Vīza bērnam

Saturs

Doties uz ārzemēm ar bērnu ir ļoti interesanti un informatīvi. Iespaidi būs pietiekami visiem ģimenes locekļiem. Tomēr ir svarīgi pienācīgi sagatavoties braucienam, pretējā gadījumā tā nevar notikt, pārtraukt, un ilgi gaidītā brīvdienas būs bezcerīgi sabojātas. Šodien mēs runāsim par vīzām bērniem.

Kas tas ir un kāpēc tas ir vajadzīgs?

Šis ir atļautais dokuments, kas ļauj jums šķērsot robežu ar konkrētu valsti.. Ja Krievijai ir bezvīzu režīms ar valsti, kurā esat nolēmis pavadīt savu atvaļinājumu, apsveriet sevi laimīgs. Vīza šajā gadījumā nav nepieciešama. Tas attiecas uz došanos uz Abhāziju, Azerbaidžānu, Argentīnu, Bahamu salām, Brazīliju, Vjetnama, uz Dominikānas Republiku, Izraēlu, Ēģipti, Turciju, Maldīviju un citām eksotiskām valstīm.

Visos citos gadījumos ir nepieciešama vīza. Un ne tikai pie ieejas valstī, bet dažreiz pie izejas (tā sauktā "izceļošanas vīza"). Visvairāk laikietilpīgs dizains - Šengenas vīza.

Atkarībā no ceļojuma mērķa bērnam var tikt izsniegta tranzīta vīza (ja viņš šķērso vairāku valstu robežas), tūristu vīza (jūs dodaties atvaļinājumā), studenta vīza (bērns ir ieradies skolā mācīties ārzemēs).

Pareizi izpildīta vīza - garantija, ka robežkontrole nenoslīdēs jūs lidostā un atvaļinājumu pa jūru zem palmām vai Eiropā, kā plānots.

Šengenas vīzas izsniegšanas noteikumus bērnam var aplūkot nākamajā videoklipā.

Vispārīgi noteikumi attiecībā uz visām bērnu vīzām

Galvenais noteikums ir personas apliecība, kuru saskaņā ar vecumu nosaka likums.

Ja bērns nav 14 gadus vecs, viņš var tikt ierakstīts mātes vai tēva ārzemju pasē. Protams, ar nosacījumu, ka viņiem ir vecas pases, jo bērni jaunos biometriskos dokumentos bērnus vispār neievada, šiem mērķiem nav vietas.

Šī iemesla dēļ pat ceļotājam līdz 2 gadu vecumam būs sava pase.

Vīriešiem no 14 gadiem jābūt savām starptautiskā pase. Bērni ar savu pasi, paraksta visus vīzas dokumentus ar savu roku. Līdz 14 gadu vecumam bērni nevar paši ceļot, viņiem noteikti vajadzīgs pieaugušo uzņēmums.

Bērna vīzas reģistrācijai būs jāmaksā konsulārā maksa. Dažādu valstu diplomātiskajās pārstāvniecībās tas ir atšķirīgs (vidēji aptuveni 35 eiro). Bērni līdz 6 gadu vecumam nevar maksāt par Šengenu, jo spēkā ir 2010. gada Eiropas nolīgums par dažu kategoriju atcelšanu vīzas saņemšanai. Tādējādi pirmsskolas vecuma bērnam, kuram nav savas pases, atļaujas būs bezmaksas.

Dokumentu kopums vīzu izsniegšanai dažādās valstīs var atšķirties, pirms dokumentu vākšanas labāk izsaukt tās valsts vēstniecību, kurā vēlaties doties, un noskaidrot pašreizējo sarakstu.

Šengena bērnam

Šī ir vispopulārākā, bet lielākā daļa „apgrūtinošāko” vīzu. Tai būs jāorganizē, ja jūs dodaties uz kādu no valstīm, kuras apvieno Šengenas tiesību akti. Priekšrocība ir tāda, ka vienreiz iegūta atļauja ļaus jums brīvi pārvietoties starp valstīm, kas ir līguma sastāvdaļas (un ir 26 no tām) derīguma termiņa laikā. Starp citu, pēc statistikas datiem, braucieni uz Itālija, uz Franciju, Poliju, Maltu un Spāniju.Lielbritānija ir arī populārs galamērķis, bet Šengenas vīza nav nepieciešama, jo šī valsts nepiedalās nolīgumā.

Dokumenti pieņem un uzskata vēstniecību. Tai ir tiesības noraidīt jūsu pieprasījumu, nepaskaidrojot atteikuma iemeslus.

Dokumentu saņemšanai var būt arī savas pazīmes, kaut kur ņemt kopijas un kaut kur tikai oriģinālus. Piemērs: Polijas vīzu var iegūt tikai tad, ja jūs nosūtījāt dokumentus tiešsaistes lietojumprogrammā diplomātiskās pārstāvniecības tīmekļa vietnē, un jūs nekad nevarat nokļūt Francijā, ja neiesniedzat oriģinālus.

Latvijā Lietuvas bērni neizmanto konsulāro maksu, ja tie ir ievadīti vecāku pasē, un Somijas vīza tiek izsniegta ar tādiem pašiem nosacījumiem.

Cik ilgi tiks izdots Šengenas bērns, ir atkarīgs no ceļojuma mērķa un daudziem citiem faktoriem. Tas parasti ir trīs mēneši. Tomēr dažādām valstīm ir atšķirīga pieeja jautājuma risināšanai: piemēram, bērns var saņemt atļauju ieiet Anglijā sešus mēnešus, un angļu vīza nav pārāk prasīga ceļošanas nolūkos - tā ir izplatīta gan izglītībā, gan tūrismā.

Dokumentu pakete reģistrācijai

Kā minēts iepriekš, dokumentu saraksts var atšķirties, precīzi atrodot izvēlētās valsts vēstniecības tīmekļa vietnē. Parasti tas ietver vecāku pases, bērna pasi, viņa dzimšanas apliecību. Ja bērns nav ceļojis kopā ar saviem vecākiem, ar kādu no viņa radiniekiem vai draugiem, ar skolotāju vai treneri, viņam būs jābūt notariāli apliecinātam vecāku piekrišanu par šādu braucienu.

Noteikti aizpildiet anketu, lietojumprogrammu. Lai izvairītos no kļūdām, izlases paziņojums vienmēr tiek uzrādīts diplomātiskās pārstāvniecības oficiālajā tīmekļa vietnē. Ja bērns mācās, jums jāpievieno skolas vai ģimnāzijas sertifikāts.

Tā kā bērns, kurš ceļo bez mātes un tēva, pats negūst peļņu, būs nepieciešama vecāku vai cita radinieka sponsorēšanas vēstule, viņam būs jāiesniedz apliecinājums par viņa ienākumiem un līdzekļiem bankas kontā.

Kā aizpildīt vīzas pieteikuma veidlapu var apskatīt nākamajā video.

Ja bērns ir savas pases turētājs, bērna paraksts tiek pakļauts visiem vīzas dokumentiem. Nepilngadīgajam, kurš ir ierakstīts vecāku dokumentos, nekas nav jāparaksta.

Ko darīt, ja ceļo tikai viens vecāks

Šajā gadījumā robežkontroles veikšanai obligāti jāapstiprina otrā mātesuzņēmuma piekrišana, kas sastādīta un notariāli apstiprināta. Ja māte un tēvs ir šķīrušies, ir nepieciešama piekrišana. Šāds dokuments nav vajadzīgs izņēmuma gadījumos: ja kāds no vecākiem ir miris, pietiek ar nāves sertifikāta uzrādīšanu. Ja vecākiem tiek liegtas viņu tiesības, būs vajadzīgs tiesas lēmums par šo personu un aizbildnības institūciju apliecinājums, ja viens no vecākiem būs pazudis, pietiek ar policijas apliecību.

Vīzas bērniem citās valstīs

ASV

Lai ceļotu uz Ameriku, jums ir nepieciešama īpaša amerikāņu vīza. Amerikas Savienotās Valstis ļoti nopietni uztver nepilngadīgo bērnu ieceļošanas problēmas. Vīzas derīgums - 3 gadi. Viņa atļauj mācīties, apmeklēt tuviniekus, ceļot tūrismā. Katru reizi valstī var būt ne vairāk kā 180 dienas. Dokumentu var saņemt saskaņā ar standarta shēmu (ar obligātu interviju) vai arī ar vienkāršotu (in absentia). Lēmumu pieņem vīzu virsnieks.

Vienkāršākais veids, kā iegūt amerikāņu vīzu, ir bērniem, kas jaunāki par 14 gadiem, ja viņš ceļo ar radiniekiem, kuriem jau ir derīga atļauja iebraukt ASV. Šajā gadījumā procedūra tiks veikta ar korespondenci un ātri.

Jebkurā gadījumā vīzas reģistrācija Amerikā prasa vecāku (vai viena no vecākiem) notariāli apstiprinātu piekrišanu, dokumentus par ģimenes finansiālo labklājību, sponsorēšanas vēstuli, sertifikātu no bērna mācību vietas.

Video pamācību par to, kā nesaņemt atteikumu pieteikties vīzai ASV, var apskatīt nākamajā video.

Eiropas valstīm ārpus Šengenas zonas

Runa šajā gadījumā ir par valstīm, kas iestājās Eiropas Savienībā, bet neatbalstīja Šengenas tiesību aktus. Tās ir Rumānija, Horvātija, Lielbritānija un Bulgārija. Ja jūs ceļojat pa Apvienotās Karalistes ceļojumiem, tad jums nav nepieciešams neko reģistrēt - jūs varat uzturēties valstī bez vīzas 24 stundas. Tas ir pietiekami, lai parādītu lidmašīnas biļetekas apstiprinās, ka esat īslaicīgi valstī.

Bulgārijā vīzas pieprasīšana nav nepieciešama tikai tad, ja bērnam ir Šengenas vīza. Visiem citiem jāsazinās ar konsulātu ar atbilstošu pieteikumu. Bērnu aizbraukšanas īpatnība šai valstij ir tā, ka, lai iegūtu vīzu, ir nepieciešams pierādīt bērnu un vecāku attiecības, pat ja viņu uzvārdi sakrīt. Tāpēc ir nepieciešams dzimšanas apliecība.

Vēl viens brīdinājums - par pozitīvu lēmumu par atļauju ieceļot Bulgārijā, vecākiem būs jāpievieno dokumentu paketei medicīnas izziņa 086-U, kurā būs informācija par sava dēla vai meitas veselību.

Vīzu Rumānijai var iegūt saskaņā ar visiem piemērojamajiem noteikumiem. Šajā valstī nav tik daudz dokumentu apstrādes funkciju: jums ir nepieciešams saņemt bērna veselības apdrošināšanu, kas aptvers visu bērnu uzturēšanās laiku valstī, kā arī tranzīta laiku. Turklāt bērnam atsevišķi jāiesniedz anketa ieceļošanas atļaujas saņemšanai, pat ja tas ir ievadīts vecāku pasē.

Līdz 2013. \ T Horvātija Krievi nav vajadzīgas vīzas, bet valsts ir iestājusies ES, un tagad bezvīzu režīms ir pagātne. Jūs varat ieceļot valstī vai nu ar Horvātijas vīzu, vai ar derīgu Šengenas vīzu.

Āzijas valstīm

Āzijas valstis ir iedalītas tajās, kurām nav nepieciešama vīza vai tās jāiesniedz ierašanās brīdī, un tām valstīm, kurās iepriekš jāizsniedz ieejas dokuments. Ja jūs dodaties uz Vjetnamu 15 dienas (ne vairāk!), Tad jums vispār nav nepieciešama vīza, tas pats noteikums attiecas uz braucieniem uz Laosu, Honkongu un Indonēziju. Malaizijā, Maldīvijā un Makao, jūs varat uzturēties vienu mēnesi bez vīzas. Tas pats termins tūristiem ir Taizemes iestādēm. Divus mēnešus bez vīzas jūs varat doties uz Dienvidkoreju.

Ja dodaties uz Mjanmu vai Nepālu, jums būs jāpieprasa vīza, bet pēc ierašanās galamērķī. Nepālas vīza bērniem līdz 10 gadu vecumam ir pilnīgi bez maksas.

Dažās Āzijas valstīs jūs varat īsi kavēties, saņemot tranzīta īstermiņa vīzu tieši lidostā. Piemēram, Brunejā - 72 stundas. Ķīnā atkarībā no lidostas ir iespējams uzturēties no 24 līdz 72 stundām bez vīzas.

Nesen Āzijas valstis arvien vairāk pauž vēlmi izveidot savu Šengenas analogu - vīzu, kas ļaus tās turētājam ceļot uz Āzijas reģioniem ar vienu atļauju.

Nodrošinājums

Šis noteikums nav vīzas veids, tas ir tikai dokuments, kas apliecina iepriekšēju atļauju uzturēties valstī.. Šī informācija ir svarīga tiem, kas apmeklēs Kipru ar bērnu. Kopumā Krievijai un Kiprai ir vīzu režīms, bet šis noteikums padara to daudz vieglāku ieceļošanai šajā valstī.

To var izdot, izmantojot internetu, nav nepieciešams doties jebkurā vietājo nebūs garas episkas kolekcijas dokumentiem. Tas tiek izsniegts bez maksas. Zīmogs pats pasē tiks apzīmogots, ierodoties Kiprā.

Uzkrājumu reģistrācija aizņem apmēram stundu, tai nav nepieciešama obligāta uzturēšanās ilguma apstiprināšana, nav nepieciešams uzrādīt iegādāto aviobiļešu tur un atpakaļ. Pēc pieprasījuma nosūtīšanas jūs saņemsiet dokumentu pa e-pastu, kas būs pietiekami, lai drukātu un paņemtu līdzi vai dotu bērnam, ja viņš ceļo bez vecākiem.

Noteikums Kiprā ir spēkā ne no tā saņemšanas brīža, bet no brīža, kad tas ieceļots republikā. Jums ir jāpaliek un citiem mērķiem būs 90 dienas. Tad Kiprai būs jāatstāj, un tajā būs iespējams atgriezties tikai pēc pusgada, atkal saņemot šo noteikumu.

Vīzas saņemšana no vienas valsts var izraisīt ieceļošanas atteikumu citā valstī.

Ja jūs bieži ceļojat kopā ar savu bērnu vai plānojat to darīt pēc iespējas biežāk, atcerieties, ka dažās valstīs var tikt liegta ieceļošana, ja jums ir vīzas vairākām citām valstīm. Tātad, ja jūs dodaties uz Lībiju, Irānu, Saūda Arābiju, Sīriju un vairākām citām arābu valstīm un jums ir Izraēlas vīza jūsu pasē, tad jums ne tikai tiks liegta ieceļošana, bet arī viņi var atcelt savu vīzu. Saskaņā ar "karsto roku" tie, kas apmeklēja valstis, kas robežojas ar apsolīto zemi - Jordānija un Ēģipte.

Gruzijas robežās iepriekš izsniegta vīza tiek anulēta tiem, kas apmeklēja Abhāziju un Dienvidosetiju. Ja dodas uz šīm valstīm no Krievijas, tad nekas nav jāuztraucas, jo mūsu valstī ir bezvīzu režīms ar šīm valstīm.

Izmaksas par

Vīzas izmaksas, kā minēts iepriekš, katrā valstī atšķiras. Lielākā daļa valstu ir pilnībā atbrīvotas no maksājuma par konsulāro kolekciju bērniem, kas jaunāki par 6 gadiem. Vācija, Polija, Austrija, Nīderlande un vairākas citas valstis nesaņem naudu no bērniem līdz 12 gadiem. Igaunija, Latvija, Zviedrija, Portugāle, Francija, Spānija un Čehija iekasē konsulāro maksu bērniem vecumā no 6 līdz 12 gadiem. Viņš ir 35-40 gadi.

Vīzu cena valstīm, kurām ir īpašs vīzu režīms un kuras tiek piestiprinātas ierašanās brīdī, parasti svārstās no 15 līdz 35 eiro.

Informācija, kas sniegta atsauces nolūkos. Nelietojiet pašārstēšanos. Pēc slimības pirmajiem simptomiem konsultējieties ar ārstu.

Grūtniecība

Attīstība

Veselība