Noteikumi bērnu pārvadāšanai uz lidmašīnas un viņu mantām

Saturs

Lidojumi ar bērniem kļūst arvien populārāki, jo gaisa transports ir visstraujāk, pat līdz visattālākajam pasaules punktam var sasniegt mazāk nekā vienu dienu. Lidmašīnas ir arī statistiski viens no drošākajiem transporta veidiem. Tāpēc daudzi vecāki, kas dodas atvaļinājumā ar mazu bērnu, izvēlas lidmašīnu. Kas jums jāzina par bērnu pārvadāšanas noteikumiem lidmašīnā un viņu mantām?

Funkcijas

Pirms dažiem gadiem lidojumi ar bērniem bija grūti un nav ļoti ērti. Šodien krievu un daudzas citas aviokompānijas sniedz visu nepieciešamo, lai nodrošinātu, ka lidojums ar mazu bērnu nokļūst nepamanīts. Līdz šim daudzi vecāki baidās lidot ar maziem bērniem, uztraucoties par to, kā bērni izturēs fizisku slodzi, ko viņi var darīt lidojuma laikā, neatkarīgi no tā, vai viņi radīs neērtības sev un citiem pasažieriem.

Ir iespējams izkliedēt šaubas, iepriekš norādot visus nepieciešamos punktus no aviokompānijas: uzsākot mazu bērnu pārvadāšanas noteikumus un beidzot ar to, ko bērns ēd un ko spēlēt lidojuma laikā. Vecāku interesēs ir pēc iespējas ātrāk paziņot gaisa pārvadātājam, ka kopā ar viņiem būs mazs bērns un apspriedīs visu informāciju.

Transporta noteikumi

Pirms bērna uzņemšanas lidmašīnā, jums jāpārliecinās, ka kopā ar jums tiek ņemti visi nepieciešamie dokumenti, kas apliecina bērna vecumu un atļauju pavadīt, ja bērns nav lidojis ar vecākiem. Līdz diviem gadiem bērns var lidot tikai ar saviem vecākiem vai likumīgajiem aizbildņiem.

No piecu gadu vecuma bērnu var pavadīt cita pieauguša persona, ja ir pilnvaras. Vecums, kādā bērns var tikt nosūtīts lidojumā, atšķiras, jo dažādās aviosabiedrībās tas svārstās no 12 līdz 15 gadiem.

Lielākā daļa Krievijas aviosabiedrību ir gatavi sniegt atbalsta pakalpojumus bērniem no piecu gadu vecuma. Ir nepieciešams uzrakstīt īpašu pieteikumu, nodot bērnu lidostas darbiniekam lidostā un palikt pie viņiem līdz izbraukšanai, kā arī nodrošināt, ka bērns tiekas lidostā tieši tajā brīdī, kad ieradies.

Ziņojiet, ka bērnam ir vajadzīgs pavadonis, jums joprojām ir jārezervē biļete. Pasūtot šādu pakalpojumu biļete bērnam Jums būs jāpērk pieaugušo biļete bez atlaidēm, turklāt tiek samaksāts arī eskorta pakalpojums (parasti aptuveni 40 eiro) un, ja nepieciešams, pārskaitījuma pakalpojums. Šis pakalpojums ir pieejams 5-16 gadus veciem bērniem.

Labāk ir rezervēt biļetes iepriekš, lai izvēlētos tuvumā esošās vietas. Dažas aviosabiedrības ierobežo bērnu skaitu, kas pārvadāti vienā lidojumā, tāpēc ir svarīgi, lai būtu laiks, lai nokļūtu šajā numurā.

Ja bērns lido ar vienu no vecākiem, nepieciešams iegūt otrā vecāka notariāli apliecinātu atļauju. Starptautiskajiem lidojumiem bērnam ir jābūt savai pasei vai jāievada vecāku pasē.

Nav iespējams atstāt bērnu lidojuma laikā bez uzraudzības. Ievērojiet lidojuma apkalpes norādījumus attiecībā uz lidojumu drošību.

Ja bērns, kas jaunāks par 2 gadiem, ir pieauguša cilvēka rokās ir nepieciešams piestiprināt atsevišķu bērnu drošības jostu, \ t kas ir piestiprināts pie pieauguša pasažiera jostas.

Vecums bez maksas un atlaides

Katram pasažierim ir tiesības paņemt līdzi lidojumu, kas šķērso Krievijas teritoriju, vienu bērnu līdz diviem gadiem, nepērkot atsevišķu biļeti viņam. Šajā gadījumā bērnam būs jāatrodas visa lidojuma laikā vai jānovieto īpašā šūpulī. Tajā pašā laikā jums nevajadzētu rēķināties ar bezmaksas bagāžu bērnam.

Starptautiskajos lidojumos bērns bez maksas nestrādās, bet viņa biļetes atlaide būs 90%. Ja šādam bērnam ir nepieciešama atsevišķa vieta, tad biļete būs jāmaksā par maksu bērniem vecumā no 2 līdz 12 gadiem.

Ja pasažieris lido ar vairākiem bērniem līdz 2 gadu vecumam, tad vienam bērnam lidojums būs bez maksas, vecāku rokās. Pārējiem bērniem tiks piešķirta atlaide, kas nepārsniedz 50% no pieaugušo biļetes izmaksām, atsevišķa sēdvieta kabīnē un bezmaksas bagāža ierobežotā svarā.

Tarifu veidošana

Plānojot ņemt bērnu līdzi lidmašīnā, jums ir jāņem vērā viņa vecums izbraukšanas dienā, neatkarīgi no biļetes iegādes.

Ja izbraukšanas dienā bērns ir 12 gadus vecs, viņam ir jāiegādājas biļete pieaugušajiem. Citos gadījumos bērniem līdz 12 gadu vecumam aviokompānijas piedāvā īpašas cenas.

Līdz diviem gadiem, bērnam dodot iespēju pēc iespējas mazāk ekonomiski ar bērna lidojumu - bez atsevišķas vietas bērnam, lidojums būs bez maksas vai būs 10% no pieaugušo biļetes cenas, bet, sasniedzot divu gadu vecumu, tiek piemērotas pilnīgi atšķirīgas likmes.

Dažādas aviokompānijas piedāvā dažādas atlaides no 25% līdz 75%, turklāt katram bērnam ir atļauta bezmaksas bagāža saskaņā ar tādiem pašiem standartiem kā pieaugušajiem.

Ja bērns ir 12 gadus vecs, jums ir jāpērk pieaugušo biļete par to par pilnu cenu, bet dažām aviokompānijām ir īpašas jauniešu atlaides, kuru pieejamība un izmērs ir nepieciešams informācijas informācijas centrā.

Lidojuma iezīmes ar bērnu

Aviokompānijas neiesaka lidot bērniem līdz septiņām dienām. Tomēr, ja ir ārkārtas situācija, tad jūs varat lidot ar bērnu nākamajā dienā pēc piegādes. Ja bērns vēl nav septiņas dienas vecs, vecākiem ir pienākums nodrošināt lidostas reģistrācijas aģentu ar kvīti, kurā norādīts, ka aviokompānija neuzņemas atbildību par sekām pēc bērna transportēšanas.

Arī aviosabiedrības iesaka sievietēm, kas dzemdējušas mazāk nekā pirms septiņām dienām, noteikti konsultēties ar savu ārstu un saņemt atļauju šādam ceļojumam.

Lidojums ar bērnu var iet arī diezgan ērti, ja vecāki iepriekš ņem vērā visus nepieciešamos mirkļus.

Lielākā daļa aviokompāniju nodrošina bērniem ar zīdaiņiem īpašu bērnu krēslu, kas uzstādīta uz priekšējā sēdekļa. Balsts tiek izmantots bērniem līdz viena gada vecumam, kas sver līdz 11 kilogramiem un aug līdz 70 centimetriem. Ir svarīgi, lai aviosabiedrība tiktu informēta par tās nepieciešamību iepriekš, ne vēlāk kā vienu dienu pirms izlidošanas.

Bērns jānovieto tā kājas līdz ejai. Paceloties, nolaižoties un braucot cauri turbulences zonai, bērns ir jānoņem no turētāja.

Dažas aviokompānijas ļauj jums ar jums ierīkot saliekamo ratiņkrēslu uz rampu vai pat uz gaisa kuģa salonu, tāpēc ir nepieciešams uzzināt par šādu iespēju un atļautajiem izmēriem pārvadātāja informācijas birojā.

Kā bērni pacieš ceļojumu?

Krievijā nav noteikumu, kā ierobežot bērna vecumu, no kura viņš varētu tikt uzņemts lidmašīnā. Bet pediatru ieteiktais vecums ir trīs mēneši, no tā brīža zīdainis jau ir pielāgots jaunajai pasaulei, parasti var paciest pazeminātu skābekļa un ķermeņa slodzi augstā augstumā.

Lidojuma personāls cenšas satikt savus vecākus un nodrošināt ērtākās vietas. Saskaņā ar drošības noteikumiem pasažierus ar bērniem nedrīkst novietot uz sēdekļiem avārijas izeju tuvumā. Vietas, kur ir labāk sēdēt ar bērnu, atrodas priekšējā rindā vai citās rindās ar palielinātu kāju telpu.

Parasti nav atļauts stādīt vairāk nekā vienu bērnu vienā rindā bez atsevišķas vietas skābekļa masku klātbūtnes dēļ. Ja gaisa kuģis nav pilnībā piepildīts, salona apkalpes locekļiem jāatrodas aiz tukšām sēdvietām. Ja jums ir ļoti paveicies, jūs pat varat transplantēties biznesa klasē, bet pārtika joprojām būs no ekonomiskās klases.

Ko es varu veikt lidmašīnā rokas bagāžā?

Plānojot, ko ņemt bērnam lidojumā, ir jāņem vērā viņa individuālās īpašības, bet rokas bagāžā ir universāls vajadzīgo lietu saraksts.

Visbiežāk bērns var izvēlēties īpašā ēdiena veidu atbilstoši viņa gaumei, fiziskajām un pat reliģiskajām vēlmēm. Taču šādas pilnvaras ir jāsagatavo iepriekš, ne mazāk kā 36 stundas pirms izlidošanas. Vislielākie bērni kopā ar viņiem labāk lieto bērnu pārtiku. Tāpat, ja viņa to var sasildīt, jums iepriekš jājautā lidojuma pavadītājam.

Ir nepieciešams uzkrāt visu veidu izklaidi un rotaļlietas bērnam, tas ir labāk, ja tas būs kaut kas pilnīgi jauns, ko viņš vēl nav redzējis, lai pārsteigtu un interesētu bērnu.

Neskatoties uz to, ka kabīnē ir tualetes, tas nebūs lieks uzkrāt īpašos pastaigu podi, kas absorbē saturu. Nelabvēlīgas kustības gadījumā ir labāk arī ar higiēnas paketi lietot, lai gan šāda lieta ir atrodama lielākajā daļā lidmašīnu, kas atrodas kabatā priekšējā sēdekļa priekšā. Mitrās salvetes lidojumā kļūs par neaizvietojamu.

Ir svarīgi ar pārvadātāju noskaidrot iespēju ņemt nelielu salokāmo ratiņus salonā, daudzas aviosabiedrības to atļauj.

Sniegsim piemēru par rokas bagāžas normu Aeroflot:

 • "Biznesa" klase - 1 vieta līdz 15 kg (kopējā vērtība trīs izmēriem - līdz 115 cm)
 • "Comfort" klase un "Economy" klase - 1 vieta līdz 10 kg (kopējā vērtība ir trīs izmēri līdz 115 cm).

Reģistrējoties, tas tiek nosvērts un atzīmēts. Ja svara vai lieluma ierobežojums ir pārsniegts, rokas bagāžu pārbauda kā reģistrēto bagāžu.

Papildus šai normai jūs varat papildus pārvadāt priekšmetus, kas atrodas uz pasažiera un nav ieguldīti bagāžā

 • sieviešu soma / vīriešu portfelis;
 • papīra mape;
 • lietussargs;
 • pastaigu nūja;
 • ziedu pušķis;
 • virsdrēbes;
 • klēpjdators;
 • kamera;
 • videokamera;
 • žurnālu un laikrakstu lasīšana;
 • bērnu pārtika bērnam lidojuma laikā;
 • šūpulis zīdaiņu transportēšanai;
 • uzvalks portfedā;
 • mobilais tālrunis;
 • kruķi;
 • izvelkamais gājējs;
 • iepirkumu soma no Duty Free.

Šīs saraksta lietas netiek nosvērtas, netiek reģistrētas un nav atzīmētas ar tagiem.

Ko nosūtīt uz bagāžu?

Liels ratiņkrēsls ir jānodod bagāžai, bet jūs varat to izmantot līdz pat rampai un saņemt to atpakaļ, kad izkāpjat no lidmašīnas, bet jums ir jāgaida, kamēr tas tiks ievests no bagāžas nodalījuma. Daudzas aviokompānijas ļauj jums līdzi uz salonu uzņemt bērnu sēdeklīti, kas nav lielāks par 40x40 centimetriem. Uz bagāžu būs jānosūta krēsls ar lielākiem izmēriem.

Ir svarīgi zināt, ka ne katru rotaļlietu var ņemt līdzi uz salonu. Piemēram, jāpārbauda dažādas pistoles, naži un citi plastmasas ieroči.

Ja tas ir bērna mīļākās rotaļlietas, ir vērts uzkrāt kaut ko jaunu iepriekš, lai bērns varētu uzbudināt un viņu vilināt lidojuma laikā.

Ko darīt mazulim?

Vislabāk ir mēģināt likt mazulim gulēt, jo jūs varat paņemt pazīstamo lietu, kas nomierina viņu un rada miegu. Tāpat nebūs lieks lietot pudeli ar dzērienu vai krūtsgali, galvenais ir atcerēties par atļauto šķidruma uzņemšanas apjomu. Vecāki bērni var uzņemt piepūšamu spilvenu, kas ir piemērots ap kaklu.

Daudzas aviokompānijas piedāvā visu veidu izklaidi jaunajiem ceļotājiem. Tiek izsniegti ceļojumu komplekti, krāsojamās grāmatas, rotaļlietas, puzles un puzles.

Dažās lidmašīnās ir īpaši bērnu kanāli ar karikatūrām, audio grāmatām un mūziku. Tomēr vispirms ir vērts rēķināties tikai ar sevi un ņemt līdzi bērna mīļākās rotaļlietas vai ielādēt karikatūras savā tālrunī vai tabletes.

Atjaunojiet bērnu, kamēr lidojums būs garšīgs.

Padomi ērtam lidojumam

Lai bērns būtu ērts lidojuma laikā, jums ir jākontrolē visu viņa vajadzību apmierināšana. Lielākā daļa aviokompāniju rūpējas par mazajiem ceļotājiem, piedāvā viņiem atsevišķu ēdienu, spēles un gultas veļu, labāk ir ņemt līdzi visu, kas jums nepieciešams, un norādiet, kāda veida ērtības bērns var paļauties. Neaizmirstiet par medikamentiem: jāatrodas pie rokas pilieniem, pretsāpju līdzekļiem un šūpošanas līdzekļiem.

Lai bērnam nebūtu nipelis vai dzēriena pudele, kas piemērota tiem, kas ir vecāki - konfektes vai konfektes. Mazākiem bērniem ir labāk mainīt autiņi pirms lidojuma, katrā lidostā ir mātes un bērna istabas.

Ir ļoti svarīgi, lai bērns tiktu pienācīgi sagatavots lidojumā. Apģērbs ir ērts, neierobežojot bērna kustību, viņam nevajadzētu būt karstam vai aukstam. Labāk ir mainīt apģērbu. Un, ja vēlaties veidot nelielu nojumes, jūs varat ņemt līdzi šalli un tapas un piestiprināt to virs sēdekļiem vai uz sāniem. Tas pasargās bērnu no gaismas un palīdzēs jums gulēt ātrāk.

Lidošana lidmašīnā, pat ar mazāko bērnu, var nodot vecākam relatīvi nepamanītu, ja viņš zina par visiem noteikumiem par viņa bērna transportēšanu, iepriekš paziņo aviokompānijai par dažu ērtību nodrošināšanu un ņem visu nepieciešamo viņa bērnam kopā ar viņu.

Nobeigumā - noderīgs video, kur jūs varat atrast vairāk padomus no pieredzējušiem mamma ceļotājiem.

Informācija, kas sniegta atsauces nolūkos. Nelietojiet pašārstēšanos. Pēc slimības pirmajiem simptomiem konsultējieties ar ārstu.

Grūtniecība

Attīstība

Veselība