Kur doties atpūsties ar bērnu?

Saturs

Ģimenes brīvdienas ir viena no spilgtākajām katras no mums vēstures lapām. Tas tiek pieminēts uz mūžu. Lai saglabātu šīs atmiņas silts, vecāki vēlas plānot ilgi gaidīto atvaļinājumu ar bērnu pēc iespējas labāk. Bet jau plānošanas posmā ir daudz grūtību un jautājumu. Tas īpaši attiecas uz atpūtu. Mēs runāsim par to, kur doties un ko darīt šajā brīvdienās vai brīvdienās.

Ceļojuma mērķis

Atpūtas vietas izvēle ir atkarīga no daudziem faktoriem. Ir svarīgi apsvērt jautājuma finansiālo pusi, jo visām ģimenēm ir dažādi budžeti. Tikpat svarīgi ir skaidri saprast, ko jūs un jūsu bērns vēlaties no šīs brīvdienas. Tas var būt „slinks” pludmales spēle, aktīva atpūta sportiskā stilā, izglītības atvaļinājums, kura laikā bērns un viņa vecāki var uzzināt daudz jaunu un interesantu lietu. Svētku mērķis var būt veselības aprūpe, kas būs vienlīdz noderīga visiem ģimenes locekļiem.

Pirms izvēlaties brīvdienu galamērķi, jums vajadzētu uzzināt no visām mājsaimniecībām, kā viņi vēlas redzēt šo atvaļinājumu. Kad tas ir notīrīts, varat pāriet uz konkrētas atrašanās vietas un iepriekšējas plānošanas izmaksām.

Pludmales brīvdienas

Vispopulārākais atpūtas veids ir pludmale. Ja ģimenei ar bērnu jau ir daudz ceļošanas pieredzes un tai ir nepieciešamie naudas līdzekļi, varat izvēlēties jebkuru ārvalstu kūrortu. Ir svarīgi ņemt vērā bērna vecumu.

Jo jaunāks ir jūsu drupums, jo grūtāk būs izdzīvot neizbēgamo aklimatizāciju (it īpaši, ja dodaties uz tropiskām valstīm, uz eksotiskām vietām, kur klimats ir ļoti atšķirīgs no parastās vietas jūsu teritorijā). Laika joslu maiņa var būt arī nežēlīga joks.

Ārzemēs

Zinot savas bērna veselības iezīmes, varat plānot atvaļinājumu Bulgārijas vai Kipras pludmalēs. Ir mīksts smilts, diezgan maigs klimats, daudz krievvalodīgo darbinieku. Ideāli piemērots bērnu atpūtas kūrortiem Grieķija.

Kā ārzemju pludmales brīvdienu plus jūs varat atzīmēt pārdomātu infrastruktūru. Gandrīz katra viesnīca piedāvā bērnu ēdienkarti restorānā. Lielākajā daļā viesnīcu ir bērnu istabas, un jebkurā laikā ir pieejami pakalpojumi auklītes, animatori, ceļveži.

Krievija

Krievijas dienvidos vēl nevar lepoties ar lielisku apkalpošanu kūrortos, bet tas ir visizdevīgākais ģimenēm ar maziem bērniem (aklimatizācijas dēļ, kas savā dzimtajā valstī ir gludāk un ātrāk).

Populārākā vieta, kur atpūsties jūrā, ir Melnās jūras piekraste. Diezgan dārga atvaļinājums Soči un Anapa. Nedaudz lētāk - Tuapse, Gelendzhik, Loo, Lazarevskoye. Gandrīz visām šīm pilsētām ir papildu izklaide vecākiem bērniem: ūdens atrakciju parki, delfīnāriji, atrakciju parki, zooloģiskie dārzi.

Brīvdienas Krimā joprojām ir finansiāli izdevīgākas nekā brīvdienās Sočos, bet cenas pussalā jau strauji tuvojas Sochi līmenim. Tomēr, ja šis virziens ir izvēlēts, jūs varat iepriecināt vairākus ģimenes locekļus, kuriem ir atšķirīgi mērķi un cerības. Krima var būt lieliska vieta pludmalei, kā arī informatīvai atpūtai, ekstrēmo sporta veidu un skaistu ainavu mīļotājiem.

Ja ģimenes finansiālās iespējas ir pieticīgākas nekā pārējās Melnās jūras piekrastē, ir vērts apsvērt iespēju pavadīt brīvdienas Azovas jūras krastā. Yeiskā, Golubitskajas ciematā, kā arī Dolzhanskaja, jūs varat baudīt visas ģimenes klusumu, kas ir īpaši jauki, ja dodaties uz jūru ar bērnu. Vecāki bērni būs garlaicīgi, jo pludmales brīvdienas tās tīrā formā ir garlaicīgi. Viņi vēlas doties uz parku, braucienus, un ar izklaides industriju Azovas piekrastē viss ir diezgan skumjš - gandrīz nav.

Tas joprojām ir diezgan pieņemams ģimenēm ar dažādiem ienākumiem, ko var uzskatīt par Kaspijas jūras brīvdienu. Kaspiiska pilsētas sanatorijās un pansijās, kā arī daudzās Dagestānas apdzīvotajās vietās, kas atrodas pie jūras, nav „mest cenu”. Starp neapstrīdamajām priekšrocībām var identificēt diezgan tīru piekrasti. Mīnuss ir tāds pats kā Azovas piekrastē - modernās infrastruktūras trūkums.

Krievijas ziemeļu reģiona iedzīvotājiem, kuri ir nolēmuši doties uz jūru ar bērnu, Baltijas jūra ir ideāla. Jūra tur ir silta, un saule nededzina tik nežēlīgi kā Melnās jūras kūrortos, tāpēc pārējā Kaļiņingradas reģionā netiks pievienota ilgstoša aklimatizācija. Ar infrastruktūru šeit viss ir diezgan labi.

Neatkarīgi no galamērķa vecākiem jāatceras, ka ērtai bērnu atpūtai ir nepieciešams, lai pulcēšanās ūdenī būtu gluda. Tātad bērns nesamazinās un nepārkarsē, jo ūdens seklos ūdeņos sasildās labāk un ātrāk.

Ir vēlams, lai pludmale būtu smilšaina vai oļi. Ja tas tā nav, ir jāuztraucas par īpašu pludmales apavu iegādi bērnam iepriekš. Tas pasargās kājas no asiem akmeņiem.

Izvēlētajā viesnīcā jābūt bērnu ēdienkartei (vai restorānam jāpiedāvā ēdieni pēc īpaša pasūtījuma). Dažādas izklaides - pēc saviem ieskatiem, atkarībā no bērna vecuma un interesēm. Īpaša uzmanība jāpievērš atsevišķa bērnu baseina klātbūtnei uz vietas. Nu, ja tāds ir.

Pludmales brīvdienas var būt ne tikai piejūras. Nesen populāri upju un ezeru nometnes vietas un atpūtas centri.

Vispiemērotākās ģimenes brīvdienu vietas ir bāze Volgā, Karēlijā un Adigejā, kā arī Baikāla ezerā. Lieki teikt, ka šāda veida atpūta brīvā dabā var tikt plānota ar „mežonīgiem”! Nakšņošana teltīs un svaigā zivju ausī, kas pagatavota uz uguns, svaigs gaiss - Tas viss dos labumu gan pieaugušajiem, gan bērniem no jebkura vecuma (izņemot, iespējams, zīdaiņus). Ja jums patīk šāda veida brīvdienas, jums ir jādomā par bērnu brīvo laiku iepriekš, jo tas būs arī jāorganizē neatkarīgi.

Ekskursijas

Ja jums ir mazs erudīts, kas aug jūsu ģimenē, zinātkārs, nemierīgs cilvēks, viņš būs vairāk ieinteresēts kognitīvā atpūtā, un šī brīvdiena dos lielu prieku pieaugušajiem. Jūs varat doties ekskursijā uz Eiropu. Ģimenes ekskursijas tiek uzskatītas par mazākajām detaļām Vācijā, Čehijā un Zviedrijā.

Maršruti patiešām pievērsīsies visiem ģimenes locekļiem: atrakciju parks pievērsīsies bērnam, aizraujoši iepirkšanās būs mammai, un Bavārijas BMW muzejs būs tētis.

Ja jums nav derīgas Šengenas vīzas, bet jūs nevēlaties to izsniegt, varat izmantot daudzus Krievijas ceļojumu aģentūru piedāvājumus vai izveidot pats informatīvu maršrutu. Attiecībā uz gatavajiem piedāvājumiem populārākie galamērķi pēdējo divu sezonu laikā ir ekskursijas ar gidu Maskava, Sanktpēterburga, gar Krievijas Zelta gredzenu, ekskursijas uz Altu, uz Adigiju.

Pašplānošanas ekskursijas būs daudz lētākas, taču vecākiem būs vajadzīgi daudz vairāk pūļu.

Būs nepieciešams rūpīgi pārbaudīt visus internetā pieejamos rakstus par noteiktām pilsētas vai reģiona apskates vietām.Jums būs nepieciešams arī rezervēt viesnīcu vai iznomāt dzīvokli, domāt par to, kur un ko jūs barosiet ar bērnu un barojiet sevi, jautājiet par izvēlēto muzeju, galeriju, parku darba režīmu un arī domājiet par to, kā nokļūt izvēlētajā vietā.

Ja joprojām vēlaties robežuVarat apsvērt iespējas, kurām nav nepieciešama obligāta vīza. Tas ir TurcijaĒģipte, Melnkalne un vairākas citas valstis ārpus Šengenas zonas. Tur jūs varat ne tikai apmierināt pludmales brīvdienas, bet arī piedalīties aizraujošās ekskursijās, kuras ikviens atcerēsies ilgu laiku.

Neaizmirstiet par Kipru, kur apmeklēt, jums ir jāizsniedz tikai bezmaksas pakalpojums.

Atpūtas iespējas

Ja ir vēlme un nepieciešamība izmantot atvaļinājumu, lai atrisinātu uzkrāto veselības problēmu, jūs varat izvēlēties vienu no kūrortiem, kas ir pietiekami gan ārvalstīs, gan Krievijā. Parasti viņi specializējas noteiktās slimību grupās. Dažos gadījumos muskuļu un skeleta sistēmas slimības citās tiek ārstētas ar ENT slimībām, citās - neiroloģiskiem traucējumiem. Vairākās Anapa sanatorijās bērni tiek ārstēti ar cerebrālo trieku un citiem motoriskiem traucējumiem, jo ​​Ņižņijnovgorodas reģionā ir vairākas iestādes, kas piedāvā apvienot āra atpūtu ar medicīniskām procedūrām bērniem ar ENT problēmām.

Ģimenes, kurās aug bieži slimi bērni ar stipri pavājinātu imunitāti, iegūst Baikalu. Kuņģa-zarnu trakta slimības tiek ārstētas Ziemeļkaukāza sanatorijās un pansijās (Mineralnye Vody, Kislovodsk). Jūs varat uzzināt par to vai šo sanatoriju no ārstiem: viņi parasti iesaka šādas vietas.

Par biļeti uz kūrortu būs jārūpējas iepriekš. Sešus mēnešus pirms ierašanās datuma tie ir lētāki par 10-20%, un tieši pirms labsajūtu maiņas vairumā gadījumu kuponi netiek pārdoti.

Vecākiem jāatceras, ka šādai atvaļinājumam būs nepieciešama būtiska sagatavošanās: jums būs jāapkopo sertifikāti un izraksti no bērna medicīniskā dokumenta un savas kārtis, jāsaņem ārstējošo ārstu ieteikumi, jāpieņem sertifikāti par epidocīdu un jāiztur virkne testu.

Pensijās noteikumi ir nedaudz vienkāršāki, bet tukšā rokā tur nedarbosies. Ja vēlaties saņemt veselības procedūras, jums būs jāiesniedz vietējiem ārstiem dokumentēta informācija par jūsu veselību.

Aktīva atpūta

Ja vēlaties pavadīt savu atvaļinājumu, jums vajadzētu apsvērt tādas jomas kā Krima un Soči. Pussalā ir labi attīstīti ģimenes velosipēdu braucieni, Sočos varat doties burāšanā, niršanā, izpletņlēkšanā. Soču slēpošanas kūrorts nekādā veidā nav zemāks par līdzīgiem kūrortiem Šveicē.

Turcijā jūs varat izmēģināt savu roku plostiem - plostiem uz kalnu upēm. Krievijā to var izdarīt Adigijā un Ziemeļkaukāzā, kā arī Urālos un pat Sibīrijā.

Lai aktīvi pavadītu atvaļinājumu, nav nepieciešams doties kaut kur. Tagad katrā reģionā ir daudz interesantu vietu, kur var spēlēt peintbolu, šaut karabīnus un lokus, braukt ar zirgiem, doties pārgājienos ar grupām alu vai alpīnistiem.

Visa ģimene var piedalīties zvejas turnīrā, kvestī, kāzu festivālā un tā tālāk.

Sezonas brīvdienas

Vasarā jūs varat doties jebkurā vietā. Brīvdienas Krievijā un ārzemēs būs tikpat aizraujošas (ja tas ir pienācīgi plānots un atbilst katra ģimenes locekļa vajadzībām un vēlmēm). Ir grūtāk izdarīt pareizo izvēli, ja pieaugušo atvaļinājums attiecas uz bērna rudens, pavasara vai ziemas brīvdienām.

Nav jēgas doties jūrā pavasarī, ja tas nav Sarkanās jūras krasts Ēģiptē. Tur peldēšanas pludmales sezonu var droši atvērt marta beigās. Turcijā pavasarī ir auksts peldēties, bet Apvienoto Arābu Emirātu pludmales jau saņem tūristus, kuri garām jūru un sauli.

Pavasarī, ja jūs pievērsīsieties ceļojumu aģentūru statistikai, ekskursijas ir populāras (gan ārvalstīs, gan Krievijā).

Rudenī jūs varat arī pagarināt vasaru, dodoties uz Ēģiptes, Turcijas (līdz oktobra vidum) pludmalēm, AAE. Izglītojošas ekskursijas Eiropā un Krievijas pilsētās arī šajā sezonā ir ļoti populāras, kā arī āra aktivitātes. Daudzu Sibīrijas pilsētu klimatisko īpašību dēļ braukt ar bagelēm un slēpēm var jau oktobra beigās.

Ziemā pludmales cienītāji var doties uz Ēģipti. Sarkanajā jūrā šoreiz peldēšanās ir diezgan atdzist (ūdens temperatūra ir apmēram 20 grādi), bet viesnīcas āra baseini iepriecinās gan pieaugušos, gan bērnus. Ja joprojām vēlaties ziemā sēžot pludmalē, labāk ir lidot kopā ar savu bērnu Taizemekur parasti jūs varat droši peldēt pat janvārī, pat februārī.

Tomēr vecāki veltīgi domā, ka bērns baudīs tikai peldēšanos jūrā.

Bērni ar lielu entuziasmu uztver gan silto sauli, gan daudz sniega, tāpēc jūs varat droši doties kopā ar visu ģimeni, lai apmeklētu Santa (uz Lapzemi) vai apmeklētu krievu „kolēģi” Santa Claus ciematā Velikī Ustjugā.

Kur ģimene var atpūsties brīvdienās un brīvdienās?

Dažreiz ir nepieciešams plānot atvaļinājumu salīdzinoši īsā laika periodā - brīvdienās vai brīvdienās. Vispopulārākie jaunā gada galamērķi ir iepriekš minētie siltie ārzemju kūrorti.

Pēdējos gados ceļojumi uz Velikij Ustjugu nav mazāk populāri.

Pēc sacensībām, ja iespējams, varat apmeklēt kādu no Krievijas Zelta gredzena pilsētām (piemēram, Vladimirs, Jaroslavlis). Tur šī brīvdiena tiek svinēta ar tādu plašumu un apjomu, ka jūsu ģimenei jau ilgu laiku būs pietiekami daudz iespaidu.

Pavasara brīvdienas var pavadīt vienā no slēpošanas kūrortiem Austrijā, Polijā un patriotiskajiem tūristiem Sočos.

Kur iet ar bērniem 1-3 gadus?

Tātad mazs Bērni un psihologi neiesaka bērniem ilgstošus lidojumus, strauju laika zonu un klimatisko zonu maiņu. Tas ir labāk, ja bērni atpūsties ar saviem vecākiem savā reģionā, galējā gadījumā - valstī tādās pilsētās, kuru klimats ir pēc iespējas tuvāk savai dzimtai, pazīstamai.

Atbilstība šim vienkāršajam noteikumam samazinās bērna aklimatizācijas intensitāti un ļaus visai ģimenei baudīt labu atpūtu un netiks ārstēta brīvdienu laikā un pēc tās.

Atpūta un izklaide "savages" kempingā un teltīs nav piemērota maziem bērniem, viņiem ir labāk izvēlēties klusas vietas ar svaigu gaisu un izmērītu dzīves ritmu, kā arī obligātu infrastruktūras klātbūtni. Jūru vidū labāk ir dot priekšroku Azovai un Baltijas jūrai. Tomēr, pat tur jūs nevajadzētu iet uz tūrisma sezonas augstumu, kad pludmales ir pārpildītas ar cilvēkiem. Ideāla iespēja ir Volgas reģiona, Kaukāza, Urālu sanatorijas.

Padomi

  • Neatstājiet iespēju pavadīt atvaļinājumu kopā ar savu bērnu, pat ja jums ir vecvecāku komplekts. Šis laiks ir nenovērtējams, jo tas dod iespēju sazināties ar savu bērnu vairāk.
  • Gudri plānojot pieeju, apsveriet bērna vecumu, tā gaumi un salīdziniet tos ar jūsu interesēm un iespējām.

Top 5 vietas ģimenēm ar bērniem - zemāk esošajā video.

Informācija, kas sniegta atsauces nolūkos. Nelietojiet pašārstēšanos. Pēc slimības pirmajiem simptomiem konsultējieties ar ārstu.

Grūtniecība

Attīstība

Veselība