Bērnu nometne "Artek"

Saturs

Vasaras brīvdienas pavadīt bērnudārzā nometnē Kopš padomju laikiem Arteks ir sapņojis katru skolēnu. Šis skaistais centrs atrodas Krima, netālu no Melnās jūras krasta. Katru gadu desmitiem tūkstošu bērnu no dažādām pilsētām ne tikai mūsu valstī, bet arī visā pasaulē ierodas Artekā.

Atrašanās vieta

Bērnu nometne atrodas Krimas dienvidu daļā, netālu no Gurzuf ciemata. Šajā vietā daba ir patiesi brīnišķīga un pārsteidzoša. Gandrīz 50% no visas centra teritorijas aizņem daudzas zaļās zonas. "Artek" funkcijā ļoti skaisti laukumi un parki. Krasta līnija atrodas astoņu kilometru attālumā no centra līdz ciemata Gurzuf.

Bērnu nometne atrodas lieliskā vietā. No klintīm, kas veido visskaistākos līčus, aizsargā to no spēcīgām jūras vētrām, un kalnu grēdas no pīrsinga vēja. Gada siltajā sezonā visu gaisu piepilda brīnumains ziedu aromāts un smaržīgas rozes. Lielisks klimats padara pārējo „Artek” pārsteidzošu un neaizmirstamu ilgu laiku!

Vēsture

Ideja organizēt pionieru nometni "Artek" parādījās 1924. Anti-tuberkulozes sanatorijas izveides iniciators Krimas pussalas teritorijā bija Zinovy ​​Soloviev, Sarkanā Krusta Krievijas filiāles priekšsēdētājs.

Jau 1925. gada jūnijā parādījās pirmās pionieru nometnes komandas. Jaunie kempingi tika ievietoti četrās teltīs, kas izgatavotas no vienkārša tents. Tikai dažus gadus krastā tika liktas pirmās mājas no saplākšņa plātnēm.

Otrā pasaules kara sarežģītajos gados bērnu centrs tika pārvietots uz Staļingradu un pēc tam uz Maskavu. Pēckara periodā sākās tās pakāpeniska atjaunošana un atjaunošana. Līdz sešdesmitajiem gadiem Artek infrastruktūrā jau bija iekļauti daudzi sporta laukumi, peldbaseini, kā arī īsts kino. Medicīnas dienests sastāvēja no trim milzīgām ēkām, kurās padomju ārsti bērniem nodrošināja kvalificētu ārstēšanu.

Padomju laikos ceļojums uz Arteku bija bezmaksas, un tajā laikā to uzskatīja par reālu panākumu. Viņi tika izdalīti tikai partiju strādnieku bērniem, kā arī bērniem, kuri ļoti labi mācījās vai kuriem bija liels sasniegums sporta pasākumos.

Bērni no vairāk nekā 20 dažādām valstīm ieradās uz nometni visu gadu, lai vasaras brīvdienās atpūstos un uzlabotu veselību.

Gados, kad Krima piederēja Ukrainai, bērnu nometnes attīstībai nepietiek naudas. Tikai pēc labi zināmiem notikumiem 2014. gadā ar Krievijas Federācijas Izglītības un zinātnes ministrijas rīkojumu tika izveidota visa bērnu nometnes rehabilitācijas un attīstības programma. Dažādu konferenču un sanāksmju laikā tika nolemts pievienot izglītības standartus Artek darbībai.

Kopš 2015. gada ir atjaunoti bezmaksas kuponi. Viņi, tāpat kā padomju laikos, parasti tiek izsniegti tikai bērniem, kuriem ir augsts sasniegums skolā un sportā. Ir izstrādāta arī visa centra stratēģija līdz 2020. gadam. Saskaņā ar šo dokumentu plānots palielināt Artek finansējumu, kā arī uzlabot centra infrastruktūru un piesaistīt bērnus no citām valstīm.

Struktūra

"Artek" sastāv no vairākām atsevišķām nometnēm. Šī struktūra ir saglabājusies kopš 1930. gada bez lielām izmaiņām.Kompleksā ietilpst vairākas nometnes: "Kalns", "Jūra", "Piekrastes", "Azure", "Cypress".

Katra nometne sastāv no 2-3 komandām vai brigādes. Piemēram, "Piekrastes": 4 komandas. Tie ir „Meži”, “Upe”, “Lauks” un “Ozernaja”. Šī struktūra ļauj jums ievietot visus bērnus kārtīgi un atbilstoši vecuma kritērijiem.

Katru gadu "Artekas" vienību organizācija var mainīties, bet pamatprincips paliek nemainīgs. Tas ļauj vairāk nekā 30 000 bērnu atpūsties katru gadu. Bērni tiek izmitināti telpās, kas paredzētas 3-6 personām. Visi numuri ir aprīkoti ar vannas istabu un labi aprīkoti ar visām nepieciešamajām mēbelēm.

Tēmēkļi

No bērnu centra dzīvojamām ēkām ir redzams Ayu-Dag kalns vai Bear Mountain. Tas ir īsts dabas piemineklis ne tikai tūristiem, bet arī visiem Krimas iedzīvotājiem. Ayu-Dag kalns droši pasargā tūristus no iespējamiem spēcīgiem vējiem. Tas ir tieši saistīts ar „Artek” dzīvi: puiši apceļo šo kalnu pārgājienu un ekskursiju laikā, nakts pulcēšanās notiek pie ugunskura kalnu nogāzēs.

Bērni, kas ierodas atpūtai nometnē, tiek iesākti „Artekā” tieši pie Ayu-Dag kalna. Šī skaista tradīcija ir saglabājusies kopš padomju laikiem.

Vēl viens īsts dabas piemineklis, kas atrodas netālu no "Artekas", ir Adalāras klintis. Dažreiz tie tiek uzskatīti par Krimas pussalas simboliem. Bērnu centrā ir vairākas tradīcijas. Parasti bērni kopā ar pedagogiem veic reālus reisus uz Adalāru. Pārmaiņu beigās tradicionāli tiek uzņemts kopīgs foto.

Artekas teritorijā atrodas arī Puškina grota. Tā ir īsta ala, kurā notiek pazemes avota plūsma. Tā rezultātā tā ir tikai puse piepildīta ar ūdeni. Tā ir skaista vieta un patiesa ģeoloģiskā atradne.

"Shalyapinskaya" kalns - vēl viens no centra apskates objektiem. Viņas vītne izceļas stipri jūrā, un viļņainās ainavas izceļas gleznaini pret viļņiem. Šis dabīgais objekts tika nosaukts pirms daudziem gadiem par godu slavenajam operas dziedātājam Fjodoram Chaliapinam.

Teritorijā, kur atrodas bērnu nometne, plūst daudzi pazemes avoti. Pirms daudziem gadiem tur bija izvietoti daudzi komunālie kolekcionāri, kas palīdz savākt ūdeni un nogādāt to jūrā.

Ļoti svarīgi ir arī pateikt, cik daudz skaistu parku atrodas Artekas teritorijā. Katru gadu profesionālie floristi un viņu darba meistari strādā pie to radīšanas. Lai izveidotu ansambli, tiek izmantoti dažādi ziedoši augi: dažādas magnolijas, rozes, ciedri, kāpuri un daudzi citi, tur ir īsta olīvu birzs.

Floristi ir pat izveidojuši īstu zaļo koridoru, kur var doties pastaigā vairākus desmitus metru. Tie ir īsti ainavu dizaina šedevri!

No padomju laikiem bērni bija iesaistīti floristiskajā procesā nometnē - viņi kopā ar pedagogiem un konsultantiem palīdzēja dažādiem kokiem un krūmiem. Tādējādi parka teritorijā tika izveidotas vairākas ļoti skaistas zaļās zonas, kurās aug augļu koki un dažādi ziedi.

Kā tur nokļūt?

Jūs varat nokļūt Artekā no Simferopoles. Braucot no lidostas, brauciet ar trolejbusu 9, kas seko dzelzceļa stacijai. Tur jūs varat iegādāties biļeti biļetei, kas sekos "Krasnokamenkai".

Maršruts šķērso skaisto Angarskas ielu. Iziet Krasnokamenka pieturā un dodieties uz otru ceļa pusi. Apmeklējiet aptuveni 60 metrus pretējā virzienā brauciena virzienā uz lielo "Artek" stella.

Varat arī izvēlēties dārgāku ceļu - pasūtīt taksometru no lidostas. Vadītājs braucīs tieši uz nometni. Tomēr šajā gadījumā jums būs jāmaksā daudz vairāk.

Nepieciešamie dokumenti

Lai organizētu bērnu nometnē, no ierašanās dienas ir jāmaksā biļete.Ja bērns to saņem bez maksas, tad šajā gadījumā būs nepieciešams tikai oriģinālais dokuments. Visiem bērniem, kas ierodas nometnē, jābūt medicīniskam apliecinājumam par izveidoto paraugu. To var iegūt klīnikā dzīvesvietā.

Dažos gadījumos katram bērnam ir nepieciešama īpašība, tās pildījuma paraugs atrodams nometnes oficiālajā tīmekļa vietnē. Jums var būt nepieciešama arī dzimšanas apliecības vai pases kopija.

Cenas kuponiem

Atpūtas izmaksas bērnu nometnē lielā mērā ir atkarīgas no sezonas, kā arī uzturēšanās dienu skaita. Parasti puiši atpūšas „Artekā” 21 dienu. Vasaras karstās sezonas augstumā atpūtas izmaksas ir no 36 000 līdz 50 000 rubļu. Pārējos gada laikos (no decembra līdz maijam) kuponi parasti maksā mazāk - līdz 30 000 rubļu. No jūlija vidus un visu augustu brīvdienu cenas ir līdz pat 60 000.

Atsauksmes

Mazo kemperu, kuri bija Artekā, viedokļi ir ļoti pozitīvi. Bērni patiešām patīk izklaides pasākumu organizēšana. Daudzi bērni atzīmē produktu kvalitāti, kā arī gardos ēdienus, kas tiek pasniegti ēdamistabā. Katru dienu uz galda ir sezonas Krimas augļi un ogas. Dažādu sacensību un tematisko pasākumu vadīšana padara pārējo Krimā ļoti spilgtu un neaizmirstamu.

Interesanti fakti

Katru gadu Artekā notiek dažādas teātra izrādes, kurās piedalās īstas zvaigznes.

Par šo brīnišķīgo bērnu nometni XX gadsimta 40.gadu vidū notika balets „Laimes krasts”. Tas stāsta par jauniem puišiem, kuri tikās ar „Artek” un kļuva ļoti draudzīgi. Vēsture attīstās Lielā Tēvijas kara laikā. Visu kara laika grūtību pārvarēšanas laikā jauniešus tik ļoti apvienoja reāla „Arteka” draudzība, ar kuru viņi saskārās ar godu un cieņu ar dažādām grūtībām un grūtībām.

Izveidojot Artek himnu, tika izgudrotas daudzas versijas, un darbam tika doti tikai slaveni komponisti. Viena no populārākajām himnām bija Arteka zvērests. Līdz šai dienai mazās Artek kemperi dzied šo dziesmu, ko uzskata par īstu bērnu nometnes simbolu.

Atpūta šajā brīnišķīgajā bērnu centrā ir absolūts atalgojums katram bērnam. Bērni atceras šādu “piedzīvojumu” ilgu laiku, atcerieties to silti un vēlas, lai saviem draugiem pastāstītu, cik brīnišķīgi ir viņu brīvdienas.

Informācija, kas sniegta atsauces nolūkos. Nelietojiet pašārstēšanos. Pēc slimības pirmajiem simptomiem konsultējieties ar ārstu.

Grūtniecība

Attīstība

Veselība