Cik lēti atpūsties ar bērniem jūrā?

Saturs

Jūra - īsts sapnis par brīvdienu sezonu, un var tikai apskaust tos, kas dzīvo pie siltiem dienvidu viļņiem. Krievija dodas uz daudzām jūrām, bet lielākā daļa no tām nav apmierinātas ar siltumu pat vasarā. Turklāt daudzām ģimenēm, kas dzīvo kontinenta dziļumā, ceļojums uz dienvidiem var būt dzīves piedzīvojums, un jūs vēlaties parādīt saviem bērniem īstu brīvdienu. Mēģināsim izdomāt, kā visus savus tuviniekus novest pie reālās jūras pludmales bez papildu maksas.

Labākās vietas Krievijā

Vispirms mēs precizēsim situāciju ar esošajām jūrām: loģistikas ziņā vienmēr ir vieglāk doties uz jūru, kas ir ģeogrāfiski tuvāka jūsu dzīves vietai (ja tikai tiešais lidojums ir jebkurš transports), bet ir vērts rūpīgi izvēlēties galamērķi. Jau ir teikts par ziemeļu jūru - tās nav piemērotas, jo tās nekad nav iesildījušās, tāpēc šeit nav infrastruktūras. No tiem, kas parasti iesildās, atlasiet četrus: Melnā, Azovas, Kaspijas un Japānas.

Nav jautājumu par pirmajiem diviem jautājumiem, bet situācija ar abiem pārējiem jautājumiem nav ļoti viennozīmīga. Ja mēs runājam par Kaspijas jūru, tas nav ļoti populārs tūristu vidū, jo tas ir slavens naftas ieguves reģions, tāpēc ūdens šeit nav īpaši tīrs. Turklāt Melnās jūras piekraste ir samērā tuvu, jo Kaspijas jūra triviāli zaudē konkurenci un tai nav pienācīgas infrastruktūras - vismaz piekrastes Krievijas daļā.

Kaspijas jūras jūras kūrorti atrodas kaimiņvalstīs, kurām nav piekļuves citām jūrām, piemēram, Azerbaidžānā, bet jūs nevarat zvanīt brīvdienām.

Kas attiecas uz Japānas jūru, tas galvenokārt cieš no ievērojamas attāluma no valsts galvenajām pilsētām. Šeit būtu iespējams masveidā attīstīt infrastruktūru, bet lielākai daļai krievu šeit ir problemātiski un dārgi, un, ja ir pietiekami daudz naudas un vēlmju, tad vieglāk un gudrāk lidot kaut kur tropos.

Krievijā Melnās jūras piekraste ir ideāla infrastruktūra - kūrorti, piemēram, Soči, Anapa, Gelendzhik vai Tuapse. Liela šīs reģiona priekšrocība ir lieliski transporta savienojumi ar citām valsts daļām - vasarā šeit katru dienu ierodas desmitiem vilcienu un lidmašīnu no gandrīz jebkuras lielas Krievijas pilsētas.

Protams, brīvdienas kopā ar bērniem Sočos var būt diezgan dārgas, bet vispārējais noteikums darbojas šeit: jo vairāk ziemeļos atrodas kūrorts, jo lētāk tas ir šeit. Šā iemesla dēļ daudzi tūristi ceļo uz ziemeļiem līdz Gelendžikam vai Tuapsei, un vēl tālāk uz Novorossiju vai Yeisk, kas jau atrodas Azovas jūrā.

Anapa ir labs veids, kā atpūsties lēti ar bērniem - šeit jūra izceļas ar plakanu piekrastes dibenu, tāpēc pat tie, kuri peldēsies neapšaubāmi, neko neapdraud. Padomju laikos Anapa izcēlās ar daudzām vasaras nometnēm bērniem, un šodien šis tīkls turpina attīstīties.

Turklāt ir vērts atcerēties, ka Melnās jūras piekrastē nav tikai pilsētu - ir mazākas apdzīvotas vietas, kurās nav aizraujošas izklaides infrastruktūras, bet jūra ir silta un sirsnīga, grunts ir plakans, un cenas nav tik sakodinātas. Tie jo īpaši ietver: Kabardinka, Divnomorskoe un citi ciemati.

Ja budžets ir ļoti ierobežots un bērni ir sasnieguši vismaz pusaudžu vecumu un mīlestības piedzīvojumu, jums jāpievērš uzmanība kempingiem, kas ir diezgan daudz ap Anapa un Azovas krastiem.

Atsevišķi izvēlieties Krima Pussalas dienvidu krasts pēdējos gados ir aktīvi reklamēts, bet patiesībā pārskati parasti ir neitrāli - daudz labu un sliktu. Nokļūšana uz pussalu ir grūtāk nekā Krasnodaras teritorijā, un cenas šeit, pēc tautas viedokļa, ir pārāk augstas, kā arī vietējās atpūtas nozares attīstības līmenim. Tiek ņemti vērā relatīvi lieli centri Jalta, Feodosija un Alušta, bet ir arī gudrāk apmesties mazos ciematos.

Norēķinu priekšrocība Jaltas tuvumā ir tā, ka kalni ir ļoti tuvi - tas ir priekšrocība Sočos, bet tur būs dārgāka.

Nosakot ceļojuma datumu, jāvadās pēc mēneša, kas ir plānots atvaļinājums. Tātad, uz dienvidiem, peldēšanas sezona ir daudz ilgāka - tas var ietvert tikai maiju un septembri. No otras puses, lai dotos uz šādām vietām jūlijā, tas joprojām ir pārbaudījums, jo tas šeit būs nepanesami. Tieši tāpēc vairāk vasaras kūrorti, piemēram, Yeisk, tiek izvēlēti galvenokārt ceļošanai vasaras vidū, bet pat jūnija pirmajā pusē šeit ne vienmēr ir pietiekami silts.

Ārvalstis

Budžeta atpūtas jēdziens ir salīdzinoši - var arī atpūsties ārzemēs ar ekonomisku likmi, lai gan tas bieži vien maksā arvien dārgāk nekā valstī. Jāatzīmē, ka dažās ārvalstīs infrastruktūra ir vismaz tikpat laba kā vietējā, un cenas ir patīkami patīkamas, tomēr problēma ir dārga loģistika - lidojums var izmaksāt vairākas reizes vairāk nekā nedēļu vai pat mēnesi ilgi.

Tomēr, ja esat gatavs ieguldīt salīdzinoši lētā lidojumā, jums jāsāk ar braucienu uz Vidusjūru Turcija. Šī valsts ir slavena ar savu viesmīlību un apbrīnojamo infrastruktūru, kas īpaši paredzēta tūristiem ar bērniem - daudzas viesnīcas šeit ir orientētas tieši uz ģimenēm, jo ​​tās pieņem darbā animatorus un ir gatavi piedāvāt visu atrakciju parku savā teritorijā.

Tomēr būs jāizvēlas - vai nu izsmalcinātas viesnīcas, kas atrodas tuvāk slavenās Antālijas centram, bet augstākā ātrumā vai ļoti pieņemamām cenām, bet kaut kur tālā tuksnesī, kur atrakciju parks, iespējams, būs publisks, pilsētas centrā.

Ja atvaļinājums ir patiešām garš, un bērni ir diezgan pieaugušie, ne pārāk dīvaini, un būs tikai laimīgi par piedzīvojumiem, ir vēlme daudz pavadīt lidojumā, lai apmeklētu valstis, kuras joprojām tiek uzskatītas par eksotiskām mūsu tautiešu vidū. Tātad, pludmales brīvdienu industrija pēdējos gados ir strauji attīstījusies. Dienvidaustrumāzijā, piemēram, Vjetnama un Kambodžā. Tomēr daudzi vienkārši baidās tur iet uz turieni, pārliecinoties par to, kas ir tur: tagad nav slikti.

Tiek norādīts, ka mājokļu cenas pie jūras šeit var viegli būt daudz zemākas nekā Krievijas provincē, un neparastā vietējā kultūra, eksotiskā pārtika, ziloņu izjādes atstās neizdzēšamus iespaidus.

Interesanti, pat slavens Bali un Goa, kas tradicionāli tiek uzskatīti par kaut ko šiks. Bali dzīve ir salīdzinoši lēta, vienīgā problēma ir tā, ka lidojums faktiski izmaksās vairākas reizes dārgāk nekā faktiskais atvaļinājums. Šī iemesla dēļ ir vērts doties uz ilgu laiku, bet tad izmaksas pieaugs vēl vairāk.

Attiecībā uz Goa šo kūrortu var vienkārši iedalīt divās daļās: ļoti moderns dienvidos ar atbilstošām cenām un iespaidīgu infrastruktūru, un ziemeļos, kur nav pārsteidzošu pakalpojumu, bet pakalpojums joprojām nav sliktāks par krievu valodu, un cenas un seansi ir pilnīgi atšķirīgi līmenī Vēl viena lieta ir tā, ka Goa nav ieteicams doties vasarā, jo šeit tas kļūst nepanesami, lietus sezona sākas, un jūra bieži ir nemierīga, tomēr visiem tiem pašiem kritērijiem ir liela ietekme uz jebkura pakalpojuma izmaksām, un mēs runājam par taupīšanu.

Taisnība, ka ir ieteicams doties uz Goa vismaz divas nedēļas - mūsu pilsoņiem ir grūti pielāgoties šeit, jo ārkārtīgi neparastais klimats un ļoti pikants ēdiens, jo pirmās dažas dienas tikai izkrist.

Meklēšanas padomi

Atpūta vasarā ir labāka budžetam kādam, kurš zina, kā izvēlēties pareizo vietu un laiku. Mēģināsim formulēt pamatnoteikumus par to, kā doties jūrā ar ģimeni bez telpu izmaksām.

Par starteriem atcerieties to laicīgi plānojot atvaļinājumu un iegādājoties biļetes un ceļojumus, ievērojami palīdz ietaupīt naudu. Tās pašas rītdienas biļetes ir daudz dārgākas nekā četri mēneši, jo ziemas laikā ir vērts apsvērt vasaras brīvdienas. Ja jums ir pietiekami daudz laika, jūs varat arī auglīgi pārbaudīt visus pieejamos piedāvājumus, salīdzinot tos ne tikai ar cenu, bet arī ar kvalitāti - bieži vien notiek, ka persona iet caur rentablu piedāvājumu tikai tāpēc, ka lēmums ir jāveic steigā.

Vēl viens jautājums ir tas, ka ekonomikas labad ir vērts atteikties no vienkāršiem veidiem. Slaveni kūrorti piesaista tūristus, bet uz pieaugošā pieprasījuma rēķina viņi var atļauties paaugstināt cenas daudz augstāk par primārajām izmaksām. Infrastruktūras masveida uzkrāšanās šeit nenozīmē, ka šāda jūra un šādas pludmales vairs nepastāv - iespējams, ka tās ir arī mazāk pazīstamajos ciematos, kurus lielais bizness nav sasniedzis.

Iespējams, ka šeit būs vajadzīgs vairāk laika un naudas, taču ietaupījumi mājokļu un ēdināšanas jomā pilnībā ignorē šīs izmaksas, tāpēc nav slinki meklēt informāciju par alternatīviem, maz zināmiem kūrortiem.

Atcerieties arī to Visbiežāk pieredzējušie budžeta ceļotāji reti pērk visaptverošas paketes. Šis noteikums joprojām ir svarīgs, ja dodaties uz Turciju, kur tas patiešām ļauj ietaupīt naudu, vai atpūtas centram, kur bērni atpūsties bez vecākiem, un neorganizē savu atpūtu. Citos gadījumos kupona izmaksas bieži vien ietver dažus pakalpojumus, kas jums vienkārši nav vajadzīgi, tāpēc uzmanīgi izlasiet to, ko maksājat, un padomājiet par to, kas jums nepieciešams.

Par to, kur labāk doties kopā ar bērnu jūrā, skatiet šo videoklipu.

Informācija, kas sniegta atsauces nolūkos. Nelietojiet pašārstēšanos. Pēc slimības pirmajiem simptomiem konsultējieties ar ārstu.

Grūtniecība

Attīstība

Veselība