Kā izvēlēties valodu nometni ārzemēs?

Saturs

Šodien, pārliecinoši runājot, vismaz vairākas svešvalodas tiek uzskatītas par ne tik greznību kā nepieciešamību. Pirms pāris desmitgadēm vecāki varēja uzskatīt, ka viņu pienākumi ir izpildīti, vienkārši nosūtot savus bērnus uz skolu ar labu angļu valodas skolotāju. Bet tagad mums ir jāmeklē citas iespējas mūsu bērnu attīstībai - kursi, mācību programmas un pat īpašas valodu nometnes.

Funkcijas

Valodu nometne, pirmkārt, ir bērnu atpūtas centrs. Tā atgādina nometnes, kurās vecāki paši atpūtās pirms kāda laika, atšķiroties ar to, ka tie šķiet nedaudz modernāki un piedāvā ērtākus apstākļus.

Turklāt, iestādes valodu specializācija liek domāt, ka bērnam vienkārši ir pienākums atgriezties ar augstāku viena vai otras valodas zināšanu līmeni, lai gan, protams, atpūta neaprobežojas tikai ar to - tur būs pludmale un pārgājieni, kā arī pulcēšanās ap uguni un komandas spēles.

Mūsu valstī ir atbilstošas ​​nometnes - arī šeit jūs varat mācīties svešvalodas paralēli pārējiem. Vēl viena lieta ir tas, kā process tiek organizēts. Ir loģiski pieņemt, ka kopā ar mums visi (vai gandrīz visi) atpūtnieki ir vietējie bērni, kas mērķa valodā nerunā tieši tāpat kā dzimtajā valodā.

Starp tām viņi, protams, sazināsies galvenokārt krievu valodā, un tāpēc visas mācības tiktu samazinātas līdz parastai sēdei pie galda, kas būtiski neveicina interesi par mācīšanos un nav ļoti līdzīgs atpūtai.

Vēl viena lieta - nometnes ārzemēs. Klases klases (kā tādas) var nebūt vispār. Fakts ir tāds, ka šeit ierodas bērni no dažādām valstīm, kas nesaprot viena otras dzimtās valodas, tāpēc viņiem ir jārunā valodā, kuras dēļ viņi visi šeit ieradās.

Vajadzība pēc komunikācijas bērniem ir ļoti augsta, un jauni draugi no citām valstīm var pastāstīt daudz interesantu lietu, jo visi apstākļi tiek radīti tā, lai bērns pastāvīgi runātu svešvalodā. Tas ir ļoti izdevīgi, lai iegaumētu valodas noteikumus un principus, kā rezultātā bērns ļoti īsā laikā varēs runāt, neradot nopietnas kļūdas.

Ja nometne atrodas arī valstī, kur vietējie iedzīvotāji runā pareizajā valodā, ir lielāka iespēja, ka iestādes personāls būs dzimtā valoda, un iespēja norādīt bērna kļūdas.

Parasti šāda veida atvaļinājumam tiek nosūtīti tikai pusaudži - viņi jau ir diezgan neatkarīgi no vecākiem citā valstī, un viņu valodas līmenis parasti ir nedaudz labāks nekā mazuļiem.

Sākumskolas vecuma bērnus nevar nosūtīt uz jebkuru valodu nometni - jums ir jāpārliecinās, ka šis atpūtas centrs spēj pieņemt, apmācīt un izklaidēt bērnu. Nepieciešams to saprast vecākiem būs grūti ierasties un uzņemt nestabilu bērnu pirms laika, un nometnes darbinieki nesūtīs viņu mājās starptautiskā lidojumā.

Kurā valstī izvēlēties?

Kāpēc, lai iemācītos svešvalodu, ir vērts atstāt savu dzimto valsti, tas jau ir iepriekš aprakstīts, tomēr jautājums paliek atklāts, kur tieši doties.

Varbūt jebkurā valstī ar attīstītu tūrisma infrastruktūru ir līdzīgas vietas, Ir vērts uzsvērt tās jomas, kas ir vislielākais pieprasījums starp mūsu tautiešiem

 • Anglija Paredzams bērnu plūsmas līderis, kuru vecāki vēlas mācīt viņus angļu valodā.Angļu valoda joprojām netiek sniegta ķīniešu valodā, kurā runā starptautiskā valodā, un to cilvēku skaits, kas runā, ir desmit ciparu. Tiem, kas šeit ierodas, nav tik daudz iespēju gulēt uz pludmali - šeit ir pārāk vēss (kaut arī šī iespēja ir pieejama), bet šeit ir kaut kas redzams Londonā, Kembridžā un Oksfordā. Anglijas nometņu izvēle ir milzīga: ir ieteikumi par jebkuru maku.
 • Vācija Vācu valodas apguve mūsu valstī ir arī ļoti populāra, jo Vācija, kas arī ir diezgan tuvu, ir paredzams. Atkal, šeit nav vietas, kur sauļoties, bet ir daudz interesantu apskates vietu, un jums nevajadzētu uztraukties par sniegto pakalpojumu kvalitāti - vācu pedantriju zina visa pasaule.
 • Šveice Protams, cenas ir vienkārši pārmērīgas, taču vietējā daba un kultūra aicina šeit atpūsties, un vietējie iedzīvotāji, starp citu, lieliski runā gan vācu, gan franču valodā. Jūs varat izvēlēties vienu no divām valodām vai abas vienlaicīgi, un tikai seansi ilgs visu mūžu.
 • ASV. Vēl viena valsts, kas ir piemērota angļu valodas apguvei. Bet vietējo iedzīvotāju vidū, it īpaši dienvidu valstīs, ir daudz Hispanic pilsoņu, tāpēc spāņu dēļ jūs varat arī šeit ierasties. Vietējās nometnes ir slavenas ar savu programmu neparastību: paralēli valodai jūs varat mācīties robotu un cīņas mākslu, ēdienu gatavošanu vai fiziku. Taisnība, vecākiem būs tērēt naudu, jo pati programma ir diezgan dārga, un lidojums būs dārgs.
 • Čehijas Republika Vienīgā valsts šajā sarakstā, kur vietējo iedzīvotāju dzimtā valoda noteikti nav tā, kurai šeit ierodas valodu nometņu viesi. Mūsu līdzpilsoņiem šeit piesaista tuvums un ļoti zemās izmaksas (salīdzinājumā ar citām rietumu valstīm). Arī vācu valodu māca diezgan labi, jo Čehijas Republika robežojas ar vāciski runājošu Vāciju un Austriju, un daudzi no tās pilsoņiem strādā šajās valstīs.
 • Malta. Ja jūs nevēlaties atņemt bērnam pazīstamās jūras vasaras brīvdienas, jums vajadzētu nosūtīt viņu uz valodu nometni Vidusjūras reģionā. Viena no divām šīs salu valsts oficiālajām valodām ir angļu valoda, jo vietējie iedzīvotāji to lieliski runā. Savdabīga vietējā iezīme ir tāda, ka bērni var ierasties kopā ar saviem vecākiem - bērni apmeklē dienas nometni, katru vakaru apvienojoties ar pieaugušajiem, kuri savukārt patstāvīgi izlemj jautājumu ar visas ģimenes apmetni.

Kādas valodas ir populāras?

Dažādu valodu kā mācību priekšmeta popularitāte vasaras valodu nometnē ievērojami atšķiras. Tāpēc, izvēloties vienu vai otru iestādi, jums vēl ir jāapzinās, kādā valodā tā specializējas. Svešvalodu apguve ir ļoti svarīga un noderīga, tomēr valoda būtu jāizvēlas saprātīgi, lai tā būtu noderīga ar augstu varbūtības pakāpi. Valodu nometnēs parasti mācās kaut ko no šāda saraksta.

 • Angļu valoda Pēc Otrā pasaules kara angļu valoda tika atzīta par galveno starptautiskās komunikācijas valodu, tāpēc to cilvēku skaits, kuriem tas pieder, ir gandrīz puse no pasaules iedzīvotāju skaita. Angļu valoda ir vairāku desmitu valstu visās kontinentos valoda, līdz ar to bērns gandrīz nekur nepazūd.

Līdz ar to ir iespējams to izpētīt daudzās valstīs, taču vislabāk ir doties uz Angliju, Amerikas Savienotajām Valstīm vai uz Maltu, kur vietējiem iedzīvotājiem tas pieder.

 • Vācu valoda Šī valoda pasaulē nav tik populāra kā angļu valoda, bet tā joprojām tiek pētīta daudzās mūsu valsts skolās. Tas nav pārsteidzoši, jo tā ir vairāku attīstīto un tajā pašā laikā ne pārāk tālu esošo valstu valsts valoda (piemēram, Vācijā, Austrijā un Šveicē). Tā ir šajās valstīs, un ir vērts doties, lai uzlabotu valodu līmeni.
 • Franču valodā Mūsu valstī šī valoda jau ir ļoti pazudusi, lai gan pirms divsimt gadiem Krievijas impērijas cienītāji savā ikdienas dzīvē runāja gandrīz tikai franču valodā. Lai gan franču valoda pasaulē vairs nav dominējoša, tā joprojām ir viena no sešām Apvienoto Nāciju Organizācijas darba valodām, un tā ir dzimtene simtiem miljonu cilvēku, tostarp franču, daļēji Šveices, kanādiešu un belgiešu. Tā kā Francijas valodu nometņu parādība nav pārāk izplatīta, mūsu bērni tiek nosūtīti uz nometnēm Šveicē vai Beļģijā.
 • Spāņu. Šī valoda ir viena no trim visbiežāk sastopamajām pasaulē, tomēr valstis, kas to runā, atrodas tālu un vēl nav iekļautas attīstīto valstu galvenajās virsotnēs, un tāpēc mūsu šīs valodas izpēte nav tik populāra. Tomēr spāņu valoda būs labākais veids, kā sazināties ne tikai ar pašiem spāņiem, bet arī ar meksikāņiem vai argentīniešiem, kā arī daudzu citu valstu pārstāvjiem.

Tā kā Hispanic iedzīvotāju skaits Amerikas Savienotajās Valstīs katru gadu pieaug, un dažās valstīs spāņu valoda pat ir saņēmusi oficiālu statusu, viņiem ieteicams doties uz valodu nometni, lai mācītos spāņu valodu Kalifornijā, Teksasā vai Floridā.

 • Ķīniešu. Ja jūs neskaitāt diasporu visā pasaulē, tad šī valoda tiek runāta tikai divās valstīs, bet kādas valstis - Ķīna un Taivāna. Pirmajam ir milzīgs ekonomiskais potenciāls, un turpmākajās desmitgadēs tā varētu kļūt par galveno pasaules ekonomiku, un Taivāna jau ir viens no galvenajiem pasaules centriem mūsdienu progresīvo tehnoloģiju attīstībai.

Jautājums, ka drīz, nevis angļu valodā, ikvienam būs jāmācās ķīniešu valodā, šķiet arvien mazāk katru dienu, tik daudzas amerikāņu nometnes pat piedāvā apmācību šajā valodā.

Populāras nometnes

Ir skaidrs, ka bērnu vasaras nometnes var ievērojami atšķirties sniegto pakalpojumu kvalitātē, tāpēc laba valsts izvēle nenozīmē, ka iestāde būs ideāla. Šā iemesla dēļ ir vērts papildus apsvērt labākās nometnes atbilstoši krievvalodīgo apmeklētāju atgriezeniskās saites rezultātiem.

 • IELS skola Maltā. No vienas puses, šī vieta netiek saukta par nometni, un vārds “skola” var atturēt bērnu, kurš vēlas vienkāršu atvaļinājumu, taču šī vieta pilnībā mainīs visas idejas par skolu. Tā piedāvā ikdienas pludmales brīvdienas Vidusjūras krastā, ekskursijas uz viduslaiku maltiešu cietokšņiem, ūdens atrakciju parku un delfināriju apmeklējumus, niršanas kursus un kartingu.
 • Oxford International Anglijā. Pretēji nosaukumam, skola neatrodas Oksfordā, bet tā atrodas blakus gleznainajam nacionālajam parkam un piedāvā visus nepieciešamos mācību apstākļus. Peldbaseins, trenažieru zāle un deju studija atrodas tieši tur, un braucienā varat doties uz Londonu vai Braitonu (uz flotes bāzi).
 • Anglolang Anglijā. Šī skola atrodas Scarborough kūrortā, kur vasarā jūs pat varat peldēties un iegūt labu iedegumu. Šīs iestādes iezīme ir gan bērnu, gan viņu vecāku kopīga apmeklēšana skolā - programma, protams, ir atšķirīga, bet angļu valodas līmenis nekavējoties pieaug ar visu ģimeni. Brīvajā laikā ģimene var apvienoties kopīgai atpūtai.
 • ILSC skola ASV. Šī iestāde tiek uzskatīta par vienu no labākajām Amerikas Savienotajās Valstīs un pat atrodas slavenajā un gleznainajā Sanfrancisko. Pēc nodarbībām ir iespējams pastaigāties pa šo unikālo pilsētu, kuras ainavas ir redzamas desmitiem amerikāņu filmu un video, kas pārņemts ar Kalifornijas garu, un labāk izprast vietējo iedzīvotāju sajaukto kultūru Ziemeļamerikas un Latīņamerikas civilizāciju krustojumā.

Attīstības programmas

Dažas iestādes nav valodas nometnes vārda burtiskā nozīmē, bet tās piedāvā neparastas un interesantas programmas, kas palīdzēs ne tikai labāk apgūt valodu, bet arī iegūt jaunas zināšanas no dažādām zinātnes nozarēm.

Izvēle par labu šai opcijai ievērojami paplašinās bērna redzesloku, un kā spilgts piemērs ir vērts pieminēt vairākas labākās programmas.

 • STEM Īrijā. Tā kā Īrija ilgu laiku bija angļu kolonija, absolūti visi runā angļu valodā, taču vietējie iedzīvotāji nolēma neapstāties banālā valodu nometnē un devās daudz tālāk, organizējot visu skolu, kurā jūs varat studēt dabas un precīzās zinātnes divas nedēļas. Bērni vecumā no 13 līdz 17 gadiem tiek aicināti mācīties tehnoloģijas, matemātiku un inženierzinātnes, un, apguvuši visu nepieciešamo terminoloģiju angļu valodā, viņi var reģistrēties labā ārzemju universitātē par tehnisko specialitāti.

Dublina, kurā atrodas skola, pati par sevi ir interesanta vieta pastaigām, tāpēc tas būtu vērts pat to ierasties.

 • Valodu skola Bucksmore izglītība Kembridžas universitātē. Iespējams, ka svešvaloda ir daudz vieglāk iemācīties, ja par to kaut kas ir patiešām interesants. Jaunieši vecumā no 16 līdz 19 gadiem var ierasties divas vai četras nedēļas, lai izvēlētos tikai divus no divdesmit sešiem mācību priekšmetiem. Izvēle atspoguļo visas zināšanu jomas, jo īpaši: ekonomika un bizness, medicīna un ķīmija, tiesības un literatūra, un vēl daudz vairāk.

Protams, pēc šādas apmācības būs daudz vieglāk iesaistīties angļu valodas universitātē par saistītu specialitāti, un vispārēja ideja par dzīvi un mācībām Anglijā jau būs izveidota. Jauki piemaksas par šādām brīvdienām tiks iekļautas ekskursiju programmā visā valstī.

 • Atklājiet Kalifornijas programmu FLS International Amerikas skolā. Tas ir, kur jums nebūs garlaicīgi - skola atrodas slavenā Kalifornijas štata vidū, Losandželosā, no kurienes tikai trīs nedēļās varat doties ekskursijās uz Disnejlendu un Holivudu, Beverlihilsu un Silīcija ieleju, kā arī daudzām citām filmām pazīstamām vietām un grāmatas. Šķiet, ka pēc visiem šiem braucieniem nebūs laika mācīties angļu valodu, tomēr organizatori atklāja diezgan oriģinālu izeju no šīs situācijas - studenti dzīvo tieši vietējo iedzīvotāju ģimenēs, pateicoties kuriem viņiem ir iespēja praktizēt valodu visā brīvajā laikā.

Padomi, kā izvēlēties

Jāatzīmē, ka daudzu aprakstīto nometņu novērtējums kādam var likties subjektīvi pārāk augsts, jo pat labākā institūcija vienkārši nevar būt piemērota konkrētam bērnam. Lai atrastu labu vietu jūsu mazulim, jums ir jāņem vērā viņa personīgās īpašības.

Pirmkārt Nekādā gadījumā nedrīkst ignorēt bērna intereses. Piemēram, mazs futbolists var šķist ļoti garlaicīgi nometne, kurā visa izklaides programma griežas ap vēsturiskajām vietām.

Modernās nometnes piedāvā daudz interesantu lietu: sākot no golfa mācīšanās un polo līdz grima pamatiem, tāpēc jautājiet bērnam, ko viņš gribētu darīt brīvdienu laikā - tad valoda būs daudz vieglāk iemācīties.

Lai apgūtu valodu, tās runātāju klātbūtne ir ļoti svarīga. Nometnē, kur atpūsties tikai krievvalodīgie bērni, nebūs iespējams efektīvi mācīt angļu valodu pat tad, ja tas atrodas Anglijas centrā. Viesiem ir jābūt daudznacionāliem vai jāuzņemas lielākā daļa dzimtās valodas.

Visbeidzot, tiem, kas vēlas ietaupīt, jāpievērš uzmanība lielām nometnēm ar simtiem atpūtnieku, bet, ja bērns ir mazs un vēlas pievērst uzmanību sev, labāk ir izvēlēties mazus atpūtas centrus.

Nākamajā video jūs uzzināsiet vairāk par vasaras valodu nometnēm Īrijā.

Informācija, kas sniegta atsauces nolūkos. Nelietojiet pašārstēšanos. Pēc slimības pirmajiem simptomiem konsultējieties ar ārstu.

Grūtniecība

Attīstība

Veselība