Kur doties uz jūru ar maziem bērniem?

Saturs

Ne tik sen, vecāki, kuri devās atvaļinājumā jūrā, mēģināja atstāt mazu bērnu ar vecvecākiem, jo ​​tika uzskatīts, ka jūs nepaliksit ar bērnu, un pat lidojumi nesniegtu lielu labumu bērnam.

Tagad ir mainījies viedoklis par ģimenes brīvdienām, un arvien vairāk vecāku, plānojot atvaļinājumu, tērēs to kopā ar bērnu. Šajā rakstā mēs centīsimies palīdzēt šajā plānošanā, apsverot dažādas iespējas ceļojumiem uz jūru ar tot, no jaundzimušajiem līdz 3 gadiem.

Piedāvā brīvdienas ar bērnu

Lai atstātu panākumus un gūtu prieku visiem ģimenes locekļiem, jums tas ir jāplāno iepriekš. Bez bērniem jūs varat ātri sanākt kopā un lidot uz pludmali pēdējā brīža braucienā, ar mazu bērnu tā nedarbosies.

Atpūta ar bērnu prasa ievērot daudzus nosacījumus, bez kuriem drupatas būs neērti, un viņš, savukārt, sniegs vecākiem pēc iespējas vairāk nepatikšanas un problēmas.

Vislabāk ir sākt plānot, izprotot bērna fizioloģiskās vajadzības un viņa iezīmes klimata pārmaiņu laikā.

Aklimatizācija

Aklimatizācija notiek visiem bērniem bez izņēmuma. Turklāt, jo jaunāks ir zemesrieksts, jo vairāk viņš vada šo dabisko bioloģisko procesu, lai pielāgotos jauniem apstākļiem. Aklimatizācija izpaužas dažādos veidos. Bērns var sākt rīkoties, gulēt slikti vai, gluži otrādi, gulēt gandrīz pastāvīgi, daudziem ir apetīte, bieži vien ne labāk.

Smagos gadījumos parādās elpceļu simptomi - iesnas, klepus. Ne mazāk izplatīta un zarnu "nepatikšanas" - caureja vai aizcietējums, vemšana. Var sākties otīts, var parādīties alerģijas.

Ja jūs uzmanīgi novērojat šādus bērnus, tad jūs pamanīsiet tikai dažas izmaiņas garastāvoklī vai apetīte. Jebkurā gadījumā labāk ir cerēt uz labu un sagatavoties sliktākajam.

In godīgumu, mēs atzīmējam, ka ir bērni, kas ir aklimatizācija ir paslēpta, bez spilgtiem simptomiem.

Atcerieties, ka bērns gūs labumu no jūras un saules tikai pēc aklimatizācijas procesa pabeigšanas, un tas parasti ilgst no 2 līdz 3 nedēļām zīdaiņiem līdz 1 gada vecumam. Tāpēc ar šādu bērnu vislabāk mēnesi doties uz jūru. Bērniem no 1 gada līdz 3 gadiem jau ir attīstījusies imunitāte, un viņu aklimatizācija aizņem mazliet mazāk laika - no 1 nedēļas līdz 2 nedēļām, jūs varat saņemt īsāku atvaļinājumu.

Ir vairāki veidi, kā samazināt aklimatizācijas smagumu:

 • Apmāciet bērnu ar ūdeni, ko jūs paņēmāt no mājām. Un, kad tas beidzas, tas tiek izgriezts ar veikalā nopirkto ūdeni.
 • Nekavējoties nekavējoties pēc ierašanās doties kopā ar bērnu jūrā. Ļaujiet dienai vai divām dienām vienkārši ieelpot jaunu gaisu, apmeklējot viesnīcu, un tikai tad atveriet peldēšanas sezonu.
 • Saglabājiet pārējās dienas rutīnas.
 • Pārliecinieties, ka drupatas nepārkarsē, jo pārkaršana veicina klepus, iesnas, iekaisuma procesus.

Infrastruktūra

Infrastruktūras klātbūtne ir obligāta brīvdienām ar mazu bērnu, lai pastaigas attālumā būtu ārsts, aptiekas, veikali. Tāpēc atpūta teltīs savvaļas pludmalē ar bērnu nav labākais risinājums.Tajā pašā laikā ir svarīgi, lai jūs neciestu ar bērnu tūristu pludmalē, jo mazajiem cilvēkiem ir nepieciešams atpūsties, klusums, un liels cilvēku skaits rada papildu risku ieņemt elpošanas vīrusu vai enterovīrusa infekcijas.

Populārākie galamērķi

Krievijas dienvidos

Jums nevajadzētu izvēlēties ļoti populārus brīvdienu kūrortus, piemēram, Soči, Adler, Anapa. Vislabāk ir rūpīgi apskatīt mazos un salīdzinoši klusos ciemus, kas atrodas netālu no kūrorta pilsētām.

Atpūtai ar jaundzimušo tuvākajā apkārtnē būs piemērotas sanatorijas. Anapi, ir brīnišķīgs dziedinošs gaiss, kas piepildīts ar eikalipta, priežu mežu, jūras aromātiem. Ar bērnu no viena gada līdz trim gadiem būs ērti ciemos Vityazevo, Djemete, kā šeit labākās smilšainās pludmales mūsu valsts Melnās jūras krastā, un jūsu mazuļa maigās kājas to novērtēs.

Ar smiltīm citās Melnās jūras pilsētās ir diezgan grūti, jo dominē lielie un mazie oļi. Turklāt pilsētu pludmales lielākās kūrortpilsētās nav tik tīras, lai tās varētu atbrīvot 1,5 gadus vecu vai 2 gadus vecu bērnu un nebaidīties par savu veselību.

Abhāzija

Gandrīz tāds pats kā Krievijas dienvidos, bet tikai "ārzemēs". Pludmales ir gandrīz visur akmeņainas, bet, ja jūs dzīvojat vienā no daudzajiem kūrortiem un kūrortiem Abhāzijano Padomju Savienības laika, var paļauties ne tikai uz brīnišķīgu dziedinošu brīvdienu, bet arī uz garšīgu ēdienu, peldbaseinu un labsajūtas ārstēšanu visai ģimenei, ieskaitot jaunākos locekļus.

Pitsunda, Gagra un Sukhum ir piemēroti atpūtai ar bērniem. Vīza nav nepieciešama.

Turcija

Starp ārvalstu galamērķiem - populārākais krievu ģimeņu vidū. Lidot tuvu, nav nepieciešama vīza, visi valsts kūrorti strādā ar "visaptverošu", kas ievērojami atvieglo mātes dzīvi atvaļinājumā. Viņai nav nepieciešams gatavot, mazgāt traukus, iet uz pārtikas produktiem.

Lielākā daļa viesnīcu Turcija piedāvā bezmaksas izmitināšanu bērniem līdz 3 gadiem.

90% valsts viesnīcu restorānā ir bērnu ēdienkarte, un 2-3 gadus vecs bērns netiks palicis bez ēdiena. Bērnu galdā ietilpst graudaugi, omletes, smalkmaizītes un saldējums, svaigi augļi un dārzeņi, piena produkti, piens, kompoti, sulas, vārīta un tvaicēta gaļa, zivis, mājputni.

90% valsts viesnīcu restorānā ir bērnu ēdienkarte, un 2-3 gadus vecs bērns netiks palicis bez ēdiena. Bērnu galdā ietilpst graudaugi, omletes, smalkmaizītes un saldējums, svaigi augļi un dārzeņi, piena produkti, piens, kompoti, sulas, vārīta un tvaicēta gaļa, zivis, mājputni.

Par brīvdienām ar maziem bērniem nevajadzētu doties uz Kemeru vai Side. Ķemerā tas ir ļoti skaļš, tas ir jauniešu kūrorts, un pusē tas ir ļoti karsts.

Labākie kūrorta galamērķi ar bērnu no dzimšanas līdz 3 gadu vecumam ir Belek, Alania, Fethiye. Tie ir klusi kūrorti, kur nav saulainas saules, ir mīkstie jūras vēži, daudz meža stādījumu - priedes un eikaliptu koki. Crazy fun ģimenēm ar bērniem - vēl nav galvenais.

Eiropas kūrorti

Ar bērnu var būt lielisks laiks Itālija, No Spānijas un Grieķija. Šīm valstīm ir nepieciešama vīza, ja ir derīga Šengenasne tikai no vecākiem, bet arī no maza ceļotāja.

Jāatceras, ka šajās valstīs "all inclusive" sistēmā praktiski nav viesnīcas, un kūrortiem ir tikai brokastis, tāpēc jums ir jārūpējas par to, kā un kur jūs ēdat.

Itālijā priekšroka jādod Rimini kūrortam Spānijā - Salou, Bulgārijā - Nessebar, Grieķijā - Korfu salā, Horvātija - Dubrovņiki. Šie kūrorti ir slaveni ar optimālu bērnu atpūtu, šeit darbinieki pievērš lielāku uzmanību bērnu problēmām, un bērnu infrastruktūra ir tik labi attīstīta, cik tas ir pilnīgi vienāds zīdaiņiem, bet tas jau ir ļoti svarīgi 1,5-3 gadus vecam bērnam.

Primorska krai kūrorti

In Primorye nav karsts, un tas ir liels plus. Vladivostok pats un daudzas citas pilsētas pilsētas ir gatavi piedāvāt sanatoriju un mazas viesnīcas. Par brīvdienu ar bērnu, tas ir ļoti labs risinājums, bet ar nosacījumu, ka tas netiks ņemts no Krasnodaras teritorijas uz Tālajiem Austrumiem caur visu valsti. Primorijas ziemeļu reģionu iedzīvotāji lieliski iederas.

Azovas jūra

Atpūta uz tās ir lētāka nekā Melnajā jūrā, un tāpēc sezonas laikā var redzēt ļoti lielu tūristu skaitu. Izvēlieties klusas vietas bez bērna infrastruktūras, bet ar lielisku dabu. Piemēram, stanitsa Golubitskaya. Tās ir lieliskas pludmales, tīrs gaiss. Taisnība, ka šeit nav nevienas viesnīcas, tāpēc izmitināšana ir iespējama galvenokārt īres mājokļos privātajā sektorā. Ja šāda perspektīva nav biedējoša - veiksmi!

Kritēriji valsts un dzīvesvietas izvēlei

Ja plānojat doties ceļojumā ar bērnu, vislabāk ir izvēlēties valsti, kuras klimats ir vislielākais līdzīgs tās vietējam klimatam. Tātad jūs varat saglabāt savu bērnu ne tikai no smagas aklimatizācijas, bet arī no specifiskām vietējām slimībām, ko tūristi var iegūt eksotiskās valstīs.

Bērnam līdz 3 gadu vecumam ir ļoti vāja imunitāte, kas pat nav pazīstama ar vietējiem vīrusiem un rotavīrusu. Turklāt viņš nekad nav bijis kontakts ar malāriju vai tropu drudzi. Viņam šīs infekcijas var būt letālas. Tādējādi labāk nav lidot uz Brazīliju, Indiju vai Centrālāfrikas valsti.

Vislabāk ir ceļot kopā ar bērnu uz Krievijas dienvidiem vai uz tiem Turcijas reģioniem, kur nav karstuma, ja jūs pastāvīgi dzīvojat Centrālajā Krievijā vai Volgas reģionā. Ja esat Sibīrijas iedzīvotāji vai ziemeļu iedzīvotāji, labāk doties uz Primorye, uz Kaļiņingradas apgabalu Baltijas jūrā.

Ceļojumiem ar zīdaiņiem ceļojumi uz Eiropu - uz Itāliju, uz Spāniju, uz Grieķiju - ir diezgan līdzīgi. No Āzijas valstīm (Ķīna, Vjetnama un Taizeme), bet labāk ir atteikties līdz brīdim, kad bērns aug vismaz 3 gadus.

Ja esat jau pieņēmis lēmumu par valsti, ir pienācis laiks saprast, kur jūs dzīvojat kopā ar visu ģimeni. Ir vairākas iespējas:

 • Viesnīca;
 • Mini-viesnīca vai viesu nams;
 • Kopmītne;
 • Medicīna un sanatorija;
 • Kempings;
 • Pašapkalpošanās naktsmītnes.

Viesmītnes un kempingi noteikti nav piemēroti ceļošanai ar mazu bērnu. Vislabāk ir izvēlēties labu viesnīcu vai viesu namu, ja finansiālās iespējas neļauj uzturēties viesnīcā.

Ļoti laba iespēja ģimenei ar bērnu vai bērnu no 1 gada vecuma - sanatorija, kur gan bērns, gan vecāki var papildus saņemt veselības aprūpi.

Ja jūs pats nomājat māju, tad jums jāizvēlas telpa vai dzīvoklis, lai tajā būtu visas ērtības (gaisma, karstais ūdens, gāzes vai elektriskā plīts), jo bērna higiēnas principi ir ļoti svarīgi.

Kad ir labāk doties?

Ir iespēja doties uz jūru jebkurā gadalaikā, tikai ziemā, tikai ar eksotisko valstu jūru jūs satiksiet silts un saulains. Bērnam būs grūti pāriet no sniega decembra Krievijā līdz karstam decembrim Indonēzijā, un tāpēc vislabāk ir plānot ceļojumu, vēlams par siltu sezonu.

Tomēr nav nepieciešams doties uz kūrortiem sezonas laikā, bērns negūs labumu no tūristu pūļa. Labākais ir doties uz Krievijas dienvidiem maija beigās un jūnija sākumā, un tad septembrī. Jūs varat doties uz Eiropu aprīļa beigās.

Turcija kūrorti brīvdienām ar bērnu ir optimāli maijā un septembrī-oktobrī. Ēģiptē jūs varat lidot aprīlī un maija sākumā un tad oktobrī.

Ziemeļu reģionu iedzīvotāji Krievijas Baltijas jūra ir vislabāk piemērota Kaļiņingradas apgabala kūrortiem, kur tā nav tik karsta, jums jādodas jūnija sākumā un tad augusta beigās. Kaspijas jūras un mazuļu kūrorti būs visērtāk maija beigās un jūnijā, Azovas jūrā - maijā un septembra sākumā.

Sezona, ko sauc par "augsto", nozīmē maksimālu tūristu pieplūdumu, plānojot ceļojumu uz vasaras atvaļinājumu ar bērnu līdz 3 gadu vecumam, vislabāk ir ieplānot atpūtu pašā sezonas sākumā vai pašā beigās. Tādējādi vislabāk ir ņemt atvaļinājumu tēvam un mātei maijā-jūnijā, augusta beigās - septembrī, septembrī līdz oktobra vidum.

Kā ceļot komfortabli?

Ar bērnu, labākais veids, kā ceļot, ir kājām, jo ​​pastaigas ir ļoti noderīgas drupatas, un pēkšņas izmaiņas klimata un laika zonās nav. Ir skaidrs, ka neviens dodas uz kūrortu ar kājām, tāpēc ir jāizvēlas, kā nokļūt atpūtas vietā.

Labākais transports attiecībā uz drupu veselību - dzelzceļu. Ceļošana ceļojumā aizņems vairāk laika nekā lidmašīnā, bet aklimatizācija būs vienmērīgāka. Ja dodaties uz kūrortu ne ilgāk kā 2 dienas, varat droši veikt vilciena biļeti.

Ja jūs vilcienu vedat uz jūru ilgāk par 2-3 dienām, dodieties uz lidmašīnu. Lidojumiem ir daži vecuma ierobežojumi, bet mēs par tiem pastāstīsim tālāk.

Lidmašīnās ir īpaši saliekamie šūpuļtīkli priekšā esošo krēslu atzveltnēs, lai bērns netiktu turēts rokās visā lidojuma laikā.

Ja jūs dodaties no mājas uz atpūtas vietu ne vairāk kā pusotru tūkstošu kilometru attālumā, jūs varat doties ar automašīnu. Tas ļaus, ja nepieciešams, apstāties, lai staigātu ar bērnu, lai viņam nopirktu bērnu pārtiku.

Galvenais - kontrolēt gaisa kondicionētāja temperatūru, braucot ar automašīnu, lai nebūtu jāuztur.

Šādā reizē labāk doties uz abiem vecākiem, lai būtu iespēja vadīt automašīnu, bet otram ir jāievēro bērns.

Ko ņemt līdzi?

Braucot ar bērnu, jūs lietojat nedaudz vairāk lietu nekā tad, ja jūs būtu viens pats. Ja jūs šo jautājumu risināsiet iepriekš, jūs neko neaizmirsīsiet. Lietu saraksts jāiekļauj:

 • Apģērbi pieaugušajiem un bērniem. Bērnam nav nepieciešams veikt pārāk daudz apģērbu, tas būs pietiekami 5-6 krekli vai T-krekli, 2-3 bodi, 6-7 slīdņi, viens “izejas” uzvalks, 1 silts tērps.
 • Bērnam no viena līdz trīs gadu vecumam - pārliecinieties, ka ņemat džinsi un vējjaku, ja laika apstākļi kļūst slikti. Neaizmirstiet cepures.
 • Bērnu ratiņi ir jāņem tikai tad, ja viesnīca nesniedz bērnu bērnam. Dažreiz šis pakalpojums ir bezmaksas, dažreiz - ratiņkrēslu var nomāt par papildu samaksu. Jūs varat paskaidrot šo jautājumu iepriekš, rezervējot numuru, zvanot uz rezervēšanas nodaļu.
 • Ja ratiņi viesnīcā vai sanatorijā vispār nav paredzēti, tad ņemiet līdzi vieglu izvelkamo ratiņkrēslu.. Tas atvieglos jūsu uzdevumu pastaigāties kūrortā.
 • Higiēnas produkti. Vienlīdz svarīgi ir arī jaundzimušajam un sešus mēnešus vecam bērnam, ka viņam vienmēr ir tīra muca. Ceļojuma laikā un uzturēšanās laikā kūrortā būs nepieciešamas mitrās higiēnas salvetes bez smaržas, autiņbiksītes, pulvera un mazuļa krējuma.
 • Bērnu pārtika. Sausā šķīstošā labība bērniem no 6 mēnešu līdz 1 gadam, jūs varat lietot maisījumu pēc vecuma. Bet šeit, lai iegādātos augļus un gaļu, biezpiens ir labākais uz vietas, ierodoties. Noteikti ņemiet pudelīti, nomaināmus sprauslas, pudeles sterilizatoru (tas ir ērti sterilizēt bērna ēdienus tajā, pat vilcienā).
 • Pirmās palīdzības komplekts māte un bērns. Neuzticieties gataviem aptieku komplektiem, viņiem ir pārāk lieka un hroniski trūkst nepieciešamās. Savākt pirmās palīdzības komplektu. Neaizmirstiet to iekļaut: antiseptiskie līdzekļi (izcili zaļš, jods, "Miramistin") Pretdrudža līdzeklis bērnam (" Paracetamols "vai" Ibuprofēns "), asinsvadu asinsvadu pilieni (" Nazivin Sensitive "vai"Nazola bērns"), Pilieni ausīs (" Otopax "), līdzekļi, lai atjaunotu bērna ūdens un sāls līdzsvaru ar caureju vai vemšanu ("Regidron», «Smecta"," Humana elektrolīts "), elektroniskais termometrs, kokvilnas vate, kokvilnas spilventiņi un spieķi, mazas šķēres, apmetums un pārsējs (svarīgi pusotru gadu veciem bērniem un vecākiem, kuri vēlas nokrist), kā arī vienreizējās lietošanas šļirce bez adatas (ir ērti mazgāt degunu un ūdeni). bērna vemšana).

Dr Komarovska padomi

Pirms došanās uz jūru, Komarovskis vecākiem iesaka pāris dienas pirms izbraukšanas dienas parādīt bērnu pediatram, lai viņš varētu pārliecināties, ka bērns ir veselīgs un nesaskaras ar smagu un ilgstošu aklimatizāciju.

Jau mēnesi pēc izbraukšanas ir jāpārbauda, ​​vai bērna vecuma vakcinācija ir piešķirta, ja pediatrs to atļauj, tad par samaksu jebkurā privātajā klīnikā jūs varat saņemt bērnu, kurš ir vakcinēts pret rotavīrusu infekciju, kas tiek pārnesta ar ūdeni jūrās un peldbaseinos, kur daudzi cilvēki peld. Pat ja tas pilnībā nesargā drupatas, tas ievērojami samazinās rotavīrusa infekcijas plūsmas smagumu.

Lidošana lidmašīnā neradīs kaitējumu zīdaiņiem, saka Jevgeņijs Komarovskis, lai gan ar bērniem līdz 2 nedēļu vecumam labāk lidot, bet pēc 2 nedēļām nav ierobežojumu. Bērni veic vieglāku un vieglāku lidojumu, nekā domā vecāki. Pacelšanās un nolaišanās laikā ir svarīgi neaizmirstiet bērnam sūkāt zīdaiņu vai dzert no ūdens pudeles, tas pasargās bērna ausis no barotrauma un vidusauss iekaisuma.

Ir svarīgi nodrošināt, lai bērns nepārkarsētu un nesaņem saules apdegumus. Lai to izdarītu, atnesiet bērnu uz pludmali no rīta no pulksten 8:00 līdz 11:00 vai vakarā pēc 16 stundām.

Noteikti lietojiet krēmus un aerosolus no ultravioletajiem stariem ar maksimālu aizsardzību. Piešķirt bērnam pludmalē vairāk dzerot parasto ūdeni, neatstājiet viņu ilgu laiku bez nojumes, pat ja drupatas ir galvassegas. Pēc pirmajām saules "pārdozēšanas" pazīmēm - lai nodrošinātu mieru, dzert daudz ūdens un zvaniet ārstam.

Nelietojiet barību vai ūdeni, kamēr uzturaties ar jauniem produktiem, kas nav pazīstami ar bērnu, vietējā virtuve. Neizlejiet vietējo ūdeni, kas nav iepriekš vārīts un nav filtrēts.

Atsauksmes

Saskaņā ar atsauksmēm par mātēm, kurām jau ir izdevies veikt jūras braucienu ar krūtīm, visgrūtāk ir radinieku, īpaši vecākās paaudzes, attieksme. Vecmāmiņas lielākoties kategoriski noraida idejas, skaļi nožēlojot, ka pasaule ir traks un apbēdinājusi bērnu. Ja tas netiktu bojāts nerviem, puse no darba jau ir paveikta.

Otrais „sarežģītais” periods gaida jaunus vecākus vilcienā vai lidmašīnā, jo pavadoņi parasti nav ļoti apmierināti ar apkārtni ar mazu bērnu, kurš var kliegt bez apstāšanās.

Daudzi vecāki atzīmē, ka pēc atgriešanās no jūras bērns, kurš agrāk nebija bijis labs, kļuva mazāk slims. Ir grūti pārvērtēt jūras klimata pozitīvo ietekmi uz bērna imunitāti.

9 foto
Informācija, kas sniegta atsauces nolūkos. Nelietojiet pašārstēšanos. Pēc slimības pirmajiem simptomiem konsultējieties ar ārstu.

Grūtniecība

Attīstība

Veselība