biļeti tiešsaistē.

Līdz kādam vecumam ir nepieciešams pavadīt pieaugušos?

Saskaņā ar spēkā esošajiem tiesību aktiem bērns var ceļot pa dzelzceļu gan ar vecākiem, gan citiem pavadoņiem vienaudžu grupā vai atsevišķi. Visas nianses ir paredzētas Krievijas Federācijas valdības dekrētā (ar grozījumiem 2015. gadā).

Bērns bez pavadības var braukt ar vilcienu no desmit gadu vecuma. Ja viņš vēl nav pagājis 10 gadus vecs, patstāvīgs neatkarīgs ceļojums nav iespējams, pat ja bērnam ir visi dokumenti un vecāki maksā viņam bērnu biļeti.

Vīriešiem, kas vecāki par 10 gadiem, ceļojot pa vienam, viņu rokās jābūt oriģinālam. (dzimšanas apliecība vai pase). Vietējiem ceļojumiem nav nepieciešama notariāli apstiprināta vecāku piekrišana. Un, ja tas tiek darīts, tad tikai mieram un tētim, un tikai gadījumā.

Šāds dokuments var būt noderīgs, ja bērns dodas uz sacensībām, un tur var būt nepieciešama medicīniskā palīdzība. Šajā gadījumā ārsti lūgs treneri, kas pavada jūsu bērnu, atļauju veikt jebkādas manipulācijas. Šādu atļauju var dot vai nepiešķirt tikai tas pieaugušais, kurš tiek reģistrēts notariāli apstiprinātā mātes un tēva piekrišanā. Vilcienā netiek lūgta piekrišana un pilnvaras.

Bezmaksas bērnu biļetes vai atlaižu biļetes izgatavošana internetā

Lai saņemtu vilciena biļeti bērnam, nav nepieciešams doties uz staciju un stāvēt rindā (īpaši vasaras mēnešos, kad cilvēki pavada 8-10 stundas dzelzceļa biļešu kasēs). Jūs varat doties uz oficiālo AS “Krievijas dzelzceļu” tīmekļa vietni, augšējā kreisajā stūrī būs saite uz sadaļu “Pasažieri”, uzklikšķinot uz tās, jūs varat izvēlēties vilcienu, datumu un redzēt, kuras vietas ir brīvas, rezervēt pareizo vietu un apmaksāt pa banku kartes, bankas konti vai personiski sazinoties ar stacijas kasieri.

Un tagad detalizēti par to, kā iegādāties biļeti Krievijas dzelzceļa tīmekļa vietnē

Pasūtot caur internetu, bērna biļete tiek izsniegta arī ar visām bērniem paredzētām atlaidēm un privilēģijām. Aizpildīšanas veidlapā ir kolonnas, lai ievadītu bērna personas datus. Tur jums būs jānorāda vārds, uzvārds un tēvs, kā tas ir norādīts dzimšanas apliecībā vai pasē. Noteikti norādiet dēla vai meitas dzimšanas datumu, dokumenta numuru un sēriju, kad un kurš to izsniedzis.

Sistēma automātiski aprēķinās bērnu biļetes izmaksas, ņemot vērā visas bērnam piešķirtās atlaides pēc visu nepieciešamo datu iesniegšanas.

Vecākiem nebūtu jābaidās, a / s “Krievijas dzelzceļi” bērnu pasažieru personas dati nepaziņo vai nenosūta nekur.

Dzelzceļa akcijas

Pērkot bērnu vilciena biļeti, vecāki var ietaupīt daudz vairāk nekā vecuma pabalsti. Fakts ir tāds, ka pārvadātājs regulāri rīko akcijas, kurās atlaides noteiktā laika periodā, noteiktos maršrutos un virzienos, par automobiļu veidiem (kupeja vai rezervēta vieta), kuru vērtība sasniedz 40-50% no galvenās biļetes cenas.

Tāpēc, veicot biļeti vai izvēloties maršrutu, vispirms jāiepazīstas ar pašreizējām un gaidāmajām Krievijas dzelzceļa akcijām pārvadātāja tīmekļa vietnē. Sadaļā "Pasažieri" ir saite "Akcijas", informācija par atlaidēm tiek regulāri atjaunināta.

Ceļojums ārzemēs

Turklāt sezonas tarifi attiecas uz Krievijas dzelzceļiem. Piemēram, Jaungada brīvdienās biļetes var būt par 10% dārgākas, vasarā brīvdienu sezonas laikā pieaugums var būt līdz 15%, un parastās darba dienās, kad nav pasažieru steigas, cenas samazinās par 10%.

Kur es varu redzēt biļetes cenu

Biļetes vidējās izmaksas jūsu izvēlētajam galamērķim var apskatīt jebkurā meklētājprogrammā internetā (Yandex un Google ļoti veiksmīgi atbild uz šo pieprasījumu).

Bet paturiet prātā, ka daudzi pakalpojumi par papildu pakalpojumiem iekasē maksu par starpnieku, tāpēc labāk doties uz oficiālo Krievijas dzelzceļa tīmekļa vietni un iegādāties biļetes tur.

Mēs esam ieinteresēti sadaļā „Pasažieri” - „Grafiks. Biļešu pieejamība un pirkšana ”(aktīvā saite atrodas vietnes augšējā kreisajā stūrī, tā ir iezīmēta sarkanā krāsā). Pēc tam, kad norādījāt vēlamo izlidošanas datumu, izlidošanas un ierašanās pilsētu, izvēlieties vilcienu no tiem vilcieniem, kurus piedāvā informācijas sistēma, automašīna, vieta, kurā norādītas bērnu un pieaugušo biļešu kategorijas, precīza ceļojuma izmaksas būs zināmas. Tas nemainīsies. Ja ir īpašs virziens virzienā, sistēma par to informēs.

Ja jums ir jābrauc ar vilcienu ārpus Krievijas Federācijas, tad tam vajadzētu rūpīgāk sagatavoties. Šodien, pa dzelzceļu no mūsu valsts, jūs varat doties uz Baltijas valstīm, bijušajām padomju republikām, uz Abhāziju, uz Ķīnu (Maskavas-Pekinas vilcienu), uz Somiju (Lev Tolstoja vilcienu), uz Franciju un Vāciju, uz Čehiju, uz Ungārija un Polija.

Ja bērns ceļo kopā ar vecākiem, viņam vajadzēs dzimšanas apliecību, savu pasi (ja viņš ir 14 gadus vecs) vai piezīmi par viņu vecāku pasē (ja viņiem ir vecās pases, nevis biometriskās).

Valstīs, kurās ir vīzu režīms, bērnam ir jābūt saņemt vīzu. Jūs varat uzzināt vairāk par to savas valsts vēstniecībā.

Ja bērns ceļo kopā ar pavadoni, kas nav vecāks vai aizbildnis, viņam vajadzēs notariāli apliecinātu pilnvaru, mātes un tēva piekrišanu ceļojumam, kurā tiks norādīts apmeklējuma mērķis, pavadošās personas vārds, viņa pases dati un aptuvenie uzturēšanās noteikumi valstī.

Bērni, kas jaunāki par pilngadību, neļauj pašnodarbināties lielākajā daļā valstu, izņemot gadījumus, kad bērns dodas uz skolu (tas jāapstiprina ar koledžas sertifikātu), ārstēšana (apstiprināta ar pakalpojuma līgumu ar klīniku), ja viņš atbilst radiniekiem šis fakts ir atspoguļots vecāku piekrišanā ceļot.

Starptautiskās bērnu dzelzceļa biļetes izmaksas var vēl vairāk samazināt, izmantojot iepriekšēju pasūtījumu, ja biļete tiek pirkta 40 dienu laikā, atlaide dažiem galamērķiem var sasniegt 20-40%.

Padomi

  • Drošākā vieta vilcienā ir apakšējais plaukts. Mēģiniet uzņemt bērnu biļeti.
  • Ja baidās, ka bērns var nokrist no bagāžas plaukta, jo vilciens sūknēs, jums vajadzētu ņemt rotaļu ratiņu - režģi, kas ir uzstādīts uz plaukta un novērš nejaušu nokrišanu. Jautājums jāuzdod no diriģenta, kam ir pienākums sniegt šādu ierīci bez maksas pēc pirmā pasažiera pieprasījuma.
  • Lai izvairītos no krišanas, bērns var izmantot īpašus ierobežojumus. Kā tos izvietot, parādīt un pastāstīt diriģentam. Jums tikai jāsazinās ar viņu ar atbilstošu pieprasījumu.
  • Ja bērnam ir biļete uz tālsatiksmes vilcienu, un tiek pieņemts, ka viņš pavadīs vairākas dienas uz ceļa, iepriekš parūpējieties par ceļojumu komplekta esamību bagāžā, ja tajā ir obligāta pretvēža slimība.
  • Nelietojiet ātrbojīgus ceļus uz ceļa. Tas būs labāk, ja bērns ēd ēdamistabas automašīnā, vienmēr ir karsti pirmie un otrie kursi, kuru kvalitāte un svaigums šefpavāriem ir juridiski atbildīgi, un ko nevar teikt par pīrāgu tirgotājiem stacijās.
  • Ceļojot kopā ar mazu bērnu, pārliecinieties, ka viņam ir iespaidīgs personīgās higiēnas līdzekļu, autiņbiksīšu krājums, kā arī kaut ko, lai izklaidētu savu bērnu (mīklas, grāmata, albums un zīmuļi, krāsojamās grāmatas, tabletes ar karikatūrām un bērna iecienītākajām dziesmām).
  • Ja bērns ceļo bez vecākiem, dod viņam mobilo tālruni. Tāpēc viņš vienmēr var sazināties.
  • Izskaidrojiet bērnam uzvedības noteikumus vilcienā, rezervētajā sēdeklī un kupejā, drošības pamatus. Tas palīdzēs izvairīties no nepatīkamām sekām ziņkārīgi, kāpēc.
Informācija, kas sniegta atsauces nolūkos. Nelietojiet pašārstēšanos. Pēc slimības pirmajiem simptomiem konsultējieties ar ārstu.

Grūtniecība

Attīstība

Veselība